GTH turnsters vallen in de prijzen Sinterklaas op bezoek bij de Foresters De Foresters wint van VSV Jan Wester 55 jaar supporter van HSV Eerste stap gezet richting finale Zuid van de regio Koploper verliest bij SVVredeburg Het winnende team vond bergen vol chocoladegeld Op 20 december volgt bekerwedstrijd in Veenendaal Zelf nooit actief gevoetbald, als supporter bijzonder fanatiek TURNEN HEILOO - Zondag 23 november vond in de sporthal in Beverwijk de eerste rayoncom petitie plaats voor de turnsters in de vierde divisie. Belangrijk, want hiermee wordt meteen een eerste stap gezet richting finale Zuid van de regio. Hier zijn weer plaatsen af te dwin gen voor de'district- en regiofinale. GTH heeft met succes deelgeno men aan deze wedstrijd. Zes turn sters van GTH kwamen in actie en wisten allemaal te eindigen binnen de eerste tien van hun categorie. Laura van Ginneken (Jeugd) begon op de vloer en zette meteen een mooi cijfer (8.80) neer. Na drie toestellen stond Laura nog derde op de lijst, maar de balk- oefening aan het eind van haar wed strijd was helaas niet wat het zijn moest. Met twee maal vallen behaal de Laura hier een 6.90, wat. resul teerde in een achtste plek in de ein drangschikking. In de tweede ronde was het de beurt aan de overige vijf GTH-turnsters. Christa van Hoek (Pupil 1) startte niet foutloos op de brug en de balk. Ook de sprong van Christa is nog niet perfect. Ondanks dat Christa hiermee minimaal 2,5 punt heeft laten lig gen, wist zij toch een podiumplek te behalen als vierde! Merle van Dokkum (Pupil 2) wist als enige haar eerste wedstrijd zonder grote fouten door te komen. Met wat klei ne onzekerheden hier en daar mocht zij aan het eind van de wed strijd op de derde plek op het podi um plaatsnemen. Juliette Frans, die eindelijk van wege blessureleed weer eens een wedstrijd kon turnen, heeft een keu rige wedstrijd geturnd. Op de balk werd zelfs de hoogste dagscore genoteerd, een 9.00! Op vloer waren er wat kleine foutjes, waardoor zij net naast het podium eindigde. Junior Roza Apeldoorn begon haar wedstrijd met een keuri ge sprong en brugoefening. Ook de hele balkoefening werd fantastisch door haar uitgevoerd tot de afsprong. Hier moest zij helaas een hand aan de mat plaatsen. De vloer oefening werd daarna weer keurig afgewerkt. Roza was zeer verrast met haar podiumplek (vierde). Met drie medailles en twee net geen podium plekken heeft GTH in divisie 4 een hele goede start gemaakt. Op zater dag 22 november was GTH in dezelfde sporthal met twee turn sters vertegenwoordigd met twee in de vijfde divisie: Niamh Slattery in de categorie pupillen 1 en Hannah Min in de categorie jeugd. In het deelnemersveld van 27 turnsters kwam Niamh met een totaal van 33,55 punt net naast het podium. Ze turnde een goede brugoefening, wat haar een 8.40 opleverde en een nette oefening op de vloer wat gewaardeerd werd met 9.70 punt, de hoogste score op dat onderdeel. LIMMEN - Vrijdag 28 november speelde Vredeburg ronde tien. Het topduel tussen de ongeslagen B. Stolp en de nummer twee Admiraal werd een hoogstaande Siciliaan met kansen voor Stolp op de damevleugel en een scher pe koningsaanval door Admiraal. Stolp drong met zijn dame diep in de stelling van Admiraal, die ech ter een onafwendbare kwaliteit winst dreigde, waartegen Stolp een dameoffer tegen toren en loper besloot. Een dubbele aanval op twee torens beëindigde evenwel de partij in de eerste nederlaag voor Stolp. Ebels hield in een Franse partij de stand lang in evenwicht tegen de runner-up Hageman. In het late middenspel overzag Ebels een fraaie paardzet wat hem een stuk kostte, waarna Hageman op techniek de zaak afwikkelde. Hollander wist weer niet te winnen met een stuk meer tegen Aafjes, die zijn vele tegen- dreigingen beloond zag. Van Vliet groeit zienderogen na een zwakke competitiestart en zag scherp dat de promotie van Min kon worden beantwoord met een fraaie mataanval. N. Pepping kreunde wanhopig dat hg het niet meer zag, maar wist toch met laatste krachten te winnen van A. Termes. In groep B verraste Remi Aafjes de sterke Allard de Vries en staat nu op een mooie derde plaats. Vrijdag en zaterdag 5 en 6 december is er geen schaken wegens het sinterklaasfeest. VOETBAL HEILOO - Tot nu toe presteert het eerste elftal van de Foresters met wisselend suc ces. Na de 0-3 winst bij Kolping Boys werd thuis met 1-0 verlo ren van Hellas Sport en na de afgelasting van vorige week tegen Stormvogels werd nu de uitwedstrijd tegen VSV gespeeld. Op een moeilijk te bespelen veld kregen de Foresters een penalty wegens hands van een VSV-speler, die door aanvoerder Dennis Dijkhuis kalm werd benut. Hierna waren beide partijen vrijwel in even wicht, hoewel VSV meer in balbezit was. De rust werd echter toch gehaald met een 0-1 voorsprong. 0 Na de thee deed VSV wanhopige pogingen om het doel van de VOETBAL HEILOO - Traditioneel bezocht de goedheiligman weer de rood witte voetballers van de Foresters. Vol verwachting stonden de spelers van de kabouters, de Mini pupillen en de F-jes te wachten. Gelukkig had Sinterklaas een muziekpiet vooruitgestuurd, die er voor zorgde dat de stemming er goed in kwam. De muziekpiet sprak een wat wonderlijke taal: alle woor den werden met een F uitgespro ken. 'flastig om fe fersfaan', met hulp van de kinderen werd het dui delijk wat Piet allemaal te vertellen had. Al snel daarna maakte Sinterklaas zijn opwachting, met vier extra Pieten. Sinterklaas had het verlanglijstje van de Foresters gezien, een kunstgrasveld kon hij natuurlijk niet meebrengen, maar gelukkig sjouwden zijn Pieten een enorme brandkast naar binnen: bomvol geld voor het kunstgras veld. Een probleem was helaas dat de sleutelpiet weigerde de sleutel af te geven: Sint bedacht daarom een goed plan. Als elk team een mooie sleutel maakte, dan wilde de sleutel piet misschien de mooiste sleutel wel ruilen voor de sleutel van de brandkast. Na ijverig werken ont ving de sleutelpiet van elk team een schitterende sleutel. Het winnende team mocht de brandkast open maken en vond ber gen vol chocoladegeld. In Spanje gebruiken ze chocoladekorrels voor het kunstgras in plaats van plastic: Piet dacht dat chocoladegeld dan wel handig was. De teleurstelling stond te lezen op het gezicht van jeugdvoorzitter Hans Maarten den Boer, weer geen kunstgrasveld. Sint beloofde een goed woordje te doen bij de gemeente, dan komt dat kunstgrasveld er vast wel. Het cho coladegeld werd verdeeld onder de kinderen en met nog een extra kado gingen die tevreden naar huis. VOETBAL HEILOO - Afgelopen zondag bij de thuiswedstrijd van zijn favo riete voetbalclub HSV, werd super supporter Jan Wester in het zonnetje gezet voor 55 jaar trouw aan de vereniging. De heer Wester, een markante fan van 82 jaar, die de laatste jaren van uit De Stolp (naast de Buk Buk) naar HSV wandelde om daar de wedstrijden te bezoeken, is enige tijd geleden getroffen door een her seninfarct. Nu woont hij in Heerhugowaard bij Esdégé Reigersdaal en is aangewezen op zijn rolstoel. Zijn grote wens om weer aan de lijn te staan en de rood gele voetballers aan te moedigen met zijn toeter, kwam zondag bij de wedstrijd tegen FC Medemblik uit. Jan werd met de bus naar Het Maalwater gebracht en hier opge wacht 'door Peter Schoonhoven, die hem de hele middag begeleidde. Eerst was er de foto met zijn favo rieten van het eerste team, aanslui tend als geschenk een HSV retro- vest namens de hele club en verder de hele middag veel vriendelijke woorden van oude bekenden. De nachtzusters van Reigersdaal hoorden de heer Wester in zijn slaap van HSV dromen en dan de club naar voren aanmoedigen. Dit bracht het balletje aan het rol len en een afspraak was snel gemaakt. Al op de HSV velden van sportpark Bayershoffweg en daar voor (voor 1967) achter de kerk aan de Pastoor van Muyenweg, was Jan een vaste gast bij de club. Navraag bij de archivaris en onder zoek in de oude clubbladen leerde de vereniging dat Jan er al bij was in 1953. Zelf heeft Jan nooit actief gevoetbald, maar als supporter is hij bijzonder fanatiek. Ook zondag liet hij dat merken achter het doel van de tegenpartij met zijn clubsjaal losjes om de hals en de toeter aan de lippen. Of het aan Jan lag of aan de goede vorm van de jongens op het veld is niet helemaal duidelijk vast te stellen. Er werd in ieder geval met 3-1 gewonnen en iedereen was dik tevreden met deze bijzondere voet balmiddag. Foresters te vinden, maar keeper Ramon Freriks gaf niet thuis, ondanks een opgelopen blessure aan zijn schouder. Ook Walter Tromp raakte geblesseerd; Jasmin Sisanovic nam zijn plaats in. Toen Tjeerd Meijer een vrije trap op ruim twintig meter van het doel van VSV vlak bij de paal wist in te schieten (0-2), konden de Foresters achtero ver leunend vertrouwen op de coun ter. De vermoeide Michiel Brink werd door coach Van Veelen vervan gen door de jeugdige Joey Breed, die door zijn snelheid en dribbles de VSV-verdediging voor grote proble men plaatste. Even voor het eind signaal van de goed leidende scheidsrechter slaagde de ingeval len Koen Verdonk er in om de VSV- doelman voor de derde maal te laten vissen. Sinterklaas had de club graag een kunstgrasveld cadeau gegeven, maar helaas was dat te groot om mee te nemen. Aangeleverde foto Jan Wester temidden van de HSV selectie en pupil van de week Branco Bosch. Foto: Ger de Haas

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 24