Meervogels 60 Heren Senioren 1 blijven ongeslagen Maarten Spanjer op sponsoravond W Limmen Oppositie 1 uit de startblokken SPORT 25 Karateka's van Funakoshi triomferen in België De bekende acteur en schrijver treedt daarmee in de voetsporen van veel aansprekende voorgangers UITSLAGEN Schaakvereniging Vredeburg Tafeltennis training UITKIJKPOST 15 OKTOBER 200 HEILOO - De karateka's van Funakoshi hebben zich bij het internationale toernooi in het Belgische Bocholt nadrukkelijk laten gelden met zes eerste plaatsen. De Heilooër tak van de vereniging nam daarvan de helft voor haar rekening. Fabrice de Boer, Orsine de Boer en Tom van Amstel waren dit keer goed voor goud. Fabrice de Boer was bij de jongens van 14 en 15 jaar opnieuw ongenaakbaar en pakte zijn zoveelste titel, terwijl zus Orsine bij de meisjes flink aan de weg timmert. Voor Tom van Amstel is het allemaal nog nieuw. Het talent van Funakoshi heeft dit seizoen een flinke stap voor waarts gezet en manifesteert zich steeds nadrukkelijker. Aangeleverde foto HANDBAL AKERSLOOT - De laatste wed strijd voor de start van de zaal competitie was in Lijnden tegen VOS 1. Deze laagvlieger in de competitie kon in de eer ste fase van de eerste helft redelijk bijblijven tegen een Meervogels wat moeilijk haar ritme kon vinden. Met Cees Wevers op de plaats van de geblesseerde William Kerssens en de van een blessure teruggekeer de Jelle Olgers ontbeerde het aan- valsspel aanvankelijk automatis men. Jelle Putter was echter zeer op schot en zorgde voor een blijvende voorsprong. Verdedigend was het ook zoeken voor de Akersloters waardoor de tegenstander veel ruimte kon vin den voor hun cirkellopers. Daardoor werd de voorsprong voor de koploper pas vlak voor rust rui mer. De tegenstander gaf mandek king op de opbouwers Putter en Wevers en daarvan werd goed gebruik gemaakt door Marco Bum- en Richard Krom. De ruststand werd dan toch 15- 10 voor de Akersloters. Na rust was het wedstrijdbeeld echter anders. Meervogels maakte meer tempo in de aanval en dat leverde al snel een ruime 20-12 voorsprong op die daarna niet meer in gevaar kwam. De tegenstander wisselde met ver dedigingsmethoden, Meervogels wist immer weer ruimte te vinden. Daar werd lange tijd vanuit de hoe ken weinig ruimte van gemaakt, tot dat Wouter Valkering doeltreffend werd. Het was slechts aan het slor dig afronden van de kansen door Meervogels te danken dat de neder laag voor VOS nog enigszins drage lijk werd. 26-17. Het in de tweede divisie landelijk debuterende Meervogels rond daar mee de eerste helft van de buiten competitie af met 14 punten uit zeven wedstrijden en leidt de com petitie met vier punten voorsprong. Aankomend weekend gaan de man nen met Dames 1 en de A-jeugd op trainingskamp in Wijk aan Zee ter voorbereiding op de zaalcompetitie waarin de heren debuteren in de Promotieklasse. Tijdens het trai ningsweekend zullen de heren oefe nen tegen het veel hoger spelende CSV en TOP DSS. De wedstrijden zijn respectievelijk op zaterdag avond en zondagmiddag in sporthal de Moriaan in Wijk aan Zee. VOETBAL LIMMEN - De sponsorcommis sie van voetbalvereniging Limmen heeft voor de sponsor avond weer een klinkende naam weten te strikken. Donderdagavond 13 november is Maarten Spanjer te gast in de kantine van voetbalvereniging Limmen. De bekende acteur en schrijver treedt daarmee in de voetsporen van veel aansprekende voorgan gers. De trainers Co Adriaanse en Foppe de Haan, voetbaljournalist Johan Derksen, AZ-directeur Toon Gerbrands, toenmalig Ajax-voorzit- ter Michael van Praag, de oud-voet ballers René van der Gijp en Youri Mulder, de scheidsrechters Jan Keizer en Dick van Egmond, ze waren allemaal al eens te gast in de fraaie kantine. Maarten Spanjer hoort natuurlijk ook thuis in dit illustere rijtje namen. De goedlachse Amsterdammer maakte aanvanke lijk furore in de bioscoopzalen met de film Spetters. Vervolgens was Spanjer te zien in het voetbalpro gramma Voetbal 80, als Miskend Talent, waar hij in een smetteloos witte voetbaloutfit, inclusief ijsmuts, veel kijkers aan de buis gekluisterd hield. Daarna legde Spanjer zich toe op het schrijven van verhalen en columns die inmiddels al veelvuldig zijn gebundeld en imiteerde hij op weergaloze wijze talloze typetjes, zoals bijvoorbeeld oud-trainer Rinus Michels. Limmen is natuurlijk erg tevreden dat Maarten Spanjer de geldschie ters van onze club een gezellige avond zal bezorgen. Spanjer komt overigens niet alleen. Televisiejournaliste Carrie ten Napel zal hem vergezellen. Alle sponsors van W Limmen worden persoonlijk uitgenodigd voor deze avond die om 19.30 uur zal aanvangen. SCHAKEN HEILOO - Het eerste team van de schaakvereniging Oppositie is ongeschonden uit de start blokken gekomen in de Noordhollandse competitie tegen het pas gepromoveerde Koedijk 2. Het leek op een blauw oog uit te draaien na verlies van de cracks Bouma en Smit. Ook invaller Vonk ging ten onder na het remiseaanbod van zijn tegenstander afgewezen te hebben. Gelukkig werd de stand weer in evenwicht gebracht door gedegen winstpartijen van teamcap tain van Veelen, Plaggenborg en de Hongaarse nieuwkomer Kerekes. De remises van van Etten en Jongkind deden de rest. Op voorhand was Oppositie licht favoriet, dus Koedijk heeft goede zaken gedaan. In de interne compe titie werd deze keer penningmeester Jonkheer het slachtoffer van de jeugdige Tiffany Vlaar in een zinde rend schaakgevecht na een 19de SVVredeburg LIMMEN - Op 10 oktober werd door SV Vredeburg als volgt gespeeld: Groep A. B. Stolp - Borst 1-0, Ebels - Dinkla 1-0, R. Termes-Admiraal 0-1, Hafkamp -J. Levering 1-0, L. Wellink - D. Aafjes remise, Blekemolen - Krom 1-0, H. Levering- Noordeloos 1-0, J. de Graaf- Ebels jr 1-0, M. Voorwalt - K. Kramer 0-1, Kos - Min 1- o, A. Termes -Vd Heijdt 0-1, Twaalfhoven - Pouw remise, Van Duin - T. Voorwalt 1- o, Hollander 0 A. Wellink remise, De Vries - Sturk 0-1, Hageman - K. Aafjes 1-0, Mijnsbergen - Pouw remise, Heckers - Van Vliet 1-0, Wester - N. Pepping remise Groep B. Allard de Vries - Remi Aafjes remise, Karei Voorwalt - Pelle Ebels 1-0, Loek Wellink - Sandra Hollander 0-1, Max Min - Rene Voorwalt 0-1, Patrick Wempe - Rob vd Heijdt 1-0, Levi van Duin - Sander Veter - 0-1, Silke Ebels - Beau Min 1-0, Thijs van Vliet - Ozair Dahi 0-1, Maarten Straatsma - Kevin Hes 1-0. SV Oppositie HEILOO - De uitslagen uit de vijfde ronde, gespeeld door SV Oppositie zijn als volgt: Jonkheer -Vlaar: 0-1; van der Wal - Folkertsma: 1/2-1/2; Maas -Manni: 1/2- 1/2; Heeringa - Smith:i/2-i/2; Sauer - van den Brink: 1-0; Huffnagel - de Jager: 0-1; Rump - de Jong: 1/2-1/2; van Gilst- Roozing: 0-1. Bridgeclub Fumez Pas H El L00 - De uitslag van de door Fumez Pas op afgelopen donderdag gespeelde wedstrijd is als volgt: A-lijn: 1. Mak - Mak 66,7; 2. Piersma - Min 56,7; 3. Harmse - Harmse 54,6; B-lijn: 1. Berkhout - van Velzen 62,1; 2. Smakman - Smakman 60,0; 3. de Graaf - van Lith 58,3; C-lijn: 1. Noordenbos - Doornbos 62,3; 2. Braham - Weertman 57,0; 3. Beerse - van der Meer 56,4; D-lijn: 1. van den Dungen - Mokveld 64,6; 2. de Bree - Waelput 61,3; 3. Braakman - Velzeboer 52,9. Bridgeclub Oosthonk HEILOO - Op woensdag 8 oktober heeft bridgeclub Oosthonk als volgt gespeeld: A-lijn 1. T. de Haas - J.Staphorsius 56,25, 2. L. Eveleens - L. Santifort 55,00,3. Familie Haanstra 53,33. B-lijn: 1. Familie Admiraal 62,50, 2. T. Van de Zande - M. Blom 58,85, 2. M. Oostelbos - J. Menger 56,88. Heilooër Bridge Club HEILOO - Dinsdag- en donderdagavond is er bij HBC gebridged in de vierde zitting van de eerste competitieronde. Dinsdag: A-lijn: 1. Margareth de Bruyckere en Nel Stark 62,08; 2. Lucy en Piet Elsman en 3. Tineke en Cees van der Steen 55. B lijn: 1. Tiny Olgers en Ger Weel 58,75; 2. Chris Buijs en Hannie de Jong 55,42 en 3. Jan Reuzenaar en Theo Schaaper 53,75- Donderdag: A-lijn: Jan Huting en Aatf Kemper 59,58; 2. Margareth de Bruyckere en Nel Stark 57,08 en 3. Mieke Hendrikse en Henk Uijl 56,67. B-lijn: Vera en Piet van der Wulp 57,81. 2. Colomby Coebergh en Kees Tiel 55,73 en 3. Afra Boukens en Ria Neefjes 53,13. C-lijn: Corrie en Theo de la Porte 63,75; 2. Truus en Piet de Graaff 61,25 en 3. Rita en Otto van Os 56,25. D-lijn: 1. Jaap Bikker en Ruud van Loon 64,58; 2. To Beentjes en Ans Nielen 56,94 en 3. Aleid van der Noord en Gitta Rotteveel 56,67. Meer informatie op www.bridgeclubheiloo.nl Damesbridgeclub Sans Atout HEILOO - De uitslagen van de op 8 okto ber gespeelde partijen van Sans Atout zijn als volgt: A-lijn: 1. Vecht - Bakker en Valk - Vos 56,25; 2. Hoogland - Hoogland 55,00. B-lijn: 1. Van Toornburg - de Vries 60,42; 2. Schmersal - Veen en Oosterwijk - Warmenhoven 55,73. C-lijn: 1. Kuit - Berkhout 63,02; 2. Rosloot - Sanches 60,94. Bridgeclub Sans Atout HEILOO - De uitslagen van de maandag 13 oktober gespeelde wedstrijden zijn als volgt: A-lijn 1. Dames de Bruyckère - Stark 63.5,2. Heren Straathof - van Diepen 62.5, 3. De heer Kaashoek - mevrouw van Twuyver 56.9,4. De heren Slob - Valkering 51.4; B-lijn 1. Heren van der Molen - Boelhouwer 61.1,2. Dames Hommes - Schouten 52.4,3. Familie Mooij 52.1,4. De heren Dijkema - van Heivoort 51.0; C-lijn 1. Dames Heusy - Schoonemeijer 67.9,2. Familie van Os 62.5,3. familie van Wiechen 60.4,'4. Dames Kooij - Schuijt 55.8. eeuwse opening. Tiffany komt met grote stappen de toptien binnen en staat op een zesde plaats op de ranglijst! Van Gilst stond tegen Roozing lange tijd een pion voor maar zag een geniepig zetje van de oude rot over het hoofd. Sauer schoof de partij tegen van den Brink ogenschijnlijk zonder veel moeite naar winst na de verovering van een gezonde pion. Het kersver se erelid de Jager bleek weer het weer eens op zijn heupen te hebben en verpletterde de arme secretaris Huffnagel. LIMMEN - Vrijdag 10 oktober speelde Vredeburg ronde drie. Borst leek te gaan stunten tegen B. Stolp door zeer sterk uit de opening te komen met een kwa liteit en een pion meer. Vermoeidheid bij Borst gaf Stolp tegenkansen en leverde zelfs een stuk en de partij op. Hafkamp drong diep in de koningsstelling van J. Levéring, die hulpeloos naar vluchtvelden voor de koning zocht maar niet vond. L. Wellink was blij met de remise tegen angstgegner D. Aafjes. Hollander kwam goed weg met het remise- voorstel van A. Wellink, die toren winst na enkele schaakjes niet had gezien. Komende twee weken dient afbericht te worden gege ven by C. Dinkla, tel. 072- 5335883. LIMMEN - Op vrydag 17 oktober houdt tafeltennisvereniging Limmen een Open Training voor geïnteresseerden jeugdleden. Deze training is speciaal geschikt voor jeugdleden, tussen de 7 en 17 jaar oud. De training begint om 18.30 uur en vindt plaats in de sportzaal aan de Hogeweg 61 te Limmen. Batjes en balletjes zyn u aanwezig, voor de ouders staat koffie klaar.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 25