Eerste online woningveiling in Limmen Booming Piano's bij café De Lantaarn Zesde editie Limmer Taaltest Geheimzinnige kist gevonden in Akersloot Reusachtige Broodschoen bij Bakkerij Putter REGIO 23 Drankrijder Hollandse avond in jongerencentrum JOEB Grote Klaverjasdrive Kerstworkshop Natuurklussen met PWN INGEZONDEN MEDEDELING Nu ook deelname mogelijk voor teams Grondwerkbedrijf stuit op kist tijdens meting op 'oude' Johannesschoolterrein UITKIJKPOST 26 NOVEMBER 200 LIMMEN - Op vrijdagnacht 21 november rond 01.30 uur, werd een 62-jarige automobilist uit Limmen op de Westerweg betrapt op het rijden met drank op. De man moest mee naar het bureau en blies daar 540 ug/1 (tot 220 toegestaan). Hij kreeg een pro ces-verbaal en een rijverbod. EGMOND - Twee jaar geleden was de Hollandse avond een groot succes, wat nu overtroffen moet worden. Dit jaar met de zan ger Herman van Amstel. Dit is een echte Amsterdammer, die van elke avond een feest maakt, maar om er een echt feest van te maken is er publiek nodig! Daarom hopen we jullie allemaal zien op deze avond. De datum voor de Hollandse avond is 29 november in jongerencentrum JOEB aan de Herenweg 69 in Egmond-Binnen. De entree is 3,- en de zaal is geopend van 20.00 tot 02.00 uur. AKERSLOOT - Op zaterdag 29 november kunnen de klaveijas liefhebbers terecht op de traditio nele drive die elke maand in café De Vriendschap wordt gehouden. Een drive met een prachtige prij- zentafel. De Vriendschap beschikt als een van de weinige café's over een rookcabine zodat rokers in de Vriendschap welkom zijn. Wie niet zo gelukkig is met het klaver jassen kan zyn geluk altijd probe ren bij de grote verloting waar deze prachtige prijzen ook te win nen vallen. De aanvang van de drive is 20.00 uur en opgave is mogelyk via tel. 0251-312866 of 's avonds in het café. LIMMEN - Voor dinsdag 9 decem ber kunt u zich opgeven voor de kerstworkshop in Mem's atelier aan de Loet 294 in Castricum. Er wordt een deeortatie-pin gemaakt die u aan de deur, spiegel of kast kimt ophangen. De workshops worden gehouden om 10.00 en 14.00 uur, de kosten zijn 15,-. Opgeven via Stichting Welzijn Castricum, tel. 0251-656562 of via info@welzljncastricum.nl. Op 11 december komt Mem's atelier naar de Katholieke Bond Ouderen in Limmen. Dan wordt een kerst tafelstuk op een glazen taartpla teau gemaakt. Tijdstip: 10.00 uur in de Vredeburg, kosten 20, Voor deze workshop kunt u zich opgeven bij Johan Werring, tel. 072-5053702 of Riet Min, tel. 072-5051434. REGIO - PWN Waterleidingbedrijf Noord-Holland beheert bijna 7500 hectare natuurgebied in Noord-Holland. Vrijwilligers die willen helpen bij het onderhoud zijn welkom. Op zaterdag 6 december verzorgt het Greenteam van PWN weer een duinwerkdag. Er wordt verzameld op parkeerplaats Diederik aan de Herenweg tussen Castricum en Egmond Binnen. Gestart wordt om 10.00 uur met koffie en thee. Rond 16.00 uur eindigen de werkzaamheden. Aanmelden via 023-5413289 ofwww.pwn.nl/ activiteiten. Kinderen onder begeleiding zijn ook welkom. PWN zorgt voor deugdelijk gereedschap, koffie, thee en soep. LIMMEN - Op 17 december zal de eerste vrijwillige online woningveiling van een huis aan de Burgemeester Bosmalaan in Limmen plaatsvinden. De veiling wordt georganiseerd door Hopman ERA Makelaars uit Heiloo. Er zal gebruik worden gemaakt van het unieke online veilingsysteem van Bieden en Wonen. Bieden en Wonen is een veilinghuis voor het online aan- en ver kopen van woningen. Rick Hoogervorst, directeur van Hopman ERA Makelaars in Heiloo, ziet volop nieuwe mogelijkheden voor de woning markt: Onder andere door de teruglopende economie en het afgenomen consumentenvertrouwen is de woningmarkt enigszins op slot geraakt. Het systeem van veilen is een transparante verkoopmethode, die de markt weer op gang kan brengen. Het vrijwillig online veilen van woningen ver schilt op twee essentiële punten van die traditionele aanpak: enerzijds is de prijsbepaling transparant en online, anderzijds kunnen meerdere geïnteres seerden tegelijkertijd bieden. En de verkoper heeft zekerheid wanneer de transactie plaatsvindt, namelijk op de veilingdatum. Het nieuwe initiatief zal zorgen voor een verbeterde doorstroming op de woningmarkt." De koper kan zich gewoon op de gebruikelijke wijze oriënteren. Er zal op zaterdag 6 december voor geïnteresseerden een kijkdag worden georgani seerd. Het huis kan ook - eventueel samen met een aankoopmakelaar - nor maal worden bezichtigd en men kan een taxatie en bouwtechnische keuring aanvragen. Bovendien heeft de koper gewoon het recht op een ontbindende voorwaarde voor de financiering en de wettelijke drie dagen bedenktijd. De online verkoop staat onder toezicht van notaris Mr. A. Demaret (Actus Notarissen) en veilingmeester Drs. E.J. van Hellenberg Hubar. Zie voor meer informatie over Bieden en Wonen: www.biedenenwonen.nl. hele oude kist met een slot erop. Een enorme verrassing! Voor de zekerheid werd de politie ingelicht. Toen politieagent Pim van der Maas vrijdag kwam om de situa tie te inspecteren, heeft hij met een speciale 'loper' de kist geopend. De inhoud bevatte een oud doosje met lucifers met de afbeelding van een toreador erop, een leesbril in een etui, een zilveren scheermes en een lange japon met borduurwerk en kant. Met de politie is de afspraak gemaakt dat de kinderen van de Johannesschool zorgen voor deze bijzondere vondst totdat de rechtmatige eigenaar zich heeft gemeld. In de opgaven zelf zitten wat hulpmiddelen om tot de oplossing te komen. Uiteraard worden de win naars beloond met een prijs en neemt de best scorende deelnemer de wisselbokaal in ontvangst. Nieuw dit jaar is de mogelijkheid om per team deel te nemen. Dat kan een bedrijfsteam, een familieteam, een buurtteam of een vriendenteam zijn. Zo'n team bestaat uit drie of vier personen die individueel aan de test meedoen waarna het resultaat gemiddeld wordt. Deelnemers kunnen zich aanmelden bij Henk Brandsma, tel. 072-5052052 of per e-mail: tibra@quicknet.nl. Zij die nen uiterlijk om 19.45 uur aanwezig te zyn. Het inschrijfgeld bedraagt 6,- per persoon. Het maximale aan tal deelnemers is vijftig. Als dit aantal bereikt is kan niet meer worden ingeschreven. De test vindt plaats op maandag 8 decem ber in Cultureel Centrum Vredeburg, Dusseldorperweg 64 te Limmen. Aanvang 19.45 uur. De Limmer Taaltest, ontwikkeld door Henk Brandsma, is onderdeel van het programma van Limmen Cultuur. Het complete programma van Limmen Cultuur vindt u op www.limmencultuur.nl. LIMMEN - Voor zaterdag 29 november is het eindelijk gelukt om de Booming Piano's in de lantaarn te krijgen. Entertainment voor jong en oud. Booming Piano's is gebaseerd op het Dueling Pianos-concept, dat al jaren een grote hit is in Amerika. Deze avond geven Judith en Marsha (piano en zang) samen met Joeri (drummer) een show van vier keer veertig minuten, live muziek en entertainment. Iedere pianiste heeft de combinatie van zang, entertainment en pianospel in haar vingers. De professionele muzikanten proberen tijdens de gehele avond het publiek bij het entertainment te betrekken, zodat er continu een interactie bestaat tussen artiest en publiek. Ook behoort het tot de mogelijkheid om verzoeknummers aan te vragen, zodat de avond wordt afgestemd op de favoriete muziek van het publiek. Door de line-up in muziekkeuze voert deze tot een ware climax die voor veel verrassingen zorgt. De aanvang is 21.00 uur en het optreden is in de zaal. AKERSLOOT - Een aantal weken geleden heeft Grond werkbedrijf Karelse BV met een speciaal voertuig op rups banden metingen verricht op het 'oude' Johannesschool terrein. Deze week kreeg de school de melding door dat er een voorwerp was gezien in de bodem. Een aantal groep 8-ers was zó nieuwsgierig, dat deze leerlingen besloten om zelf te gaan zoeken. Met de metaaldetec tor kregen ze een 'bliep' te horen in het midden van het terrein. Toen de leerlingen daar gingen graven von den ze, gewikkeld in oranje zeil, een LIMMEN - Dit jaar vindt de zesde editie van De Limmer Taaltest plaats. De ultiejne, speelse uitdaging voor de lief hebbers van onze moedertaal. De test doet een beroep op ken nis, vernuft, taalgevoel en crea tiviteit op het gebied van het Nederlands. LIMMEN - Dat Bakker Paul Bruggeling van Bakkerij Putter een creatieve hand heeft, is wel duidelijk! Hij maakte namelijk een reusachtige schoen van brood, die tot in de kleinste details is uitgedacht en vervaardigd. Een hele klus, waar hij ruim vijf uur aan heeft gewerkt, maar het resultaat mag er zijn. De broodschoen heeft een apart plekje gekregen in de knusse bakkerswinkel van Putter aan de Langebuurt in Uitgeest, waar u dit heer lijke kunstwerk met eigen ogen kunt bewonderen. De test bestaat uit vier onderde len. Allereerst moeten de deelne mers een goed Nederlands woord vinden voor een aantal regelmatig voorkomende moeilijke woorden (bijvoorbeeld: pixel beeldpunt). Vervolgens wordt de kennis van spreekwoorden en gezegden getoetst aan de hand van zinnen die elk zijn samengesteld uit gedeelten van twee spreekwoorden of gezeg den die dus moeten worden achter haald (bijvoorbeeld: een oude bok maakt rare sprongen). Het derde onderdeel bestaat uit een aantal zinnen waarvan moet worden vastgesteld of ze goed of fout zijn (bijvoorbeeld: zij is met cum laude geslaagd). Tenslotte wordt het vernuft en de creativiteit van de kandidaten op de proef gesteld bij het oplossen van crypti sche omschrijvingen (bijvoorbeeld: ordinaire zeemeermin viswijf). De leerlingen van groep 8 van de Johannesschool namen de geheimzinnige kist mee naar school. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 23