Kinderboekenweek bij De Schrijverij H E I L O O VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD 9 KERK DIENSTEN IERENBESCHERMING INGEZONDEN MEDEDELING UITKIJKPOST 8 OKTOBER 2008 Protestantse Gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds M. Veen uit Den Haag. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur ds. De Bie uit Huizen. GGZ Willibrorduskapel Dienst van Schrift en Tafel, mmv Columba, voorganger ds. Marius Braamse. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur Woord- en Communieviering met Dameskoor, voorganger H. Hudepohl. Zondag 10.00 uur Familieviering met kinderkoor, voorganger H. Helsloot. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Zaterdag Lourdes Bedevaart, Grote Kapel, 11.00 Oesdom geopend, 12.00 uur Eucharistieviering. Voorganger L. Peetam, mmv gemengd koor uit Heemstede, 13.30 uur Kruisweg. 14.30 uur Maria Lof door B. Dijkman. Zondag 09.00 uur Stille Mis, voorgan ger L. Peetam. 10.30 uur Eucharistieviering, voorganger L. Peetam. Koor Ubi Caritas mmv Sterren van Sint Maarten. 15.00 uur Lof. Maandag, dinsdag, donderdag en zater dag 12.00 uur Eucharistieviering. Woensdag en vrijdag 09.00 uur. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: Woord- en Communieviering met Liturgisch koor, Jubileumviering, voorganger pastor J. Oiling. Zondag 10.00 uur Eucharistieviering met Cornelius koor, Jubileumviering. De viering wordt voorgegaan door pastores R. Visser en I. Leemput. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1 Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. Vermist Grijscyperse gec. kater, witte snoet, bef, poten en onderkant, gechipt, 2 jr, Nasu, Plantraam Limmen. Cyperse gec. kater, 4 witte voetjes, 6 jr, Aap, Ypersteinerlaan Heiloo. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072- 5325720. Aglow Nederland, afd. Heiloo Interkerkelijke wereldwijde organisatie voor en door vrouwen. Iedere derde dinsdag van de maand (behalve juli en -* augustus) bijeenkomst om 09.30 uur in het Open Huis, tegenover de Witte Kerk, 't Loo 22. Info: 072-5335455. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur: Eucharistieviering mmv Exspecto. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zaterdag 19.00 uur Eucharistieviering met St. Caecilia. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zaterdag 19.00 uur: Communieviering met Samenzang, zondag 10.00 uur Communieviering met Soli Deo Gloria. H Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: Gregoriaans avondge bed. Zaterdag 19.00 uur: stille mis. Zondag 10.00 uur: Oecumenische Oogstmis, avondmaalsdienst. Woensdag 09.00 uur: stille mis. Protestanse Gemeente Egmond OK Kerk Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: diverse pastores. Oogstdienst. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Fblko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Wijkwaard Muiderwaard 242, Alkmaar, 072- 7510700/ www.ekvriendschap.nl. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zaterdag 19.00 uur: Eucharistieviering met aquariuskoor, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.00 uur: Familieviering met kinderkoor, voor ganger H. Hudepohl Zaterdag Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huisactie in het Blockhovepark en plan Oost. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rol- emmerverzamelplaatsen langs de weg, voor 09.00 uur. Zie voor alle vaste acties: www.uitkijkpost.nl HEILOO - Tijdens de kinderboekenweek is er van alles te doen bij De Schrijverij in Heiloo. Afgelopen zaterdag was er een spelletjes demonstratie van Produktief. Dit bedrijf maakt allerlei educatief speelgoed voor alle leef tijden. Zo is er Khet, het nieuwe schaken, Qwirkle en Karo, de uitdagende Spellen en Spectro, electrotechniek voor iedereen. Op de foto ziet u de grote belangstelling die er de hele middag was. In het kader van de kinder boekenweek, met als thema gedichten, hebben de kinderen van basisschool De Duif gedichten gemaakt. In de winkel en de etalage hangen de mooiste gedichten. Kom gauw kijken! Roelof Bos doet verslag van de vergadering van de gemeenteraad van maandagavond 6 oktober. De schrijver heeft een bureau voor redactionele en journalistieke producties en is oud-wethouder van Heiloo. Dit verslag is voor het grootste deel gewijd aan de discussie over financiële afspraken met partnergemeenten en de provincie inzake de Zandzoom en de afslag A9. Rehoboth-locatie blijft nog even braak De raadsvergadering verraste misschien nog het meest door een besluit dat niet werd genomen. Dat betrof de bouw van appartementen voor senioren op de zogenaamde Rehoboth-locatie aan de Holleweg. Het college zag mogelijkheden voor een doorbraak in dit al jaren lopen de dossier en had hiervoor nieuwe stedenbouwkundige maatstaven laten ontwikkelen als aanvulling op de uit 2002 daterende welstandsno ta. De welstandscommissie had tot drie maal toe ingediende bouwplan nen afgewezen, vandaar dit bijzon dere initiatief van het college. Voordat de discussie goed en wel op gang kwam, diende Chris Streefkerk van de WD een orde voorstel in om vanavond geen besluit te nemen en de zaak in com missieverband nog eens goed tegen het licht te houden. Dit voorstel werd met de stemmen van WD, Heiloo-2000 en CDA vóór en PvdA, GroenLinks en NCPN tegen aan vaard. Stationscentrum: 'geen nood zaak tot raadsonderzoek' Verrassend was ook het slot van de raadsvergadering, toen de com missie van drie raadsleden die was ingesteld om kostenoverschrijdin- gen bij de herontwikkeling van het Stationscentrum te onderzoeken, bij monde van voorzitter Theo van Beek (raadslid van de WD) haar rapport uitbracht. Het onderzoek van deze commissie was een voor onderzoek, eerst en vooral bedoeld om te beoordelen of er een alom vattend raadsonderzoek (ofwel enquête) moest komen naar deze zaak. Conclusie van deze commis sie-Van Beek bleek te zijn 'dat er geen noodzaak is tot een raads onderzoek omdat de oorzaken van het tekort al tijdens het vooronder zoek voldoende duidelijk zijn geworden en omdat al een aantal verbetermaatregelen is genomen.' In de commissie hadden behalve Van Beek zitting de raadsleden Hessel Hiemstra van het CDA en Robert Bosman van GroenLinks. Het schriftelijk rapport (inclusief bijlagen 39 A4's) ging vergezeld van een persbericht. De gemeente raad spreekt zich over dit rapport uit in een extra raadsvergadering op woensdagavond 29 oktober (om 20.00 uur). Het persbericht vindt u vandaag elders in deze Uitkijkpost! Financiële afspraken Zandzoom Hét hoofdonderwerp van deze avond was de Nadere overeenkomst Financiële afspraken (NoFa) met onze partners voor de ontwikkeling van de Zandzoom en de afslag A9: Castricum, Alkmaar en last but not least de provincie. Nadat Chris Streefkerk voor de WD, Martha Klein voor GroenLinks en Elly Beens voor het CDA hun instem ming met deze afspraken hadden betuigd, kwam John Daas van Heiloo-2000 (die in het vorige col lege deze portefeuille beheerde) met een uitgebreid verhaal vol zorg. Om de Heilooër bijdrage van enkele tientallen miljoenen voor groenpro jecten en de afslag A9 te kunnen betalen, moeten er volgens plan 225 woningen gebouwd worden in het topsegment. Een plan dat de provincie met haar concept van 'landgoedwonen zeer dierbaar is, maar daar moet dan wel plek voor zijn. In de plannen is hier voor een gebied in gedachten aan de Westerweg. Maar tevens beschermt de provincie daar het open landschap door middel van het streekplan. En dit streekplan staat zo'n bouwontwik- keling daar thans niet toe. De 225 woningen in het topsegment vor men echter wel de financiële kurk waar het hele pro ject Zandzoom en afslag A9 op drijft, aldus Daas. Cees Rootjes van de PvdA pakte deze zelfde draad op. Alles in de Zandzoom moet uit het rood, dat wil zeggen de woningbouw, betaald worden: niet alleen het groen, maar ook het blauw (water en waterber ging) en het grijs (lees de A9- afslag). Rootjes hamerde vooral op de afspraak die Heiloo met zichzelf heeft om te zorgen dat in de Zandzoom voor 40% sociale woningbouw komt en toonde zich ernstig bezorgd of dit wel gehaald zal worden. Toch zou het strate gisch dom zijn deze 'Nadere over eenkomst af te stemmen, aldus Rootjes, want dan zou de provincie met (nieuwe) wettelijke middelen het heft in handen kunnen nemen en de kosten gewoon neerleggen bij Heiloo. Willem Gomes van de NCPN ten slotte ging akkoord, maar wel met de aantekening dat hij tegen de afslag A9 is. In zijn reactie ging wethouder Rob Opdam (WD) in op het gege ven, door enkele partijen naar voren gebracht, dat kostenramin gen met name voor de afslag A9 gebaseerd zijn op het prijspeil van 1 januari 2004 en dat de kosten dus zeer waarschijnlijk hoger of zelfs aanzienlijk hoger zullen gaan uitval len. Hij erkende dat kostenverhogin gen ten koste zouden kunnen gaan van de kwaliteit van de nieuwe wijk Zandzoom, waar we geen doorsnee Vinex-wijk van willen maken en waar we even goed 40% sociale woningbouw willen realiseren. Maar Opdam wees er ook op dat de Nadere overeenkomst Financiële afspraken (NoFh) van vanavond niet ging over de kosten, maar over de verdeling van de kosten tussen de partners Heiloo, Castricum, Alkmaar en de provincie. Naar John Daas reageerde hij met de opmer king dat het streekplan (uitzonde- rings)mogeiijkheden bood om het topsegment wel te bouwen. Waarop Daas zei dat hij hier voor eerst een stap van de pro vincie wilde zien, en dat, nu deze garantie er niet lag, zijn fractie tegen zou stemmen. En zo werd de Nadere over eenkomst door de raad aanvaard, met alleen Heiloo-2000 tegen en met de aantekening van de NCPN over de afslag A9. Waterberging en golfbaan Bij ditzelfde agen dapunt werd ook nog instemming van de raad gevraagd met het zogenaamde Ruimtelijk plan Landelijk gebied (RpLg) voor de Zandzoom. Hierbij ging de aandacht van de raad voorname lijk uit naar het element van de waterberging, waarvoor het hoogheem raadschap een gebied van 8 hecta re nodig meent te hebben (tot voor kort was sprake van 24 hectare). De dis- c u s s i e ging nu over de vraag of dit gebied zou moeten komen aan de noordkant van de Kanaalweg, waar dure bollengrond zou moeten worden aangekocht, of misschien toch beter in het agra risch gebied ten zuiden van de Kanaalweg. Ook de eventuele uitbreiding van de golfbaan van 9 naar 18 holes kwam bij dit onderwerp ter sprake. In het Ruimtelijk plan was te lezen dat 'onderzocht dient te worden of en zo ja hoe een uitbreiding van de golfbaan kan worden gerealiseerd'. Hierbij diende Cees Rootjes namens de PvdA een amendement in. Hij zag deze zin graag vervangen door een tekst beginnend met de zin: 'Er bestaan geen overwegende bezwa ren tegen uitbreiding van de golf baan van 9 naar 18 holes.' Aan dit amendement bleek het college bij monde van wethouder Jacob Ouderkerken (PvdA) geen behoefte te hebben: 'Als we dit gaan inbrengen bij onze partners, krijgen we wellicht weerstand van de pro vincie en dan zijn we verder van huis.' De andere politieke partijen volg den de wethouder en daarmee bleef de PvdA met haar amendement alleen staan. Hierna werd het Ruimtelijk plan met algemene stemmen aangeno men. Tenslotte vermeld ik nog: dat afwezig waren de raadsle den Tijmen Valkering van Heiloo- 2000 en Hessel Hiemstra van het CDA.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 9