1 Meervogels 60 heren 1 lijdt eerste puntverlies Hans Boot: afscheid van duizendpoot Zeevogels verliest SPORT FC Castricum zal Hans Boot als steunpilaar van de club bijzonder missen Scheidsrechter speelt voor Sinterklaas in Den Helder UITSLAGEN Drietal toprenners bij Egmond-Pier-Egmond U ITKIJ KPOST 3 DECEMBER 2008 Hans Boot (links) neemt na een halve eeuw trouwe dienst aan FC Castricum afscheid van de club, om de jongeren de gelegenheid te geven zich in te zetten voor de club. Aangeleverde foto VOETBAL CASTRICUM - Hans Boot heeft afscheid genomen van FC Castricum. Na meer dan een halve eeuw - eerst CSV en vanaf 2002 FC Castricum - bij de club betrokken te zijn geweest, vond Hans Boot het moment gekomen om zijn diverse func ties neer te leggen. Bescheiden als hij is, gebeurde dit en petit comité en met de stille trom. Toch wilde voorzitter Martin Vaalburg deze veelzijdige clubman niet zomaar laten vertrekken. „Als dank voor de perfecte samenwer king en voor alles wat je voor ons hebt gedaan, is het voor mij een voorrecht om je namens de club deze cadeaus aan te bieden." In 1958 meldde Hans Boot zich aan als lid van het toenmalige CSV Hij bleek een begenadigd voetballer en speelde zelfs in het eerste. Daarna manifesteerde hij zich ook als vrijwilliger, onder andere als jeugdleider van het elftal van zijn zoon en als voorzitter van de jeugd commissie. Na de fusie werd Boot lid van de kunstgrasveldcommissie en van de pr-commissie. Deskundig, accuraat, kritisch en toegewijd bleek hij voor beide commissies een niet te vervangen steunpilaar. Vanaf de oprichting in 2003 zette hij zijn schouders onder de Vrienden van FC Castricum. Hans Boot: „Ik mis de zondag ,toch meer dan ik had gedacht en dat is wellicht de reden dat de che mie is uitgewerkt. Voor mij was de aanleg van het kunstgrasveld het hoogtepunt en dat geldt ook voor de festiviteiten en het maken van de feestkrant, wat ik met heel veel ple zier heb gedaan. Ook daarom denk ik dat dit een mooi moment is om na een halve eeuw afscheid te nemen. De jongeren zijn nu aan de beurt." VOETBAL EGMOND - Het geluk van een koploper? De pech van een ploeg die onderaan staat? Niemand die het begreep. Twee minuten voor tijd wees de scheidsrechter naar de penal tystip. De spits van FC Den Helder was even daarvoor weggedraaid bij zijn tegenstander en schoot hard in. Zeevogels doelman Marcel van Velzen had de mazzel dat de kanonskogel recht op hem af kwam, anders was hij waarschijnlijk kans loos geweest. In het voorafgaande duel was, volgens de scheidsrechter, een klein vergrijp zo belangrijk geweest dat er maar één mogelijkheid was; een strafschop. In de eerste helft wist het geplaagde Zeevogels tegenstander FC Den helder van het scoren te houden. De thuisclub had het initia tief, veel balbezit, maar moest het doen met maar een paar echte doel pogingen. De withemden wisten daar niet veel tegen over te zetten en zochten tevreden met een 0-0 stand de kleedkamer op. In het tweede bedrijf kreeg Zeevogels meer grip op de tegen stander en wist de formatie van trai ner Ranzijn ook kansen te creëren. Dat veranderde niet nadat Maarten Grippeling, na een natrappende beweging, met rood van het veld moest. Menig scheidsrechter had de situatie anders beoordeeld maar deze was onverbiddelijk. De Hoevers moesten met tien man verder. Toch bracht Jan Jong, na goed aangeven van Gijs de Waal, zijn ploeg terecht aan de leiding; 0-1. FC Den Helder drong sterk aan, maar Zeevogels wist met enke le plaagstoten de tegenstander aardig bezig te houden. Eén vloeiend lopende aanval van de Nieuwdiepers bracht vijf minu ten voor tijd toch de gelijkmaker op het scorebord; 1-1. Zeevogels moest de hoop op drie punten laten varen, maar dacht toch met een troostpunt van -het veld te stappen. Sinterklaas, in de persoon van de scheidsrechter, dacht daar anders over, FC Den Helder pakte het cadeau met beide handen aan en uit; 2-1. Het is iedere week bijna hetzelfde üedje; ook de Helderse trainer had een tegenstander gezien die niet op de laatste plaats thuis hoort. Wel complimenten, maar geen punten dus. Komende zondag mag Alkmaarsche Boys een getergd Zeevogels verwachten. Op sport park Hogedijk wordt om 14.00 uur afgetrapt. HANDBAL AKERSLOOT - Op een zeer vroeg tijdstip moest koploper Meervogels '60 op zaterdag avond in Schagen aantreden tegen middenmoter Schagen. Een zeer geroutineerde ploeg met veel 40-jarigen in hun gele deren. Zaak om dus met hoog tempo tegen de geel-zwarte tegenstanders de wedstrijd te spelen. Tevens ble ken de tegenstanders fysiek veel sterker dan de Akersloters. Dit vraagt dus om snel spel en incasse ringsvermogen. Het eerste kwartier deed Meervogels waar ze goed in is. Gevarieerd, snel handbal en veel concentratie. Schagen kreeg ondanks hun fysieke overwicht geen grip op de bewegelijke Meervogels, aanval. Onder leiding van de sterke Jelle Putter naar Meervogels een 7-3 voorsprong. Daarna zette de tegen stander haar verdediging om en Meervogels kreeg meer moeite om ruimte te vinden. Schagen begon meer te scoren en hun rechteropbouwer scoorde veel vuldig. Schagen kwam daardoor op gelijke hoogte. Meervogels liet zich verleiden mee te gaan in het fysieke spel en vergat haar eigen, snelle spel te spelen. Dat kwam de Akersloters duur te staan en bij rust leidde de ploeg uit Schagen dan ook verdiend met 14-11 na een periode van tien minuten waarin Meervogels slechts eenmaal het net wist te vin den. Na rust ging de score geüjk op en de verdediging van de Akersloters kreeg geen grip op de rechteropbouwer van de ploeg uit Schagen. Hij scoorde uiteindelijk 17 maal. De marge werd groter in het voor deel van de Schagenaren en Meervogels bleef fysiek forceren in plaats van tempo-handbal te spelen. Dankzij goede reddingen van Rik Sander konden de Akersloters een paar snelle breaks (veel te weinig) scoren en het tij leek te keren. Veel tijdstraffen vielen als gevolg van het fysieke handbal. Met drie tegen zes spelers konden de tegenstanders toch tweemaal scoren en toen leek er wat te breken bij de koploper. Pech, concentratieverlies en frustra tie deden zich gelden en de tomelo-" ze inzet was niet meer voldoende om de eerste nederlaag in ruim 16 maanden te voorkomen. Schagen kon geroutineerd de laatste minuten uitspelen na het missen van kansen van Meervogels en dat leidde tot een 28-26 eind stand in het voordeel van de middenmoter. De komende weken staan meer van dergelijke wedstrij- den op het programma tegen Lacom 91, BKC en VZV en Meervogels zal op de trainingen trachten snel haar oude vorm weer tè hervinden. De beoogde eerste plaats is zeer wel haalbaar en deze nederlaag was een dure, maar wel goede les. EGMOND - Na eerder Robert Gesink te hebben vastgelegd is Le Champion er in geslaagd weer een drietal toprenners aan te trekken voor de elfde editie van de ATB strandrace Egmond- Pier-Egmond. Zowel Sebastian Langeveld, Bart Brentjens als de Belg Andy Capelle zullen zater dag 10 januari meedoen aan de grootste strandrace van Europa. Langeveld is één van de grootste talenten die Nederland rijk is. Hij kan zowel óp de weg als bij het veldrijden goed uit de voe ten. Hij bewees dit door bij het NK wielrennen op de weg in 2006 en 2007 tweede te wor den. Brentjens won de gouden medaille bij de Olympische Spelen van Atlanta, toen het mountainbiken voor het eerst op het Olympische programma stond. SVVredeburg LIMMEN - De uitslagen van de door SV Vredeburg gespeelde partijen zijn als volgt: Groep A: Admiraal - B. Stolp.i-o, Kramer - Borst ï-o, Ebels - Hageman o-i, D. Aafjes - Hollander ï-o, Blekemolen - Dinkla o-i, van der Heijdt - Rommel o-i, J. Levering - Pouw ï-o, Al - Zwart remise, Krom - j. de Graaf o-i, A. Termes - N. Pepping o-i, T. Voorwalt - H. Levering o-i, Ebels jr - M. Voorwalt o-i, Van Vliet - Min ï-o Groep B: Pelle Ebels - Sandra Hollander o-i, Allard de Vries - Remi Aafjes o-i, Sander Veter - Ozair Dahi o-i, Thomas Komin - Karei Voorwalt ï-o, Kevin Hes - Patrick Wempe o-i, Rob van der Heijdt - Levi van Duin o-i, Max Min - Rene Voorwalt ï-o, Silke Ebels - Beau Min ï-o, Lars Komin - Maarten Straatsma i-o. Bridgeclub Limmen LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 26 november als volgt gespeeld: A-Lijn: 1. Dolmans - Bollweg 61.43, 2. Pots - Verleun 56.07,3. van der Molen - Slob 52.86, B-Lijn 1. Hennalla - Limmen 62.50, 2. van Buytenen - Mooij 58.21,3. de Groot - Zonneveld 54.64, C-Lijn: 1. familie Nierop-Groot 58.21, 2. Zeeman - Zwart 55.71,3. van Straaten - Bult 55-0°, D-Lijn: 1. Bult - Kiebert 57-14» 2- Verbeek - Kleuver 55.36,3. Andriessen- van Dam 55.00. Bridgeclub Sans Atout HEIL00 - De uitslagen van 1 december zijn als volgt: A-lijn 1. heren Dijkema - van Heivoort 60.8, 2. heren de Groot - Laan 60.4,3. familie van Diepen 59.7,4.dames van der Klis-van der Linden 54.9; B-lijn 1. heren van Toornburg - de Vries 60.6, 2. heren de Ruijter de Wildt - van Duijn 58.9, 3. dames Hommes - Schouten 58.9,4. mevrouw Coebergh - heer Kuiper 55.8; C- lijn 1. heren Hansen - de Jong 64.6, 2. heren Bijlsma - Roelofs 58.0,3. dames Hoff - de Vries 55-2,4/5- mevrouw jakobs- heer Staats en dames Bijlsma - Rijpkema 54.5. Heilooër Bridge Club HEILOO - Dit zijn de uitslagen van de zesde zitting van de tweede competitie ronde. Dinsdag A-lijn: 1. M. Ringerwaard - G.Meuleman 59,58, 2. T. Klerk - N.Stark 57,08, 3. C. Buijs - G.Kemmere 56,57. B- lijn: 1. A. Lodder - M.Schaaper 58,75,2. R. Klop - A. van der Laan 58,75,3. F en j. Blommert en E. Greijer - E.Heintzen 55,83. Donderdag A-lijn: E. en P. Roozen 65,42, 2. T. Schreiber - A. van der Vlies 64,58,3. A. Plas -I. Wijnbeek 53,75. B-lijn: F. en D. Cnossen 64,58, 2. H. Leering - A.Turk 56,94,3. A. Boukens - R.Neefjes 51,39. C-lijn: E. Koenders - G. van der Wardt 59,17,2. A. Haanstra - H. Rutjes 58,75,3. en P. Kuiper 54,17. D-lijn: 1. j. en F. Soeters 57,29» 2. E. van Kappel - J. van Dokkum 56,25,3. E. Bakker - R.Koot 55,21. Meer informatie op www.heilooer- bridgeclub.nl. Bridgeclub De Branding EGMOND - Vrijdag 28 november: Lijn A: 1. Rasser - Maureau 67,86; 2. Zwanenburg - Nienhuis 56,25; 3. Siewertsen - Schuit 51,34; 4. Dekker - Seyn 50,00; 5. Van der Pol - Prins 48,66; 5. Jorrjtsma - Zwitselaar 48,66; 7. De heren Imming - Mossel 47,32; 8. Hallewas - Vecht 46,43; 9. Zwanenburg - Rink 44,20; 10. Doornbos - Noordenbos 39,29;Lijn B: 1. Familie Eeltink 67,77; 2. Jorritsma - de Keijzer 55,29; 3- Visser - Boom 52,32; 4- Zentveld - van Deursen 49,87; 5- Apeldoorn - Hopman 49,20; 6. Vos - Visser 47,19; 7. Familie Bindt 46,56; 8. Borburg - Jonkers 44,33; 9- van Gorkum - Beers 43,75", 10. Dames Mossel - Imming 43,66. Bridgeclub Fumez pas HEILOO - De uitslag van de door Fumez pas op afgelopen donderdag gespeelde wedstrijd is als volgt: A-lijn: 1. Kunst - Rosier 71,7; 2. Harmse - Harmse 59,6; 3. Eveleens - Eveleens 58,8; B-lijn: 1. Derksen - Sonnenschein 65,0; 2. Noordenbos - Vasbinder 60,0; 3. Hoogland - de Vries 56,7; C-lijn: 1. Koster - Koster 60,0; 2. van den Dungen - Mokveld 54,6; 3. van der Werf - van der Werf en Reuzenaar - van Wensen 53,8; D- lijn: 1. van Went - van Went 65,4; 2. Bruins - Groot 62,5; 3. Daems - Zonneveld 57,9. Bridgeclub 't Oosthonk HEILOO - Op 26 november heeft Bridgeclub 't Oosthonk als volgt gespeeld, met de winnaars van de twee de periode: A-lijn: 1. G. van Lochem - E. Motta 63,92, 2. D. de Klerk - J. Beerse 61,25, 3. P. van Lochem - A. Kemper 57,92. B-lijn: 1. S. Jacobs - B. van Dortmont 56,94, 2. H. Beemsterboer - Frieda Duin 55,55, 3- A. Brugman - A. Groeneveld 53,33. Periode kampioenen A-lijn: D. de Klerk - J. Beerse. B-lijn: A. Groeneveld - A. Brugman.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 25