Heiloocontact Rookmelders, een razendsnelle waarschuwing en levensreddend Belangrijke nummers nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo zmm&gsmst Welzijn Bouwen en wonen - OKTOBER 200 spoedgevallen alarmnummer 112 zonder spoed Brandweer 072 564 44 44 Politie 0900 8844 UITKIJKPOST V? <2T- Ontvangen aanvragen om bouwvergunning Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ontvangen. De Strandwal 20, reg.nr. 2008/0341 ged. veranderen gezondheidszorgge bouw (gevelaanpassing) ontvangstdatum: 1 oktober 2008 Kanaalweg 11 A, reg.nr. 2008/0338 -plaatsen overkapping (veranda), zee container en prefab garage ontvangstdatum: 29 september 2008 groenstrook Vennewatersweg/Het Malevoort, reg.nr. 2007/0408 plaatsen mast voor mobiele communi catie ontvangstdatum: 30 september 2008 Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66. Afgegeven bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. De Kandelaar 47, reg.nr. 2008/0154 ged. veranderen woning (badkamer- raam in voorgevel) verzending: 3 oktober 2008 Nic Beetsweg 33, reg.nr. 2008/0333 bouwen berging (na sloop bestaande berging) verzending: 3 oktober 2008 Stationsplein 5, reg.nr. 2008/0243 plaatsen 2 reclames (dubbelzijdige Amstel lichtbak) verzending: 30 september 2008 Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw- of sloopvergunning, kunt u hiertegen binnen zes weken na verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, afdeling Bestuursondersteuning, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De datum van verzen ding vindt u onder de omschrijving van het bouw- of sloopplan. Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Indien er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzienin- genrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstge noemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Meer informatie De genoemde bouw- en sloopplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie kunt u contact opne men met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66. Wethouder Rob Opdam bedankt verkeersouder Bas Blom voor de organisatie van vijf keer 'vrachtwagen in-zicht'. Bas Blom heeft in 2000 dit project Opgestart en doet het dit jaar voor het laatst. Bij 'vrachtwagen in-zicht' leren kinderen van groep 7 en 8 hoe ze zich in het verkeer het beste kunnen gedragen in de buurt van een vrachtwagen. Wonen, welzijn en zorg bij elkaar De gemeente Heiloo wil graag op meerdere plekken in Heiloo 'woonservicezones' realiseren: 1 cen trale vestiging en drie op wijkniveau. In een woonservicezone komen woningen met en zonder aanpassin gen voor jong en oud. Maar waar u ook terecht kunt voor verschillende voorzieningen op het gebied van wel zijn en zorg. U kunt denken aan een huisarts, fysiotherapeut, apotheek, maaltijdverstrekking en activiteiten voor jong en oud. Niet ieder woonser vicezone is het zelfde. Dit hangt af van waar de inwoners van de wijk behoefte aan hebben. In de visie 'Wonen, welzijn en zorg' is de basis gelegd voor het realiseren van deze zones. De gemeente denkt aan de volgende locaties: Overkerck: hier wil de gemeente een centrale woonservicezone van waaruit andere zones bediend kun nen worden. Op dinsdag 14 okto ber is er een inloopavond over Overkerck. De Loet: hier wil de gemeente een woonservicezone die gedeeltelijk zelfstandig functioneert, maar ook vanuit de centrale zone bediend wordt. Ypehove: ook dit wordt woonser vicezone, die gedeeltelijk zelfstan dig zal functioneren. Zandzoom/Zuiderloo: ook hier wil de gemeente een woonservicezo ne. Gedacht wordt aan een locatie ten noorden van de Vennewatersweg. Op deze plek is in het bestemmingsplan Zuiderloo een gebied aangewezen voor maatschappelijke dienstverlening. Meer informatie Kunt u vinden in het artikel over de inloopavond op pagina 13. mmmmm IfflsSBMniS Van 1 tot en met 25 oktober zijn het brandpreventieweken bij de brandweer. De brandweer schenkt in die periode veel aandacht aan het voorkomen van brand. Bijvoorbeeld door het gebruik van rookmelders aan te raden, want een derde van de Nederlanders heeft nog geen rookmelder in huis. Rookmelders zijn levensreddend. Uit onderzoek is gebleken dat de kans dat er slachtoffers vallen bij een woningbrand de helft kleiner wordt met een rookmelder. In dit artikel leest u meer over rookmelders. Waarom een rookmelder? Bij brand telt elke seconde. Een klein beginnend brandje kan binnen drie minuten uitgroeien tot een grote uitslaande brand. Niet alleen het vuur is gevaarlijk, de rook zorgt dat u niets meer ziet, is heet en verstikkend. Dit is een van de redenen waarom het belangrijk is om er snel bij te zijn. Een rookmelder kan daarbij helpen. Rookmelders waarschuwen u razendsnel bij brand, ook wanneer u slaapt. Een klein beetje rook is voldoende om een luid piepend alarm te doen afgaan. U bent meteen gewaarschuwd, of wakker. U heeft dan meestal nog voldoende tijd om uzelf en uw gezin in veiligheid te brengen. En die tijd heeft u hard nodig. Waar schaf ik een rookmelder aan? Rookmelders zijn op verschillende plaatsen te koop. Let er goed op of uw rookmelder een kwaliteitskeurmerk heeft. Rookmelders die na 31 juli 2008 gemaakt worden, mogen alleen verkocht worden als zij het EN 14604 keur merk hebben. Een rookmelder met dit keurmerk voldoet aan alle eisen voor bijvoorbeeld onderhoud, duurzaamheid en milieuaspecten. Kijk bijvoorbeeld naar de rookmelders in de webshop van de brandwondenstichting op www.brandwonden.nl/winkel. Hoe plaats ik een rookmelder? Een rookmelder hangt u op aan het plafond van elke ruimte waarop slaap kamers uitkomen. Meestal is dat een overloop, hal, of gang. Het beste is om alle ruimten, waar u doorheen moet als u uw huis bij brand ontvlucht, te voorzien van rookmelders. Als u de rookmelder gaat plaatsen, doet u de batterij in de houder (behalve als u een rookmelder heeft met ingebouwde batterij) en u monteert deze aan het plafond. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact op nemen met een medewerker van Brandweer Heiloo, telefoonnummer 5356850. Kijk voor meer informatie over rookmelders op www.brandweerheiloo.nl of op www.rookmelder.nu. www.heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 15