Fysio-Fit Vennewater Geslaagd bezoek aan Swietochlowice Huiselijk geweld Nivon: wandelen in Noorwegen Automobilist ziet bromfietser over hoofd H E I L O O BEDRIJF BELICHT INGEZONDEN BRIEF GGZ overlast I Overlast GGZ II UITKIJKPOST 8 OKTOBER 2008 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Het Zevenhuizen 48, 1852 JC Heiloo, tel: 072-5330344 of 5331100, www.fysio-fit-vennewater.nl, e-mail: info@fysio-fit-vennewater.nl, fysiotherapie Horsthuis: fysio-horsthuis@hetnet.nl HEILOO - Een fysiotherapiepraktijk en fitnesscentrum in één: Fysio-Fit Vennewater biedt fysiotherapie, fysio-fitness (onder begeleiding van een fysiotherapeut) en vrije fitness. Het is een fusie van Sportinstituut Het Vennewater en Fysiotherapie Feeling uit het Hoekstuk. Iedereen, gezond of niet, kan hier (indien gewenst onder individuele begeleiding) sportief bewegen en gebruik maken van de aanwezige fitnessapparatuur. Met een programma op maat. Ingrid Vel en Nico Ruiter hebben zich, buiten de algemene fysiotherapie, gespecialiseerd in sport- en revalidatiefysiothera- pie. Geblesseerde sporters kunnen zich, met of zonder doorverwijzing van een arts, vaak de volgende dag al laten behandelen bij Fysio-Fit Vennewater. Daarnaast volgt Nico een vijfjarige opleiding Osteopathie. Verder werken bij Fysio-Fit Willem Jan Visser, die zijn specialisatie als manueel therapeut bijna heeft afgerond, Marjolein Knaap en Frank Emmaneel; sportfysiotherapeuten die zich tevens op ouderen richten. Fysio-Fit Vennewater beschikt over vier behandelruimtes, een fitnesszaal en een oefenzaal voor fysiotherapie, waarin sinds juli een kinesisapparaat van Technogym staat. Dit apparaat werd ook tijdens de Olympische Spelen in Peking gebruikt. Het biedt ruim 200 verschillende mogelijkhe den voor beweging in de vrije ruimte en is voor behandelingen op het gebied van kracht, coördinatie en stabiliteit zeer vernieuwend. Ook Fysiotherapie Horsthuis heeft zich vanuit fysiotherapie Feeling uit het Hoekstuk gevestigd in het Vennewater en maakt hier gebruik van de aanwezige faciliteiten. Ineke Horsthuis heeft jarenlange ervaring en behandelt in haar praktijk, aan huis of in verzorgingstehuizen. Ze heeft zich in de loop der jaren in vele technieken geschoold en behandelt met name patiënten met spanningsklachten, chronische aandoeningen en mensen die na een operatie of blessure moeten revalideren. Ingrid Vel: Gezond bewegen is voor alle leeftijden. Na een intakege sprek en conditietest wordt gekeken, welk beweegprogramma het beste kan worden gevolgd. Men kan zijn fitheid tevens laten testen met de Fysiofitheidscan. Aan de hand van de uitslagen wordt een basis gelegd voor een persoonlijk beweegadvies. Dit advies kan klachten in de toe komst helpen voorkomen. In de fitnesszaal staan zo'n 35 apparaten, waar op men zowel conditionele als medische fitness kan uitoefenen. De aan wezige fysiotherapeut legt uit, bij welke oefening welke spiergroepen gebruikt worden. We hanteren ruime openingstijden; doordeweeks van 08.00 tot 22.00 uur en op zaterdag van 08.00 tot 13.00 uur. Sterk in opkomst is bedrijfsfitness: via het Nationale Gezondheidsplan bieden bedrijven hun werknemers de mogelijkheid om aan fitness te doen op een moment dat het hen uitkomt," Fysio-Fit en Fysiotherapie Horsthuis, beide gevestigd op de eerste verdieping van sporthal Het Vennewater, zijn voor iedereen goed toegankelijk; voor mensen die slecht ter been zijn is een lift aanwezig. Als men zich na gedane arbeid heerlijk wil ontspannen, dan kan dat met de infraroodsauna in de kleedkamers. De liefhebbers van een bruin tintje kunnen daarnaast nog gebruik maken van de zonnebank. HEILOO - Een 71-jarige man uit Heiloo is zondagochtend rond 10.15 uur aangehouden in zijn woning. Hij had eerder zijn vriendin in de slaapkamer vastgepakt en tegen de grond gegooid. De vrouw die zeer HEILOO - Zondag rond 20.00 uur vond in Egmond een aanrij ding plaats tussen een 22-jarige automobilist uit Egmond en een 35-jarige man op een bromfiets uit Heiloo. De bromfietser liep een heupfractuur op. Het ongeval gebeurde in Egmond aan zee. De automobilist reed over slecht ter been is en net geopereerd was aan haar knie werd door hem achtergelaten. Zij had grote moeite de alarmlijn te bellen. De politie hielde ter plaat se de man aan. Hij werd overge bracht naar het politiebureau in Alkmaar. de Voorstraat en sloeg linksaf de Kerkstraat in. Daarbij liet hij de hem tegemoetkomende bromfietser niet voorgaan. Hij zag hem over het hoofd. Door de botsing kwam de bromfietser ten val. Hij moest per ambulance worden vervoerd naar het MCA waar hij werd opgenomen. De bij de aanrijding betrokken voer tuigen raakten beschadigd. Het standpunt van de wijkvereni- ging over de GGZ is niet namens alle Ypestein bewoners, in elk geval niet namens mij. In het artikel wordt een verband gelegd tussen de plaatsing van gedetineerden en de overlast die de reguliere cliënten zouden veroorza ken. Dit is tendentieus en generalise rend en doet geen recht aan de werke lijke situatie in onze buurt. Als aanwonende van een speeltuintje en de 'probleemroute' heb ik nooit over last gehad van de GGZ. Ik vind er wel afval van buurtkinderen en zie hen ook wel eens urineren. Het nuttigen, van alcohol rond de speeltuin zie ik wel vaak door ouders gebeuren, niet door GGZers. Vergeet niet dat de men sen waarover hier gesproken wordt patiënten zijn en geen gevangenen. Het behandelen van deze mensen is een morele verplichting van onze samenleving en ik ben er trots op dat dit in zo'n prachtig gebouw in onze wijk gebeurt. Geniet van de diversiteit die onder bewoners van Ypestein te vinden is; waar vindt je nog mensen die op klaarlichte dag met een zwem- bril op lopen! Mark Lindeman Heiloo HEILOO - Noorwegen werke lijk leren kennen: het land schap, de indrukwekkende natuur en vooral de eenzaam heid: dat ervaart een reiziger niet vanuit een auto of touring car, maar alleen lopend. Fred Triep, leraar biologie en ICT- wetenschappen in Alkmaar, heeft meerdere voettochten ondernomen over de grote en onherbergzame hoogvlakten, zoals de Hardangervidda, Rondane en Dovrefjell in dat uitgestrekte en deels dunbevolkte land. Aan de hand van een slide-show presenta tie, foto's en kaartjes komt hij op zaterdag 11 oktober voor het Nivon in Heiloo vertellen over zijn ervarin gen. Een boeiende belevenis, ook vanuit een comfortabele stoel thuis. Deze bijeenkomst vindt plaats in het Trefpunt, Abraham du Boishof 2, Heiloo. Aanvang: 20.00 uur, kosten: Nivon-leden 3,-; overigen: 4,-; jeugd: 1,- euro. In verband met de te reserveren ruimte graag vooraf even opgeven aan: Reina Mulder, tel. 072-5333127. Het Trefpunt is rolstoeltoegankelijk. Zoals gebruikelijk zorgt de Openbare Bibliotheek Heiloo voor een kleine collectie boeken (ter inzage en met de mogelijkheid tot reserveren.) Het wildplassen waar in het Ypeblad aan gerefereerd wordt, heb ik inderdaad van horen zeggen dat dat ook bij mij achter in de steeg heeft plaatsgevonden. Ik heb het nooit gezien. Waar ik het wel met grote regelmaat zie gebeuren, is vlak voor de nieuwbouw naast het Paulusgebouw. Een plek waar kinde ren gelukkig niet spelen, maar wel 'en plein public' en dat lijkt me inder daad niet de bedoeling maar dit is op het GGZ terrein, net buiten de wijk. Ik schrijf deze brief uit mijn eigen persoon, maar wellicht wordt deze mening door meer mensen gedeeld. Inge van Velzen Heiloo HEILOO - Vorige week donder dagavond is de delegatie van de Stichting Stedenband Heiloo- Swietochlowice weer terugge keerd van het bezoek aan de zusterstad in Polen. De burgermeester van Heiloo, de heer Romeyn, heeft tijdens dit bezoek aan de burgermeester van Swietochlowice, de heer Mos, de visie van de gemeenteraad van Heiloo inzake de stedenbandover eenkomst nader persoonlijk toege licht. Een bijzondere indruk maakte het bezoek aan het kinderopvang huis voor de naschoolse opvang. Dit is recent gerenoveerd en van sluiting gered met behulp van middelen, die door de Rotary Club Heiloo samen met de Stichting Een Hart voor Polen Heiloo tijdens ver schillende activiteiten zijn verza meld. Hieraan hebben vele particu lieren, bedrijven en organisaties uit Heiloo toen bijgedragen. Het kinder opvanghuis ligt in de wijk Lipiny. Dit is de armste wijk van de stad waarin de werkloosheid zeer groot is met de daaruit voortkomende grote sociale problemen. De deelnemers hebben tijdens een wandeling door de wijk met eigen ogen kunnen waarnemen waarom hulp nog steeds zo noodzakelijk is. De meegereisde leden van de foto club HAF zijn met hun begeleider op vele interessante plekken geweest en hebben naar hartelust mooie opnames kunnen maken, die waar schijnlijk later nog te bezichtigen zijn. Het Heilooër Orkest samenge- Lipiny is de armste wijk van de stad. Aangeleverde foto steld uit leden van het orkest Eensgezindheid -het Heilooer Harmonieorkest Caecillia en de muziekschool heeft een zestal optre dens verzorgd. Tijdens het bezoek werd er door de regiogemeenten een overeenkomst ondertekend voor het realiseren van een vuilverbran dingsinstallatie. Een stap vooruit voor het ter plaatsé door de zware industrie zwaar belaste milieu. Het betekent voor de bevolking uiteinde lijk een verbetering van de leefom standigheden. Tal van vriendschaps banden zijn weer aangehaald en de deelnemers aan de reis waren enthou siast over het bezoek. Voor verdere info: www.sshs.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 5