ZONDAG Pension- en dressuurstal De Duinrand Workshops Internet voor Beginners in bibliotheek Troostdag voor nabestaanden in kapel Eerst 'n DVD-tje dan inkelen Limmen H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 J.Albert Heijn POLITIEBERICHTEN Koor Notebook treedt op in de Ypsalon Beginnend bestuurder flink in de fout Mishandeling van jongen Mishandeling vanwege papieren haarband UITKIJKPOST 29 OKTOBER 2008 Herenweg 37, 1935 AB Egmond-Binnen, tel. 072-5062313 of 06- 21870808, www.deduinrand.nl, e-mail: deduinrand@xs4all.nl. EGMOND - De unieke ligging pal aan de duinen en de grote buitenkans om dit mooie paardencomplex over te nemen, waren voor Ingrid Schouw reden genoeg om de grote stap te wagen. Vanaf februari 2008 is zij de trotse beheerder en eigenaresse van de veelzijdige pension- en dressuur stal De Duinrand in Egmond-Binnen. „Het is wel aanpoten, maar gelukkig krijg ik veel bijval van alle medewerkers en pensiongasten. De sfeer in het bedrijf is laagdrempelig, ongedwongen en gezellig en dat vind ik heel belangrijk. Zolang alles er netjes uit blijft zien, kan er veel. Naast pensi onstalling (bij ons is dit 'all inclusive', dus men hoeft niet zelf zijn/haar paard te voeren, buiten of binnen te zetten of de stal uit te mesten) geven we privé rijlessen op elk gebied en niveau; ook aan combinaties van bui tenaf. Men kan dressuurlessen(in de zomer ook springlessen) volgen, maar ook in Natural Horsemanship, gegeven door Katie Valkering -hier voor hebben we onlangs een echte 'round pen' laten neerzetten- of lange teugellessen als in de Spaanse Rijschool. Instructeurs Lotte van der Vliet en Sander van Straten hebben beiden een opleiding in Deurne gevolgd en zijn gediplomeerd. Lotte is gespecialiseerd in de dressuur en rijdt zelf in de klasse ZZ Licht. Sander heeft nog by de 'Young Riders' gereden. We bieden ruiters van buitenaf 's winters de gelegenheid om, los of via een abonnement, droog en comfortabel binnen te kunnen rijden. Bovendien maken we jonge paarden of pony's zadelmak, trainen we paarden voor derden of kunnen we bemiddelen bij aan- of verkoop van paarden. In De Duinrand worden ook wedstrijden gehouden; officiële- (via de KNHS) en onderlinge wedstrijden. Verder zijn er regelmatig clinics en demonstraties over verschillende paardenonderwerpen en disciplines, waarbij ook paardenliefhebbers van buitenaf altijd welkom zijn. Het Noord-Hollands Paardenfestivai begin deze maand was een enorm succes. Op 22 novem ber geeft Piet Bakker een clinic over het gebruik van de lange teugel. Verder kan men zich inschrijven voor de kür op muziek voor elk niveau vanaf de B, gehouden in december. Of voor de obstakeltraining van Stal Mansoer uit Arnhem, waaraan men met eigen paard kan deelnemen." De Duinrand ligt voor liefhebbers van duin- en strandritten ideaal. Er hoeft geen weg te worden overgestoken en men kan zo vanaf stal de natuur inrijden. De pensionpaarden gaan dagelijks naar buiten in de weide, gelegen achter het complex. De ruime en lichte boxen hebben uit zicht op de riante binnenmanege; deze is bedekt met een polyvlokken bodem. Tevens is er een buitenrijbaan, een paddock, een ruime spuit- plaats met warm water en een solarium aanwezig. De gezellige kantine met terras kan voor feesten en partijen worden afgehuurd. Ingrid: „De Duinrand biedt ook stagemogelykheden voor alle opleidingen op paardengebied. Hiervoor is eventueel slaapaccommodatie aanwezig." In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Vooraanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed HEILOO - De workshop 'Internet voor Beginners' wordt dit jaar nog twee keer gehouden op dinsdag 4 novem ber (19.00 tot 21.30 uur) en vrijdag 12 december (14.00 tot 16.30 uur). De deelnemers aan deze éénmali ge workshop krijgen een korte, hel dere inleiding op internet, gevolgd door een aantal gerichte oefenin gen, waarmee de mogelijkheden en onmogelijkheden van het zoeken van informatie op internet bloot worden gelegd. Voor het goed kun nen volgen van de workshop is enige ervaring met de computer muis en Windows noodzakelijk. De kosten voor deelname aan deze eenmalige workshops zijn 15,- voor leden en 17,50 voor hen die geen lid zijn van Bibliotheek Heiloo. Er wordt gewerkt in groe pen van maximaal acht personen (twee personen per pc). Opgave kan via de klantenservice van Bibliotheek Heiloo of via tel. 072- 5330670, e-mail: bibliotheek@bibliotheekheiloonl HEILOO - De Troostdag voor nabestaanden zal dit jaar op zaterdag 8 november van 10.00 tot 17.00 gehouden worden. Er is weer voor de kapel van de GGZ gekozen vanwege de bijzonde re warme sfeer van deze kerk. Er is echt behoefte aan warmte, troost en aandacht voor. nabestaanden. Initiatiefneemster Gijsje Teunissen wil graag iedereen die een dierbare verloren heeft een dag aanbieden om in liefde te gedenken. Er zullen diverse stichtingen, verenigingen, bedrijven en kunstenaars aanwezig zijn welke praktische en emotionele hulp na een overlijden aanbieden. Wie wil, mag een foto van zijn gelief de mee nemen en deze bij het podi um in het licht zetten. Wie afgelopen jaar deze dag bezocht heeft weet hoe bijzonder de tafel met al die ver lichte foto's van dierbare overlede nen was. Mensen die graag willen dat deze foto gelezen wordt door medium Janet Werner, kunnen een sterretje bij de foto zetten en later zal Janet enkele foto's met sterretje gaan lezen. Janet zal ook deze keer een lezing houden over 'De reis van de ziel'. Deze keer zal muziekforma- tie To Be aanwezig zijn met om 14.00 uur Het Uur van Het Hart, een troostrijk belevingsconcert om in je eigen kracht op te staan. Om 11.00 uur en om 15.30 uur is de mogelijkheid om deel te nemen aan het dreamtime-concert door Patrick Knoop. In een rustige afgeschermde ruimte kan men zittend of liggend wegdromen bij de klanken van ver schillende klankschalen en trom mels. Deze sessie raakt je diepste binnenste en werkt helend. Ook is er een lezingen over bijna dood erva ringen door Tienke Klein, schrijfster van het boek 'De Kiem'. Voor kinderen zijn diverse acti viteiten om hun oma of opa, vader of moeder, broertje, zusje of vriendje te herdenken. Ook oudere kinderen zijn welkom. Zij kunnen bijvoorbeeld een sky-balloon beschrijven of beschilderen. De dag wordt bij goed weer afgesloten met het oplaten van Sky-balloons. De toegang is gratis. Meer informatie via tel. 072- 5070477, e-mail info@charon-bij- afscheid.nl of www.troostdag.nl. HEILOO - Op zondagmorgen omstreeks 01.25 uur zag de politie een personenauto rijden op de Pastoor van Muijenweg in Heiloo. Opvallend was dat de remschrijven van de auto rood opgloeiden. Achter het stuur van de auto zat een 18-jarige jongen uit Heiloo die de auto had meegenomen vanaf de oprit bij zijn woning. De jongen deed dit zonder toestem ming van zijn ouders, de eigenaren van de auto. Ook had de jongen geen rijbewijs. Hij blies 715 ug/L Dat is acht maal het toegestane maximum voor een beginnend bestuurder. Toen de knaap bij zijn ouders werd afgeleverd meende hij ook de politie nog te moeten beledi gen. HEILOO - Op zondagmorgen wer den een 19- en een 20-jarige jongen uit Heiloo aangehouden wegens mishandeling van een 19-jarige jon gen uit Castricum. Het slachtoffer sprak buiten een jongerencentrum aan de Pastoor van Muijenweg in Heiloo een meisje aan. Dat was klaarblijkelijk tegen de zin van het vriendje van het meisje dat (samen met zijn vriend) het slachtoffer begon te slaan. Het slachtoffer liep lichte verwondingen op. REGIO - Op zaterdagmorgen omstreeks 01.10 uur werd een 16- jarige jongen uit Heiloo mishandeld in een café aan- en op de Dorpsstraat in Castricum. Het slachtoffer had een haarband gemaakt van een stuk inpakpapier. Toen hij in het café hiermee hep werd hij door de een van de ver dachten, een 18-jarige Castricummer uitgescholden. Ook werd hij bedreigd. Hij moest vol gens de verdachte uit Castricum weggaan, anders zou hij klappen krijgen. Iedere keer dat de verdachte het slachtoffer in het café tegenkwam, begon hij hem te slaan of te schop pen. Toen het slachtoffer het café had verlaten en weg wilde lopen, werd hij achtervolgd door een groep jongens. Ook op straat werd hij geslagen en geschopt. Van drie andere verdachten is de identiteit bekend. Het gaat om jongens van 16 en 18 jaar, allen afkomstig uit Castricum. De politie heeft de zaak in onder zoek. dS HEILOO - Zaterdag 1 november treedt, onder begeleiding van Maike Kramer, Notebook op. Het optreden vindt plaats in de Ypsalon, de Hucht 1, aanvang 20.30 uur (zaal open om 20.00 uur). Toegang is gratis, maar een bijdrage is welkom. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 5