Expositie in galerie De Kapberg Limmers starten project voor schoolkinderen in Oeganda CORSO BIOSCOOP RESERVEREN: 0251-652291 www.corsobioscoop.nl Programma 11 sept t/m 17 sept 2008 "Mamma Mia!" "The Dark Knight" "Kung Fu Panda" (NL) "Brief voor de Koning" "Wall E" (NL) Schilderijen, tekeningen en beelden Steun de actie voorde Luzira Primary School in Oeganda Nieuw seizoen bij de Limmer IJsclub regio 21 Met uw steun kan er worden geschilderd en gerenoveerd ADVERTENTIE donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 19.00 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, maandag dinsdag 20.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur vrijdag zaterdag 18.45 uur woensdag 20.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70* Castricum Tel. 0251 - 65 22 91 EGMOND - In Galerie De Kapberg in Egmond aan den Hoef is vanaf heden tot en met 5 oktober werk te zien van Bea van Huystee (schilderijen), Peter Langenberg (schilderijen en tekeningen) en Els Kingma (beelden). Het werk van Bea van Huystee is zeer kleurrijk. Zij portretteert, waar bij het niet in de eerste plaats gaat om gelijkenis of om historische juistheid. Peter Langenberg's werk in gemengde techniek is doordron gen van de omgeving waarin hij leeft. Op een stille plek in Westzaan, in de nabijheid van de papiermolen De Schoolmeester. Zijn werk was realistisch. Gaandeweg is zijn werk abstracter geworden en is zijn mate riaal - verf, inkt, grafiet, hout, zeil doek - een zelfstandige rol gaan spelen. De beeldhouwster Els Kingma toont werk in brons en steensoorten als albast, marmer en speksteen. Hoofdonderwerp is de universele vrouw, een daad krachtige, of een moederlijke, sen suele, vrouwelijke vrouw. Vaak doet zij slechts enkele minieme ingrepen in het oppervlak om 'de ziel van de vrouw' uit de steen te bevrijden. Galerie De Kapberg, Slotweg 17 Egmond aan den Hoef. Open op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak. Tijdens openingsuren, tel. 072-5062645. Meer informatie: www.galeriedekapberg.nl. De werken van Bea van Huystee kenmerken zich door het gebruik van kleur, zoals het schilderij 'Zusjes', een olieverf op doek. Aangeleverde foto Ondanks de armoede en slechte onderwijsvoorzieningen weten de lagere schoolkinderen van Luzira Primary School in Oeganda van het Nederlandse bezoek een feestje te maken. Aangeleverde foto LIMMEN - In februari 2007 zijn Jaap Metselaar en Ton Apeldoorn, samen met hun echtgenotes Joke en Lia, naar Oeganda geweest, waar zij op bezoek gingen bij Klaas Zomerdijk. Klaas Zomerdijk woont met zijn gezin in een buitenwijk van de hoofdstad Kampala, Luzira en runt daar sinds 2005 een kaasfabriek (Gouda Gold). Oeganda is een prachtig land met een schitterende natuur en hele vriendelijke aardige mensen. Oeganda is helaas ook een van de armste landen van de wereld en daar werden de bezoekers uit Limmen dagelijks mee geconfron teerd. Ton Apeldoorn vertelt: ,,In de straat waar Klaas woont, staat een school die wij op een keer uit nieuwsgierigheid wilden bezoeken. De buitenkant van de klaslokalen was smerig, er waren geen ramen en deuren en de muren zaten vol gaten. Ook het schoolterrein en het hek eromheen waren totaal verval len. Met toestemming van de direc trice gingen wij een klaslokaal binnen. Het was ongelooflijk wat wij daar te zien kregen. Een ruimte, waar circa honderd kinderen in oude banken zaten; een oud school bord aan de muur en ook hier sme rige muren vol met gaten. Maar het enthousiasme van de kinderen toen wij binnenkwamen was ongelooflijk. Eerst keken ze ons vieren met grote ogen aan alsof ze nog nooit een blanke hadden gezien. Toen.de juf frouw aan de kinderen vroeg om een liedje te zingen barstte het zin gen en klappen los. Het was één groot feest". Primary School opgericht. Middels deze vereniging hopen zij voldoen de geld in te zamelen om een twee tal projecten te financieren, waar mee de circa 1200 leerlingen, 22 leerkrachten en vijf personeelsleden van deze lagere school in de toe komst van het onderwijs kunnen genieten. Met uw steun kan er wor den geschilderd, schoolmateriaal worden aangeschaft, de muren gerenoveerd en minimaal zes extra klaslokalen worden gebouwd. De kosten bedragen ongeveer 7.000,-, welke persoonlijk door de heren Apeldoorn en Metselaar naar Oeganda worden gebracht, voor de aanschaf van de (bouw) materialen. De kosten die zij daarbij maken, vliegreis, website en dergelijke nemen zij voor eigen rekening. Steun dit project door uw bijdrage over te maken op giro 4950869 ten name van Luzira School Oeganda of door het contant aan Jaap of Ton te geven. Voor meer informatie: Jaap Metselaar, Limmen, tel. 072-5052712 of 06-10926223 of Ton Apeldoorn, Heerhugowaard, tel. 072-5347915 of 06-2443 6788. Informatie? E-mail: info@luziraschooloeganda.nl of via www.luziraschooloeganda.nl. Na afloop van de toer vertelde de directrice, Miriam Kaggwa, het Nederlandse gezelschap over de geldnood van de school, waardoor reparaties niet kunnen worden uit gevoerd en schoolmateriaal niet kan worden aangeschaft. Geraakt door het verhaal van Miriam Kaggwa hebben de families Apeldoorn en Metselaar de vereni ging Luzira Church of Uganda

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 17