Derby HSV - Limmen deze zondag op sportpark Het Maalwater Koppel darten in het Oosthonk Paardenfestival bij pensionstal De Duinrand SPORTNIEUWS UIT DE REGIO De derby stond voor 5 oktober op de kalender, maar werd toen helaas afgelast Kunstgras is voor de Limmers nieuwe en onbekende ondergrond Diverse demonstraties met bijzondere paardenrassen Volgend jaar zal er zeker een vervolg komen op het festival Karate ka's Funakoshi triomferen in België sport 25 $pM X 15 OKTOBER 2008 Yoeri Hemmer (links) van HSV El en Jesse Boontje van Limmen El schudden elkaar symbolisch de hand om de komende derby tussen de respectievelijke clubs te bekrachtigen. Foto: Barry Aeibers VOETBAL HEILOO - Met 13 wedstrijd- punten uit vijf gespeelde wed strijden is voetbalclub Limmen de trotse koploper in de derde klasse A en aanstaande zondag de te kloppen ploeg in de derby bij en tegen HSV uit Heiloo. De derby stond eerder al voor 5 oktober op de kalender, maar toen kwam het water met bakken uit de hemel en werd de wedstrijd 's mor gens afgelast. Het eerste team van gastheer HSV verloor afgelopen zondag nipt met 2-1 van de Spartanen uit Wognum. Hoewel er al weken hard en scherp wordt getraind blijven de resultaten tot nu toe achter bij de verwachtingen van de rood-gele vereniging. HSV staat in het beroemde rechter rijtje en het wordt hoog tijd voor de ploeg van de nieu we trainer Edwin Veenstra om pun ten te gaan behalen. Hij zal er dan ook alles aan doen om tegen Limmen een klinkende overwinning te boeken. De wit-oranje ploeg van trainer Sem Wokke is echter geens zins van plan om als 'medicijn' te gaan dienen voor HSV Het kunstgras hoofdveld op sportpark Maalwater betekent ech ter wel een nieuwe en onbekende ondergrond voor de in grootse vorm verkerende Limmers, die zon dag in ieder geval Koen Nijman zul len missen vanwege vakantie. Zowel trainers, spelers als toeschouwers hopen dit weekend op mooi weer na de afgelasting van 14 dagen gele den. De verwachting is dat vele sup porters uit beide kampen in groten getale naar HSV komen om hun favorieten aan te moedigen. De Limmenaren gaan dat doen op de fiets vanaf Dampegheest en ook de supporters van HSV worden op de fiets verwacht voor een sportieve en gezellige middag. De organisatie van HSV gaat er weer van alles aan doen om een echte derby-sfeer te kweken. Muziek, vlaggen, een voorwedstrijd van de f-teams van beide verenigin gen en de speakers van HSV en Limmen gaan samen het commen taar verzorgen. De wedstrijd begint zondag om 14.00 uur en de leiding is in handen van scheidsrechter Akkaya. DARTEN HEILOO - Aanstaande zondag vanaf 13.00 uur gaan de deuren van het Oosthonk open. De darters en dartsters die mee willen doen, mogen zich per koppel opgeven want het betreft hier een koppeldart- stoemooi. Even voor 14.00 uur wordt er geloot, zodat daarna kan worden begonnen om het beste koppel van de dag te vinden. Er wordt 701 gegooid, eerst in een poulesysteem en daarna als knock-out ronde. Er zijn prijzen voor nummer een tot en met vier in de winnaars- en verliezersronde. Natuurlijk ontbreken de hoogste finish en 180 beker ook niet. Dus kom gezellig een pijltje gooien in het Oosthonk aan de Oostkanter nummer 14a in Heiloo Plan Oost. De kosten voor deelname bedragen 4,- per persoon. Publiek is uiteraard welkom en de entree is gratis. RUITERSPORT EGMOND - Het was een drukte van jewelste tijdens het Noord- Hollandse Paardenfestival, gehouden in pension- en dres- suurstal De Duinrand in E gmond-Binnen. Eigenaresse Ingrid Schouw heeft er, met hulp en inzet van zo'n dertig vrijwilligers, alles aan gedaan om de dag afwisselend en interessant voor het publiek te maken. Verschillende onderdelen van de paardensport kwamen aan bod; van dressuur tot en met western riding. Te bewonderen waren diverse demonstraties met bijzondere paardenrassen, zoals een 'pas de trois' op muziek met Lusitano's, een indrukwekkend Portugees paarden ras. De amazones waren traditione le gekleed en de paarden schitte rend uitgedost. Maar ook Spaanse paarden en de Nederlandse Fries was goed vertegenwoordigd, in een mooi uitgevoerde carrousel, waar aan tien zwarte Friezen deelnamen. Veel aandacht trok Dominique Filion, leerlinge van Anky van Grunsven en lid van het Rabo Talententeam, met haar clinic en tij dens haar demonstratie van Grand Prix oefeningen. Ze lichtte hierbij toe, hoe zij haar' paarden traint en rijdt. Het was een geslaagde dag en zeker voor herha ling vatbaar, gezien het groot aantal bezoekers. Het meest ontroerd was het publiek door het optreden van de nog maar negenjarige Celine Toepoel, die met Falabella Polleke een aantal moeilijke dressuuroefe-p ningen aan de lange teugel liet zien. Ingrid Schouw, eigenaar van De Duinrand: ,,Deze eerste editie van; Het Noord-Hollands Paardenfestival was een groot succes. Door de enorme inzet van vrijwilligers en sponsoren hebben we op deze dag* veel verschillende onderdelen van de paardensport kunnen laten zien. Volgend jaar komt er zeker een ver volg." De dag werd afgesloten met een wedstrijd Kür op muziek waar bij wordt gestreden om de felbe geerde Duinrand Bokaal. Deze is dit jaar gewonnen door Ingrid Bamhoorn met haar paard Halentino. Ontroerd was het publiek door het optreden van de nog maar 9- y jarige Celine Toepoel, die met Falabella Polleke een aantal moei lijke dressuuroefeningen liet zien. Aangeleverde foto I

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 23