Vrijwilligerswerk doe je niet voor niets Leerlingen Willem Blaeu bij huldiging Olympische medaillewinnaars Bloemisten De Eeuwige Lente H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Dat doe je voor een heel belangrijk deel voor jezelf' Voorde leerlingen was een plekje vrijgemaakt naast de 'oranje/rode' loper JuffouwAnnemiek mocht premier Balkenende de hand schudden UITKIJKPOST 3 SEPTEMBER 200 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - „Vrijwilligerswerk doe je niet voor niets. Dat doe je voor een heel belangrijk deel voor jezelf." Aan het woord is Marian van Dam, vrijwilligers- coördinator bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo en voor zitter van het Platform Vrijwilligersorganisaties Heiloo. Er zijn veel redenen om je vrijwil lig in te zetten. Dat je maatschappe lijk betrokken wilt zijn is een goed argument of dat je een bijdrage wilt leveren aan de sociale leefbaarheid in je buurt bijvoorbeeld. „Maar we moeten vooral niet uit het oog ver liezen dat het gewoon erg leuk is om vrijwilligerswerk te doen. Je kiest voor een activiteit waar je lek ker je ei in kwijt kunt, waar je goed in bent. Je merkt dat je gewaardeerd wordt. Mensen zijn altijd blij met je. Jong of oud, voor iedereen is een plezierige vrijwilli- gersplek te vinden." Het Platform Vrijwilligersorganisaties Heiloo ver enigt een aantal organisaties die zich bezighouden met inwoners van Heiloo die behoefte hebben aan ondersteuning op velerlei gebied. Het Rode Kruis, de UVY de Stichting Palliatieve Terminale Thuiszorg Heiloo, de Vivalzorg- groep, Humanitas Alkmaar en omstreken, Stichting De Rolstoelbus, De Zonnebloem, De Samenwerkende Bonden van Ouderen en de Stichting Ouderenwerk Heiloo, doen hun werk met hulp van veel vrijwilligers. Recent nam het platform een logo in gebruik dat ontwikkeld werd door studenten van het Horizon College in een stageproject voor het platform. Als vrijwilliger mag je ook best iets terug verwachten van de organisatie waar je voor werkt. Jij steltje tijd beschikbaar waardoor er allerlei sociale, culturele of maat schappelijke activiteiten uitgevoerd kunnen worden die anders niet mogelijk zouden zijn. Voor de vrij williger betekent het werk structuur en vergroting van het sociale net werk waar hij op een ander moment ook weer wat aan heeft. De organi saties uit het platform bieden hun vrijwilligers curussen aan waar kosteloos aan kan worden deelge nomen. Voor meer informatie over vrijwil ligerswerk en het Platform Vrij willigersorganisaties Heiloo kunt u Marian van Dam bereiken bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. Marian van Dam, vrijwilligers- coördinator bij de Stichting Ouderenwerk. Aangeleverde foto Foto: Mario Sacksioni Heerenweg 28, 1851 KS Heiloo, tel. 072-5322218, www.bloemistendeeeuwigelente.nl. HEILOO - Bloemisten De Eeuwige Lente bestaat al bijna vijftig jaar en is een echt familiebedrijf. De broers Pieter en Hugo Daalhuizen zijn opge groeid tussen de bloemen. Hun vader is begonnen met een bakfiets met bloemen in Beverwijk. In 1959 werd hier de winkel geopend, waar alle kinderen later in opgroeiden. Vijftien jaar geleden namen de twee broers de zaak van hun vader over, samen met zwager Leo Bruin. Maar ook de dames (zus en schoonzussen) vertegenwoordigen een belangrijke rol in het bedrijf. Inmiddels is 'De Eeuwige Lente' in Heiloo de vierde vestiging, naast Beverwijk, Heemskerk en Castricum. Het brede assortiment en de scherpe prijzen lokken al veel klanten naar de ruime bloemenzaak, gele gen tegenover winkelcentrum 't Loo en links van de Witte Kerk. Pieter Daalhuizen: „We gaan zelf drie maal per week naar de veiling en kopen dus in zonder tussenhandel. Dat garandeert verse, sterke bloemen en planten voor binnen en buiten tegen zeer vriendelijke prijzen. Is de klant niet tevreden, dan horen wij dit graag. Want verse bloemen mogen niet al na twee dagen gaan hangen. De bloemen, die gekoeld staan, kan men per bos of per stuk kopen. Ook maken we iedere dag verse, kant en klare boeketten. Daarnaast hebben we een groot aanbod in allerlei leuke decoraties en cadeauartikelen, zoals potteriën, vazen en zelfs aparte rie ten manden en meubelen voor binnen en buiten. Bovendien bieden we een ruime keuze aan zijden bloemen van een goede kwaliteit. De ruime winkel maakt het mogelijk dit mooi te presenteren. Op het flatscreen in de zaak kan men productinformatie bekijken, bijvoorbeeld over hydrocultuur of hoe bloemwerken gemaakt worden en welke keuze hierin is." Alle medewerkers zijn in het bezit van een vakdiploma. Bloemisten De Eeuwige Lente heeft jarenlange ervaring met het maken van bloemwer ken, zoals bruidsboeketten of rouw bloemwerken, en is hierin gespeciali seerd. Ook kan men hier kant en klare bloemstukken voor andere gele genheden vinden. Geschikt in een leuke pot of mooie vaas. Omdat De Eeuwige Lente aangesloten is bij 'Fleurop', kan alles door heel Nederland worden bezorgd. Bedrijven kunnen een abonnement voor regelmatig verse bloemen afsluiten. Handig is, dat telefonisch of via de website de bestellingen kun nen worden gedaan. En dat dit gewoon op rekening kan. Bloemisten De Eeuwige Lente is tevens lid van 'Business Bloemisten'. Pieter besluit: „In deze krant vindt men een cadeaubon ter waarde van 2,50. Deze kan men uitknippen en voor dit bedrag iets uitzoeken. Er zit geen verdere aankoop aan verbonden. Overigens heeft het pand waarin we gevestigd zijn een zeer ruime kelder. Wij willen binnenkort kunste naars de gelegenheid bieden, hier hun werk te exposeren. Deze ruimte leent zich hier prima voor. Want bloemen en kunst gaan tenslotte prima samen." REGIO - Woensdag 27 augustus was een aantal loot-leerlingen van het Willem Blaeu uitgeno digd om een erehaag te komen vormen op het Binnenhof in Den Haag. Hier arriveerden de Olympische medaillewinnaars uit Bejing om ver volgens door de Minister President gehuldigd te worden. Het was een zeer speciale aangelegenheid omdat de sporttalenten van het Willem Blaeu nu de gelegenheid hadden om de sporters uitgebreid te feliciteren. Zo vloog Marleen Veldhuis het Willem Blaeu-talent Tessa Brouwer om de nek, zij kennen elkaar van het trainen in Eindhoven. Gouden medaillewinnaar Maarten van der Weiden is trainer van enkele zwemtalenten van het Willem Blaeu. Juffouw Annemiek mocht premier Balkenende de hand schudden. Het grote publiek moest achter de hek ken blijven maar voor de leerlingen was een plekje vrijgemaakt naast de 'oranje/rode' loper! Zo stonden ze precies tussen alle pers in. Alle Nederlandse pers was aanwezig, van RTL Boulevard, RTL Nieuws en de NOS aan toe. 's Avonds konden de leerlingen nog op tv bewonderd worden, want een aantal van hen was geïnterviewd door het Jeugcljournaal. De sporttalenten van het Willem Blaeu kregen in Den Haag de unieke gelegenheid om de olympische sporters uitgebreid te feliciteren. Foto: Annemiek Out

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 5