klanken in Heiloo Bijzonder concert in de Witte Kerk Derde editie van Compact in Buk Buk B Russische en Oekraïnse H E I L O O m kfUVJ DEUTEKOM mÈÈËÊÊÈffi 11 Corso Classic BOEK VAN DE WEEK Multatuli door Max Havelaar Multatuli OI 7 M Gedachten, gevoelens, vergezichten en mogelijkheden House event in Buk Buk met grote namen C O RS UITKIJKPOST 15 OKTOBER 2008 Dit jaar gaat Corso in samenwer king met de Volksuniversiteit Castricum van start met de Corso Classic. Op donderdagavond 23 oktober en zondagmiddag 26 okto ber vertoont Corso-eigenaar Patrick Wentink als eerste de klas sieker Witness for the Prosecution. Een film uit 1957 van Billy Wilder naar een stuk van Agatha Christie met als ster Mariene Dietrich. In november volgt Ascenseur Pour L'Echafaud, het meesterlijke debuut van Louis Malle met de sen suele vamp Jeanne Moreau en met onvergetelijke muziek van Miles Davis, ook uit 1957. Een boeiende misdaadpiot in nachteüjk Parijs met meerdere verhaallijnen. Op vertoon van hun filmkaart krijgen de abon nementhouders van de VUcas-film korting bij deze Corso Classic-voor stellingen. Via de www.vucas.nl wordt u op de hoogte gehouden over de nieuwe filmtitels en data. En uiteraard vindt u informatie over de actuele filmagenda van Corso op www.corsobioscoop.nl. Aan de balie van Corso en op kan toor van de Volksuniversiteit is een uitgebreide recensie beschikbaar. De meest recente druk van het sublieme protest van Max Havelaar tegen de eens heersende koloniale toestanden in Nederlands-Indië. Niet alleen door de politieke bood schap, maar ook door de vérmen ging van genres en de opbouw van raamvertellingen, door de stijl waarin de karakteristieke persona ges zijn neerzet, maar bovenal doordat deze roman meer dan 150 jaar na de eerste publicatie nog steeds van betekenis is. Batavus Droogstoppel, makelaar in koffie, wil een boek gaan schrijven over koffie. Hij is in het bezit gekomen van een pak papier van ene Sjaalman. Deze 'Sjaalman' heeft in dat pak over allerlei onderwerpen geschreven, zoals over de koffie plantages in Indië. Omdat hij niet goed kan schrijven, vraagt hij zijn jongste bediende, Ernest Stern, dit te doen. Sjaalman, Droogstoppel en Stern nemen in Multatuli, de hoofd persoon, afwisselend het woord. door Max Havelaar voor 27,50 Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo IBM FJH naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl Het verhaal van Savitri handelt over de reis van de ontwikkeling van de ziel, het ontbranden van de levende vlam in de mens zelf en de overwinning van het leven op de dood. Aangeleverde foto HEILOO - Op zondag 19 okto ber zal een koor met klein orkest onder leiding van Teresa Takken een aantal stukken uit het filosofisch werk 'Savitri' van Sri Aurobindo ten gehore brengen. Teresa Takken, componiste en zangeres, is erin geslaagd de emotie van dit gedicht te vertalen in muziek. Op deze manier kan een groot publiek genieten van de bood schap die Aurobindo in de 20e eeuw zo prachtig heeft verwoord. Het grootse gedicht 'Savitri' is geschre ven door de dichter en filosoof Sri Aurobindo. Hij was tijdgenoot van Mahatma Gandhi en is één van India's meest erkende moderne yogi's. Naast dichter en filosoof is hij ook bekend geworden als geleer de, vrijheidsstrijder en politiek lei der. 'Savitri' beschrijft het hef (les verhaal van Savitri en Satyavan. Het handelt over de reis van de ontwik keling van de ziel, het ontbranden van de levende vlam in de mens zelf en de overwinning van het leven op de dood. Aurobindo voert de lezer mee door alle diepten en hoogten van het menselijk bestaan: gedach ten, gevoelens, de allerhoogste aspi raties, vergezichten en onvermoede mogelijkheden. Het concert vindt plaats in de Witte Kerk, Heerenweg 32 te Heiloo van 15.30 tot 16.30 uur (kerk open tot 18.00 uur). De toegang tot het concert is gra tis maar een vrijwillige bijdrage voor de gemaakte onkosten wordt uiteraard op prijs gesteld. Aansluitend kunt u voor een heerlijk 3 gangenmenu a 26.50 terecht bij restaurant Loocatie, 't Loo 20, tegenover het Witte Kerkje. Reserveren via 072-5333352 of www.loocatie.nl. HEILOO - Op zondag 19 okto ber om 15.00 uur geeft het Byzantijns Mannenkoor uit Hoorn een concert in de Kapel van GGZ/ NHN (voorheen Willibrord), Kennemerstraat- weg 464 te Heiloo. Beleef in de sfeervolle Kapel een stuk Russische en Oekraïnse cul tuur. Voor de onderbreking zingt het koor in monastiek stijl geheel a capella gezangen uit de Slavische kerkelijke traditie. In een sfeer waar de aardse werkelijkheid even terzij de wordt gelegd vertolkt het koor hymnen en gezangen die soms hon derden jaren oud zijn. De harmonie ën zullen menigeen zeer vertrouwd in de oren klinken en zijn zeer aan genaam om naar te luisteren Na de pauze worden een aantal Russische en Oekraïnse volksliederen ten gehore gebracht waarin traditie getrouw de rivier de Wolga (Moedertje Wolga) in al zijn facetten wordt bezongen. Ook het bekende Ej Uchn'em (Wolga slepers) staat op het programma. Kaarten voor dit concert a 10,- zijn verkrijgbaar bij boekhandel De Schrijverij. Herenweg 199 te Heiloo of bij de Kapel vanaf 14.30 uur. Vooraf telefonisch reserveren is mogelijk bij 0229-591618 of 072-. 5717580. Voor meer informatie: www.hoornsbyzantijnsmannen- koor.nl. HEILOO - Op zaterdag 25 okto ber houdt Compact alweer het derde house-event in Buk Buk; nog grootser opgezet en met nog meer house. De eerste twee edities waren een succes en geheel uitverkocht. Sil van Diepen startte Compact twee jaar geleden met een technoe- ditie, maar wilde uiteindelijk toch meer richting de housemuziek. Met de komst van Nils Pronk was dat geen probleem meer; als DJ Prunk le Funk draait hij in de meeste bekende Clubs in Nederland en het buitenland. Samen zoeken Sil en Nils naar de ultieme vorm om events te organiseren waarin kwa liteit en een goeie mix van verschil lende housestijlen die bij elkaar pas sen, vertegenwoordigd zijn. Zoals minimal techno, electro, deephou- se, funky-, latin- of jackin house. De line-up voor 25 oktober weerspie gelt dit streven. Sil: „Headliner is Ricky Rivaro, bekend van feesten in Bloomingdale. Uiteraard ontbreekt Prunk le Funk niet. Verder Jack Division uit Rotterdam; twee Dj's die funky-/jackin house draaien. En Konsoule uit Limburg. Hij heeft veel talent en laat minimal techno op een deephouse manier horen. Kenquo is nog maar 17 jaar, maar is de verrassing van het jaar. Hij staat nu al met een remix op de CD's van Sneakerz. Het is mooi om hem net voor zijn doorbraak in Buk Buk te hebben. We zijn trots op de komst van twee special guests: DJ Delmar uit Haarlem opent het feest om 21.00 uur met een warming up van een uur. En Milan Morph, een upco ming Dj uit Groningen, zal deze avond afsluiten met een mix van funky-, electrohouseen minimal techno. We willen met Compact meer nationale bekendheid opbou wen. Binnenkort gaan we naar P60 in Amstelveen en er zijn plannen voor Rotterdam. Met afwisseling in de line-up willen we het publiek kennis laten maken met onbekend werk van hoge kwaliteit. Meer infor matie is te vinden op onze website: www.compactus.net. Bij iedere Compact editie wordt een mixtape uitgebracht. Mixtape #3 is gemaakt door Konsoule. Het is te downloa den via de website." Kaarten voor Compact op zaterdag 25 oktober zijn in de'voorverkoop verkrijgbaar bij De Schrijverij a 9,-. Aan de deur is de entree 12,-. Sil: ,,Dus wees er snel bij, want vol is vol!" Sil van Diepen en Nils Pronk. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 11