Timmerdorpen weer in de prijzen Spannende expositie in Galerie de Kapberg Werk Breuer en van Olst in kapel Karmelklooster Foto-expositie Religie in beeld REGIO 21 Castricum wint hoofdprijs in de wedstrijd van Jong Bouwend Nederland Collega's uit Limmen gingen er vandoor met de derde prijs Uit tweehonderd foto's moest een verantwoorde keuze worden gemaakt KORTOM Klaverjasdrive in Akersloot Katholieke Vrouwen Gilde Limmen Wedstrijdavond DEFA Pastor Johan Oiling in de 100 van Castricum Maar liefst acht wereldgodsdiensten worden door HAF in beeld gebracht UITKIJKPOST 15 OKTOBER 2008 EGMOND - Van 11 oktober tot en met 16 november exposeren in Galerie De Kapberg drie vrouwelijke kunstenaars, Loes Kater met beelden, Jenny Verplanke en Rineke Kop met schilderijen. Loes Kater woont in Amsterdam, volgde lessen aan de vrije Akademie in Den Haag. Haar ideaalbeeld van de mens in zijn omgeving is de sym biose tussen de mens en de natuur. De beeldtaal in haar werk gaat ech ter over de verstoring hiervan. Inspiratiebronnen zijn voorwerpen uit de gestoorde wereld, variërend van computers, Barbiehuis, afge dankte tv's, computermuizen, lege flesjes wasverzachter tot speelgoed beestjes. Zij boetseert het voorwerp, dat grotendeels verdwijnt onder een laag rivierklei, totdat zij de juiste vorm vindt. Rineke Kop woont in Den Haag, opleidingen aan de Kon. Academie voor Beeldende Kunsten en de Vrije Academie aldaar. Schilderen is voor haar zoeken naar krachtige een- REGIO - Geïnspireerd door oude bouwmaterialen, orna menten en de kleurenrijkdom van Marokko, zijn de werken van Werner Breuer en Edith van Olst soms mysterieus dan weer verhalend te noemen. Het zijn sfeervolle en decoratieve houten panelen, die qua vorm en materiaal verrassend doorleefd zijn en eigenzinnig vormgegeven. Textiel, lood, hout, verf, krijt en onder andere delen van oude kande laars, zijn de gebruikte materialen. Gevonden op markten, sloperijen en brocantes. Daarnaast schilderijen op doek met acrylverf, zand, blik en textiel. In de schilderijen zijn oude symbo len en beelden verwerkt, die ver wantschap tonen met bloemen- en plantenmotieven. De vrijstaande beelden bestaan veelal uit hoorns, van lood gemaakt, naar aanleiding van vormen uit de dierenwereld. voud. Er zijn basisthema's, maar hoe die uitpakken weet ze nooit. Ze zoekt naar innigheid en dramatiek, gebonden aan beelden van binnen uit. Het abstracte werk van Rineke roept beelden op die lang blijven hangen, die de concrete werkelijk heid overstijgen en die bovenal blij ven fascineren. Het werk van Jenny Verplanke draagt sporen van het verblijven in en vergroeid raken met Afrika en zijn rijke cultuur, maar ook het onuitwisbaar leed van oorlogen en armoede. In een herkenbare lyrisch abstracte stijl maakt zij krachtige composities, die rust uitstralen en die intrigeren. Er duiken symbolen op, die ver wijzen naar inheemse rituelen, gebruiksartikelen, lemen hutten, uitgestrekte vlakten, warme en woeste natuur. Galerie de Kapberg, Slotweg 17 Egmond aan den Hoef. Open zater dag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak. Tel. 072-5062645. Voor meer informa tie www.galeriedekapberg.nl. Soms groot en stoer dan weer fra giel. Er is gekozen voor lood als ver werkingsmateriaal om het ruige ver weerde uiterlijk. Hoe langer lood in de buitenlucht staat, hoe robuuster en spannender het uiterlijk wordt. De voet is vaak van beton. De vormen en materialen komen op deze manier samen tot een orga nisch geheel. De. beelden, geplaatst in een cleane strakke ruimte, wer ken zeer abstract en vervreemdend, terwijl ze, in een tuin geplaatst, opgenomen worden in de omge ving. Het werk is tijdens de kunstlOdaagse te bekijken in de kapel van het voormalige Karmelklooster, Herenweg 269, in Egmond aan den Hoef, waar beide kunstenaars ook wonen en werken. Geopend van vrijdag 17 tot en met zondag 19 en zaterdag 25 tot en met zondag 26 oktober. Openingstijden: van 11.00 tot 17.00 uur. Voor informatie: www.breuerenvanolst.nl. REGIO - Afgelopen zomer, orga niseerde stichting TiDoCa weer het Timmerdorp in Castricum. Na maanden van voorbereiding gingen op maandag 4 augustus tweehonderd deelneemstertjes van start om een zo mooi en hoog mogelijk bouwwerk neer te zetten. In 2008 was het voor stichting TiDoCa het tweede jaar op rij dat ze de organisatie van het timmerfestijn op zich namen. Na een zeer succes volle start in 2007, waarbij de hoofdprijs in de wedstrijd van Jong Bouwend Nederland regio Duinstreek werd gewonnen, had de organisatie er alle vertrouwen in dat het dit jaar weer een spektakel zou worden. Het winnen van de geld prijs van maar liefst 1000,- was hierbij een enorme impuls. Met dit geld was de organisatie in staat om nieuwe zeecontainers voor HEILOO - Onder grote belang stelling werd op 4 oktober in de expositiezaal bij de kaarsenma kerij van de Abdij van Egmond de foto-tentoonstelling Religie in beeld geopend. Maar liefst acht wereldgodsdien sten worden daarbij via veertig fraaie foto's van leden van de Heilooër Amateur Fotovereniging (HAF) op een bijzondere wijze in beeld gebracht. De expositie vindt plaats in het kader van het in Nederland uitroe pen van het jaar 2008 tot 'Jaar van het religieus erfgoed'. Alvorens de voorzitter van de HAF, de heer Cris Bakker, de expositie officieel open de sprak de Abt van de Abdij, de de opslag van materialen en een groot aantal timmerbenodigdheden aan te schaffen. Deze spullen waren zeer welkom en bleken van onschat bare waarde tijdens de afgelopen timmerweek. Anke Huisman, die vorig jaar al een grote stempel drukte op het winnende verslag en Alex 'Teun' Admiraal werden benaderd om mee te denken over een verslag over dit jaar. Besloten werd om een dvd te maken van alle activiteiten op het timmerdorp, zodat de mensen van Jong Bouwend Nederland een kijkje in de keuken kon krijgen over het timmerdorp in Castricum. Op vrij heer Mathijsen, de aanwezigen toe. Hij zette de fotografen neer als 'schrijvers met ücht, die de wereld van de geest in beelden vastleggen'. ,,En het bijzondere daarbij is", vindt de abt, „dat de expositie zich daar bij niet tot één godsdienst heeft beperkt, maar een brede waaier laat zien en zó aanschouwelijk maakt dat er, ook waar wij in geloof ver schillende wegen gaan en ons dus geestelijk van elkaar üjken te ver dag 19 september bleek dat het tim merdorp Castricum in de prijzen was gevallen. Op 8 oktober toog een delegatie van TiDoCa naar het Nemo Science Centre in Amsterdam om te horen dat Tidoca net als vorig jaar was uitgeroepen tot winnaar van de wedstrijd, met een geldbe drag van 1250,- die besteedt mag worden bij bouwmarkt Eiland de Wilde in Alkmaar. Extra leuk was dat de collega's uit Limmen er vandoor gingen met de derde prijs in de categorie mooiste hut. De kinderen van de winnende hut mogen voor 750,- naar een pretpark van hun keuze in Nederland. TiDoCa heeft besloten* de dvd nu ook beschikbaar te stel len voor geïnteresseerden. Binnen enkele weken moet deze beschik baar komen. Wie een dvd wil bestel len kan meer informatie krijgen door een mailtje te sturen naar dvd@timmerdorpcastricum.nl AKERSLOOT - Op zaterdag 18 oktober kunnen klaverjas Lefheb bers terecht op de drive die elke maand in café De Vriendschap wordt gehouden. De Vriendschap beschikt als een van de weinige café's over prachtige rookcabine, zodat rokers in de Vriendschap welkom zijn. Men kan ook zijn geluk proberen bij de verloting. De aanvang van de drive is 15.00 uur en opgave is mogelijk tel. 0251-312866 of in het café. LIMMEN - Op woensdag 2"2 okto ber is er de ledenavond van het Katholieke Vrouwengilde Limmen in de Burgerij. De aanvang is om 20.00 uur. Ans van Hoorn - Leusen is uitgenodigd en zij komt vertellen over geuren en kleuren. EGMOND - Op vrijdagavond 17 oktober houdt DEFA (De Egmondse Foto Amateur) haar eerste wedstrijdavond van het sei zoen met als verplicht onderwerp het thema 'Evenwicht'. Trompstraat 2 in Egmond aan Zee. Kom kennismaken of kijk eens op www.fotoclubegmond.nl. wijderen, ook op dat terrein toch onvermoede raakpunten blijken te hebben. Godsdiensten hoeven elkaar niet te bestrijden maar kun nen elkaar in het ücht stellen. De Heilooör amateurfotografen verrui^ men hiermee onze horizon", zo sprak de abt. De heer Bakker legde uit hoe de expositie tot stand is gekomen. Uit tweehonderd foto's moest een verantwoorde keuze wor den gemaakt en hij meent dat de selectiecommissie daarin méér dan geslaagd is. De expositie (gratis toegankelijk) duurt tot zaterdag 1 november en is dagelijks geopend van 10.30 tot* 16.30 uur. Zondags gesloten. Abdij van Egmond, Vennewatersweg 27 te Egmond-Binnen. Het werk van Loes Kater bestaat uit voorwerpen met als thema de verstoorde symbiose tussen mens en natuur. Aangeleverde foto HEILOO - In de 25ste aflevering van het radioprogramma is Johan Oiling te gast. Hij is pastor van de Corneliuskerk in Limmen, waar afgelopen zondag zijn 25-jarig huwelijk werd gevierd. Het interview met Johan Oiling wordt live uitgezonden op donderdag 16 oktober van 21 tot 22 uur op Radio Castricum 105. De uitzending wordt herhaald op zondag 20 oktober van 12 tot 13 uur. Foto: Combi Loek Anderson

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 21