T* 4^ <k4$'d Burgemeester geeft startsein Fairtrade Week in Wereldwinkel Heiloo Platform Heiloo Wereldwijd kiest voor Barbosa do Brasil Bibliotheek aan huis: Service van bibliotheek H E I L O O 3 M&Kéel&Zóxm Hachfee GRATIS 100 Hallo lieve kinderen, papa's en mama's, opa' en oma's van Heiloo Nieuwe cursus EHBO, reanimatie en AED UITKIJKPOST 5 NOVEMBER 200 KEURSLAGER 4- voor, GRATIS SAUS NAAR KEUZE voor Bij 150 gram AC Het is alweer bijna een jaar geleden dat wij Heiloo met een bezoek hebben vereerd. En over 3 weken is het alweer zover. Op zaterdag 22 november komt Sinterklaas weer naar Heiloo. Alle Pieten willen weer graag mee naar Heiloo want het was vorig jaar erg leuk en gezellig met de intocht. Het feest in de GGZ in Heiloo was helemaal top. Wat was het weer druk. We hopen dat de reis naar Nederland en dan speciaal naar Heiloo goed gaat ver lopen. Er kan natuurlijk van alles mis gaan op die lange reis vanuit Spanje. Ik hoop dat jullie alles volgen op de tv, natuurlijk het Sinterklaas journaal en ook de club van Sinterklaas beleeft weer spannende avonturen. Als alles dan goed gaat komt Sinterklaas op 15 november aan in Nederland en precies 1 week later in Heiloo op 22 november. Volg het laatste nieuws in de Uitkijkpost op woensdag en je blijft helemaal op de hoogte. Dus vraag aan papa of mama of zij het op de kalender willen schrijven. Zaterdag 22 november 200& Intocht Sinterklaas, met na afloop weer een leuk feest. Hoe en wat en waar hoor je de vol gende keer. Dit krantenproduct Is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces HEILOO - Platform Heiloo Wereldwijd heeft voor het jaar 2008 - 2009 gekozen voor de steun aan een project in het noordoosten van Brazilië. Barbosa do Brasil is een import organisatie voor fair trade produc ten uit Brazilië. Begin 2008 is Barbosa een samenwerking aange gaan met het lokale Casa da Esperanca (huis van de hoop). In dit huis worden ongeveer negentig kinderen opgevangen tussen 0 - 5 jaar van alleenstaande werkende moeders uit de sloppenwijken van de stad Recife. Thuis is er veelal niets te eten; naast eten krijgen deze kinderen aandacht, begelei ding en pré - schoolse activiteiten aangeboden. Barbosa do Brasil richt zich ook op sportactiviteiten voor de kinderen in deze gemeen schap en op werkgelegenheidspro jecten voor jonge werkloze ouders. De producten die deze moeders maken worden verkocht aan wereld winkels. In de etalage van Wereldwinkel Heiloo zijn de in Brazilië vervaardigde producten tot 17 november te bewonderen. Op 11 november wordt in de ont moetingsruimte van de Willibror- duskerk aan de Westerweg 267 te Heiloo om 20.00 uur de 'aftrap gegeven' van dit nieuwe project van het Platform. Twee Braziliaanse medewerksters van project Casa da Esperanca vertellen over de gang van zaken. Centraal in het project staat het versterken van de positie van de vrouw, het verbeteren van de leefomstandigheden van hun kinde ren door opvang te realiseren en het verhogen van hun kansen door het aanbieden van (pré-)schoolse acti viteiten. Mocht u niet in de gelegen heid zijn dan kunt het project in Brazilië financieel ondersteunen door een bijdrage over te maken op het rekeningnummer van Platform Heiloo Wereldwijd: 120513455 van Rabobank Heiloo. HEILOO - Op dinsdag 6 januari 2009 start de EHBO-Vereniging Heiloo weer met een nieuwe cursus voor het Eenheidsdiploma EHBO, reanimatie AED en verbandleer. Hiervoor kunt u zich nog aanmel den. Mocht u hierin geïnteresseerd zijn, neemt u dan zo snel mogelijk contact op? Vol is vol. De lesavon- den zijn wekelijks, met uitzonde ring van de vakantietijd, op dins dagavond en vinden plaats in de vergaderzaal van de Badmintonhal, Het Zevenhuizen 46 te Heiloo. Voor nadere inlichtingen en opgave kunt u terecht bij Martin Vogelsangs, tel. 072-5338645/ martin.j.g@kpnplanet.nl. In januari 2009 wil men ook weer een cursus reanimatie en AED training gaan geven. Deze cursus omvat twee avonden en wordt ook gegeven in de vergaderzaal van de Badmintonhal, Het Zevenhuizen 46 te Heiloo. Voor nadere inlichtingen en opgave kunt u eveneens terecht bij bovenstaand adres. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of pere-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,46 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: dinsdag 09.00 t/m 17.30 uur donderdag 11.30 t/m 14.30 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 13.00 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijk voor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. HEILOO - Voor diegene die graag leest maar slecht ter been is of om een andere reden gehinderd wordt om zelf naar de biblio theek te komen heeft Bibliotheek Heiloo de service 'Bibliotheek aan huis'. Ook kan van deze dienst tijdelijk gebruik worden gemaakt, bijvoor beeld in de wintermaanden of tijdens een ziekteperiode. Na aanmelding bespreekt een medewerker van de bibliotheek de wensen en de moge lijkheden met de klant. Vervolgens komt een vrijwilliger eenmaal per drie of zes weken de materialen omruilen. Nieuw bij de 'Bibliotheek aan Huis' is het voorlezen van boeken bij u thuis. Naast het gewone abonne mentsgeld zijn er geen extra kosten verbonden aan de service 'Bibliotheek aan huis'. Woont u in de buurt van Zorgcentrum De Loet? In dit zorgcen trum is een uitleenpost van de biblio theek gevestigd. Bibliotheekleden, die dichtbij 'De Loet' wonen kunnen ook van deze uitleenpost gebruik maken. De uitleenpost in 'De Loet' is geopend op dinsdag en vrijdag van 09.30 tot 11.30 uur. Bibliotheek Heiloo, tel. 072-5330670 of e-mail bibliotheek@bibliotheekheiloo.nl. HEILOO - Burgemeester Romeyn verrichtte -in het kader van Make a Difference Day- op zaterdag 1 november de aftrap voor de Fairtrade Week, door in de Wereldwinkel Heiloo een burgemeesterlijk lekker kopje Fair Trade Original koffie te schenken aan alle bezoekers. Buiten leuke en originele cadeau artikelen heeft de Wereldwinkel een uitgebreid koffie-, thee-, chocolade-, en wijnassortiment van Fair Trade Original, afkomstig uit diverse windstreken ter wereld, zoals Zuid- Amerika, Afrika en de Filippijnen. Voor de komende feestdagen zijn er weer volop kerstkaarten van Amnsesty, Floris, Unicef en Novib. In 2007 en 2008 werd de Wereldwinkel verkozen tot 'Beste Winkelketen van Nederland' in de categorie hobby, cadeau en overig. De etalage, waarin prachtig handbe schilderde aardewerken producten uit het moeder-kindproject van Platform Heiloo Wereldwijd worden tentoongesteld, is nog tot en met 17 november te bewonderen. De burgemeester schenkt een lekker kopje eerlijke koffie aan vrijwilligster Marianne de Groot (zit tend), mevrouw Ans Moolhijsen, vice voorzitter, en twee bezoekers. Foto: Carolien Breed ADVERTENTIE

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 3