Moeders voor Moeders: weer actief in Heiloo Workshops voor kinderen in De Hofdijk Bibliotheek Heiloo houdt themadag ICT Wat is de zin van strafverwerldng in een theologisch perspectief Verkoop afgeschreven materialen H E I L O O De workshop zal met een echte expositie afgesloten worden Nieuwbouw Benedictusschool van start Schilderen, mozaïeken en wolvilten in de lokalen van De Hofdijk UITKIJKPOST 29 OKTOBER 200 HEILOO - Bibliotheek Heiloo houdt in samenwerking met de Hobby Computer Club (HCC), afdeling Noord-Holland Midden, op zaterdag 8 november van 10.00 tot 14.00 uur een speciale ICT-Themadag. Op deze dag staat eigenlijk maar één vraag centraal: Hoe maak ik optimaal gebruik van mijn pc en nieuwe software? Op verschillende locaties in de bibliotheek geven leden van de HCC informatie over tal van onderwerpen, zoals plaatsen van films op internet, videocompres- sie, fotobeheer, veranderen van een pc in een mediacenter, downloaden van muziek, online vliegen met anderen, gebruik van open source software, Web 2.0, van XP naar Vista, aanleggen draadloos netwerk, beveiligen tegen spam en virussen, enzovoorts. Daarnaast geeft de bibli otheek deze dag ook zelf informatie over onder andere de verschillende catalogi, die in de bibliotheek en thuis gebruikt kunnen worden. De themadag ICT kenmerkt zich door de zeer laagdrempelige wijze waar op met deze en andere onderwerpen wordt omgegaan. Door de klein schalige opzet en de aanwezigheid van zeer brede kennis, kan bijna iedere vraag op het gebied van ICT gesteld worden. Inloop is gratis en vrijblijvend. De bibliotheek is uiteraard tijdens deze themadag ICT ook voor de normale dienstverle ning, geopend tot 14.00 uur. HEILOO - Op vrijdag 31 oktober houdt Bibliotheek Heiloo aan de Westerweg weer een verkoop van afgeschreven materialen. De verkoop vindt plaats van 15.00 tot 20.30 uur in de expositie ruimte van de bibliotheek. Opvallend bij deze verkoop is weer het grote aantal romans en informa tieve boeken (reizen en hobby's en dergelijke). Daarnaast worden ook nu weer veel jeugdboeken, grote let- terboeken, bundels tijdschriften enzovoorts verkocht. HEILOO - Vorige week donderdag is er een start gemaakt met de nieuwbouw van de Benedictusschool aan de J.P. Hasebroekweg te Heiloo middels het slaan van de eerste paal door directrice mevrouw Ruijter. Er zal in de loop van de bouw nog een officiële eerste steenligging vol gen. Het project zal gereed zijn medio oktober 2009. Opdrachtgever is stichting Flore en de school wordt gebouwd door bouwbedrijf Gebr. Apeldoorn uit Egmond Binnen. Aangeleverde foto HEILOO - Wat is de zin van straffen in het algemeen? En in het bijzonder: wat is de zin van een gevangenisstraf? Heeft het eigenlijk wel zin? 78 van de gestraften in Nederland komt binnen tien jaar weer in de gevangenis terecht. Er zijn gedetineerden, die bereid zijn hun schuld en straf serieus te ver werken samen met de dominee. Brengt dat het cijfer van de recidive terug? Dit alles vraagt de gevange nispredikant met dertig jaar erva ring, dominee H. Hummelen zich nog steeds, af. Hoe kunnen gedeti neerden het beste omgaan met schuld en straf? Wat is de rol van de slachtoffers in dit hele proces? De gedetineerden met welke dominee Hummelen omgaat, hebben er moeite mee om te geloven, dat God hen kan vergeven, zonder dat iemand daarvoor geboet en betaald heeft. De bijeenkomst wordt gehouden op donderdag 27 november aan staande van 20.00 tot 22.00 uur in de Ter Coulsterkerk in Heiloo. HEILOO - Hilly Kouwenberg is onlangs begonnen als informa- trice bij Moeders voor Moeders. Deze landelijke organisatie zet zich ruim 75 jaar in om urine van zwangere vrouwen in te zamelen. Veel vrouwen met een verminder de vruchtbaarheid kunnen worden behandeld met een hormoon uit deze urine, zodat ook zij makkelij ker zwanger kunnen worden. Hilly licht toe wat haar werk pre cies inhoudt: Zwanger worden gaat voor veel vrouwen niet zomaar vanzelf. Sommigen hebben bijvoor beeld geen eisprong en komen in de medische molen terecht. Bij de vruchtbaarheidsbehandelingen die dan volgen, maken artsen onder andere gebruik van medicijnen die het hCG-hormoon bevatten.Dit hor moon heeft elke zwangere in haar urine. Moeders voor Moeders haalt uit de urine het hormoon en ver werkt dit tot een poeder voor vruchtbaarheidsmedicijnen Veel urine is nodig voor een beetje hormoon. „Het is belangrijk dat iedereen die overweegt om mee te doen weet dat je je vroeg moet opgeven: vóór de twaalfde zwanger- schapsweek. Je kunt maximaal tofi de 16de week meedoen. Deelneemsters vangen gedurende de deelname hun urine op in specia le flessen. Eén maal per week wor~ den de flessen naar een verzamelde- pot gebracht. Het voordeel van het leveren op een verzameldepot is dat je heel discreet mee kunt doen. Je brengt zelf de flessen en kratjes naar het depot wanneer het jou uit komt." Alle vrouwen die meedoen aan de inzameling van Moeders voor Moeders krijgen een aantal atten ties. Meer informatie of aanmel ding: Hilly Kouwenberg, tel. 072- 5625729. Aanmelden kan ook via www.moedersvoormoeders.nl. HEILOO - In de lokalen van De Hofdijk beginnen vanaf zater dag 1 november weer work- shopsr voor de kinderen vanaf 7 jaar uit Heiloo en omgeving. Op zaterdagmiddag 1, 8, 15 en 22 november, van 16.30 tot 18.00 uur wordt de workshop Schilderen op doek gegeven. Daar kun je als een echte kunste- naar een schilderij op een schilders doek maken. Je leert hoe je een onderwerp op het doek brengt en hoe je met acrylverf hoort te wer ken. Al het materiaal is aanwezig, dus je hoeft niets aan te schaffen. Alleen het voorbeeld mag je zelf kie zen en zelf meenemen, bijvoorbeeld: je favoriete sportattributen, je eigen vertrouwde knuffelbeest, een ander speeltje of voorwerp wat je heel dierbaar is. Je kunt er ook een foto van maken en die meenemen als voorbeeld. De workshop zal met een echte expositie afgesloten worden op 22 november, waar iedereen die je kent mag worden uitgenodigd om vanaf 18.00 uur te komen kijken naar jouw meesterwerk. Geef je snel op bij een van de onderstaande telefoonnummers. Deze kun je ook bellen voor meer informatie of kijk op www.heiloo- online.nl/hobbyfarm kinderwork shops algemeen. Of gebruik het inschrijfformulier, die in het info- hoekje in de gang van De Hobbyfarm te vinden is. Geef je vóór 1 november op bij: Truda Tervoort, tel. 072-5336717, Antoinette Bontje, tel. 0 7 2 - 5338968, Trudy Keyzer, tel. 072- 5337293. Zaterdagmiddag 1, 8 en 15 november kun,je van 13.30 tot 15.30 uur de workshop Mozaïek vol gen. Je kunt kiezen uit verschillende objecten om te maken. Bijvoorbeeld een fotolijstje, spiegel, kapstok, make-updoos of een tableau om als kunststuk aan de muur te hangen. Info en/of opgeven bij Mira Bleeker, tel. 06-21817856 of www.mama.lou.nl. Zaterdagmiddag 15 en 22 november wordt van 15.00 tot 16.30 uur de workshop Wolvilten gegeven. Met plukjes schapenwol, water en olijfzeep kun je een klein tasje, portemonnee of iets anders creëren. Met allerlei kleuren wol kan je er de mooiste versiersels op maken. Je kunt jezelf opgeven bij Nely Tegelaers, tel. 072-533419 Hilly Kouwenberg belt aan bij een deelneemster. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 17