Hip Hop café in de Buk Optreden 'de Lofstem' in de Ter Coulsterkerk Beatrice van der Poel zingt in De Beun Falkland toneel speelt kinderstuk 3 Maal 3 H E I L O O 11 De bosatlas voor 24,95 URjffJ DEUTEKOM Mongol B0EK VAN DE WEEK DE De Bosatlas voor jou! Boek van de week Expositie bij Atelier Madam Art UITKIJKPOST 8 OKTOBER 200 Deze film vertelt het verhaal van Genghis Khan die bekend staat als de schrikwekkendste en machtigste krijgsheer aller tijden. Onder zijn leiding beleefde het Mongoolse imperium zijn hoogtepunt, een periode waarin hij rond het jaar 1200 maar liefst de helft van de Bekende wereld wist te veroveren. Mongolië, 1172. Het trotse stam hoofd Yesükhei waagt zich aan een tocht door de winderige toendra om zijn negenjarige zoon Temüjin een bruid te helpen kiezen. Zijn keuze valt op Börte, een jong en guitig meisje. Op de terugweg wordt Yesükhei vergiftigd door de jaloerse krijger Targutei, die ook Temüjin liever dood wil zodat hij zijn plaats als leider van de stam kan innemen. Temüjins enige uit weg is vluchten, maar hij zal des te sterker terugkeren. Zo begint er voor Temüjin een leven vol avontu ren en beproevingen. Hij zal niet rusten voor hij diegene vindt die hem zal helpen om de grote Gengis Khan te worden. Voor anderen was hij een god. Mongol was begin 2008 in de race voor een Oscar voor Beste Buitenlandse film. De Bosatlas voor jou! is een vol waardige atlas toegankelijk en span nend voor kinderen van 8 tot 14 jaar. Een kleurrijk kijk- en opzoek boek en een heldere introductie in de wereld van kaarten en aardrijks kunde. Op basis van de traditionele Bosatlas in kaartvorm is door toe voeging van satellietfoto's, lokaal fotomateriaal met aanvullende kaartgerichte informatie en extra weetjes een informatief kaartenboek ontstaan. De foto-kaartcombinatie geeft een extra dimensie qua begripsvulling. Aanvullend een goed functionerend topografisch register met uitleg, wereldvlaggenoverzicht, neerslag-, klimaat- en bevolkings- dichtheidoverzicht. Tot slot als extra een leuke cd-rom met een aan de atlas gerelateerd topografiepro- gramma over Nederland, Europa en de wereld. Met speciale aandacht voor vakantielanden en thema's die kinderen aanspreken, zoals attrac tieparken, voetbalclubs en bijvoor beeld de elfstedentocht. Tot 31 december van 39,95 voor 24,95 inclusief Topo cd-rom ter waarde van 19,95. voor HEILOO - Vrijdag 10 oktober is het tijd voor een ouderwets Hip Hop café! Oldskool plaatjes worden gedraaid door Srel tjoinkaz en Sophidavich. Zij gaan back to back! De entree is gratis en de deuren zullen om 21.00 uur open gaan. 40 jaar Buk Buk is 20 jaar house: The History of House. Onder het mom The Big Old Buk komen er in oktober nogal wat dingen op je af. De grootste verrassing laat zich echter niet onaangekondigd. Buiten alle verwachtingen om is het gelukt om de return van underground house te realiseren, een avondje back in time met de classics die het genre groot gemaakt hebben. Begin '92 werd in de Buk Back to the Rave georganiseerd, een legendari sche avond, toen house nog gewoon house was. Destijds georganiseerd door onder andere Ramon Sterman (Dj Indian), Rowdy Oudejans, Wouter Rutjes en Michel Sturing. Indian en Kurtalyzer (Buk Dj con test/ Klootviolenreef) gaan voor alle oldskool freaks de hoogtepunten in house van de afgelopen twintig jaar aan elkaar breien. De tent wordt ouderwets aangekleed, Acid Smile Style! Op 11 oktober, aanvang 21.00 uur, entree 3,-. Verwacht: 18 oktober Gruppo Sportivo, 25 oktober Compact, 31 oktober BEEK De voorverkoop van deze acts is reeds begonnen. Voor meer info zie www.bukbuk.nl. HEILOO - Op 10 oktober treedt de Lofstem op in de Ter Coulsterkerk te Heiloo samen met mannenkoor De Lofstem uit Broek op Langedijk, het koor Songs for you uit Beverwijk, Dub de Vries (orgel), Arthur Postma (piano) en Henk-Jan Drost (trompet). De opbrengst is voor Stichting Medische Kindercirkel te Alkmaar. De algehele muzikale leiding is in handen van Frans Kocx. Die diri geert voor het laatste seizoen deze twee koren. Zijn opvolger Aldert Fuldner komt kijken naar het con cert, dus dat zorgt voor een gezond beetje extra spanning bij de zan gers. Het Christelijk mannenkoor De Lofstem uit Broek op Langedijk is op 26 september 1926 opgericht door een aantal Broeker tuinders en is dus al 82 jaar actief. Gelukkig bestaat het koor niet alleen uit oude, kale en grijze man nen maar zijn er ook jonge leden. Naast het geestelijke repertoire beheerst het koor ook uitermate goed het genre van de lichte muziek. HEILOO - Op zaterdag 18 en zondag 19 oktober kan men tijdens de Open Dagen in Atelier Madam Art, Overtoom 7b op het GGZ terrein, van 10.00 tot 16.30 uur werk bewonderen van de cur sisten die hier een cursus volgen. Tevens zijn beeldhouwwerken en schilderijen van docente en kunstenares Madeleine Freyee zelf te zien. In de herfstvakantie kan men bij Atelier Madam Art een korte, tweedaagse workshop beeldhouwen in speksteen vol gen. Tevens geeft Madeleine op beide dagen vanaf 13.00 uur een demonstratie etsen; op de ambachtelijke manier, zoals Rembrandt het ook deed. Reden genoeg om eens binnen te lopen in Atelier Madam Art. Eigen foto HEILOO - Zangeres Beatrice van der Poel opent volgende week dinsdag in theater De Beun haar tweede theatertour nee van Langzaam los. Een muziekprogramma waarin vele facetten van de liefde aan bod komen. Ook in nieuwe nummers van haar nieuwe, zojuist uitgeko men cd-album met opnames van haar theateroptredens. Langzaam los is het solodebuut van Beatrice waarin zij de overstap naar het Nederlands heeft gemaakt. Niet alleen muzikaal is het top, maar ook de teksten zijn bijzonder. Haar stem kan met evenveel gemak pop, blues als soul aan. En dat maakt haar tot een talent dat steeds meer aandacht trekt. Beatrice van der Poel wordt begeleid door Rob Stoop (piano, accordeon) en Thys Vermeulen (bas). De voorstelling, georgani seerd door de Vrienden van De Beun, is op 14 oktober om 20.15 uur. Kaarten kunnen worden besteld via www.vriendenvandebeun.nl of zijn te verkrijgen aan de kassa van het theater, Willibrordusweg 2. HEILOO - Op vrijdag 11 en zaterdag 12 oktober brengt Falkland Toneel een bijzonder kinderstuk in theater De Beun, getiteld 3 maal 3. Waarom bij zonder? Ten eerste is het geschreven door iemand uit de vereniging zelf en ten tweede gaat het over onderwerpen die men doorgaans niet in een kin derstuk aantreft. Want meestal gaat het in een kinderstuk over een koning of een prinses; over een pro fessor die een uitvinding doet die boeven dan weer willen stelen of over kabouters, draken en heksen. De schrijver/regisseur Maarten Schels, over wat hem dreef om 3 maal 3 te schrijven: ,,Ik wilde nu eens een kinderstuk schrijven over hele andere onderwerpen dan de gebruikelijke. Over meer ernstige zaken die een kind zomaar onge vraagd kan overkomen in zijn of haar nog prille leven. Zoals het overlijden van een opa of oma. Of een mogelijke scheiding van de ouders. En wat er kan gebeuren als een ais een kind gepest wordt op school of in de buurt. Over deze drie onderwerpen gaat het stuk. Het is verdeeld in negen scènes en het liedje 'Drie maal drie is negen' speelt er ook een rol in. Vandaar de titel." Over de doelgroep kan hij nog melden: Gezien de serieuze onder werpen, is de kijkwijzer voor dit stuk gesteld op 6+. Maar dat wil niet zeggen dat sommige kleuters er niet van zullen kunnen genieten. Er gebeuren in ieder geval geen enge dingen op het toneel. Aanvang beide dagen: 13.30 en 16.00 uur. Kaarten kosten 3,50 (donateurs 1,50) en zijn verkrijgbaar bij de vol gende adressen: Boekhandel De Schrijverij en Theater De Beun op maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur. Kaarten zijn tevens vanaf één uur voor aanvang van de voorstelling te verkrijgen aan de kassa van theater De Beun. Voor informatie en reserveringen kunt u zich wenden tot Edith Otto, tel. 072-5334355 of kijk op www.falklandtoneel.nl. Beatrice van der Poel, op 14 oktober in De Beun, Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo M naast Winkelhof't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 11