Adviescommissie Wonen verstand van wonen Platform Heiloo Wereldwijd rondt project Nepal af Feestelijk concert van koor sWing H E I L O O Lotgenotengroep Partnerverües Lezing Veiligheid in en om het huis Zondagmiddagcafé Bijzonder bezoek aan Amsterdam West-Friese en Nederlandse voordrachten UITKIJKPOST 29 OKTOBER 2008 Op 1 november geeft het dertig man tellende gemengd koor sWing een feestelijk concert. Aangeleverde foto den verkocht aan wereldwinkels. In de etalage van Wereldwinkel Heiloo worden de in Brazilië gemaakte pro ducten inmiddels ook aangeboden. Op 11 november wordt in de ont moetingsruimte van de Willibrorduskerk aan de Westerweg om 20.00 uur de aftrap gegeven van dit nieuwe project van het Platform. Twee Braziliaanse mede werksters van genoemd project ver tellen over de gang van zakert. Iedereen is welkom of als u niet in de gelegenheid bent dan kunt u het project in Brazilië financieel onder steunen door een bijdrage over te maken op het rekeningnummer van Platform Heiloo Wereldwijd: 120513455 van Rabobank Heiloo. De leden zijn goed opgeleid, zeer gemotiveerd en werken prima samen met de gemeente Heiloo. Op 9 oktober werd op bescheiden wijze het 40-jarig jubileum gevierd. Hierbij werd het langst zittende lid Gerda Gerritsen in het zonnetje gezet. Reden was dat ze 15 jaar deel uitmaakt van de commissie. Daarnaast werd men door de gemeente Heiloo verrast met een prachtig kado: een eigen folder, welke met de bouwaanvraag wordt meegegeven om de opdrachtgever en architect inzicht te geven in het werk van de Adviescommissie Wonen. HEILOO - Op 1 november zal het dertig man tellende gemengd koor sWing een extra feestelijk concert geven. Het koor viert dit jaar namelijk haar eerste lustrum en zal vanwege deze gelegenheid haar jaarüjkse concert geven in de stijlvolle ambi ance van het Witte Kerkje te Heiloo. Het concert op 1 november in het Witte Kerkje is genaamd 'Come fol low me' en zal staan in het teken HEILOO - Platform Heiloo Wereldwijd heeft zich het afge lopen seizoen ingespannen voor de verbetering van een school tje in Thulakhet, een klein dorpje een uur rijden van Pokhara, in Nepal. Platform Heiloo Wereldwijd heeft vooraf getoetst, of Stichting Maya aan de millenniumdoelstellingen voldeed. De kracht van Stichting Maya schuilt in kleinschaligheid, betrokkenheid van lokale bevolking en een coördinator, Rene Voss, die ter plekke woont en werkt. Het Platform is een samenwer kingsverband van een aantal ont wikkelingshulporganisaties uit Heiloo, waarbij de leden eens per jaar de handen ineen slaan om samen een project te realiseren. Het Platform is één van de organisaties in Heiloo die ook door de gemeente Heiloo wordt gesteund vanuit het ontwikkelingshulpbudget. Er is een goede samenwerkingsrelatie met de gemeente. Het Platform Heiloo Wereldwijd hanteert de millennium- doelstellingen als toetsingskader bij haar keuze voor een project. Het gaat bij het Platform over meer dan alleen maar geld. Het gaat ook om bewustwording. De steun van de kerken, de katholieke ouderenbond, de wereldwinkel, de bewoners van Overkerck, Keer op Keer, de gemeente en groeiende particuliere steun heeft wederom geleid tot een prachtig actieresultaat. Voor het komende project in 2008 - 2009 vraagt het Platform wederom uw steun. Er is deze keer gekozen voor een project in het noordoosten van Brazilië. Barbosa do Brasil, een importorganisatie voor fair trade producten uit Brazilië, is begin 2008 een samenwerking aangegaan met Casa da Esperanca (huis van de hoop). Het huis vangt ongeveer negentig kinderen op tussen 0 en 5 jaar van alleenstaande werkende moeders uit de sloppenwijken van de stad Recife. Naast eten krijgen deze kinderen aandacht, begelei ding en pré-schoolse activiteiten aangeboden. Barbosa do Brasil richt zich ook op sportactiviteiten voor de kinderen en op werkgele genheidsprojecten voor jonge werk loze ouders. Deze producten wor- van 'Reizen', een thema dat een ieder beslist zal aanspreken. sWing zal u op muzikale wijze per trein en boot meenemen naar landen binnen en buiten Europa. Naast de vaste begeleider op piano, Kees Borst, zal het koor worden begeleid door het speciaal voor deze gelegenheid samengestelde 'sWing Copibo', bestaande uit: Cor Martini op basgi taar, Robbert Schuster op drums, Hans van der Laan op saxofoon en dwarsfluit. sWing wordt begeleid door dirigente Imme Wassink. Aanvang is 20.15 uur, zaal open om 19.45 uur. Entree inclusief een con sumptie: volwassenen 7,- Kinderen 3,50. Kaartverkoop en info via tel. 072-5339351 Rineke Koopman, 072-5334086 Ria Wellenberg. Tevens kaartverkoop een half uur vóór aanvang op bovenstaande locatie. Overige informatie is te vinden op www.koorswing.nl De Adviescommissie Wonen Heiloo was dit jaar 40 jaar actief met het adviseren bij nieuwbouwplannen. Aangeleverde foto HEILOO - De Adviescommissie Wonen Heiloo was dit jaar op 24 juni veertig jaar actief met het adviseren bij nieuwbouw plannen. Bij de Advies commissie Wonen staat de (meestal onbekende) toekom stige bewoner centraal. De Adviescommissie beoordeelt of een woning voldoet aan die crite ria om er een thuis van te kunnen maken, en houdt .zich op de hoogte van nieuwe ontwikkelingen op het gebied van wonen, welzijn en zorg. De adviezen gaan naar de gemeen te, architecten en opdrachtgevers. Op dinsdag 4 november wordt weer een middag gehouden voor mensen die hun partner hebben verloren. Vorige maand stond de bijeenkomst in het teken van de herfst. De deelnemers hebben met elkaar gesproken over wat herfst voor hen betekent. Hoe zorg je voor jezelf in het seizoen van vallende bladeren en dagen die korter wor den. Stelt u zichzelf die vraag ook wel eens? En hebt u dan ook de behoefte, net als de deelnemers van vorige maand, om eens lekker naar buiten te gaan? Meldt u zich dan telefonisch aan voor de wandeling op 4 november. Vertrek is om 13.30 uur vanaf hét Trefpunt. Voor aanmelding of meer informatie kunt u bellen met Ida Zoet, tel. 072--5331297. Donderdag 6 november, aanvang 14.00 uur, geven politie, brandweer en een beveiligingsbedrijf in het Trefpunt in een informatieve bijeen komst op duidelijke wijze weer hoe u zichzelf en uw bezittingen op doeltreffende wijze kunt bescher men. Entree: 3,- inclusief con sumptie. Zondag 9 november houdt het Zondagmiddagcafé van 14.00 tot 16.30 uur een extra middag in het Trefpunt, die weer even gezellig belooft te worden als de voorgaan de. Bijvoorbeeld met het vrij klaver jassen en bridgen. Juist als u geen vaste klaveijas- of bridgepartner heeft, bent u welkom, want er is zeker iemand anders die, net als u, dit of een ander spel ook leuk vindt. Zoals biljarten, rummicup, of scrab ble. Maar u mag ook gratis komen internetten, of gewoon een praatje maken en 'een koppie doen'. Jaap en Patricia Langedijk, gastheer en gastvrouw van het café, verheugen zich op uw komst! De Culturele Commissie nodigt u uit voor een bijzonder bezoek aan Amsterdam. Eerst wordt het BIMhuis aan het IJ bezocht, daarna koffiedrinken in het restaurant van de nieuwe bibliotheek. Dan met de tram/of lopend naar het Amsterdams Stadsarchief, aan de Vijzelstraat nummer 32. Hier wordt u om 13.00 uur opgewacht door. een deskundige gids voor een rond leiding door het gebouw De Bazel met Art Deco schilderijen en pla fonds, stijlkamers en schatkamer. Entree voor het bezoek aan het oude bankgebouw met gids: 5,-. Donderdag 13 november, vertrek 09.15 uur vanaf het Trefpunt naar station Heiloo, 9.30 vertrek per trein naar Amsterdam. Zondagmiddag 16 november 14.00 uur draagt Ina Eilander uit Hoogwoud, in het Trefpunt 'mooie roime en verhale in oos mooie West-Friese dialect' voor. Daarnaast draagt zij ook voor in het Nederlands uit haar gedichtenbun del 'vol van gevoel'. De teksten, die zij voordraagt zijn 'uit het leven gegrepen'. De meeste daarvan zijn luchtige/komische verhalen, maar er zit natuurlijk ook een kleine serieuze noot in haar programma. Alles wat Ina Eilander voordraagt is door haarzelf geschreven. Haar programma wordt gebracht onder de West-Friese titel: 'D'r op of Entree 5,-. Informatie: 072- 5331297. Hebt u geen vervoer? Neem dan bijtijds contact op. Het vrijwilligersvervoer zorgt ervoor dat u op tijd in het Trefpunt bent en brengt u weer graag naar huis. Meer informatie: Stichting Ouderenwerk Heiloo, Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, tel. 072-5331297, www.ouderenwerkheiloo.nl e-mail: stichting@ ouderenwerkheiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 7