Start van campagne Nederland Leest 'Heiloo, toen het dorp nog een dorp was' Zonnekindpoppen Nivon H E I L O O 3 Om 00.25 uur werd onder de aanwezigen een pakket verloot 'Kéë&Zmm UITKIJKPOST 22 OKTOBER 200 ADVERTENTIE HEILOO - Vrijdagmorgen 17 oktober om 00.00 uur precies startte de campagne Nederland Leest in Bibliotheek Heiloo met de overhandiging van het eerste boek 'Twee vrouwen' van Harry Mulisch aan wethouder J. Ouderkerken. Dit boek is speciaal voor deze campagne opnieuw gedrukt en ver schijnt in een oplage van meer dan 1 miljoen exemplaren. Deze worden voor een groot deel verspreid aan de leden van bibliotheken. Hiermee promoot de campagne Nederland Leest het lezen op een wijze die zijn weerga niet kent. Bibliotheek Heiloo was vanwege de start van deze campagne op don derdag 16 oktober doorlopend geo pend tot 00.30 uur. Vanaf 23.30 kwam het feestje goed op gang. Meer dan 80 nachtelijke bezoekers van de bibliotheek waren getuige van een spetterend optreden van Dat Koor uit Heiloo, dat zelfs na middernacht nog enkele nummers zong. Nadat de wethouder het eer ste boek in ontvangst had genomen, konden kort na middernacht alle aanwezige leden van de bibliotheek hun gratis exemplaar van dit boek afhalen. Om 00.25 uur werd onder de aan wezigen een pakket verloot met een ingebonden exemplaar van 'Twee vrouwen', de dvd-speelfilm naar dit boek en twee toegangskaarten voor de avond met Inge Diepman en Sylia de Graaf, op woensdag 12 november in Bibliotheek Heiloo. Deze nachtelijke actie vormde ook het startschot van de leden werfcampagne, die Bibliotheek Heiloo aan Nederland Leest heeft gekoppeld: ,,Er kwamen eens twee vrouwen bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo..." Ieder lid van Bibliotheek Heiloo, die haar doch ter, moeder, zus, vriendin of buur vrouw (vanaf 16 jaar!) lid maakt, ontvangt een bloemenbon van 7,50. Het nieuwe bibliotheeklid krijgt vanwege deze actie een kor ting van 7,50 op het eerste jaar. (Dit geldt ook voor twee mannen). De gratis boeken gingen de afge lopen dagen als zoete broodjes over de toonbank. De leden van Bibliotheek Heiloo, die nog geen gratis boek hebben afgehaald kunnen dit alsnog doen op vertoon van hun lenerpas. Snelheid is echter geboden, want op is echt op. Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.301m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 13.00 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt Uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijk voor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. HEILOO - Een luchtfoto uit 1949 vormt de aanleiding voor een bijzonder boek over het Heiloo van de jaren vijftig. Auteurs Jan de Gruijter en Piet Stoffers beschrijven ieder op hun eigen manier hoe het dorp Heiloo in die tijd reilde en zeil de. Jan de Gruijter: „We zijn beiden opgegroeid in de zelfde tijd en ken nen elkaar van de lagere school en de voetbal. Verspreid door Heiloo lagen buurtveldjes, waarop gevoet bald werd. Ik groeide op in de Kerkbuurt en Piet in het Stationscentrum. Toen het centrum rondom de Witte Kerk gesloopt werd voor de komst van het-winkel centrum, ben ik wat rond gaan vra gen bij mensen die hier nog gewoond hebben. Mijn moeder had al eerder op deze manier bewoners uit Heiloo geïnterviewd en hun ver halen opgetekend. Ik ben aan de hand van foto's uit die tijd de oude buurtbewoners op gaan zoeken. En heb hun herinneringen en anekdo tes over de jaren vijftig verzameld." Piet Stoffers is op dezelfde wijze de Stationsbuurt ingedoken. Hij verza melde veel materiaal over dit deel van Heiloo. Het begon voor beide heren als een hobby, maar zo'n zes jaar geleden waren ze het erover eens, dat het leuk zou zijn om alles in een boekje te bundelen. Piet Stoffers: „We geven een beeld van hoe het leven toen was. Aan bod komen oude buurtbewoners, maar ook verenigingen en gemeenteperi kelen van toen. In het boekje staan veel foto's uit eigen bron en materi aal, dat Vereniging Oud Heiloo ter beschikking heeft gesteld. Zoals krantenverslagen, waarin bijvoor beeld melding wordt gemaakt van een fietsendiefstal. De dader werd tot twee jaar gevangenis veroor deeld." 'Heiloo, toen het dorp nog een dorp was' geeft een levendig beeld van het Heiloo van de jaren vijftig. Met veel leuke verhalen en anekdo tes, bijvoorbeeld hoe Gerard Kossen en Dook Bruin een vaatje haring van Arie Klaasse 'leenden' en dit uit deelden aan de aanwezigen in de Oude Herberg. Ook het grote saam horigheidsgevoel en sociale contro le passeren de revue. Het gebonden boek a 19,95 verschijnt de eerste week van november en is verkrijg baar per e-mail: heilootoen@het- net.nl. Ook op diverse verkooppun ten, zoals Sporthuis Johan Jansen, Piet Stoffers, Groote Olven 6, tel: 5320028, Hans Hoefjes, Vossenakkers 34, tel. 072-5330859 en Peter Vennik, Westerweg 98, tel: 5338549. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. HEILOO - Het Nivon Heiloo houdt direct na de herfstvakan tie op maandagavond een nieu we basiscursus Zonnekind poppen, onder leiding van docente Trudy Bolleman uit Egmond. Deze cursus bestaat uit tien les sen op de maandagavond, eenmaal in de veertien dagen van 20.00 tot 22.00 uur. U maakt in deze cursus vier poppen van natuurlijke materi alen, voor wiegekind, peuter, kleu ter en het schoolkind. Van een lap- penpopje tot aan een ledematen- pop. Voor alle materialen wordt gezorgd, zodat u direct aan de slag kunt gaan. Kosten cursus exclusief materiaal poppen is 66,50. Het materialenpakket kost 42 euro. Nivonleden krijgen reductie. Inlichtingen/opgave: Reina Mulder: tel. 072-5333127, Daisy Groenland, tel. 072-5330088, bij geen gehoor, tel. 072-5330833. De cursus vindt plaats in het Open Huis te Heiloo (boven winkel centrum 't Loo). Het Open Huis is rolstoeltoegankelijk. Jan de Gruijter en Piet Stoffers (rechts) halen herinneringen over het Heiloo van de jaren vijftig boven. Foto: Caroiien Breed Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,46 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: dinsdag 09.00 t/m 17.30 uur vrijdag 11.00 t/m 15.00 uur Een spannend moment: Robert de Graaf staat op het punt de uit slag van de verloting bekend te maken. Aangeleverde foto Tijdens cursus wordt u geleerd poppen te maken. Eigen foto Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces 3 voor 3 voor 100 gram samen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 3