Alzheimer Noord-Kennemerland Kerstberichten uit de zoekt vrijwilligers Wereldwinkel Foto-expositie bij Rozing Heiloo verlengd Supersale bij Blue World H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING herland Door toenemende vergrijzing zullen meer mensen Alzheimer tegenkomen Tijdens zo' n bijeenkomst ontmoet men andere lotgenoten Nieuwe expositie Trefpunt Inloopochtend Vrijwilligerswerk Kerst tapas Kerstkaarten maken met Bert Siezen Kerstdiner Verteltheater 'Een ster achterna' UITKIJKPOST 3 DECEMBER 2008 HEILOO - Op vrijdag 12 en zaterdag 13 december staat de Wereldwinkel met een kraam in het AH-filiaal in Ypestein. Ook daar kunt u dus genieten van het aanbod op het gebied van kerstartikelen die afkomstig zijn uit lan den rondom de evenaar. Net als vorig jaar zal de Wereldwinkel Heiloo ook dit jaar met een kraam op de kerstmarkt in Heiloo (georganiseerd door de winkeliersvereniging van het stationscentrum) staan. Deze kerstmarkt wordt gehouden op vrijdag 19 december om en nabij het Stationsplein. De Wereldwinkel is bfij dat zij hun bijzondere kerstartikelen ook dit jaar op een kerststal op de markt kunnen presenteren. In de winkel aan de Stationsweg kunt u deze maand voor een voordelige prijs kennismaken met de nieuwe variatie theesoorten vier vruchten, rooi- bos en groene thee. Bent u te laat voor uw kerstpakket? Overweeg dan eens een alternatief: een cadeaubon in een kerstpakketdoos, met het thema 'Geef Kerstmis Inhoud'. Of u stelt alsnog een fraai pakket samen met de artikelen die de Wereldwinkel in voorraad heeft. HEILOO - Sinds begin november exposeert de Heilooër Amateur Fotoclub (HAF) in de onlangs geheel gerenoveerde meubelzaak van de firma Rozing aan de Westerweg. Een zestiental series van bij elkaar beho rende foto's fleuren de meubelzaak tijdelijk extra op. Met veel zorg is men erin geslaagd prachtige combinaties te maken met zowel de modern-klas sieke meubelopstellingen op de benedenverdieping als met de slaapka meropstellingen op de bovenverdieping. U vindt hier prachtige voorbeelden van de manier waarop u in uw eigen huis een aparte woonsfeer kunt creëren. Loop eens rustig (zonder enige verplichting) rond in deze ruime en plezierige woonwinkel en geniet van de uiteenlopende mooie series foto's in een omgeving waarin deze bijzon der tot hun recht komen. De expositie, die aanvankelijk alleen in de maand november gehouden zou worden, is wegens groot succes met een maand verlengd. Daardoor kunt u deze alsnog gedurende de hele maand december bezoeken. En als u de smaak toch te pakken heeft loopt u natuurlijk ook nog even naar winkelcentrum 't Loo alwaar in de koffieruimte van Het Open Huis eveneens nog tot het einde van het jaar een mooie foto-expositie is te bewonderen. lichting en wordt er aandacht aan de ziekte Alzheimer geschonken tij dens Wereld Alzheimerdag. We zou den graag nog veel meer willen doen, zoals het verzorgen van sport en beweging voor mensen met Alzheimer en/of meer informatie verspreiden over deze ziekte. Daar zijn veel vrijwilligers voor nodig! We zijn dan ook op zoek naar mensen die ons willen helpen. Dit kan op allerlei manieren; bij de uitvoering van bestuurstaken (onder andere de organisatie en ontwikkeling van café's in de regio en voorlichting), maar ook zoeken wij vrijwilligers voor het Alzheimercafé. Iedereen die zich voelt aangesproken is wel kom om kennis te maken met ons en ons enthousiasme voor het werk voor mensen met dementie." Wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met Alzheimer Noord-Kennemerland: e-mail: goo- sensen@kpnplanet.nl, tel. 06 46171418, schriftelijk: secretariaat Alzheimer Noord-Kennemerland, de Ronge 55, 1852 XD Heiloo. Voor algemene informatie: www.alzheimer-nederland.nl. HEILOO - Omdat de verbouwingsplannen voor Blue World en Blue World kids in Castricum rond zijn, kunt u vanaf heden ook in filiaal Heiloo terecht voor spectaculaire kortingen op het hele assortiment. In de filialen in Castricum is sinds vorige week een gigantische ver bouwingsopruiming aan de gang. Het doel van deze opruiming is zo min mogelijk artikelen over te houden, zodat er zo weinig mogelijk dozen moe ten worden ingepakt. Blue World heeft dan ook besloten de gehele collectie af te prijzen. Dus ook de allernieuwste-, basis-, en jeanscollecties zijn in de uitverkoop. Omdat Blue World van het principe 'gelijke monnikken gelijke kappen' uitgaat kunt u nu ook in filiaal Heiloo voor deze aanbiedingen terecht van onder andere de merken G-Star, Pall Mall,. Scotch, Dept, Hilfiger denim, J.C. Rags. Object en nog veel meer. Kom dus snel naar één van de filialen en sla je slag. Blue World, Heerenweg 144, Heiloo, Blue World, Geesterduin 26-28, Castricum, Blue World Kids, Geesterduin 58, Castricum. HEILOO - Iedereen kent wel iemand die aan dementie lijdt. De ziekte van Alzheimer is de meest voorkomende vorm van dementie. Door de toenemende vergrijzing zullen meer mensen er direct of indirect mee te maken gaan krijgen, bijvoor beeld als partner, familielid of mantelzorgen Secretaris van de regionale afde ling Alzheimer Noord- Kennemerland, Riet Steenhoek: ,,De regionale afdelingen van Alzheimer Nederland hebben in hun basispak ket een maandelijks Alzheimercafé; een plaats waar mensen met dementie, hun partners, familiele den en vrienden, hulpverleners en belangstellenden elkaar kunnen ont moeten. Zeven jaar geleden werd in de regio Noord-Kennemerland het Alzheimer Café Alkmaar opgericht. Iedere derde woensdagavond van de maand wordt dit café gehouden in wijkcentrum Overdie. Ook veel mensen uit Heiloo bezoeken deze avonden. In ongedwongen sfeer heeft men de gelegenheid om met elkaar te praten over de impact en gevolgen van dementie en mogelijk heden van hulp. Daarnaast zijn er lotgenotencontactgroepen in Alkmaar en Heerhugowaard. Het is de bedoeling dat in januari 2009 ook in Heiloo een groep zal starten, die maandelijks bijeenkomt." Ze vervolgt haar verhaal: Mensen die nauw betrokken zijn bij een persoon die aan dementie lijdt, lopen tegen allerlei dingen aan. Tijdens zo'n bijeenkomst ont moet men andere lotgenoten en mantelzorgers en worden proble men bespreekbaar gemaakt. Je bent niet de enige die hier mee om moe ten leren gaan en vaak worden oplossingen voor problemen onder ling uitgewisseld. Bovendien ver zorgt de afdeling lezingen en voor- Evalyn Schouten-Bolten, vrijwilligster, bij het Alzheimer Café deelt folders met informatie over Alzheimer uit. Foto: Carolien Breed Vanaf 4 december tot kerstmis exposeert de heer Breen zijn aqua rellen tijdens de openingsuren van het Trefpunt. De heer Breen is auto didact. Nadat hij twee jaar geleden spontaan is begonnen, heeft hij inmiddels een groot aantal aquarel len gemaakt, waarvan een aantal te zien zijn in het Trefpunt. Om de kerstsfeer te benadrukken heeft hij een deel van de werken in de kleuren rood en groen uitgevoerd. De werken zijn intuïtief en met veel üefde geschilderd. Dinsdag 9 december kan ieder een die overweegt (ander) vrijwilli gerswerk te doen, vrijblijvend terecht in het Trefpunt waar de VoorhchtingsCommissie en Stichting Ouderenwerk Heiloo van 10.00 tot 12.00 uur een inloopoch tend organiseren over Vrijwilligerswerk. Niet alleen infor matie over vrijwilligerswerk bij deze instelling, ook andere organisaties zijn aanwezig om - in een individu eel gesprek met u? - informatie te geven over wat u voor hen zou kun nen betekenen. Verder kunt u om 10.15 uur luisteren naar de lezing van Peter Meijer, die voor de gemeente Heiloo de nota Vrijwilligersbeleid Heiloo schreef. Omstreeks 11.00 uur zal een actie ve vrijwilliger ingaan op 'de echte, de leuke, maar ook de soms lastige praktijk'. Aanwezig is Marian van Dam, vrijwilhgerscoördinator en uiteraard zijn er folders van instel lingen in (de regio van) Heiloo, én daarbuiten, brochures over prakti sche, financiële, uitkeringsrechter- lijke zaken in het vrijwilligerswerk. Woensdag 10 december van 14.00 tot 17.00 uur geeft José Sanz een workshop kerst tapas maken in het Trefpunt. Deelname 20,00. Aanmelding via 5331297. Vrijdag 12 december van 09.30 tot 12.00 uur prachtige pop-up kerstkaarten maken in het Trefpunt Heiloo. Kosten 12,-. Inschrijving via 5331297. Vrijdag 19 december zien we u graag op ons feestelijk kerstdiner in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Het menu is ossen staartsoep met madeira, varkens haasje met champignonroomsaus, stoofpeertjes, roomaardappeltjes, gebakken krieltjes, spruitjes met geschaafde amandelen, rauwkostsa- lade en een kerstdessert toe. Aanvang: 18.00 uur. Vooraf en na het diner kunt u in de ontmoetings ruimte genieten van een drankje. Gezien het feestelijke karakter kan het diner qua tijdsduur wat uit lopen. We verzoeken u vriendelijk hiermee rekening te houden. Opgave: tel 5331297. Als u als groep (je) bij elkaar wilt zitten, dan kunt u dat melden. Dan wordt hier mee rekening gehouden. Bent u verhinderd om de een óf andere reden, meldt u zich dan a.u.b. zo snel mogelijk af. Kosten kerstdiner: 10,50. Te voldoen vooraf aan het diner (liefst met gepast geld). Wilt u gebruik maken van het vrijwilli- gersautovervoer dan kunt u dat ook doorgeven. Kosten: 6,00 (retour in Heiloo) te voldoen aan de chauf feur. Cadeaubon, een goed idee! Wilt u iemand een bon cadeau doen, dan kunt u hiervoor terecht voor en na het diner en ook tijdens werkdagen bij de receptie in het Trefpunt. Dinsdag 23 december van 20.00 tot 21.30 uur zal Marieke van den Houten samen met harpiste Inge Siezenga een verteltheatervoorstel ling geven met nog niet eerder ver telde verhalen van Selma Lagerlöf. Deelname 6,50. Inschrijving via 5331297. Meer informatie: Stichting Ouderenwerk Heiloo, Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, tel. 072-5331297, www.ouderenwerkheiloo.nl e-mail: stichting@ ouderenwerkheiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 7