Kerstsfeer in de Slotkapel Egmond aan den Hoef Actie Stichting HeliOlivier succesvol afgerond Horizon en Lamoraal van Egmont spelen samen! REGIO 21 Alle opbrengsten komen ten goede aan Slotkapel Medisch Kinderhuis Antonius dankbaar voor nieuwe buitenspeelplaats Eind januari 2009 is de officiële opening van de speelplaats Theatergroep Horizon Musicalproducties en muziekvereniging brengen Titanic, a new musical Een stevige wandeling in de duinen KORTOM Sint en Piet bij de Soos Sinterklaas helpers gevraagd! Amnesty International zoekt collectanten UITKIJKPOST 3 DECEMBER 200 Fridoline Neefjes, oprichtster van Stichting HeliOlivier, kijkt tevreden toe tijdens hèt plaatsen van de speeltoestellen op het terrein van Medisch Kinderhuis Antonius. Foto: Carolien Breed HEILOO - Vorig voorjaar start te stichting HeliOlivier een actie om geld in te zamelen voor een buitenspeelplaats bij Medisch Kinderhuis Antonius te Castricum, bestemd voor de kinderen (van 4 tot 10 jaar) in de crisisopvang. Deze kinderen verblijven hier 24 uur per dag ter observatie en behandeling. De plannen voor de speelplaats met speeltoestellen lagen al enkele jaren in de kast en konden met het ingezamelde geld nu eindelijk uitgevoerd gaan wor den. Oprichtster van stichting HeliOlivier, Fridoline Neefjes, is blij met de succesvolle afronding van het project en kijkt samen met Tom Hoogeveen, leidinggevende bij Kinderhuis Antonius, met tevreden heid naar de laatste werkzaamhe den aan de buitenspeelplaats. Neefjes: „Onze doelstelling om eind 2008 het project af te hebben is, ondanks veel vertragingen en tegen slag toch gehaald. In januari 2009 is de officiële opening. De kinderen kunnen dan naar hartenlust spelen EGMOND - Op 3 januari 2009 vindt het eerste optreden plaats van Theatergroep Horizon en Muziekvereniging Lamoraal van Egmont. De toegang voor dit nieuwjaars concert is gratis en start om 20.00 uur in het Dorpshuis de Hanswijk te Egmond aan den Hoef. De deuren gaan om 19.30 uur open. Op het programma van de beide giganten staat in ieder geval een voorproelje van de productie Titanic, a new musical, die zij later in dat jaar gezamenlijk op de planken gaan brengen in Theater de Vest te Alkmaar en het gloednieuwe theater Gooi in Heerhugowaard. Op 23 april 1997 ging Titanic, a new musical in New York in premiè re, zelfs nog voor de gelijknamige film uitkwam. Na het winnen van vijf awards, zette de musical koers richting Nederland, waar Titanic de Musical in 2001 in Carré zijn premi ère beleefde. Nu is het aan Theatergroep Horizon en Lamoraal van Egmont om een grootse en eigenzinnige versie van deze musi calproductie aan het grote pubhek te presenteren. Titanic is een musical over een dramatische gebeurtenis die een onuitwisbaar stempel heeft gedrukt op de 20ste eeuw. Een verhaal over 2.228 mensen en hun dromen, Ij del heid en moed. Over een schip dat zowel een symbool is van de ongekende moge lijkheden van de vooruitgang, als een waarschuwing dat de mens de wetten der natuur niet moet tarten door zelf voor God te willen spelen. in de nieuwe zandbak en op veilige speeltoestellen,' zoals een glijbaan, klimtoestel en speelhuis. Dit alles staat op een vaste bodem van rub beren tegels." Hoogeveen nam in april dit jaar de leidinggevende functie van het kinderhuis over van Ben Josemans. „Ben heeft zich enorm ingezet voor dit project. Dé" kinderen uit de crisisopvang hadden niet de beschikking over een eigen speelterrein. We hebben er hard aan gewerkt en dit met steun van stich ting HeliOlivier voor elkaar gekre gen." Fridoline Neefjes van stichting HeliOlivier: „Ik wil via deze weg alle gulle gevers nogmaals bedanken en laten zien, dat het geld goed terecht is gekomen." De repetities zijn inmiddels in vohe gang en achter de schermen wordt door de artistieke leiding van zowel Horizon als Lamoraal druk gewerkt aan een fnuzikale samensmelting van beide verenigingen in wat een prachtige musical moet worden. Kaarten voor de musical zijn vanaf EGMOND - Helemaal in de kerststemming komen in de sfeervolle Slotkapel van Egmond aan den Hoef met zijn gebrandschilderde ramen, 17e eeuwse details en unieke sfeer. Het weekend van vrijdag 12, zaterdag 13 en zondag 14 december is de Slotkapel in Egmond aan den Hoef in kerstsfeer. Vrijdag 12 en zaterdag 13 decem ber worden er vanuit het Descarteshuis tegenover de Slotkapel kant-en-klare kerststuk ken verkocht van 13.00 tot 16.00 uur. Op zaterdag 13 en zondag 14 december kunt u van 14.00 tot 17.00 uur in de sfeervolle Slotkapel terecht voor onder andere de aan koop van zelfgemaakte marmelade- 's; jam en zelfs christmaspudding. Maar ook stoofperen, compotes en diverse sappen zijn al voor u gemaakt. Natuurlijk mag alles geproefd worden. Ook kunt u deze beide middagen zelf een kerstdecoratie maken. Onder begeleiding van Ans Zwart wordt een langwerpig tafelkerststuk gemaakt. Zaterdagavond is er een speciale kerstproeverij in de Slotkapel. Van 19.00 tot 22.00 uur EGMOND - Op zondag 7 december wordt een IVN-wandeling in de Wimmenummerduinen gehouden. Deze start bij het Nachtegalenpad, aan de noordkant van Egmond aan den Hoef om 11.00 uur. Het wordt een wandeling langs de binnenduin rand en door open duin. De wande ling duurt een dikke twee uur. Men dient zelf te zorgen voor een toe gangskaart voor het Noord- Hollands Duinreservaat van PWN. Voor nadere inlichtingen kunt u mailen, IVN-Heiloo@hccnet.nl of bellen,tel. 072-5325110. januari te koop via www.theater- groephorizon.com. Daar kan men ook terecht voor meer informatie. Evenals voorgaan de jaren is er een samenwerking met de serviceclub Ladies' Circle Alkmaar, waardoor een goed doel wordt gesteund. worden de aanwezigen verrast met ideeën en voorbeelden voor het kerstontbijt, de kerstbrunch en het kerstdiner. Alle gangen passeren de revue onder het genot van een glas wijn. En natuurlijk wordt er weer geproefd. Voor de kerstproeverij en het maken van de kerstdecoratie is reserveren gewenst. De kosten voor de kerstproeverij zijn 10,- voor het maken van het tafelkerststuk wordt 25,- gevraagd. Alle opbrengsten van dit speciale weekend zijn ten behoeve van de Slotkapel. Reserveren voor de kerstproeverij en het maken van het tafelkerststuk kan bij Karin Bruins, na 19.00 uur, tel. 072- 5066560. Of via slotkapel@live.nl, laat dan wel even u gegevens achter en waar u voor in wilt schrijven. Alle overige activiteiten zijn vrij toe gankelijk en daar hoeft u niet voor te reserveren. CASTRICUM - Sint en Piet blijven twee dagen langer in Castricum om een bezoek te kunnen bren gen aan De Soos! Op zondag 7 december is de Sint met zijn gevolg te gast in Discovery en zal dan voor de nodige verrassingen zorgen. Ook is Dj Cismo aanwe zig met swingende muziek. Vanaf 14.00 uur tot 17.00 uur zyn men sen met en zonder beperking uit genodigd voor De Soos. Discovery is te vinden in de Dorpsstraat 2a in Castricum, schuin tegenover het station. Discovery is toegankelijk voor rolstoelen. Voor meet informatie: Stichting Welzijn Castricum, Opbouwwerk, tel. 0251-656562. EGMOND - Zondag 23 november was er weer een Sinterklaasfeest in De Hanswijk in Egmond aan den Hoef. Heeft u ook zo meege noten met uw kind? Bij dit feest (en de optocht, die helaas door sneeuwbuien niet doorging) wordt de Sint elk jaar geholpen door een groep vrijwilligers van Jeugdbelangen. Volgend jaar wil len de organistie de Sint natuur lijk weer in Egmond aan den Hoef uitnodigen! Daarom is men op zoek naar een paar extra handjes. Het kost u slechts een paar vrije uurtjes en het levert u veel blije kindergezichten op. Belangstelling? Bel voor informa tie: Jakob Pronk,tel. 072- 5065432 of 06-10020460. LIMMEN - Volgend jaar vindt de Amnesty-collecte plaats van 8 tot en met 14 februari. Vorig jaar werd een recordbedrag van 1,6 miljoen opgehaald. Voor de komende collecte hoopt Amnesty op 23.000 collectanten te mogen rekenen. In Limmen worden vrij willigers gezocht die een paar uur willen collecteren. Voor meer informatie ofaanmelden kunt u terecht op www.amnesfy.nl/collec- tel. 020-6264436. U kunt ook contact opnemen met Monique Logchies, de collectecoördinator bij u in de buurt. Zij is bereikbaar op tel. 072-5055680. Enkele bestuursleden van Lamoraal van Egmont en Theatergroep Horizon proosten, met in hun midden regisseur Mare Smit, op een behouden vaart voor de musical Titanic. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 21