Beroepenmarkt Bonhoeffercollege Nieuw in Egmond: Schoonheidssalon Miloki Herfstwandelingen in zeelcustgebied Boek Mulisch centraal bij Nederland Leest Gastcombo's bij Jazz Session Club REGIO 19 INGEZONDEN MEDEDELING Open Podium tijdens Kinderboekenweek in Akersloot Bij bieb gratis het boek Twee vrouwen afhalen Twee vrouwen' is een meesterlijke roman over liefde en verlies POLITIEBERICHTEN Frontale aanrijding Slaags bij eerste hulp IT gelezen worden UITKIJKPOST 15 OKTOBER 2008 CASTRICUM - Op dinsdag 28 oktober is het weer zover. Dan vindt de door de decanen van het Bonhoeffercollege georganiseerde 'beroepen markt' plaats. Meer dan honderd medewerkers van buiten vertegenwoordi gen een breed scala van opleidingen. Hierdoor is deze markt een van de grootste van Noord-Holland. De nadruk ligt vooral op opleidingsmogelijk heden na vmbo-tl, havo en vwo. Voorts zullen ook vertegenwoordigers aan wezig zijn van de Informatie Beheer Groep uit Groningen, zodat men op deze markt ook met vragen over studiefinanciering terecht kan. Nieuw uitgenodigd dit jaar is de Rotary, die informatie zal geven over uit wisselingsprogramma's. Verder wordt er meer ruimte gegeven voor de voor lichting over technische HBO studies. Het is duidelijk dat een goede voor bereiding op de studiekeuze van groot belang is, omdat een verkeerde beslissing vervelende consequenties kan hebben. Deze avond is een prima gelegenheid voor een (eerste) oriëntatie. Hoewel de beroepenmarkt voor ouders/verzorgers en leerlingen van het Bonhoeffercollege en J.RThijssecollege wordt georganiseerd, zijn ook de leerlingen van andere scholen in het voortgezet onderwijs in Castricum en omliggende plaatsen van harte welkom. Gegevens over de beroepenmarkt zijn te vinden op de site van het Bonhoeffercollege: www.bonhoeffer.nl. Het gebouw is voor bezoekers vanaf 19.15 uur geopend. De voorlichting wordt gegeven in vier rondes, deze beginnen om 19.30 uur, 20.10 uur, 20.50 uur en 21.30 uur. Het adres is Pieter Kieftstraat 20. Omdat er een groot aantal bezoekers wordt verwacht dient er rekening mee gehouden te worden dat de parkeerruimte beperkt is. EGMQND-BINNEN - Mieke de Groot-Zeeman verwelkomt u graag in haar nieuwe, eigen schoonheidssalon. Mieke is gediplomeerd schoonheidsspecia liste en zij werkt met de produkten van het merk Secrets. De produkten van Secretè zijn dierproef vrij en bestaan uit zuiverende natuürprodukten van de beste kwaliteit. Voor elk huidtype is er een aparte verzorgingslijn. Voorafgaand aan elke behandeling bepaalt zij, na een uitgebreide huidanaly se, welke producten het beste bij u huid passen. Indien gewenst geeft Mieke u een verzorgingsadvies voor thuisgebruik, op basis van de Secrets produc ten, mee. Schoonheidssalon Miloki is van woensdag tot en met vrijdag de gehele dag geopend. Schoonheidssalon Miloki, Blankenberg 2 Egmond- Binnen, tel. 072-5066619 of 06-22067144. Zie elders in deze krant de waardebon in de advertentie. REGIO - In de derde week van oktober kunt u meedoen aan 5 prachtige herfstwandelingen, uitgezet in het zeekustgebied tussen Wijk aan Zee en Sint Maartenszee. De laatste dagen loopt u öok over de Hondsbossche- en Pettemer Zeewering. De routes zijn gemar keerd met een herkenbaar lint van de sportwandelschool. Dagelijks kunt u inschrijven en starten vanaf 10.00 uur 's ochtends. Er is voldoende gratis parkeer ruimte bij de startplaatsen. U kunt kiezen uit drie afstanden. De 25 kilometer start om 10.00 uur, de 15 kilometer start om 10.30 uur en de 7,5 kilometer start tussen 11.00 urn en 12.00 uur. Ook ideaal voor de beoefenaar van Nordic Walking, want geduren de vijf dagen wordt er op verschil lende zachte ondergronden gewan deld, voor de nordic walker een waar paradijs om zonder rubbers te Nordicken. De start is op dinsdag 14 oktober bij het Johanneshof in Castricum. Op woensdag 15 oktober bij Grandcafé Van Speyk (voormalig Lido) in Egmond aan Zee. Op don derdag 16 oktober bij Bar Bistro Bergen Binnen in Bergen. Op vrijdag 17 oktober bij de Blinkerd in Schoorl en op zaterdag 18 oktober bij restaurant de Goudvis in Sint Maartenszee. Aanmelden kan online via www.herfst5daagse.nl of per tel. 0229-239447. AKERSLOOT - Tijdens de kinderboekenweek was er bijzonder veel belangstelling voor het open podium van de bibliotheek in Akersloot. Op het open podium mochten kinderen him eigenge maakte gedicht voordragen. Gezien de grote opkomst was het een geslaagde afsluiting van de Kinderboekenweek, die in het teken stond van gedichten en poëzie. Aangeleverde foto REGIO - Het startschot voor de derde editie van de leescampag- ne Nederland Leest gehouden van 17 oktober tot en met 14 november valt op vrijdag 17 oktober. In de bibliotheken van Castricum, Akersloot en Limmen kunnen bibli otheekleden van 18 jaar en ouder vanaf 14.00 uur op vertoon van hun lenerspas gratis het boek Twee vrouwen van Harry Mulisch afhalen (zolang de voorraad strekt). Als kleine tegenprestatie vraagt de bibliotheek haar leden een kaart in te vullen, waarmee overigens een kans wordt gemaakt op een boeken pakket ter waarde van 50,-. Twee vrouwen is een van de meest geprezen werken uit het oeuvre van Harry Mulisch, een meesterlijke roman over liefde en verlies, hoop en vrees, leven en dood. De roman bevat de zinderen de, fatale hef desgeschiedenis. Mulisch weeft de klassieke nood lotsdrama's van Orpheus en Oidipoes in zijn verhaal. Mensen die hun exemplaar van Twee vrouwen uit hebben, kunnen het boek door geven aan anderen of het weer inle veren in de bibüotheek. De bibüotheek richt een speciaal verzamelpunt in tijdens de actiepe riode. Klanten die in eerste instantie geen exemplaar van het boek heb ben kunnen bemachtigen, krijgen zo op een later moment toch de mogelijkheid om het boek te lezen. Ter gelegenheid van de campagne Nederland Leest doet de bibüotheek een oproep aan mensen die graag deel widen nemen aan een eenmaü- ge leeskring. Er is plaats voor maxi maal twintig mensen. De deelnemers krijgen het boek Twee vrouwen om thuis te lezen. In voorgaande jaren ging een deel van de groep later samen door als regu- üere leeskring. Belangsteüenden voor de speciale Nederland Leest leeskring kunnen zich aanmelden bij de informatieba- üe van de bibüotheek in Castricum, Akersloot of Limmen. Als afsluiting van de actie organiseert de bibüo theek op vrijdag 14 november een discussie rond het boek. Iedereen die meer wü weten over de achtergronden van het boek en de schrijver is vanaf 19.30 tot 21.30 uur welkom in de bibüotheek aan de Geesterduinweg 1. De avond staat onder leiding van Corien Hüdenbrant, docente Nederlands en leidster van verschiüende üteratuur- cursussen. De toegang is gratis. LIMMEN - Zondag 11 oktober rond 16.00 uur veroorzaakte een 20-jarige automobiüst uit Akersloot een frontale aanrijding op de kruising Visweg-Hogeweg. Na de botsing ging hij er met zijn 22-jarige passagier, eveneens uit Akersloot, lopend vandoor. De 20-jarige reed over de Visweg en kwam uit de richting van de Kennemerstraatweg. By de krui sing met de Hogeweg kwam hem een 75-jarige automobiüst uit Castricum tegemoet. Door nog onbekende oorzaak botsten de automobiüsten op elkaar. De auto's raakten flink bescha digd. De 20-jarige man stapte met zijn 22-jarige passagier uit en zij verheten hardlopend de plaats van het ongeval. Gealarmeerde agenten zagen de twee nog juist in een auto van een telefonisch gewaarschuwde kennis stappen op de Visweg. Die auto werd aan de kant gezet waarna de twee ver dachten konden worden aange houden. De 20-jaiige gaf toe dat hij de bestuurder van de auto was geweest die by de aanryding betrokken was. Hij had teveel alcohol gedronken en bües aan het bureau als beginnend bestuurder 425 ug/1 (tot 90 toege staan). Zijn rijbewijs is ingevor derd. Tegen hem en zijn passagier wordt een proces-verbaal opge maakt, ondermeer vanwege het verlaten van de plaats van het ongeval. REGIO - Zaterdagochtend 11 oktober raakten rond 05.00 uur bij de eerste hulp post van het Medisch Centrum Alkmaar twee groepen slaags. De vechtparty was begonnen in"Akersloot. Naar aanleiding hiervan moest een 17- jarige jongen uit Akersloot voor zijn verwonding naar de eerste hulp. Hy was met een grote zak lamp op zijn hoofd geslagen. Ook uit de andere groep raakten een 18-jarige en 19-jarige jongen, afkomstig uit Roggel, gewond. Beide groepen troffen elkaar weer bij de eerste hulp en gingen opnieuw met elkaar op de vuist. De 19-jarige jongen raakte hierbij dusdanig gewond dat hij in het ziekenhuis moest blyven. De poütie hield vier mannen, in de leeftyd van 17 tot en met 48 jaar, uit Akersloot aan. Eén van hen bleek niets met de tweede vechtparty te maken te hebben en werd op vrije voeten gesteld. De andere drie mannen zijn in verze kering gesteld. co LIMMEN - Op zondag 19 oktober vanaf 16.00 uur biedt de Jazz Session Club in Vredeburg weer iets geheel anders. Maar liefst twee com bo's komen de sessie opluiste ren. De eerste is een oude bekende, namelijk de New ÉastSide Combo onder leiding van multi-instrumen- taüst Jan van Weelden. Ze spelen in een ietwat gewijzig de bezetting, maar de kwaliteit zal ook nu weer voorop staan. Swingen zal het zeker en ze zuüen waarschijnüjk ook een gastspeler meebrengen. En als er dan een stukje sessie is geweest, komt er het tweede gastoptreden, nameüjk de Lola Garcia Band, een zesmans combo met een zangeres. En wat voor één. Dolores Garcia heeft al meerdere keren op de ses sie gezongen en het was altijd goed. De band zelf heeft nog nooit in de Vredeburg in Limmen opge treden, maar vele leden van het orkest wel. Afgelopen sessie was onder andere Pierro Aspria, één van die uitstekende soüsten, die de sessie zo ontzettend boeiend maak te. Pierro is één van de vaste waarden van dit nu vier jaar oude orkest, waarin Harmin Madiredjo de percussie doet. Het is totaal andere muziek, die de Lola Garcia Band speelt, maar zeker goed. Tijd: van 16.00 tot 20.00 uur. Locatie: Cultureel Centrum De Vredeburg te Limmen. De toegang büjft gratis, maar u kunt üd worden voor 7,- per persoon voor het gehele jaar. Inüchtingen: Fred Timmer, tel/fax: 072-5053414, e-mail: timmer.ümmen@worldonline.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 19