Kindervoorstelling Op weg naar Fabelonia Museum van Egmond sluit aan bij 'Macht en Mystiek' Zeespiegelrijzing en het waterschap Verhalen van vroeger CORSO Familie Kaptein ontvangt onderscheiding regio 19 Meer dan eens zal door de spelers een beroep op het publiek worden gedaan BIOSCOOP RESERVEREN: 0251-652291 www.corsobioscoop.nl Programma 23 okt t/m 29 okt 2008 CORSO CLASSIC "Witness tor the Prosecution" "Mamma Mia!" "Bride Flight" "Het Huis Anubis" "Radeloos" "Sinterklaas en het Geheim van het Grote Boek" Herinnert u zich nog de kroontjespen en de inktlap? Meld u aan bij de Katholieke Bond Ouderen LIMMEN - 4Op weg naar Fabelonia' is een kindervoor stelling met Peter Dekker en Lida Winder, voor kinderen vanaf 4 jaar en hun ouders. Peter de tovernaarsleerling zal het nooit leren. Zeker niet nu zijn leer meester gestorven is en hij alleen achter blijft, met als enige erfenis een doosje. Als hij toch echt wil leren toveren, zal hij op zoek moe ten naar het land Fhbelonia. Maar de weg naar Fhbelonia is moeilijk, want hij komt allerlei geheimzinnige dingen en rare men sen tegen. Toch gaat Peter vol goede moed op weg. Dat het een moeilijke reis zal worden, waarvan de afloop nog onbekend is, dat is zeker. Veel hangt af van de hulp die hem wordt geboden. Daartoe zal Peter meer dan eens een beroep moeten doen op de kinderen of de ouders in de zaal. De voorstelling wordt gespeeld op zondag 2 november in de Burgerij te Limmen, aanvang 14.30 uur. Voorverkoopadres: Aker Drogisterij, Kerkweg 29A. Kaartjes kosten vijf euro. Peter en Lida spe len voor Stichting De Opkikker, een CBF gecertificeerde organisatie die voornamelijk met vrijwilligers werkt en als doel heeft het organiseren van speciale Opkikkerdagen voor gezinnen waarvan een van de kinde ren langdurig onder behandeling is in een met de stichting samenwer kend ziekenhuis. Op zulke dagen neemt stichting De Opkikker het hele gezin mee, even weg uit het dagelijkse bestaan vol spanningen en angsten: www.opkikker.nl. Bezoekster Annika de Vries bewondert het kasteel van Egmond, vervaardigd door de heer Heijnis uit Krommenie. Aangeleverde foto Lida Winder en Peter Dekker nemen kinderen en ouders mee op een toverachtige reis naar Fabolonia. Aangeleverde foto EGMOND - Het Museum van Egmond heeft in haar vaste col lectie prachtige voorwerpen en prenten van het kasteel van Egmond aan den Hoef. ADVERTENTIE donderdag 20.00 uur zondag 15.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag,maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag 14.00 uur vrijdag zaterdag 14.00 19.00 uur zondag 12.00 uur woensdag 14.00 uur vrijdag zaterdag 18.45 uur zondag 15.00 uur maandag dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag, vrijdag zaterdag 14.00 uur zondag 12.00 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum «Tel.0251 - 65 22 91 Ook is er een svenen maquette, vervaardigd door de heer Heijnis uit Krommenie, die toont hoe 'schoon' de machtigste en grootste burcht van Holland ooit was. Deze vaste tentoonstelling sluit mooi aan op de grote Egmond-expositie in het Stedeüjk museum van Alkmaar: Macht en Mystiek Egmond in de Middeleeuwen. Dat is dan ook de reden dat het Museum niet zoals gebruikelijk haar deuren sluit, maar de hele winter elke zondagmiddag open is. LIMMEN - Weet u nog wat een priktol is? Herinnert u zich nog hoe je 's avonds je knikkerzak leegschudde, om te zien hoeveel je die dag gewonnen had? Van die mooie glazen knikkers of de kleine van klei, geverfd in aller lei kleuren. Herinnert u zich nog de kroon tjespen en de inktlap, gemaakt van een paar laagjes stof vastgezet met een knoop? Wat was ook al weer een boterham met 'schuifkaas' en bij wie kreeg je 'het snoepje van de week'? Verhalen van vroeger, we hebben ze allemaal. En hoe ouder men wordt, hoe meer herinneringen men krijgt. Wanneer u ze deelt met anderen, merkt u dat het éne verhaal het andere oproept. Teruggaan naar toen - het kan een aanstekelijke en vrolijke activiteit zijn! Daarom zijn in het hele land, met veel enthousi- De expositie van beeldsnijwerk van Egmonder Cor Wijker (1890- 1969) heeft afgelopen zomer een record aantal bezoekers getrok ken. Het ligt dus voor de hand dat deze expositie ook wordt verlengd tot het voorjaar. Museum van Egmond, Zuiderstaat 7 Egmond aan Zee tot en met 31 oktober, van dinsdag tot en met zondag van 14.00 tot 16.00 uur (zondags tot 17.00 uur). Daarna tot en met 5 april elke zondag van 14.00 tot 17.00 uur. asme, groepen ouderen herinnerin gen aan het ophalen. Ook de Katholieke Bond Ouderen organi seert deze bijeenkomsten samen met de Stichting Welzijn Castricum. De eerste keer is op woensdagoch tend 29 oktober om 10.00 uur in Vredeburg. Er zijn geen kosten aan verbon den. Er zijn twee ervaren begelei ders die het geheel van totaal zes bijeenkomsten in goede banen zul len leiden. Zin gekregen? Meld u dan aan by Ton van Hees, tel. 072- 5052156 of bij Sjef Snepvangers tel. 072-5054832. REGIO - Op dinsdagavond 28 oktober organiseert het CDA Castricum een thema-avond. Tjerk Doornenbal, lijsttrekker voor het CDA zal spreken over het onderwerp De zeespiegelrijzing en het waterschap. Ook zal de officiële film-presentatie bij het rapport van de commissie Veerman worden ver toond. Aanvang: 20.15 uur. Lokatie: Maranathakerk te Castricum.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 15