Het Huis Moen Opticiens tegen blindheid Open dag Jan van Rij ckenborghschool La fleur d'Amour start met workshops Gezellige dierendag in Het Beestenboetje Expositie Chris Gibbels in Overkerck H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Als thema was dit jaar gekozen voor kermis KORTOM Schoenendoosactie kinderen voor kinderen Georgio Gatti te gast bij radio BeatFM Lezing: bijzondere bol- en knolgewassen Lezing ontwormen en vaccinaties bij paarden EHK Klaverjasclub Altijd al willen leren beeldhouwen? Expositie in Trefpunt Springlevend op internet Dag van de Ouderen Op de fiets naar pianoconcert Klaverjasdrive in Trefpunt Administratieve Ondersteuning Internetcafé Zondagmiddagcafé UITKIJKPOST 8 OKTOBER 200 HEILOO - Tot en met 11 oktober doet Het Huis Moen Opticiens mee met de landelijke optiekactie. Van elke bril die in deze week wordt verkocht, gaat 5,- naar een project van Stichting Dark Light Blind Care. Gedurende de actieweek wilt stichting Dark Light Blind Care extra aandacht vragen voor het probleem van vermijdbare blindheid. Vooral onder de allerarmsten komt blindheid en slechtziendheid veel voor omdat medische zorg voor hen niet toegankelijk is. De opbrengst van de actieweek gaat naar het project in Afghanistan, waar blinden en slechtzienden worden geholpen met een oog behandeling, een operatie of een bril. Al jaren steunen honderden opticiens het werk van de stichting, waaronder ook Het Huis Moen Opticiens. Het materiaal voor de actie wordt gesponsord door leveranciers van brillengla zen. Meer informatie over de actie is te vinden op www.darkandhght.org. HEILOO - Maandag 13 oktober houdt de Jan van Rijckenborghschool op het Trompenburg in Heiloo een inloopdag. U kunt tussen 09.30 tot 14.00 uur binnenlopen om een indruk te krijgen van een gewone schooldag op deze basisschool. De Jan van Rijckenborghschool is een basisschool waar projectonderwijs wordt gegeven. Afgelopen weken stond voor alle leerlin gen het project 'de mens' centraal. Waar kleuters spelenderwijs over lichaamsdelen leerden, verdiepten de kinderen uit de middenbouw zich in de zintuigen; die uit de bovenbouw bestudeerden de werking van organen en hersenen en kregen seksuele voorlichting. Met haar ruim tachtig leerlin gen is de Jan van Rijckenborghschool een kleine basisschool. Er is veel aan dacht voor het sociale klimaat en de kinderen leren door het projectmatig onderwijs zelfstandig- en samenwerken. Voor kinderen is het een overzich telijke school waar het goed spelen, leren en vertoeven is. Het is een feest om naar school te gaan. Zeker in september toen alle leer krachten gezamenlijk hun verjaardag vierden. Als verrassing ging de hele school naar het Maïsdoehof in Zuid-Scharwoude. Een grote groep ouders werkte enthousiast mee aan dit uitstapje. Tijdens de kinderboekenweek gonst de Jan van Rijckenborghschool van 'verzinzinnen'. Naast zelfgemaak te poëzie staat een bezoek aan de bibliotheek op het programma om daar te dichten met zwaailichten. U bent welkom op de inloopdag 13 oktober. Als 13 oktober u niet schikt, kunt u ook op een ander moment de sfeer van de school proeven. Hiervoor kunt u telefonisch een afspraak maken: 072- 5338286. HEILOO - La fleur d'Amour start dit najaar met workshops. Op woensdag 22 oktober en 5 november maken we een halve maan, hét frame is van ijzer, omwikkeld met fietsband, zie foto. Begin december starten we met de kerst-workshop. De kosten: 45,-, inclusief koffie/thee met iets lekkers en een dranlqe. Tijd: 19.30 uur tot 21.30 uur. Locatie: Hoekstuk 10 in Heiloo. Voor aanmelden en meer informatie kunt u bellen 06- 19005222 of in de winkel. Naast alle andere activiteiten konden natuurlijk ook de konijnen en cavia's geknuffeld worden. Foto: Björn Eisman HEILOO - Afgelopen zaterdag, 4 oktober, werd in Het Beestenboetje dierendag gevierd. Gelukkig waren de weergoden gunstig gestemd, en om 11.00 uur, toen het feest begon, werd het droog en brak het zonnetje zo nu en dan door. Als thema was dit jaar gekozen voor kermis, dus de kinderen kon den in de draaimolen, in de zweef molen, op het springkussen en bal- lengooien. Er liepen twee knotsgek ke clowns rond, die ballonnen omtoverden in een hond of een zwaard en zingend meegingen in Bello, het treintje, dat door het dorp reed. Ook werd er genoten van the ater touwtjetrek en werden de kin deren prachtig geschminkt. Prachtige vlinderswerden er ver kocht en natuurlijk konden de konij nen en cavia's geknuffeld worden. HEILOO - Chris Gibbels is geen onbekende in Heiloo Hij is geboren en getogen in Den Bosch maar woont al jaren in Heiloo en heeft gewerkt in de gezondheidszorg. Muziek is zijn grote hobby en hij speelt veel samen met zijn vrouw (piano en accordeon) voor zieken en bejaarden. Ze doen hier de men sen veel plezier mee. Na zijn pensi onering is hij gaan schilderen met olieverf maar is inmiddels over gegaan om met oliepastel en aqua rel te werken wat heem zeer goed af gaat. Chris Gibbels vindt het leuk om de werken te exposeren zodat de bewoners maar ook bezoekers er van kunnen genieten. De schilderijen hangen in de gan gen van Overkerck en zijn te bezich tigen tijdens de openingstijden van 10.00 tot 17.00 uur tot half decem ber aan de Stationsweg 92 C in Heiloo. HEILOO - Op zondag 12 oktober wordt tijdens een familieviering om 10.00 uur in de Willibrorduskerk aan de Westerweg het startsein gegeven van de schoenendoosac tie. Kinderen, ouders en grootou ders zullen een schoenendoos ver sieren, die worden gevuld met praktische spullen en speelgoed. De dozen zijn bestemd voor kinde ren in arme landen en oorlogsge bieden. HEILOO - Dinsdagavond 9 oktober zal in een live-uitzending presenta tor Bob van Unnik een gesprek hebben met plaatsgenoot de heer Gatti, eigenaar van het Italiaanse restaurent 11 Corso. Georgio, afkomstig van het eiland Sardinië woont al geruime tijd in Nederland. Het gesprek zal gaan over zijn Italiaanse verleden en ervaringen die hij in Nederland heeft opge daan. De uitzending is van 20.00 tot 21.00 uur en te ontvangen via de kabel op 89.0 en via de ether op 106.3 FM. HEILOO - Harry Jansen uit Loenen geeft een lezing over bijzondere bol- en knolgewassen. Woensdag 8 oktober, om 20.00 uur in het Open Huis. Toegang: gratis. HEILOO - Op donderdag 16 okto ber zal een gratis lezing gegeven worden bij Any Animal, van 19.30 tot ongeveer 21.00 uur. Het onder werp is ontwormen en vaccineren bij paarden en de nieuwe wetge ving hieromtrent. De lezing zal gegeven worden door dierenarts Erwin van Gijtenbeek. Aanmelden per e-mail ow 'lezing paard' via info@anyanimal of tel. 072- 5339336. Any Animal Westerweg 291, Heiloo. HEILOO - Op 13 oktober houdt EHK weer een Open Drive in het Open Huis. Start is om 19.30 uur. Inlichtingen bij mevrouw R. Geerlings (tel. 072-5339345) of bij mevrouw R. van Toorn (tel. 072- 5336038). Vanaf dinsdag 7 oktober van 09.30 tot 11.30 uur wordt er een nieuwe cursus boetseren en beeldhouwen, gehouden, zowel voor beginners als gevorderden. Docent is Rafaël Nigita, er wordt gewerkt met was, klei en speksteen. Kosten 135,- voor 25 lessen. Opgave en/of nade re informatie: Maurits Smeets lm.smeets@quicknet.nl, tel. 072- 5338598. Van 10 oktober tot 7 november zijn schilderijen en keramiek te zien van Nel van Leeuwen in het Trefpunt. Nel is een veelzijdige kunstenares die diverse technieken beheerst. Zij begon met Hindeloper schilder werk waarna zij zich toelegde op het werken met olieverf. Haar favo riete techniek is nu aquarel. Dit zal dan ook te zien zyn op de expositie. In deze techniek kreeg zy les van Gré Genet en Jaqueline Bouwmeester. Zij werkt spontaan, zonder schets vooraf te maken. Keramiek maken leerde zij van Jos Mul. Ook dit werk maakt deel uit van de expositie en staat in de vitri ne. Afwisseling genoeg, dus reden om gauw ééns te komen kijken naar deze (verkoop)tentoonstelling Het ledenblad van de het Samenwerkingsverband van de ouderenbonden Anbo en Kbo (SBO) Springlevend staat vanaf heden iedere maand op wwwoude- renwerkheiloo.nl Zaterdag 11 oktober van 10.00 tot 12.00 uur geeft Guus Verduijn, directeur Woonzorg Nederland, in het kader van de Dag van de oude ren een lezing in het Trefpunt over Wonen, Zorg en Welzijn. Wethouder Jacob Ouderkerk gaan in op de Heilooër plannen. Zaterdag 11 oktober, 14.00 tot 16.00 uur. Pianomuziek verzorgd door de Quatre Mainsgroep Alkmaar in de Robijnzaal van Ypma, Robijnstraat 2 te Alkmaar. Leuk om er samen met anderen op de fiets heen te gaan? Kom dan met fiets om 13.00 naar hét Trefpunt en rij met de Culturele Commissie mee! Zondagmiddag 19 oktober vanaf 14.00 uur is er een klaverjasdrive in het Trefpunt. De zaal is open om 13.30 uur. Leuke prijzen. Deelname 4,-. Wilt u uw deelname even doorbellen op donderdagArij dag aan Esther Dekker, via tel 072- 5331297. Heeft u geen vervoer, dan kunt u dat ook doorgeven. Wie problemen heeft met het op orde houden van de administratie, kan gratis deskundige hulp vragen bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo. Deskundige vrijwilligers zijn adviseren en helpen u op aller lei gebied. Van het internetcafé in het Trefpunt kunt u gratis gebruik maken om te e-mailen, iets opzoeken, een spel letje te doen of te oefenen. Open alle werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur. Óp dinsdag en donderdag van 14.00 tot 16.00 uur gratis hulp door een vrijwilliger. Ook wanneer u nog nooit op de computer gewerkt heeft maar wel nieuwsgie rig bent, bent u van harte welkom! Zondagmiddag 19 oktober van 13.30 tot 16.30 uur: zondagmid dagcafé in het Trefpunt voor ieder een die samen met anderen een gezellige middag wilt hebben. Komt u alleen? Gastheer en gastvrouw Jaap en Patricia Langedijk zorgen ervoor dat iedereen zich op zijn gemak voelt. Meer informatie: Stichting Ouderenwerk Heiloo, Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, tel. 072-5331297, www.ouderenwerkheiloo.nl e-mail: stichting@ ouderenwerkheiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 7