Jazz Wereldmuziek Festival weer van start Geweldige opbrengst collecte Prinses Beatrixfonds Installatie pastor Hudepohl in Akersloot REGIO 19 Twee eigenzinnige jazzcombo's bijten spits af Onderzoek naar spierziekten gaat onverminderd door Wilt u bij de volgende collecte van de partij zijn? Op 28 september krijgt hij de Sint Jacobsstaf KORTOM Paranormaalbeurs en Gezondheidsbeurs Café voor mantelzorgers KORTOM Wervelende Modeshow In de Vredeburg POLITIEBERICHTEN Mishandeling in Limmen Bromfiets en fiets botsen frontaal UITKIJKPOST 24 SEPTEMBER 200 De dames Schager-van Dijk (links) en Kuiper (rechts) hebben alle reden om te lachen! Tijdens de 'tel ling' van de collecte-opbrengst kregen zij assistentie van de medewerksters van de lokale bank in Limmen. Aangeleverde foto LIMMEN - De opbrengst in Limmen, na de collecte van het Prinses Beatrixfonds van dit jaar was honderden euro's meer dan in 2007, namelijk 2325,93 (in 2007 was dit 2090,81). Aan de oostkant van het dorp werd 1321,52 opgehaald en aan de westkant 1004,41 De dames Schager-van Dijk en Kuiper coördineren beiden al vele jaren de collecte voor het Prinses Beatrixfonds die -net als een tweetal andere landelijke collectes zoals het KWF en de Nierstichting- de afge lopen weken via een collectant met een collectebus langs uw huisdeur kwam op een tijdstip van de dag dat misschien niet altijd uitkwam, namelijk tussen 18.30 en 19.30 uur. Het zal u duidelijk zijn dat deze planning een noodzaak is, doordat in veel gezinnen beide ouders wer ken. Het Prinses Beatrixfonds zet zich in voor mensen met allerlei vormen van spierziekten, dit jaar lag het accent op de ziekte van Parkinson. AKERSLOOT - Zondag 28 sep- tember om 10.00 uur zal deken Moltzer samen met alle pasto res van de samenwerkende parochies in de HALE (Heiloo, Akersloot, Limmen en de Egmonden) Henk Hudepohl installeren als de nieuwe pastor in de parochiekerk van Akersloot. Hij krijgt hierbij de Sint Jacobsstaf overhandigd, het sym bool dat de vorige pastor Bill van Schie bij zijn vertrek uit de parochie heeft ingeleverd. De plechtigheid wordt opge luisterd door het herenkoor, het dameskoor en het Aquariuskoor. Na afloop is iedereen door het parochiebestuur uitgenodigd om onder het genot van een kopje kof fie kennis te maken met de nieuwe pastor, die overigens al enige tijd als zodanig werkzaam was. Wie is pastor Henk Hudepohl? De heer Hudepohl is 51 jaar en oorspronkelijk afkomstig uit Amsterdam. Na zijn studie theologie heeft hij drie jaar als pastor in De Kwakel gestaan en tien jaar in Alkmaar in de Matthias Laurentiusparochie. Hij is gehuwd met Erna Peijnenburg, die als pastor werk zaam is bij de St.Bavo in Haarlem. Ze wonen nu in de oorspronkelijke pastorie, hetgeen voor de parochie en ook voor hen een vooruitgang betekent. Het organiseren vergt veel voor bereiding, alles staat of valt immers met het enthousiasme van de collec tanten waarvan er altijd te kort zijn, sommigen hebben (tijdelijk) door ziekte even moeten afhaken maar hopen volgend jaar weer van de partij te zijn. Wilt u bij de volgende collecte ook van de partij zijn als collectant voor het Prinses Beatrixfonds? Neem dan contact op met één van de onderstaande coördinatoren. Collecteren is nog steeds noodzake lijk en het kost slechts een paar uur van uw tijd Mevrouw Kuiper, tel. 072- 5052211 of mevrouw Schager-van Dijk, tel: 072-5053089. HEERHUGOWAARD - Op zon- dag 5 oktober wordt er een para normale gezondheidsbeurs gepre senteerd in hotel de Zandhorst aan de Julius Gildestraat. Op deze beurs vindt u alles voor lichaam en geest, op het gebied van gezondheid en spiritualiteit, zoals aurafotografie, readings, kleurentherapie, newage artike len, reiki, magnetiseurs en medi ums. Daarnaast kunt u zich wen den tot helderzienden, waarzeggers en voetreflexologen. Ook zijn edelstenen en aloevera- produkten verkrijgbaar. Bezoekers zijn welkom van 11.00 tot en met 17.00 uur. Toegang bedraagt 5,-, kinderen tot 12 jaar onder begeleiding hebben gratis toegang. Voor meer info, tel. 06-43792863. CASTRICUM - Voor dit nieuwe culturele seizoen heeft Iskra in het Jazz Wereldmuziek Festival weer een geweldige serie concerten op het program ma staan. Een jonge generatie professionele jazzmusici staat de trappelen om de jazzpodia te veroveren. Op 4 en 11 oktober, vanouds jazz maand in de Stayokay, in Bakkum- Noord. Relaxte swing met vernieu wende elementen door jonge jazzmusici in wat tegenwoordig zo passend chamberjazz heet. Pianist Rembrandt Frerichs kiest op 4 oktober voor een mix van grooven- de jazz met klassieke en oosterse klanken; een unieke fusion met improvisaties. Jazz-zang is van origine een belangrijk element in de jazz. Jazz- zangers zijn evenwel zeldzaam. Eén daarvan is de jonge jazz-zanger Ruben Hein. Ballad of uptempo, met zijn trio schuwt hij de verrassin gen niet in jazz-standards. Zijn eigen werk met een unieke stijl van groovy improvisaties is te horen op 11 oktober. Voor slechts tien euro per concert een heerlijk avondje uit. Rembrandt Frerichs (1977) behaal de cum laude zijn masters degree aan het Koninklijk Conservatorium. Dankzij het Fonds voor Excellerende Jonge Musici studeer de hij in New York bij Kenny Barron en Mike leDonne. Met zijn Rembrandt Jazztrio werd hij geno mineerd voor de VSB-Jazzprijs, Hij won de 2de prijs op het Bluenote Records Festival Jazz Award en was finalist in de Deloitte Jazz Award. Het Jazzorchestra of the Concertgebouw speelde zijn compo sities. Zijn debuutalbum Self Portrait werd genomineerd voor publieks/lezersprijs van Jazzism CASTRICUM - De bijeenkomst vindt plaats op woensdag 1 oktober in het Rode Kruisgebouw aan de van Speykade 61 te Castricum. Deze keer komt het onderwerp levensverhalen aan de orde. Waarom dit onderwerp: Wanneer je langdurig voor iemand zorgt kan de nadruk komen te lig gen op de zorg, maar de persoon is meer dan alleen de persoon, die zorg nodig heeft. Ieder mens heeft zijn verhaal. Door te proberen deze verhalen te vertel len krijg je een ander gesprek. Besproken wordt hoe je dit kunt doen en toepassen. Aanvang is om 19.30 uur. Iedere eerste woensdag van de maand organiseren de vrijwilligers van het Steunpunt Mantelzorg Ijmond, tegenwoordig Tandem en het Rode Kruis deze avond voor de mantel zorgers in het Rode Kruisgebouw aan de van Speykkade 61 te Castricum. Als Uw partner, ouder of kind lang durig ziek blijft gaat Uw leven ver anderen. Het is prettig met lotgeno ten en deskundigen ervaringen uit te wisselen. Er is altijd een consu lent van Tandem aanwezig. De bij eenkomsten van het café zijn bedoeld voor deze regio, dus ook voor mensen uit Limmen, Akersloot, Uitgeest, et cetera. Er zijn geen kosten aan deze bijeen komsten verbonden. Wie deze avond wil bijwonen en daarvoor hulp nodig heeft voor een thuisblijver, kan bellen naar Tandem, tel. 023-8910610. Ook voor vervoer kan gezorgd wor den. Magazine voor de Edison Award 2007. Rembrandt is hoofdvakdo cent jazzpiano aan diverse conser vatoria. Met zijn pianokwartet speelt Rembrandt eigen jazzcomposities; geïnspireerd door klassieke compo nisten. Chamberjazz is improvisatie, onverwachte wendingen en een grote dynamiek. De ervaren kwar tetleden verdienden hun sporen binnen de jazz: Jan Menu - bariton sax; Guus Bakker - contrabas; Vinsent Planjer - drums en diverse percussie. Zaterdag 4 oktober aanvang om 20.30 uur. Ruben Hein Trio op 11 oktober om 20.00 uur in Stayokay Bakkum-Noord, Heereweg 84. Kaarten a 10,-; 8,- (CJTJ Iskra donateurs), 6,- kind tot en met 12 jaar, bestellen bij Iskra op www.iskra.nl of tel. 0251-674379. LIMMEN - De stichting Welzijn Ouderen in Limmen presenteert op donderdag 2 oktober een spet terende modeshow van mooie, maar vooral betaalbare kleding, in de Vredeburg in Limmen aan de Dusseldorperweg 64. Er wordt voor het achtste jaar achtereen een sprankelende show gegeven, die om 14.00 uur begint. De geshowde kleding zowel voor dames als voor heren, kan na de show gekocht worden. De entree is gratis en de koffie staat klaar. Wilt U meer weten bel dan met mevrouw Adrichem, tel. 072-5051404. LIMMEN - Op dinsdagmorgen 16 september omstreeks 00.30 uur werd een 23-jarige man uit Limmen mishandeld op de Jan Valkeringlaan in zijn woonplaats. Het slachtoffer kwam juist van de kermis en hep in de richting van zijn woning. Het slachtoffer werd geroepen door iemand die achter hem hep. Toen hij een afwijzend gebaar maakte met zijn arm, werd dit mogelijk gezien als een opgestoken middelvinger. De man hep op het slachtoffer toe en sloeg hem meerdere malen op het gezicht. Het slachtoffer hep een gebroken neus en een gaatje in zijn trommelvlies op. De identiteit van de verdachte is bekend. ALKMAAR - Woensdag 17 sep tember rond 20.15 uur ontstond er op de Vöndelstraat een frontale botsing tussen een 16-jarige jon gen op een bromfiets uit Egmond-Binnen en een 12-jarige meisje op een fiets uit Alkmaar. Het meisje en een 15-jarige pas- sagiere van de bromfietsbestuur der, uit Egmond aan den Hoef, raakten licht gewond en werden voor onderzoek per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Alkmaar. De betrokkenen moe ten nog nader gehoord worden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 19