EENSGEZINDHEID Ook de (oudere) jeugd heeft de toekomst Voorwoord WIST U? Kom ook muziek maken bij Eensgezindheid! CONCERTAGENDA 4e kwartaal 2008 Nieuwsgierig geworden.... 15 OKTOBER 2008 UITKIJKPOST De oudste vereniging van Heiloo viert dit jaar haar 110-jarig jubi leum met enkele bijzondere concer ten en optredens. Zo vond er op 12 april een succesvol Trio- Eensgezindheid concert plaats met medewerking van twee andere gelijknamige orkesten. Ook heeft het orkest tijdens het weekend van 6 t/m 8 juni deelgenomen aan het 51ste Muziek- en Zangfestival op Schiermonnikoog waarbij een le prijs werd behaald. Het hoogtepunt van het jubileumjaar vindt plaats op zaterdag 1 november met een jubi leumconcert waarbij voor de pauze het element nostalgie de boventoon zal voeren door vertolkingen van enkele composities en bewerkingen uit vroegere jaren. Ook zal er aan dacht worden geschonken aan hedendaagse en swingende muziek met als uniek intermezzo de mars '76 trombones' van Meredith Wilson welke waarschijnlijk uitge voerd zal worden met werkelijk 76 trombonisten van orkesten uit heel Noord en Zuid Holland. Eensgezindheid is als fanfareor kest op 18 oktober 1898 in café Zomerlust aan de Oude Straatweg te Heiloo opgericht door enige "kunstlievende heden". Begonnen met een klein aantal leden, zijn er veel jaren voorbij gegaan voordat het fanfareorkest ook buiten Heiloo enige bekendheid zou krijgen. Alle moeilijkheden die een vereniging in een tijdvak van meer dan een eeuw niet bespaard blijven heeft ook Eensgezindheid moeten doorstaan. Er zijn zelfs periodes geweest waar bij alleen door een uiterste krachts inspanning van enkele trouwe leden een ondergang van de vereni ging werd voorkomen. Dankzij enkele hardwerkende leden en diri genten is Eensgezindheid momen teel één van de oudste verenigingen uit de omtrek geworden. 110 jaar Eensgezindheid is een lange periode waarin veel leden zijn gekomen en gegaan in een wereld die telkens weer veranderd. Het is daarom verheugend dat de muziek vereniging met haar tijd mee is gegaan en inmiddels weer een goede bezetting heeft en op een behoorlijk muzikaal niveau speelt. Het oorspronkelijke doel van de ver- 1 eniging staat daarbij nog steeds hoog in het vaandel; veel enthousi aste mannen en vrouwen die in hun vrije tijd op een plezierige en ont spannen wijze met muziek bezig willen zijn en dat aan anderen willen laten horen. Dit is nu terug te zien in zowel het leerlingenorkest als het grootorkest en de vele concerten die de vereniging organiseert. De vere niging hoopt dan ook dat er ook in de toekomst nog veel nieuwe leden de weg naar de vereniging zullen vinden, en dat Eensgezindheid nog vele jaren iedereen in Heiloo en omstreken kan laten meegenieten van haar muziek. Graag nodigen wij alle oud leden, donateurs en andere geïnteresseerde luisteraars uit om ons Jubileumconcert te bezoeken dat op 1 november 2008 gegeven gaat worden in de Ter Coulsterkerk te Heiloo. Ernst Dulmers, Voorzitter Eensgezindheid Speel je een blaasinstrument of bespeel je een slagwerkinstrument, kom dan eens vrijblijvend kijken en luisteren op één van onze repetities op.de donderdagavond. Het leerlin- génorkest speelt van 19.00 tot 19.45 en het grootorkest van 20.00 tot 22.15 onder leiding van een professionele dirigent. We spelen in de kantineruimte van Ko Hartog op 9 het bedrijventerrein aan De Oude Werf 18 in Heiloo. Zaterdag 25-10-08. 14.00 uur Opening tentoonstelling 110 jaar Eensgezindheid bij de Vereniging Oud Heiloo Locatie: Voormalig schoolgebouw Bergeonstraat 30 Heiloo naast D0J0 't Loo Zaterdag 01-11-08. 20.00 uur JUBILEUMCONCERT tezamen met 76 trombonisten Locatie: Ter Coulsterkerk, Holleweg 111, 1851 KE, Heiloo Zaterdag 20-12-08. 20.00 uur Kerstconcert tezamen met het Kerstprojectkoor 2008 Locatie: Ter Coulsterkerk, Holleweg 111, 1851 KE, Heiloo Sinds enige tijd heeft Eensgezindheid een apart leerlin genorkest dat is samengesteld uit een aantal leerlingen (leeftijd varië rend van ca. 7 tot 70 jaar) die ongeveer 1 jaar muziekles hebben gehad via de muziekschool of een privédocent. In dit kleinschalige orkest kunnen leerlingen, onder lei ding van de dirigent, alles Ieren wat nodig is voor het meespelen in het grootorkest. De leerlingen leren naast het spelen van de eigen partij* ook om op de dirigent te letten die aangeeft in welk tempo er gespeeld moet worden, en of er luider of zachter gespeeld moet worden. Ook wordt er geleerd te luisteren naar medemuzikanten zodat er een mooi geheel wordt gevormd. Op deze kleinschalige manier van samenspelen wordt hét mogelijk om ook met andersoortige (blaas)instrumenten als de trom pet, de bugel, de saxofoon, de hoorn, de klarinet, de bariton, de bas, de dwarsfluit en het slagwerk samen te spelen en daarmee de basis .te leggen voor de doorstro ming naar het grootorkest. De repetities van het leerlingen orkest zijn voornamelijk gericht op Waneer je nog geen instru ment bespeelt, maar wel graag een instrument wilt leren bespelen, kan je als je in Heiloo woont tegen een gere duceerd tarief bij de Muziek- en Dansschool Heiloo muziek les volgen. Eventueel kun je via onze vereniging gratis een instrument in bruikleen krij gen. Eensgezindheid heeft een grote diversiteit aan muziek stijlen op haar programma staan. Zo is er altijd voor ieder wat wils, en blijft het spelen en luisteren altijd afwisselend. Naast de optredens en concer ten organiseert Eensgezindheid ook andere activiteiten zoals bij voorbeeld een barbecue of een kerst-in. De leden vinden naast het musiceren het sociale aspect ook heel belangrijk. De contributie voor 2008 bedraagt slechts 65,- voor jeugdleden en 98,- voor volwas senen per jaar. Eensgezindheid hanteert bij de inschrijving van nieuwe leden geen inschrijf- of administratiekosten. Ook zijn er geen (eenmalige) kosten verbon den aan het gebruik van het uni form en het instrument. Kijk dan voor meer informatie op onze website: www.mv-eensgezind- heid.nl, of neem contact op met het secretariaat van Eensgezindheid. Muziekvereniging Eensgezindheid Martine Vrielink p/a Stationsweg 1 1851 LH Heiloo Tel: 072-5334851 info@mv-eensgezindheid.nl Muziek maken is leuk, samen muziek maken is nog veel leuker het samenspel en het plezier in het gezamenlijk oefenen. Na ongeveer 2 tot 3 jaar doet een leerling zijn eerste examen (HaEa diploma A). Vanaf dat moment mogen de leer lingen gedeeltelijk meespelen met het grootorkest. Vanaf het B-exa men mogen de leerlingen volledig meespelen met het grootorkest. Het leerlingenorkest heeft naast de gebruikelijke concerten tezamen met het grootorkest ook andere optredens zoals optredens met kerst, optredens in winkelcentrum 't Loo en andere optredens. Verder proberen ze elk jaar een leuk uitje te organiseren voor de jeugdige leerlingen en betrekken de leerlin gen zoveel mogelijk bij allerlei acti viteiten van het orkest. Zo bouwen de leerlingen een band op met het orkest en zien ze dat er meer te doen is bij het orkest dan alleen meespelen. Het leerlingenorkest repeteert iedere donderdagavond van 19.00 tot 19.45 uur in de kantine van het bedrijfsgebouw "Ko Hartog op de Oude Werf 18 (bedrijventerrein Ypestein) te Heiloo. Dat de eerste dirigent uit 1898 slechts 2 jaar voor het orkest heeft gestaan? Dat in 1902 de contributie voor het eerst verlaagd werd en wel van 25 naar 15 cent per week? Dat in 1906 het dagelijks bestuur voor het eerst zijn ontslag indiende? Dat in 1910 de weledele heer Maas Geesteranus voorzitter van Eensgezindheid werd? Dat Eensgezindheid in 1918 voor het eerst een subsidie van fl. 20,- per jaar van de gemeente Heiloo kreeg? Dat in 1923 erevoorzitter Jhr. N. vanForeest de Heilooër burgers oproept om kunstlievend lid (donateur) te worden van Eensgezindheid? Dat rond het 25 jarig bestaan onrust ontstond in Heiloo door een toneelstuk en dat hierdoor een tiental katholieke leden een eigen fanfare St. Caecilia oprichtte? Eensgezindheid een eigen fanfare St. Caecilia oprichtte? Dat Eensgezindheid in 1933 dankzij de weledele heer Bruul een muzieknis kon bouwen in het muziekpark te Heiloo? Dat de langstzittende dirigent Albert Meijns ruim 30 jaar voor het orkest heeft gestaan? Dat in 1934 het jeugdcerps Jong Eensgezindheid werd opgericht? Dat Eensgezindheid in 1936 op alle concoursen eerste prijzen behaalde? Dat Eensgezindheid in 1945 vol verwachting een eigen symfonieorkest oprichtte? Dat de eerste uitvoering van het symfonieorkest ook tevens de laatste uitvoering was? Dat Eensgezindheid in 1948 tegen de Foresters speelde en dat dit de enige nederlaag van dit jaar was? Dat Eensgezindheid pas in 1952 haar eerste uniform kreeg? Dat Eensgezindheid in 1955 een dieptepunt beleefde en werd gereorganiseerd? Dat de drumband van Eensgezindheid slechts 10 jaar heeft bestaan? Dat Eensgezindheid in 1977 voor het eerst niet op concours ging wegens tegenvallende muzikale prestaties? Dat in 1979 de eerste vrouwelijke dirigent (Karin Smit) werd aangenomen? Dat Eensgezindheid in de jaren '70 koekacties organiseerde? Dat Eensgezindheid in 1989 wegens de komst van de nieuwe bur gemeester Schoof haar repetitielokaal moest verhuizen naar elders? Dat sinds 1991 Eensgezindheid repeteert bij haar sponsor Ko Hartog? Dat Eensgezindheid sinds 1998feitelijk geen fanfareorkest meer is? Dat de Fanfare St. Joseph in 2001 na 50 jaar weer te gast was bij Eensgezindheid in Heiloo? Dat Eensgezindheid sinds vele jaren weer 50 orkestleden heeft? Dat Eensgezindheid sinds 2003 weer een enorme muzikale opleving beleefd? Wist u dit niet? Lees dan meer over het heden en verleden van Eensgezindheid op de website: www.mv-eensgezindheid.nl of bezoek binnenkort de tentoonstelling over 110 jaar Eensgezindheid georganiseerd door de vereniging Oud Heiloo aan de Bergeonstraat 30 te Heiloo. Openingstijden: Zaterdag van 14.00 -17.00 uur Dinsdag van 19.00 - 21.00 uur Opening tentoonstelling: zaterdag 25 oktober 14.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 24