Dorpsfilm Dorp op Drift draait in de Burgerij Dubbel feest bij Mibi Meubeltjes in Egmond Expositie van Sandra Strijk-Jetses bij Johwin Charlotte Glorie met 'Op het Gevoel' in Slotkapel Grote opkomst tijdens info-avond over Fietsen voor Burkina REGIO 19 Veel Limmers spelen spontaan, soms onbewust, een rol KORTOM Fonds Verstandelijk Gehandicapten Geslaagd Darten in JOEB INGEZONDEN MEDEDELING Ze vertelt en zingt over haar eigen leven als visueel gehandicapte, moederen artieste Kledinginzamelingsactie in Limmen Nog een kok, arts en verpleegkundige gezocht om als begeleider mee te gaan UITKIJKPOST OKTOBER 2008 LIMMEN - Bij Johwin Slaapcomfort in Limmen zal Sandra Strijk vanaf 1 oktober tot en met eind december enke le van haar schilderijen ten toonstellen. De in Limmen woonachtige Sandra is sinds de kinderen de schoolgaande leeftijd hebben bereikt, creatief bezig. Zij richt zich voor een deel op het maken van beelden en keramiek en maakt bij zondere schilderwerken. Op dit moment heeft schilderen met acryl haar voorkeur, maar zij werkt ook met aquarel en olieverf. Voortdurend gaat zij de uitdaging van nieuw materiaal en nieuwe technieken aan en bekwaamd zich hierin door middel van diverse cur sussen. In haar werk, zowel de beel den als de schilderijen, voeren humor en felle kleuren de boven toon. Inspiratie haalt zij voorname lijk uit het dagelijkse leven, de natuur, maar ook van mooie foto's uit bijvoorbeeld verre landen. De onderwerpen lopen zeer uit een en zijn afwisselend om naar te kijken. De expositie is te bezichti gen tijdens de openingsuren van Johwin Slaapcomfort, deze zijn op dinsdag tot en met zaterdag van 09.30 tot en met 16.30 uur, Rijksweg 127 te Limmen. LIMMEN - Op veler verzoek draait de stichting Oud Limmen voor alle Limmers (dus ook voor niet donateurs) nog eens de bekende dorpsfilm Dorp op drift in de Burgerij en wel op 17 oktober om 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur. 26 Jaar geleden werd de film gemaakt en heeft daarna maar liefst 26 avonden gedraaid. Bij het zien van de beelden zult u versteld staan hoe snel het heden verleden is geworden en hoe snel Limmen is veranderd. De film geeft indrukken van alles wat Limmen zo haar eigen karakter geeft. Daarnaast spelen tairyke inwo ners uit die tijd spontaan en soms ook zonder dat ze het wisten, als volleerde acteurs belangrijke rollen in een komisch dorpsverhaal, waar bij onder meer een berg witte kool vanaf het erf van boer Dijkman via allerlei lachwekkende toestanden naar het bejaardentehuis verhuist LIMMEN - Wat ooit in een gekke bui gezegd is, begint nu serieus te worden: een fietstocht van Limmen naar Burkina Faso. Ruim dertig geïn teresseerden waren maandag 29 september naar de Pius in Limmen gekomen om hier meer over te horen. Ter voorbereiding op de avond is de groep, die het initiatief tot de fietstocht heeft genomen, op bezoek geweest bij Henk Kroes, de welbekende organisator van de Friese Elfstedentocht. Henk Kroes is in 2006 met een groep fietsers van Bolsward naar Accra in Ghana gefietst met een zelfde doel als de Limmer groep: fietsen voor onderwijsprojecten in Afrika. De initiatiefnemers kwamen en waar men anno 1983 moest bezuinigen op het eten. Het is verkwikkend om te zien hoe spontaan iedereen meewerkte, zoals de gemeenteraad, de harmo nie, politie, brandweer, doktoren, tandarts, de pastoor, bekende dorpsfiguren en misschien deed u zelf ook wel mee. Een aantal van de acteurs is inmiddels helaas overle den. De film is goed voor een avond gezellig lachen om de komische actie van dorpsgenoten of mis schien wel van uw voorouders. De kaartverkoop voor deze avond start op maandag 13 oktober, 's morgens tussen 10.00 en 12.00 urn en 's avonds tussen 19.00 en 21.00 uur in het pand van de Stichting Oud Limmen aan de Schoolweg 1 De kosten bedragen 2,50 per persoon, waarvoor u ook nog een kop koffie wordt aangeboden. (Telefonisch bestellen van kaarten is niet mogelijk). U kunt ook kijken op: www.oudlimmen.nl. nog enthousiaster en met veel waardevolle tips terug naar Limmen. In september 2010 zal een groep van 15 tot 20 fietsers van Limmen naar Ouahigouya in Burkina Fhso fietsen. De tocht zal ongeveer drie maanden duren. De start is in Nederland en ver volgens loopt de route door België, Frankrijk, Spanje, Marokko, Mauritanië, Senegal, Mali en tot slot Burkina Fhso. Eventueel kan ook slechts een deel van de route gefietst worden. Ter voorbereiding op de tocht zijn deelnemers verplicht om mee te doen aan trainingsactiviteiten en activiteiten die het groepsproces moeten bevorderen. Want het motto geldt: 'we gaan als vrienden en komen terug als vrienden'. Daarnaast wordt van de fietsers ver- LIMMEN - Opbrengst collecte ten behoeve van Fonds Verstandelijk Gehandicapten, gehouden van 21 tot en met 27 september heeft in Limmen, mede dankzij de inzet van de collectanten, 1857,60 euro opgebracht. LIMMEN - Cees Pepping uit Limmen is cum laude als docto randus Bedrijfskunde aan de Economische Faculteit van de Universiteit van Amsterdam. EGMOND - Vrydag 10 oktober wordt er in het JOEB-gebouw aan de Herenweg te Egmond-Binnen een dart toernooi georganiseerd. Het toernooi wordt georganiseerd voor de jongeren van 16 jaar en ouder. Je kunt je voor het toer nooi inschrijven in het JOEB- gebouw op de woensdag en don derdagavond maar ook nog op de vrijdagavond. Het toernooi start om 20.00 uur. wacht dat zij geld inzamelen voor onderwijsprojecten in Burkina Faso. Aan het einde van de fietstocht wordt het ingezamelde bedrag per soonlijk overhandigd aan DSFJ een organisatie die zich inzet voor onderwijs in Burkina Fhso. DSF (Développement Sans Frontière) wordt ondersteund door Stichting WOL uit Limmen. De begeleidingsgroep moet gaan bestaan uit chauffeurs voor de begeleidingsvoertuigen en iemand die voor de groep kookt. Het is ook belangrijk dat onder de fietsers en/of begeleiders deelnemers zitten met een medische achtergrond. Belangstellenden kunnen contact opnemen met: Ton Baltus, tel. 072- 5053334, acp.baltus@quicknet.nl, Kees Zomerdijk, tel. 072-5052680, cj .zomerdijk@quicknet.nl. EGMOND - Het is alweer vijf jaar geleden dat Miranda de Graaf begon met het kopen en verkopen van 'oude bruine' meubeltjes in de schuur bij hun woonhuis aan de Herenweg 9 in Egmond Binnen. Al gauw werd er begonnen met het schilderen en stofferen van de stoelen, waarvoor een aan tal cursussen werd gevolgd, zodat er een geheel eigen stijl aan meubeltjes ontstond. Wat uit hobby is ontstaan, werd omgezet tot een eigen winkel waar Miranda nu fulltime haar werk van heeft gemaakt. Steeds meer mensen weten Mibi Meubeltjes te vinden voor een origineel meubelstuk of leuke woonaccessoires; maar ook voor het schilderen of stof feren van uw eigen meubels kunt u bij Miranda terecht. Nu, vijf jaar later is er weer een volgende stap gezet. De winkel is qua ruimte flink uitgebreid en heeft een nieuwe opzet gekregen. De winkel is ingedeeld in drie thema's, te weten een leuke meidenslaapkamer, stoere jongensslaapkamer en een gezel lige woonkamer. Dit alles in leuke, frisse kleuren. De winkel is in een andere ruimte ondergebracht, het adres blijft echter Herenweg 9 in Egmond Binnen. Om dit te vieren is het zaterdag 11 oktober dubbel feest, wat Miranda graag samen met u wilt vieren. Dus bent u nieuwsgierig geworden, dan bent u zaterdag tussen 14.00 tot 18.00 uur uit genodigd om inspirerende woonideeën op te doen in de nieuwe winkel en te proosten op het vijfjarig bestaan. En wilt u vast een voorproefje kijk dan op www.mibimeubeltjes.nl. EGMOND - Op zondag 19 okto ber wordt de concertserie 2008 - 2009 in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef geopend met een bijzonder programma. De kleinkunstenares Charlotte Glorie brengt een gevarieerd pro gramma van luisterliederen en con ferences ten gehore onder de titel 'Op het gevoel'. Zij vindt het boei end om het voelen, denken en han delen van haarzelf en andere men sen vanuit een vaak kritische hoek te benaderen. Zij vertelt en zingt over wat haar bezighoudt, in haar eigen leven als visueel gehandicapte, moeder, echt genote en artieste, maar ook in de maatschappij. Meestal is ze in haar teksten zichzelf: relativerend, humorvol, verwonderd of kwets baar. Daarnaast voert zij vele hilari sche en ontroerende typetjes ten tonele. De teksten van Charlotte Glorie kenmerken zich door een mengeling van humor en bewogen heid en zitten vol woordspelingen en onverwachte wendingen. De melodieën van haar liederen liggen goed in het gehoor entegelijk origi neel van opbouw. Zo'n zeventig keer per jaar treedt de in Egmond aan den Hoef geboren en getogen Charlotte Glorie op in kerken, zor ginstellingen, congrescentra en klei ne theaters. Het concert begint om 15.00 uur. Plaats: Slotkapel, Slotweg te Egmond aan den Hoef. De toe gangsprijs is 12,-, 65+ en CJP 10,-, kinderen tot 12 jaar 5,-, inclusief koffie/thee en koek. Kaartverkoop voor aanvang van het concert bij de Slotkapel of te bestel len bij mevrouw Thijssen, tel. 072- 5062033 en de heer Noteboom, tel. 072-5062387. LIMMEN - Van 15 tot en met 18 oktober vindt in Limmen de kle dinginzamelingsactie van Sam's Kledingsactie voor Mensen in Nood plaats. U kunt dan uw nog draagba re kleding, schoeisel en huishoud- textiel in gesloten plastic zakken afgeven bij mevrouw Neelen, Kapelweg 15 en mevrouw van Lieshout, Visweg 20, beide te Limmen. Afgelopen jaar vierde Sam's Kledingsactie voor Mensen in Nood haar 40-jarig bestaan. De opbrengst van de ingezamelde kle ding komt ten goede aan de nood hulpprojecten van Cordaid Mensen in Nood. Met circa 15 zakken kle ding kan een ondervoed kind wor den geholpen en ontvangt de fami lie een maand lang éten. Daarnaast wordt ook het project Mode met een Missie gesteund voor dak- en thuisloze vrouwen in Nederland. Binnen dit project wordt met twee dehands kleding een eigen modelijn gecreeërd en op de markt gebracht. Voor meer informatie over Sam's Kledingsactie voor Mensen in Nood en de gesteunde projecten kunt u kijken op www.samskledingactie.nl of bellen, tel. 073-6871060. In het werk van Sandra voeren humor en felle kleuren de boven toon. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 19