Ismalcogie Noordholland Heilooër delegatie gaat op bezoek bij zusterstad Swietochlowice Open middag bij de Speel-o-theek zeer geslaagd Bijeenkomst voor slechtzienden H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Spelen met speelgoed is belangrijk voorde ontwikkeling van kinderen Stichting Visio geeft informatie over mogelijkheden en hulpmiddelen UITKIJKPOST 24 SEPTEMBER 200 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Lya Valkering, Hogeweg 78, Limmen, tel. 072-5052060, www.ismakogienoordholland.nl, e-mail: lya@ismakogienoordholland.nl. LIMMEN - Ismakogie is een relatief jonge westerse bewegingsleer, rond 1950 in Oostenrijk ontwikkeld door professor Anne Seidel. Tijdens haar studie anatomie kreeg zij steeds meer inzicht in de invloed die de voeten hebben op het gezicht en in de manier waarop men spierkettingen kan gebruiken, waardoor er minder plaatselijke overbelasting is. Ismakogie houdt kort gezegd in, dat iedereen zich door een (opnieuw aangeleerde juiste houding, naar eigen kunnen, kan verbeteren op het gebied van beweging, houding en uitstraling. Met als gevolg dat overbelasting van bepaalde gebieden in het lichaam kan worden voorkomen of gereduceerd. Lya Valkering kwam in 1973, tijdens een congres voor schoonheidsspe cialisten waar professor Anne Seidel een lezing gaf, in contact met Ismakogie. Zij ziet deze bewegingsleer als een goede aanvulling op haar werk als schoonheidsspecialiste. Lya: ,,Bij een goede basishouding in staan, lopen en zitten blijft alles in het lichaam in balans. Vanuit een juiste houding beweegt men gemakkelij ker. Er zal minder slijtage in gewrichten optreden en de organen worden beter ondersteund. Zo wordt bovendien een goede bloedcirculatie bevor derd. Veel rugklachten komen voort uit verkeerd staan, of als mensen scheef of onderuitgezakt zitten. De wervelkolom is als het ware de snel weg van het lichaam. Het is dan ook belangrijk dat die door een juiste houding en een juiste manier van bewegen in goede conditie wordt gehouden. Ismakogie is een bewustwording van je eigen houding: van daar dat Ismakogie in veel gevallen een goede aanvulling is op een behan deling bij de fysiotherapeut. Met weinig 'inspanning' en zonder te force ren kan met hele kleine en precieze bewegingen veel worden bereikt. Door oefeningen (die onzichtbaar kunnen worden uitgevoerd) wordt een juiste basishouding een automatisme. Alleen al door goed te zitten in hoe ken van 90 graden en de drukverdeling gelijkmatig over de zitknobbels te verspreiden, kan men het lichaam optimaal ondersteunen. Niet alleen de grote, maar ook de kleine spieren nemen deel aan een juiste beweging. Het lichaam wordt dan zo economisch mogelijk gebruikt. Bijkomend effect is, dat men zich prettiger voelt en dat uitstraalt, wat weer een posi tief effect heeft op hoe anderen je tegemoet treden." Lya is docente aan de Ismakogie vakopleiding in Baarn. Daarnaast geeft zij les aan kleine groepen (maximaal zeven personen) in haar prak tijk in Limmen. Lya: „De lessen worden gelijkmatig opgebouwd. Men leert bewust te worden wat goed en wat fout is aan de eigen lichaamshou ding. De voeten zijn de basis: ze zijn 'het fundament van het lichaam'. Zet men de voeten goed neer, dan wordt het lichaam beter ondersteund. Beweging is het in werking zetten van spieren. Alle spieren grijpen in elkaar als een ketting en ondersteunen elkaar. Door Ismakogie wordt men vitaler en mooier met weinig inspanning!" HEILOO - Vrijdag 26 september reist een delegatie uit Heiloo richting Polen om een bezoek te brengen aan de zusterstad Swietochlowice. Het bezoek zal plaatsvinden van 27 september tot en met 1 oktober. Tijdens het bezoek worden sym posia gehouden met als thema's de startende ondernemer en mondiaal vrijwilligerswerk. Naast de bestuur sleden en deelnemers aan de thema bijeenkomsten gaan ook leden van de Heilooër Amateur Fotoclub en een vertegenwoordigend orkest mee. Ter plaatse worden enkele interessante excursies georgani seerd. Bijzonder is, dat tijdens het bezoek officieel aandacht wordt geschonken aan het feit, dat het in december 15 jaar geleden zal zijn, dat de stedenbandovereenkomst werd getekend door de toenmalige burgemeesters van de beide gemeenten en de voorzitters van de vereniging Vrienden van Heiloo in Swietochlowice en de stichting Stedenband Heiloo-Swietochlowice in Heiloo. Helaas hebben een paar deelnemers op het laatste moment moeten afzien van de reis. Daarom is er voor een beperkt aantal men sen een last-minute mogelijkheid om de reis alsnog mee te maken. Het vertrek staat gepland op vrij dagavond 26 september, de terug komst op donderdagavond 2 okto ber laat in Heiloo. De kosten van de busreis bedra gen circa 130,00 per persoon. Tijdens het verblijf in Swietochlowice kan men logeren bij een gastgezin. Mocht u nog belang stelling hebben om mee te gaan dan kunt u zich aanmelden bij Ria Beemsterboer, tel. 072-5335218. HEILOO - Op vrijdag 26 sep tember om 14.00 uur houdt Bibliotheek Heiloo een infor matieve bijeenkomst voor slechtzienden. Slechtziendheid kan leiden tot een sociaal isolement. Er zijn echter een aantal belangengroepen, die zich speciaal voor deze groep inzet ten. Een daarvan is de Stichting Visio. Visio geeft consultatie, voor lichting en advies. Alles is erop gericht de slechtziende mens, door op de persoon gerichte aanpassin gen, zoveel als mogelijk zelfstandig te laten functioneren. Deze middag geven medewerkers van Stichting Visio informatie over de mogelijkheden en hulpmiddelen voor slechtzienden. Daarnaast is ook een medewerker van Bibliotheek Heiloo aanwezig. Zij laat in het kort zien wat Bibliotheek Heiloo op dit gebied allemaal te bie den heeft. Er is ook ruime gelegen heid voor het stellen van persoon lijke vragen. Gezien het karakter van de bijeenkomst wordt een ieder die deze bij wil wonen verzocht om 14.00 uur aanwezig te zijn. Deze informatiemiddag is gratis te bezoeken. Graag wel voor 24 september opgeven bij de klanten service van Bibliotheek Heiloo, Westerweg 250, tel. 072-5330670. Foto Uitkijkpost HEILOO - De Open Middag, gehouden op woensdag 17 sep tember in de Speel-o-theek Heiloo aan het Slimpad, is heel geslaagd verlopen. De middag, bedoeld om de Speel- o-theek en haar mogelijkheden (zoals het lenen van speelgoed of spelletjes voor een kinderpartijtje) onder de aandacht te brengen, werd bezocht door ongeveer honderd ouders en speelgrage kinderen. Vanaf 14.00 uur vermaakten de jeugdige bezoekertjes zich met allerlei spelletjes en speeltjes voor binnen en buiten. Elk kind kreeg bij aankomst een spelkaart waarop alle activiteiten stonden, zoals spekhap- pen, knutselen en strijkkralen, blik ken gooien, sjoelen en stoepkrijten. Ook stond er een ballenwip en een supergrote knikkerbaan en konden de kinderen zich laten schminken onder het genot van een heerlijk smurfen- of aardbeienijsje en limo nade. Voor de ouders stond er koffie of thee klaar. Corine van den Hoek is vrijwillig medewerkster en zit in het bestuur en de organisatie, van de Speel-o- theek: „Spelen met speelgoed is belangrijk voor de ontwikkeling van kinderen. Ons doel is het spelen met speelgoed in deze tijd van com puters en televisie aan te moedigen. Bij de Speel-o-theek kan men aller lei speelgoed en spelletjes lenen; van babyspeelgoed tot en met skel ters, steppen of driewielers. Ook grote kinderen en grootouders of mensen met oppaskinderen kunnen gebruik maken van de Speel-o- theek. Het lidmaatschap is gratis. De spelletjes en het speelgoed wor den voor vier weken uitgeleend tegen een zeer geringe vergoeding. Dit varieert tussen 0,50 tot 5,- per geleend stuk speelgoed. Wij zijn een instelling, die geheel op vrijwil ligsters draait. De opbrengst done ren we deels aan goede doelen. Wij zijn heel blij, dat ruim twintig nieu we 'leners' zich hebben aange meld." De Speel-o-theek is gevestigd aan het Slimpad 16c, in het Rode Kruisgebouw. Tijdens de Open Middag bij de Speel-o-theek konden ouders en kinderen kennis maken met de moge lijkheden die deze instelling biedt. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 5