Boeken, Beelden en schilderijen in Hoeve Overslot Historische expositie: Op den Hoef Bibliotheken regio gaat langer open Nieuw Technisch College van PCC volgend jaar van start regio 19 - .-is Jos Hof brengt het Slot van Egmond tot leven Iedere eerste zondag van de maand volledig in teken van het boek De bibliotheken in Castricum, Akersloot en Limmen verruimen openingstijden lllMi ini ifë - l^omnsi cnBfi^ï Wanneer u zelf schrijft en dit wilt delen met het publiek, kan het eigen werk worden voorgelezen via een 'open microfoon'. Aangeleverde foto EGMOND - 'Op den Hoef' zo heet de historische tentoonstel ling van Jos Hof die een zuster- tentoonstelling is van 'Macht en Mystiek, Egmond in de Middeleeuwen' in het Stedelijk museum te Alkmaar. Een toepasselijker naam is niet te bedenken. Op den Hoef is immers de plek waar ooit de grootste en schoonste burcht van Holland stond - drie maal zo groot als het Muider Slot - die in 1573 door Sonoy en zijn trawanten werd verwoest. Het bezoekerscentrum van Historisch Egmond, recht tegenover de funda menten van het slot, is deze winter elke zondagmiddag open. Hier toont amateurhistoricus Jos Hof wat hij in een halve eeuw onderzocht en verzamelde over de roemruchte geschiedenis van het Slot, de Slotkapel en de heren en graven van Egmond. De geboren Hoever (1949) raakte als jochie gegrepen door de geschiedenis van Egmond toen meester van Os in 1958 op de Sint Jozefschool voorlas uit Het Slot op den Hoef. In deze spannende bestseller van onderwij zer C. Johan Kieviet, kwamen de fundamenten waar hij vaak speelde, als het ware tot leven. Zijn belang stelling voor de Egmondse geschie denis verbreedde zich en hij heeft veel onderzoek gedaan. Hij deed hierbij vaak verrassende ontdekkingen, die hij in later jaren 'met een rotgang' moest vertellen aan zijn collega Egmond- kenner Jan Lute. Tal van exposities maakte hij samen met Lute, maar sinds diens overlijden in 2003 doet hij dit nu alleen, in samenwerking met Historisch Egmond. Te midden van de tentoonstelling prijkt het schaal model van het kasteel dat hij dertig jaar geleden bouwde op basis van zijn eigen waarnemingen. Dat de fundamenten een indruk wekkende plek vormen, die voor het nageslacht gerestaureerd moet worden, staat voor Jos Hof wel vast. Aan de vormen van het rijksmonu ment kan je immers de (bouw) geschiedenis aflezen. Tentoonstelling Op den Hoef Bezoekerscentrum Historisch Egmond Slotweg 46 Egmond aan den Hoef. Jos Hof exposeert van 30 november tot en met 26 april vol gendjaar elke zondag van 14.00 tot 17.00 uur, vrij entree. Zie ook www.historischegmond.nl. EGMOND - Vanaf 7 december staat Overslot voortaan iedere eerste zondag van de maand van 14.00 tot 17.00 uur volledig in het teken van het boek. Er is een tweedehands boeken markt waar een keur aan mooie boeken te vinden is op allerlei gebied. Met name Nederlandse Literatuur, maar ook literatuur in andere talen, een uitgebreide selec tie kookboeken, reisboeken, kinder boeken en jeugdhteratuur. Ook (kunstgeschiedenis, weten schap, sportboeken, detectives en thrillers zijn in ruime mate aanwe zig. Wie zelf schrijft en dat met anderen wil delen, kan via een 'open microfoon' eigen werk voor lezen aan het aanwezige pubhek. Schrijft u zelf niet, maar heeft u wel een favoriet gedicht of fragment uit een boek dat u met het pubhek wilt delen, dan kan dat uiteraard ook. REGIO - Vanaf 1 december gaan de bibliotheken in Castricum, Akersloot en Limmen langer open. De verruiming van de openingstijden kon gereali seerd worden door de invoering van zelfbediening. Concreet betekent dit dat de bibli otheek van Castricum op maandag, woensdag, donderdag, vrijdag en zaterdag een half uur eerder open gaat en op zaterdag een uur later sluit. De bibhotheken in Akersloot en Limmen gaan op maandag, woensdag en vrijdag 's middags een half uur eerder open. Op maandag en vrijdagavond gaan die bibhothe ken ook een half uur eerder open. De lange donkere avonden nodigen uit om weg te duiken in de luie stoel met een lekker boek of te genieten van mooie muziek of een heerhjke zwij meifilm. Daarom is de decembermaand bij uitstek geschikt als startpunt voor het verruimen van de openingstij den van de bibhotheek. Zodat u als klant vanaf 1 december direct kunt profiteren van die extra tijd en al de materialen in huis kunt halen om van de drukke feestmaand een suc ces te maken. Begin 2008 ging de bibhotheek over op zelfbediening. Het betekent dat u voortaan zelf uw materialen aan uw lenerspas kop pelt. Leengelden, reserveringen en andere bedragen rekent u vanaf nu af bij betaalautomaat of, in geval van Akersloot en Limmen, aan de balie. De efficiency die bereikt is na het invoeren van de zelfbedienings-, balies wordt nu verzilverd. Nieuwe openingstijden Castricum: Maandag 13.30 tot 20.30 uur, dinsdag geslo ten, woensdag 10.30 tot 17.30 uur, donderdag 13.30 tot 17.30, vrijdag 13.30 tot 20.30 en zaterdag 10.30 tot 16.30 uur. Akersloot Limmen: Maandag 13.30 tot 17.30 en 18.30 tot 20.30 uur, dinsdag gesloten, woensdag 13.30 tot 17.30 uur, don derdag gesloten en vrijdag 13.30 tot 17.30 en 18.30 tot 20.30 uur. Amateurhistoricus en Hoever Jos Hof toont de geschiedenis van het slot van Egmond aan den Hoef aan de hand van alles wat hij onderzocht en verzamelde omtrent de roemruchte geschiedenis van het Slot, de Slotkapel en de graven van Egmond. Eigen foto Vanaf 14.00 uur staat de microfoon open van ieder die zich geroepen voelt. De expositie van Vlaamse en Hollandse beHOEDers in het Overslot is ook nog op deze zon dag te zien. U zult verrast zijn van de buitengewone kunstwerken die deze beHOEDers exposeren. In het grote vierkant van het Overslot hangen de schilderijen en litho's van de Vlamingen, en in de rest van het pand staat en hangt de kunst van een aantal Hollandse beHOEDers (en ande ren). Hoeve Overslot vindt u aan de Slotweg 42 te Egmond aan den Hoef tegenover de slotruïne.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 17