'Perfect Summer on Tour' van Heilooër filmmaker Lucas Bugter in première in Provadja Peter d'Hamecourt in het Literair Jazz Café Heiloo Geslaagd Info-uur CDA fractie Jozef, de crisis te boven? Word vrijwilliger van de Hobbyfarm Nieuwjaarsverkoop afgeschreven materialen Openingstijden Bibliotheek Heiloo rond de kerstdagen Lotgenoten contactgroep partnerverlies Stolpboerderij door brand verwoest HEILOO - Op 12 december is plaatsgenoot Mark McConnell Ewing, cum laude geslaagd voor zijn doctoraalexamen geneeskun de aan de universiteit Leiden. HEILOO - Op donderdag 8 janua ri houdt de CDA-fractie een info- uur. Wanneer u een onderwerp met de fractieleden wilt bespre ken, graag van te voren een bericht aan: Henk van der Werf, tel 072-5335150, e-mail: h.vd.werf@heiloo.nl Aanvang om 19 30 uur in het gemeentehuis (oude ingang). HEILOO - Je zult maar Jozef zijn. Wat is hij nu? Gastheer, vader, vreemdeling? Want van het kind Jezus wordt gezegd dat Jozef nu wel of juist niet de 'echte vader' is. En intus sen is Jozef in opspraak terwijl hij het niet helpen kan, misschien zelfs van niets weet! Of is hij de helper in nood? Is Jozef de crisis te boven? Kerstnacht, 24 decem ber om 22.00 uur in de Ter Coulsterkerk, Holleweg 111 met medewewrking van One More Voice en trompet Tom Hoetjes, organist Jan Visser. Voorganger dominee Blaauw Geen kaartver koop! HEILOO - De Hobbyfarm heeft vier jeugdgroepen: woensdag middag, vrijdagavond en zater dagochtend. Bij alle groepen mist men handige vrijwilligers. Vooral mensen die het werken met hout leuk vinden zijn welkom, die de kinderen willen helpen met tim meren en zagen of op een andere manier creatief bezig willen zijn. Als u wilt helpen, neemt u dan contact op met Antoinette Bontje, tel. 072-5338968 of Ineke Hoekstein, tel. 072- 5336052. Stichting Hobbyfarm is gevestigd in de Hofdijk, Marienstein 178a, in Heiloo. HEILOO - Op vrijdag 2 januari houdt Bibliotheek Heiloo weer een verkoop van afgeschreven materialen. De verkoop vindt plaats van 15.00 tot 20.30 uur in de exposi tieruimte van de bibliotheek. Opvallend bij deze verkoop is het grote aantal romans. Daarnaast worden ook nu weer veel jeugd boeken en boeken over allerhan de onderwerpen verkocht, zoals reizen, knutselen en handwerken. Ook voor een grote letterboek, een bundel tijdschriften, enzo voorts is iedereen welkom op deze verkoop van afgeschreven materialen in Bibliotheek Heiloo. HEILOO - Bibliotheek Heiloo is tijdens de beide kerstdagen en op nieuwjaarsdag gesloten Woensdag 24 en 31 december is de bibliotheek tot 16.00 uur geo pend. Zaterdag 27 december is Bibüotheek Heiloo normaal geo pend van 10.00 tot 12.30 uur. HEILOO - Op zondag 11 januari zal voor de tweede keer in dit seizoen een literair jazz café worden gehouden. Dit keer met de schrijver, journa list, columnist en publicist Peter d'Hamecourt. Peter d'Hamecourt (Vlaardingen, 29 mei 1926) begon zijn journalistieke carrière bij de Nieuwe Vlaardingsche Courant. HEILOO - Iedere eerste dinsdag van de maand wordt van 13.30 tot 15.30 uur een bijeenkomst gehou den van de 'lotgenoten contact groep partnerverlies'. Het doel van deze middagen is het ontmoeten en samenzijn van deelnemers die in een vergelijkbare situatie verkeren. Iedereen verwerkt rouw op een eigen manier. Het kan prettig zijn öm hierover met elkaar in gesprek te gaan, om een luiste rend oor te bieden en te ontvangen. Door deze ontmoeting en uitwisse ling van herkenbare gevoelens ondervinden deelnemers steun van elkaar. De groep kent geen vaste samenstelling. Er wordt gepraat over een onderwerp dat door de deelnemers zelf kan worden inge bracht of u neemt actief deel aan een lezing. Ook staan er voor 2009 activiteiten buiten de deur gepland. Het rouwproces is bijvoorbeeld onderwerp van gesprek. Gun je jezelf wel tijd om het verlies te ver werken? Wat vind je van de uit spraak: het vraagt moed om te rou wen? Of iemand brengt een boek of gedicht onder de aandacht dat steun of troost kan bieden. De toegang voor de inloopmidda gen is gratis, voor het bijwonen van een lezing wordt een kleine bijdrage gevraagd. De eerste bi eenkomst in het nieuwe jaar wordt gehouden op dinsdag 6 januari. Voor meer infor matie kunt u contact opnemen met Ida Zoet (ouderencoach), tel. 072- 5331297. HEILOO - Filmmaker Lucas Bugter is derdejaars student aan de Hogeschool InHolland in Haarlem en volgt de opleiding Media Entertainment Management. Vorig jaar heeft hij de succesvolle en veelbekeken reality soap 'Perfect Summer' gemaakt, over de vakantie naar Kreta met zijn vrienden. Het vervolg 'Perfect Summer On Tour' gaat 4 januari in Provadja in premi ère en zal daarna te zien zijn op www.crossmania.nl. De uitdaging was: met weinig geld zo ver moge lijk te reizen door heel Europa en met gebruik van de camera grenzen proberen te verleggen. Lucas: „Samen met mijn vrienden Thomas de Vries en Mike Schreurs zijn we deze zomer drie weken gaan toeren door Europa. Met een backpack en een treinkaartje gingen we het avontuur aan. Dit keer nam ik een professionele HD camera met licht en microfoon mee. Ook hadden we zelf perskaarten gemaakt. Er gingen allerlei deuren voor ons open door dat we zeiden dat wij van 'Dutch television' waren. Echt ongelofelijk, wat voor invloed zo'n camera heeft! Voor ons was hef één groot avon tuur en we deden waar we zin in hadden. We trokken van plaats naar plaats en hebben dit als een soort videogids vastgelegd. Sinds 1 november is www.crossmania.nl online. Dit is het nieuwste media platform van Lucas. Hier kan men ook de 'The Talentshow' bekijken, waarin Lucas talentvolle en gepassi oneerde jongeren uit de wereld van entertainment met de camera volgt, zoals singer/songwriter Remi Walsarie en dj Prunk le Funk (Nils Pronk) uit Heiloo. ,,Ik ben geïnte resseerd in jongeren met passie en ambitie. Hoe proberen ze hun dro men waar te maken? Daar wilde ik iets mee doen. Passie is één van de grootste bronnen van creativiteit." Van een geheel ander kaliber, en ook te zien op crossmania.nl, is het programma Bodemloos. Hier ver kent Lucas met een paar maten met de camera op komische wijze de grens tussen schijn en werkelijk heid. De nieuwste aanwinst van Bodemloos, te zien vanaf begin januari op de website, is van schitte rende beeldkwaliteit en is een komi sche persiflage op het programma 'Het Spijt me'. „Met een 'echte' Tv-ploeg zijn we bij mensen aan gaan bellen met een cameraman, een bos bloemen en de boodschap, dat iemand spijt wil betuigen. Het is opvallend, hoe openhartig mensen voor de camera Verder werkte hij als buitenlandcor respondent van het Algemeen Dagblad. In 1989 vestigde hij zich in de hoofdstad van wat toen nog de Sovjet-Unie was. Van hieruit was hij actief voor het NOS Journaal en de VRT. Op 30 juni 2008 deed hij voor het laatst verslag voor het NOS Journaal, waarna hij met de VUT ging. In zijn carrière van 18 jaar bij de NOS heeft hij meer dan 3000 reportages gemaakt. D'Hamecourt woont nog steeds in Ignatovskoje, een gehucht 130 kilometer ten zuid oosten van Moskou, samen met zijn vrouw Zoja Rjoetina. Van zijn hand verschenen de volgende boeken: Moskou is een gekkenhuis, 2006 Russen zien ze vliegen: van Perestrojka tot Poetin, 2007 Petersburg, paradijs in het moeras, 2008, en Leven als God in Rusland. Al deze boeken werden uitgegeven bij Uitgeverij Conserve. Het Walter Mooy Trio met klarinettist Frans van Berkel zorgt voor de muzikale omlijsting. Kaarten zijn verkrijgbaar vanaf vrijdag 2 januari bij Boekhandel Deutekom. Aanvang lezing is 11.00 uur, zaal open 10.30 uur. Entree: 7,50 (met gratis kopje koffie). Inlichtingen en ook kaartverkoop: 072-5115511. HEILOO - Een felle brand heeft In de nacht van dinsdag op woensdag een monumentale stolpboerde rij aan de Groeneweg in Heiloo verwoest. De brandweer kreeg rond half drie de melding binnen. Al gauw bleek dat de boerderij niet meer te redden was. De stolp stond geruime tijd te koop voor een half miljoen euro en werd tijdelijk niet bewoond. Het college van burgemeester en wethouders van Heiloo had vorig jaar de stolp aan de Groeneweg 12 de status van gemeentelijk monument gegeven. De stolp had een grote cultuurhistorische waarde. Zo stamt de boerderij nog uit de tijd dat Heiloo vooral een bollendorp was. De stolp was er een in een rij van drie. De andere twee waren al verdwe nen Verder staan voor de stolp leilinden en staat het op een verhoging, een strandwal. De oorzaak van de brand is nog onbekend. Foto: Carolien Breed reageren. We zijn vervolgens nog een stap verder gegaan en hebben een complete klas mee naar buiten gekregen voor het zogenaamde pro gramma." Van idee tot en met de eindmonta ge worden deze video's door Lucas en zijn vriendenteam uitgevoerd. Kaarten voor de première van 'Perfect Summer on Tour' vertoond in Provadja (Alkmaar) op zondag 4 januari, aanvang 20.15 uur, zijn online of telefonisch via 06- 27286769 te besteden. De hoofdrolspelers van 'Perfect Summer on Tour'; Thomas de Vries, Mike Schreurs en Lucas Bugter. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 13