Terugkeer van Kees van Kooten in Heiloo Neva ensemble in kapel GGZ-NHN Dubbelexpositie bij Silhouet Kerstconcert The Sea Sight Singers in Klein Vamebroek H E I L O O UKFJ deutekom 11 Corso BOEK VAN DE WEEK De Maskilim door Menno Haaijman De Maskilim Met name hun concerten in de kapel zijn een bezoek waard Oorlogswinter UITKIJKPOST 3 DECEMBER 2008 Het leven is onvoorspelbaar. Soms gebeuren er onverwachte dingen en word je door de gebeurtenissen meegesleept. De Maskilim, het ver haal van een aankondiging van een naderend einde, begint onvoorspel baar. Verstoten uit de maatschappij en weggestopt in een cel. Weggeslingerd in de tijd, door een merkwaardige wending van het lot weer vrijgelaten en dan gegrepen worden door een onmogelijke vraagstelling: dat is het vertrekpunt voor de chassidische Jacob Klein, voormalig hoogleraar in de escha tologie. Op verzoek van een oude vriend gaat Klein op zoek naar ant woorden op vragen over de escha- tos, het naderende einde. Hij ont dekt dat deze vragen ook hemzelf raken en wordt gedwongen na te denken over wie hij is. Klein moet al zijn scherpzinnigheid, weten schappelijke kennis en onvermoede fysieke krachten gebruiken om de antwoorden te vinden. Hoe meer hij te weten komt over de dingen die gaan komen, des te verder weg lijken de oplossingen te liggen. door Menno Haijman voor 19 >9 5 Oorlogswinter, geregisseerd door Martin Koolhoven, is gebaseerd op het gelijknamige boek van o.ud- politicus Jan Terlouw. Het is de ijs koude winter van 1944-1945. De Tweede Wereldoorlog is nog in volle gang. In een dorpje in de buurt van Zwolle woont de veer tienjarige Michiel, die niet kan wachten tot hij iets kan betekenen in het verzet. Dit tot ergernis van zijn vader, die als burgemeester vooral bezig is om escalaties in het dorp te voorkomen. Zijn buurjon gen Dirk, die meedoet aan een overval op het munitiedepot, neemt Michiel eindelijk serieus. Wanneer de overval wordt verra den, moet Michiel uitgaan van zijn eigen kracht. Hij leert al snel dat goed en kwaad dicht bij elkaar lig gen. Dat oorlog misschien span nend lijkt, maar vooral ook gruwe lijk is. Die laatste oorlogsmaanden zal hij zijn hele leven met zich mee dragen. Het concert is gratis toegankelijk, maar een bijdrage na afloop is zeer welkom. De kapel is open vanaf 19.30 uur. Afgelopen zondag in theater De Beun, Kees van Kooten met wit- zwarte schoenen: „Lichtvoetig, rouwvoetig". Aangeleverde foto gekocht, vond de cabaretier een lovende recensie over zijn zoon. Diens carrière, onder begeleiding van zijn vader, is dus mede in Heiloo begonnen en daarvan getuigde een foto die plaatsgenote Yvonne van de Burg naar hem had opgestuurd en die de trotse vader op het toneel van ,De Beun, projecteerde. Zijn kinderen Kasper en Kim, maar vooral zijn kleinzoon Roman spelen een belangrijke rol in zijn (voor leesverhalen. Want na het beëindi gen van zijn televisiecarrière met Wim de Bie geniet Koot volop van het grootvader zijn. Als 'epi' haalt hij grote inspiratie uit de belevenis sen met zijn kleinzoon, vooral als ze 'leuke meisses' tegenkomen. De overheadprojector die hij als een van de weinige toneelattributen gebruikt, stelt Van Kooten ook in staat actueel te zijn. Zo reageerde hij zondag op recente krantenbe richten met waarschuwingen voor ondeugdeüjke apparaten. Of op de hype rond het al dan niet verbieden van paddo's. 'Waar zijn we toch mee bezig?' - dat was de harten kreet, die zoals altijd een rode lijn bij hem is. En minister Rouvoet kreeg er ongenadig van langs in verband met diens gezinspolitiek. De woordkunstenaar die de cabare tier is, draagt zolang de minister met zijn beleid doorgaat als protest opvallend witzwarte schoenen: 'lichtvoetig, rouWvoetig'. Na afloop signeerde Van Kooten in de Beun foyer zijn boeken, waarvan de opbrengst bestemd is voor het Brooke Hospitaal 'waar in ontwik kelingslanden werkdieren voor de allerarmsten worden verzorgd'. De eerstvolgende voorstelling van de Vrienden van De Beun is die van Leoni Jansen met Second Wind, op zaterdag 20 december. Ook deze is uitverkocht. Op zondagmorgen 28 december is er een sfeervolle einde- jaarsvoorstelling waar talentvol zan geres Sandra van der Meer en haar band met les histoires d'amour optreden. Kaarten zijn te bestellen via www.vriendenvandebeun.nl of verkrijgbaar aan de kassa van het theater. HEILOO - Op donderdag 4 december kunt genieten van de bijzondere stemmen van de leden van het Neva ensemble uit Sint Petersburg. Zij geven een concert in de kapel GGZ- NHN, Kennemerstraatweg 464 in Heiloo, aanvang 20.00 uur. Russische muziek wordt hoog gewaardeerd. Met name hun con certen in de kapel GGZ-NHN zijn een bezoek waard, omdat in deze ruimte met zijn geheel eigen akoestiek, het Russische repertoire bijna klinkt als in de kerkruimtes in Rusland. Het Neva ensemble, bestaande uit vier dames en drie heren, heeft zich gespecialiseerd in het zingen van Russische kerkmuziek, Dit repertoire wordt aangevuld rhet beroemde liederen uit de fol klore van dit land en een licht klas siek repertoire. Alle leden hebben een professio nele zangopleiding aan het conser vatorium gevolgd. Hun geheel eigen interpretatie van de Slavisch- HEILOO - Silhouet Binnenhuisarchitectuur houdt vanwege het 25-jarig bestaan van het bedrijf in de toonzalen aan de Kennemerstraatweg 99- 103 te Heiloo een dubbelexpo sitie met werk van twee profes sionele kunstenaars: Ditta Engel en Irma van de Zand. Ditta Engels maakt beelden, figu ratief werk. Vooral van mensen en dieren in allerlei formaten. Ze heeft een atelier en een beeldentuin aan de Westerweg in Heiloo. Irma van de Zande uit Heerhugowaard schil dert en geeft les. Haar kunst is zeer veelzijdig: naakten, danseressen, jazzmuzikanten. HEILOO - Ruim twintig jaar nadat hij in Heiloo optrad, toen met zijn zoon Kasper in jonge- rensociëteit Buk Buk, was Kees van Kooten afgelopen zondag te zien in theater De Beun. De door de Vrienden van De Beun georganiseerde voorstelling trok een volle zaal, die volop genoot van Van Kootens ongedwongen optre den vol humor. Heden en verleden kwamen bij elkaar in de opening van zijn voorstelling. In de zondags krant die hij 's morgens had HEILOO - Vrijdagavond 12 december geven The Sea Sight Singers een kerstconcert in Klein Varnebroek in Heiloo. The Sea Sight Singers zingen a capella en instrumentaal bege leide kerstliederen van vroeger en nu, afgewisseld met instru mentale intermezzo's. Het koor staat onder leiding van Martin van Opstal en krijgt mede werking van Corinne Moerbeek op piano en Alice Ploeg op dwarsfluit. The Sea Sight Singers brengen een zeer gevarieerd programma, waarbij klassieke, ingetogen liede ren worden afgewisseld met vro lijke, jazzy nummers. Bijvoorbeeld Have yourself a mèrry little Christmas, Ding dong merrily on high, God rest you merry gentle men en Silent night, maar ook Jingle bells, Rudolph the red nosed reindeer, Wmter wonderland en Baby it's cold outside! Aanvang van het concert 20.30 uur, zaal open vanaf 20.00 uur. Er is een pauze. Einde van het concert ongeveer 22.30 uur. Toegangsprijs is tien euro inclu sief een kopje koffie. Kaarten zijn verkrijgbaar bij: restaurant Klein Varnebroek, De Omloop 22, 1852 RJ Heiloo. Voor telefonisch reserve ren bel: 072-5331612 of per e-mail reserveren: info@kleinvarne- broek.nl. Meer informatie op: www.seasightsingers.nl en www.kleinvarnebroek.nl. The Sea Sight Singers treden op in Heiloo. Aangeleverde foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo wJMH naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 11