Buurtbus Ontmoetingen Al 25 jaar collectant Ruim 20 jaar Stichting Vrijwillige Palliatieve Terminale Thuiszorg H E I L O O Ontmoeting met de wethouder Ontmoetingsmiddag Gezelschapsbank Internetcafé Grootouders en kleinkinderen Klaverjasdrive in Trefpunt Zondagmiddagcafé Country line dansen Yogatekenen UITKIJKPOST 15 OKTOBER 2008 u»*1* Deze keer geen gewone ontmoe ting in de bus, maar een 'rendez vous speciale' bij het gemeentehuis. Een elftal handtekeningenjagers had zich verzameld op de traptre den van het oude raadhuis uit 1927. Deze speciale delegatie van de buurtbus bestond uit vaste klanten en chauffeurs die gezamenlijk alle verzamelde handtekeningen wilden overhandigen aan wethouder Rob Opdam en zijn secretaresse Ester Negenman. Om tien voor half vijf arriveerde ik op de Raadhuisweg bij het Witte Kerkje. Coby Kostense zat al op een bankje met Leida Dil, die met Ben Gerritse was meegereden. Even later meldde ik me bij de receptie met de mededeling dat we een afspraak hadden met de wet houder. Binnen zaten al enkele dames en heren te wachten: Miep Marcusse en Trudie Prins met een groot pakket, versierd met linten, op schoot en verder de chauffeurs Jan Haan en Rob Berkhout, die inmiddels onze vaste fotograaf is geworden. Terwijl we naar buiten hepen, op weg naar de anderen, kwamen er nog meer chauffeurs aanfietsen: Ansco de Gier, Joop Jansen en Gerrit Veer (net terug van een lange campervakantie uit Polen, Italië en de Pyreneeën). Het was heerlijk weer en sommigen hadden zelfs hun jas uitgelaten. Het werd zomaar gezellig op het bordes, want men had elkaar al een tijdje niet meer gezien. Er werd zo druk gepraat en handen geschud, dat we nauwelijks in de gaten hadden hoe de voordeur openging en de wet houder met zijn secretaresse zich onder het gezelschap mengden en ook handen begonnen te schudden. Fotograaf Rob dirigeerde ons in een groepsformatie, zodat hij iedereen goed in beeld had. En net toen hij HEILOO - Steeds meer mensen geven aan dat zij graag thuis willen sterven. Dit is mogelijk, doordat steeds meer (intensie ve) zorg aan huis geboden kan worden. De dagelijkse verzor ging van de stervende wordt vaak gedaan door de partner en/of familieleden. Zelfs wanneer professionele hulp beschikbaar is, is het verzorgen van een naaste in de terminale fase zwaar. Stichting Vrijwillige Palliatieve Terminale Thuiszorg Heiloo bestaat nu ruim twintig jaar en de 15 vrijwilligers ervaren keer op keer hoe mantelzorgers even adem kunnen halen, door ze een Enkele vrijwilligers van de VPTZ Heiloo; Ingeborg van der Heiden, Edith Burgering, Miek Lucas, Ans Teunissen, Rietje Peeters, Tapasia Keet, Ineke Vos. Aangeleverde foto moment te ontlasten van hun taak. De stichting levert geen verpleging, maar neemt lichte taken over. Door er gewpon te zijn en de zorg te verle nen, die het familielid ook zou doen. Dat deze vorm van zorg na twintig jaar nog steeds slechts bij weinigen bekend is, vindt "Edith Burgering, vrijwillige coördinator bij de stich ting, opmerkelijk. „Wij worden vaak te laat ingeschakeld, ais de mantel- zorger er al te diep doorheen zit en zichzelf te zwaar belast heeft. Terwijl juist mèt onze hulp de verzorging van een naaste in de terminale fase voor de mantelzorger langer vol te houden is. Doordat wij zijn/haar taak even overnemen, ontstaat er ruimte en tijd om net die dingen te doen, die zijn blijven liggen. Zoals even winkelen of een klusje in huis waar eerder geen tijd voor was. We horen vaak achteraf van de mensen: 'Hadden we dit maar eerder gewe ten.' Na een aanvraag -via familie, thuiszorg en soms huisarts- komt de coördinator op bezoek om de situa tie in kaart te brengen. Aan de hulp - dagelijks beschikbaar van 07.00 tot 23.00 uur - zijn g^en- kosten ver bonden." Voor meer informatie kan men contact opnemen met Stichting Vrijwillige Palliatieve Terminale Thuiszorg via Edith Burgering, tel: 072-5339965 of 06-17967389. Corine Klamer en Jan Sengers collecteren voor de 25ste keer voor het Diabetes Fonds. Foto: Carolien Breed HEILOO - De landelijke collec teweek voor het Diabetes Fonds is van 26 oktober tot en met 1 november. Dit jaar lopen Corine Klamer en Jan Sengers voor de 25ste keer door weer en wind met een collectebus langs de deuren. Corine; „Ik doe dit om anderen te helpen. De ongeveer 180 collectanten in Heiloo worden per wijk ingedeeld. Je loopt zo'n vijf tig huisnummers langs. De meesten collecteren het liefst in hun eigen woonwijk. De mensen kennen je en geven daardoor vaak meer." Het opgehaalde geld is bestemd voor wetenschappelijk onderzoek en behandelingsmethoden. Vorig jaar werd in Heiloo een bedrag van 9837,84 opgehaald. Jan: „Dit jaar gaan we voor de 10.000!" Iedereen vanaf 14 jaar kan zich aan melden als collectant. Dit kan bij Clementien Sengers, tel. 072- 5320368. Meer informatie over diabetes; www.diabetesfonds.nl. Uit en Thuis in Heiloo is een rubriek van de Stichting Ouderenwerk Heiloo (SOH), waarin een overzicht van activiteiten die, tenzij anders vermeld, plaatsvinden in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Donderdag 23 oktober is er een gezellige ontmoetingsmiddag van de Gezelschapsbank. De Gezelschapsbank brengt mensen met elkaar in contact die samen op vriendschappelijke basis wat met elkaar willen ondernemen. Er zal deze middag een kleine muzikale quiz worden gehouden om uw ken nis van muziek te testen. U zult een aantal muziekfragmenten horen vari ërend van populaire Nederlandse zangers tot zeer bekende klassieke muziek. U zult zeker veel van deze fragmenten herkennen. Een lekkere fles wijn is beschikbaar voor degene met de beste muzikale kennis. Indien u hierbij aanwezig wilt zijn bent u van welkom om 14.00 uur in het Trefpunt Heiloo. (Entree leden 2,-; belangstellenden 3,- inclusief kof fie en/of thee). Van het internetcafé in het Trefpunt kunt u gratis gebruik maken om te e-mailen, iets opzoeken, een spellet je te doen ofte oefenen. Open alle werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur. Op dinsdag en donderdag van 14.00 tot 16.00 uur gratis hulp door een vrijwilliger. Ook wanneer u nog nooit op de computer gewerkt heeft maar wel nieuwsgierig bent, bent u welkom! Woensdag 22 oktober, 10.00 tot 11.30 uur: Sprookjesochtend in het Trefpunt voor (groot)ouders en hun (klein)kinderen. We spelen een gedeelte van een sprookje na, of beelden dat uit. Alles is mogelijk, bomen kunnen praten, roodkapje komt in het bos sneeuwwitje tegen. Een gezellige ochtend, onder leiding van Marlise Mantel. Leeftijd vanaf 4 jaar. Entree: 4,-voor volwassenen en kind inclusief consumptie. Graag reserveren: tel. 072-5331297. Zondagmiddag 19 oktober vanaf 14.00 uur: Klaverjasdrive in bet Trefpunt. De zaal is open om 13.30 uur. Leuke prijzen. Deelname 4,-. Wit u uw deelname even doorbellen op donderdag/vrijdag aan Esther Dekker, viatel. 072-5331297. Heeft u geen vervoer, dan kunt u dat ook doorgeven. Zondagmiddag 19 oktober van 13.30 tot 16.30 uur. Zondag middagcafé in het Trefpunt voor iedereen die samen met anderen een gezellige middag wilt hebben. Komt u alleen? Gastheer en gastvrouw Jaap en Patricia Langedijk zorgen ervoor dat iedereen zich op zijn gemak voelt. Country line dansen komt van origi ne uit Amerika. De veedrijvers waren vroeger regelmatig langere tijd van huis weg en 's avonds ver veelden zij zich vaak. Er waren geen vrouwen, maar ze wilden toch dan sen. Zo ontstond deze aparte dans stijl. Speciale kleding is niet nodig, wel enige danservaring. Voor 14 les sen betaalt u 42,50. Lessen vinden plaats op dinsdag of op donderdag van 13.30 tot 15.00 uur. De lessen starten per 9 september. Informatie en opgave mevrouw Knip, 0226- 345677. Yogaoefeningen in combinatie met geleidefantasie om tot een tekenop dracht te komen. U kunt direct met potlood en papier aan de slag. Een prachtige combinatie van yogales en tekenles. Tekentalent is niet nodig! Voor twintig lessen van twee uur betaalt u 127,50 (inclusief thee). De lessen worden op vrijdag gege ven van 10.00 tot 12.00 uur. Maximaal 13 deelnemers, inschrij ving via tel. 072-5331297. tevreden was, kwam Ans Laarkamp aangerend. Zij was ook pas terug van vakantie, maar had al weer een busdienst achter de rug. Miep Marcusse was al in juli bij het gemeentehuis geweest om 95 hand tekeningen in te leveren, die zij bij de Woonheuvel had opgehaald. Coby Kostense, bekend van radio - en tv, benadrukte nog maar eens het belang van een buurtbus voor Heiloo en overhandigde 100 hand tekeningen uit plan Oost. Trudie Prins had zich bijzonder verdienste lijk gemaakt door bijna overal üjsten neer te leggen waarop de inwoners van Heiloo hun handteke ning konden zetten. Bij het Trefpunt en de bibliotheek, maar ook bij Overkerck, de Loet en het Alternatief haalde zij 435 handteke ningen op. Ook 'de chauffeurs had den zich niet onbetuigd gelaten, want de afgelopen drie maanden hadden zij aan alle instappende pas sagiers gevraagd of zij de actie 'Red de Bus' wilden steunen. De wethou der was zichtbaar in zijn nopjes met het grote aantal steunbetuigingen en bedankte iedereen voor de enthousiaste bijdrage. Hij was opti mistisch over een goed resultaat in het komende college-overleg en sprak zijn vertrouwen uit in een goede voortzetting van de samen werking met het bestuur van de buurtbus. Na nog wat napraten op de trap, ging het gezelschap tevre den en optimistisch gestemd, om kwart voor vijf voldaan huiswaarts. (Tekst: Tim van der Lans en foto: Rob Berkhout)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 7