Begroting Heiloo structureel sluitend Themabijeenkomst over vrijwilligersorganisaties Burger H E I L O O oomboter zak Eierkoekjes Het eindsaldo van de begroting is 1,5 miljoen euro Bovenbouwers van de De Springschans vieren Prinsjesdag Het college wil 15000 euro reserveren voor sportstimulering Techniek van het wolvilten Geologiegroep Nivon: Hoe het allemaal begon Lucas Meijs en Ron Zwerver gastsprekers bij CDA De sprekers staan garant voor een boeiende avond KORTOM Geslaagd Record opbrengst collecte Nierstichting 't Praethuys Rundergehakt Rundergehakt 4 Hamburgers Kip Cordon Bleu Zuurkool met 1/2 Rookworst Speculaasstaaf r UITKIJKPOST 24 SEPTEMBER 200 HEILOO - Het college biedt de raad voor het jaar 2009 een sluitende begroting aan. Ook bij de meerjarenraming blijft de gemeente 'aan de goede kant van de streep. Door een toename van de algeme ne uitkering en een kritische blik naar alle exploitatiebudgetten is er ruimte ontstaan op de begroting. Het eindsaldo van de begroting 2009 is 1,5 miljoen euro (inclusief incidentele opbrengsten). Door dit positieve resultaat kan het college aan diverse thema's extra aandacht geven. Volgend jaar wil het college 15.000 euro reserve ren voor sportstimulering, 50.000 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,46 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gel den aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: maandag 14.001/m 16.00 uur donderdag 14.00 t/m 16.00 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.301 m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur' vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijk voor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces euro voor jeugdbeleid en 40.000 euro voor plannen die voortkomen uit het beleid Wonen, Welzijn en Zorg. Ook voor de jaren na 2009 is voor deze en andere projecten geld gereserveerd. Voor onder andere de herziening van de structuurvisie (een visie op ruimtelijke ontwikke ling), het peuterspeelzalenbeleid en de beveiliging van gemeentelijke panden staat eenmalig geld op de begroting vermeld. Verder wil het college volgend jaar accenten leggen op verschillen de onderwerpen uit het collegepro gramma. Zo wordt vanuit het pro ject Andere Overheid in 2009 veel aandacht besteed aan de digitale dienstverlening, wil het college de handhaving verder verbeteren, vindt in 2009 een verdere groei van de woningbouw plaats en wordt uit voering gegeven aan de eerste pro jecten uit het verkeersplan en de realisatie van woonservicezones De gemeenteraad behandelt de begroting en de voorstellen van het college tijdens de begrotingsraad van maandag 3 en donderdag 6 november. HEILOO - Het Nivon Heiloo organi seert ii) het nieuwe seizoen een minicursus wolvilten. Wolvilten is één van de oudste vormen van tex tiel maken. Tijdens deze cursus op maandagavond 29 september en 13 oktober van 20.00 tot 22.00 uur leert u de techniek van het wolvil- ten. Met wol, water en zeep worden de leukste creaties gemaakt. Vilten doen we door warm water met zeep door de wol te mengen en dan voorzichtig te wrijven en dat gaat steeds harder en harder. Deze cursus staat onder leiding van docente Nely Tegelaers en vindt plaats in het Cultureel Centrum het Open Huis te Heiloo (boven winkel- Centrum 't Loo). Cursuskosten 15,- exclusief materiaal welke de docente verzorgt. Nivonleden ont vangen reductie. Opgave en infor matie bij Reina Mulder, tel.072- 5333127 en Daisy Groenland, tel. 072-5330088. Het Open Huis is rol stoeltoegankelijk. HEILOO - Zoals gebruikelijk ver zorgt de Geologiegroep van het Nivon Heiloo één avond in het najaar en één in het voorjaar van een meer algemeen karakter, waar ook andere belangstellenden wel kom zijn. De eerste van deze avon den, waarmee ook het winterpro- gramma van het Nivon van start gaat, vindt plaats op vrijdag 3 okto ber. Dan zal de heer Piet Vierbergen een lezing houden met als titel Hoe het allemaal begon. Aan de hand van zijn dia's geeft de heer Vierbergen een inzicht van het ont staan (de Big Bang) en de ontwik keling van het heelal en de vorming van de aarde. Deze avond vindt plaats in Het Open Huis, Heiloo (boven het Winkelcentrum 't Loo), zaal 6: 20.00 uur, geo-leden: gratis; nivon-leden: 3,-; anderen: 4,-; jeugd: €1,- per persoon. HEILOO - Op dinsdag 16 september werd er niet alleen Prinsjesdag in Den Haag gevierd, maar ook m Heiloo. Groep 7/8 van Basisschool De Springschans kwam dinsdagmiddag met een hoed/pet op school. In de klas werd naar de troonrede gekeken en daarna werd er in de klas door ieder kind een troonre de geschreven. De vraag was: Waaraan zou jij geld besteden als er een bedrag door de regering beschikbaar zou worden gesteld. De kinderen kregen de gelegenheid om zelf te bedenken wat zij met het geld zouden willen doen. De ideeën waren zeer divers: van 'Helpen in Afghanistan tot Het oppimpen van het grasveldje voor de school'. En elke troonrede begon met: Geachte Leden van de Staten-Generaal... Aangeleverde foto HEILOO - "Besturen van een vrijwilligersorganisatie, een vak apart"; dat is het thema voor de avond die CDA Heiloo organiseert op 30 september aanstaande. Alle organisaties die met vrijwilligers werken zijn uitgenodigd om deel te nemen. Doel van de bijeenkomst is om kennis en ideeën uit te wisselen over het betrekken, binden en inspi reren van vrijwilligers. De presenta ties van gastsprekers Lucas Meijs en Ron Zwerver zullen hiertoe bij dragen en uitdagen. Dr. Lucas Meijs promoveerde in 1997 met het proefschrift Management van vrijwilligersorga nisaties. Vanuit Meijs Consultancy adviseert hij organisaties die wer ken met vrijwilligers. Sinds 2004 is hij bijzonder hoog leraar aan de Erasmus Universiteit Rotterdam voor de leerstoel Vrijwilligerswerk. Hij is toonaange vend op dit vakgebied en publiceert regelmatig in Nederlandse en inter nationale (vak)bladen. Ron Zwerver is voormalig Nederlands volleybalinternational, waarschijnlijk de beste en degene die bepalend is geweest voor de Olympische gouden medaille in Atlanta, 1996. Na zijn spelersloop baan werd hij coach, momenteel is hij assistent coach bij het Nederlandse Heren Volleybal Team. Ron Zwerver woont in Heiloo. Vanuit zijn ervaring kan Ron op zeer inspirerende wijze vertellen over motivatie, teamspirit, presteren en doorzettingsvermogen; allemaal zaken die ook bij het besturen van een vrijwilligersorganisatie essenti eel blijken. De sprekers staan garant voor een boeiende avond. De bijeen komst vindt plaats op 30 september 2008 van 19.30 tot circa 23.00 uur in Restaurant Klein Varnebroek aan de Omloop in Heiloo. Voor extra informatie en/of aan melding kunt u contact nemen met A. Korthouwer, tel. 072-5052508) of mailen naar CDAHeiloo@quicknet.nl. HEILOO - Oud-plaatsgenoot Boris Hoetjes'heeft het master- examen Griekse en Latijnse Taal en Cultuur, cum laude afgelegd. Boris was leerling van basis school De Zuidwester. HEILOO - Door de inzet van donateurs, collectanten en wijk- hoofden bedraagt de opbrengst van de collecte van de Nierstichting in Heiloo dit jaar een record bedrag van 8.953,08. ALKMAAR - 't Praethuys is een inloophuis voor mensen met kan ker hun naasten en nabestaanden. Van maandag tot en met donder dag van 10.00 tot 16.30 uur kimt u binnenlopen. Daarnaast zijn er activiteiten in groepsverband. Voor de komende week zijn dat op dinsdag 23 sep tember: creatief dagboekschrij- ven van 10.00 tot 12.30 uur. Op donderdag 25 september van 11.00 tot 13.15 uur is de bijeen komst: Kanker., en niet meer beter worden, 't Praethuys, Westerweg 50, Alkmaar, tel. 072- 5113644, info@praethuys.nl. ADVERTENTIE C.N. Burger b.v. B h«! op W1 Ortrtrt»»*! wouw flokounl door BM |0|WS.«« BwibnB«bwraiu twwamidi <«880 WijB. tv XMCOdaxtsgetattcp •k«*liwó Mrt «undrracrMkt n IwwwPwSS m>.» 10,0 KEURSLAGER loo 27 - Heiloo - 533 17 76 500 gr. 4 voor per portie bakkevM Nu met GRATIS zakje Marsepein aardappeltjes 10 stuks

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 3