Beef op Bukpodium tijdens 40 jaar Buk Buk Robert Jan Stips solo in De Beun H E I L O O De weduwe kfUVJ DEUTEKOM 11 Corso 11? loseoop Estomago BOEK VAN DE WEEK DB WEDUWE De Weduwe door Gil Adamson Beef staat bekend als één van Nederlands beste live acts Jong en oud jamt met elkaar in de Buk UITKIJKPOST 29 OKTOBER 2008 Antiheld Nonato werkt zich als kok op in het leven en de liefde, totdat hij erachter komt dat hij de harde les van het leven niet kan ontlopen. Liefde gaat door de maag en dat is zijn geluk. Zonder geld met de bus in een stadje aangekomen, blijkt hij over onvermoed kookta- lent te beschikken en weet hij daar mee prostituee Iria te verleiden. Hij wordt door de eigenaar van een Italiaans restaurant in dienst geno men, die hem met veel retoriek de kneepjes van het vak leert. De een voudige Nonato excelleert met gerechten die hij met de simpelste ingrediënten op tafel weet te tove ren. Iria, die verschrikkelijk veel van eten houdt, beloont hem rijke lijk in natura. Dan trakteert regis seur Marcos Jorge zijn publiek op een eerste flash-forward en blijkt Nonato in de gevangenis te zitten, waar hij, conform de daar heersen de pikorde, de meest belabberde plek in een met velen gedeelde cel heeft. Totdat ook daar zijn culinaire vermogens worden ontdekt en hij binnen de vier muren van de cel aardig opklimt op de sociale ladder. Gil Adam son HEILOO - In het kader van veertig jaar Buk Buk heeft een aantal muzikanten, waaronder John Hoedjes, Wout Volmer, Ben Kempers, en Henk Jan van der Horst, die twintig jaar geleden ook de zeer succesvolle Jamsessions organiseerde, de krachten weer gebundeld om weer een leuke en leerzame Jamsession te houden. Zondag deed een keur aan muzikanten mee, die samen met de nieuwe generatie muzi kanten een muzikale, inspirerende en gezellige dag hadden. Foto: Ricardo Marck<-'r door Gil Adamson voor 19>9® HEILOO - Beef heeft eigenlijk geen introductie nodig, Beef is een begrip. Ze staan bekend als een van Nederlands beste live- acts. Of ze nu voor vijftig man staan te spelen of voor duizenden, het maakt niet uit. Beef staat garant voor een feestje en zet de zaal hoe dan ook op zijn kop. muzikale eenheid gesmeed. Met een vurige, aansteke lijke mix van Jamaicaanse stijlen als ska, reggae, rocksteady, ragga, zorgt Beef er voor dat je haast niet stil kan staan. Vrijdag 31 oktober staan de mannen op het Bukpodium. Beef heeft ruim een jaar gewerkt aan The Original en het album laat een vernieuwde en zeer geïnspireerde band horen. Met de productie, voor het eerst sinds 1999 (Flexodus) weer in eigen han den, zorgt de groep voor een afwisselend album vol verrassingen en met bijdrages van bevriende muzikanten. In 2007 had de band nog een onverwachte internet hit met hun swingende uitvoering van de Krezip klassieker I Would Stay. Op het nieuwe album staat een ver nieuwde versie inclusief gastvocalen van Jaqueline Govaert. Beef staat bekend als één van Nederlands beste live acts en zal deze titel met een nieuwe show tij dens The Original Tour dit jaar zeker prolongeren, zowel in het clubcircuit als op de festivals. 31 oktober gaan de deuren om 21.00 uur open en de entree bedraagt 12,-. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij De Schrijverij (stati onsplein Heiloo). Voor me.er infor matie zie www.bukbuk.nl. Verwacht 8 november Melomanics €5,-. Robert Jan Stips speelt vrijdag in De Beun. Aangeleverde foto HEILOO - De Nits, Golden Earing, Supersister, Sweet d'Buster en Transister: Stips was er de drijvende kracht ach ter en reisde er de hele wereld mee rond. In theater De Beun gaat Robert Jan Stips vrijdag solo in een bijzon der programma vol interactie met het zaalpubliek. Robert Jan Stips heeft een grote bijdrage geleverd aan de Nederlandse muziekwereld. Met the Nits scoorde hij al zo'n twintig cd's, een aantal daarvan werd bekroond met BV-pops en Edisons. Les Nuits en Doing the Dishes behoren tot de beste van De Nits ooit. En met Fre.ek de Jonge maakte hij het nu al haast legendari sche Leven Na De Dood. In De Beun wordt het dus een avond vol herkenning, want Stips doorkruist in de intieme setting van het theater zijn uitgebreide repertoire op de meest spontane manier, op piano en met zang. In contact met zijn toe hoorders is hij uit op veel speel- en luisterplezier. Wie een verzoeknum mer heeft (dat RJS ooit heeft gespeeld) kan dat aanvragen via: info@stips.net. De voorstelling is georganiseerd door de Vrienden van De Beun, de vrijwilligersorganisatie die dit jaar zijn tienjarig bestaan viert met een reeks opmerkelijke voorstellingen. Kaarten voor Stips Solo 14,-) zijn te bestellen via www.vriendenvande- beun.nl of af te halen aan de kassa van het theater, 's middags tussen 13.30 en 17.00 uur. Begin 1900 vlucht een Canadese vrouw voor de broers van haar man, die ze na zijn overspel dood de. De negentienjarige weduwe leidt in de wildernis van Noord- Amerika vele ontberingen, maar vindt elke keer een strohalm waar aan ze zich vastklampt. Via een woudloper van wie ze veel over overleven in de natuur leert, maar die weer verdwijnt in de bergen, tot een indiaan die haar redt na een barre tocht en haar naar een geestelijke brengt, waar ze even rust vindt. Totdat de broers haar vinden en het recht zijn loop lijkt te krijgen, maar dan is er buiten de waard/Mary gerekend. Van de Canadese schrijfster werden eerder korte verhalen en poëzie gepubli ceerd. In deze debuutroman geeft ze blijk over een rijke fantasie, een uitgebreide kennis van de natuur en een meeslepende schrijfstijl te beschikken. Bijzondere roman vol spanning en natuur, maar ook vol mededogen voor deze zonder liefde grootgebrachte jonge vrouw. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo HM wAHH naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 11