Heiloocontact Geen verlof buiten schoolvakantieperiodes Meer informatie? Bel! nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Verkeer Afval en milieu Mededeling Heeft u vragen? Bel meteen!! 8 OKTOBER 2008 U ITKI j KPOST Het gemeentehuis is bereikbaar op 072 535 66 66, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Beheer Openbare Ruimte is bereikbaar op 072 535 68 68, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur Verlof voor vakanties buiten de vastgestelde schoolvakantie periodes is niet mogelijk. In het kader van de uitvoeringstaken van de Leerplichtwet wordt nadrukkelijk meer aandacht besteed aan het bestrijden van ongeoorloofd schoolverzuim, met name het luxeverzuim (vakantieverlof vrije dagen). Wanneer een schooldirecteur en of de ouders zich niet hou den aan de Leerplichtwet, is dit strafbaar. De leerplichtwet bepaalt, dat de directeur beslist over een ver zoek om verlof korter dan 10 dagen. Dit moet dan minstens acht weken van tevoren, schriftelijk aangevraagd worden bij de directeur van de school. Het formulier voor deze verlofaanvraag is bij de directeur te verkrijgen. Bij dit verzoek moet een werkgeversverklaring zit ten, waarin de werkgever verklaart dat de werknemer op geen ander moment in het schooljaar vrij kan krijgen. Zonder deze werkgeversverklaring kan de school géén verlof geven. Als ouders toch met hun kinderen op vakantie gaan, is de school directeur verplicht om dit door te geven aan de leerplichtamb tenaar van de gemeente Heiloo. Uitzondering Er is één uitzondering aangegeven in de wet, namelijk de situ atie waarin één of beide ouders een beroep of bedrijf heeft/hebben waarin het redelijkerwijs niet mogelijk is vakantie op te nemen tijdens de vastgestelde schoolvakanties. Voor alle duidelijkheid, de ouders moeten kunnen aantonen dat het hier de enige vakantie van het schooljaar betreft. Meer informatie - Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw M. Krol van de afdeling Welzijn, telefoonnummer 072 535 66 83. Schouwmeesters controleren de sloten Op maandag 20 oktober gaan onge veer 400 schouwmeesters van Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier op pad om de schouw uit te voeren. Zij zijn herkenbaar aan de blauwe vestjes met het logo van het hoogheemraadschap en de tekst 'schouwmeester' op de rug. Ze contro leren of het onderhoud aan sloten goed is uitgevoerd. Brede en schone sloten zijn van belang voor een goed functio nerende waterhuishouding. Eigenaren en soms ook huurders of pachters van percelen die aan een sloot grenzen zijn verplicht om hun gedeelte van de sloot te onderhouden. Het slootgedeelte dat zich onder de bruggen bevindt, moet worden onder houden door de gebruiker of eigenaar van de brug. Wat moet er gebeuren? Onder goed onderhoud wordt verstaan: - verwijderen van drijfvuil, drijvend afval of bouwafval uit de wateren; - afmaaien en verwijderen van riet en rietachtige waterplanten; - verwijderen van afgemaaide water planten, kroos en flap uit de wateren; - schoon en ruim houden van duikers in de aanwezige dammen - opsnoeien van takken en delen van bomen en struiken die zich boven de sloot bevinden; Goede waterafvoer Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier zorgt er voor dat het water de sloten in Noord-Holland boven het IJ op het juiste peil blijft. Als het veel heeft geregend, draaien de gemalen op volle toeren. Via sloten, vaarten kanalen en meren, wordt het water afgevoerd naar zee. Voor een goede afvoer van water is het dan ook erg belangrijk dat de sloten goed onderhouden worden. Meer informatie Meer informatie over de schouw kunt u vinden op www.hhnk.nl. Met vragen kunt u terecht bij het hoogheemraad schap, telefoonnummer 0299 66 30 00 Hondenaanhanger verwijderd De gemeente Heiloo heeft op 30 sep tember een aanhanger verwijderd ter hoogte van Kennemerstraatweg 37. De aanhanger stond een week in de berm, en dit is niet toegestaan volgens artikel 5.1.4 van de APV. Het gaat om een witte hondenaanhanger met twee afgesloten ruimten, aan de achterzijde twee traliedeuren. Op de dissel zit een afgesloten bak. Aan de zijkant van de aanhanger zit een sticker van een hon dentrainer en een hond. De aanhanger is door de gemeente opgeslagen en wordt vanaf 8 oktober 2008 nog drie maanden bewaard. Bent u de eigenaar? Dan kunt u zich melden bij team Handhaving van gemeente Heiloo, telefoonnummer 072 535 67 49. Vrachtwagenverbod Butterlaan tussen Breedelaan en Heerenweg Het college van burgemeester en wet houders heeft besloten tot het realise ren van een vrachtwagenverbod op een gedeelte van de Butterlaan. Dit wordt kenbaar gemaakt door vrachtwa genverbodsborden (verkeersbord C7 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990) te plaatsen op de hoek Heerenweg - Butterlaan en op de hoek Breedelaan.- Butterlaan. De gemeente heeft deze maatregel genomen omdat de betreffende weg niet geschikt is om als ontsluiting van vrachtverkeer te dienen. Ter inzage Deze besluiten liggen met ingang van 8 oktober a.s. gedurende zes weken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis. Bezwaar Indien u het niet eens bent met dit besluit kunt u, binnen zes weken na de dag van deze publicatie, een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethou ders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Indien er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzienin- genrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstge noemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, tele foonnummer 072 535 66 66. Invalidenparkeerplaats Het college van burgemeester en wet houders heeft besloten tot - het realiseren van een invalidenpar keerplaats op kenteken in de directe omgeving van Spiegellaan 31. - het opheffen van de gehandicapten parkeerplaatsen op kenteken op het Maria's hof 36. Dit wordt op de Spiegellaan 31 ken baar gemaakt door een blauw bord met aanduiding invalidenparkeerplaats (verkeersbord E6 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990) te plaatsen, inclusief onderbord met kenteken. De gemeente heeft deze maatregel genomen omdat de bewoner voor wie deze verkeersmaat regel is, beperkt is in haar mobiliteit. Voor het opheffen van de gehandicap ten parkeerplaats aan het Maria's hof 36 wordt het blauwe bord met aandui ding invalidenparkeerplaats (verkeers bord E6 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990) en kentekenonderbord verwij derd. De gemeente heeft deze maatre gel genomen omdat deze verkeers maatregel niet meer benodigd is. Ter inzage Dit besluit ligt met ingang van 8 okto ber a.s. gedurende zes weken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis. Bezwaar Indien u het niet eens bent met dit besluit kunt u, binnen zes weken na de dag van deze publicatie, een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethou ders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Indien er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzienin- genrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstge noemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, tele foonnummer 072 535 66 66.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 14