Heiloocontact Veilig omgaan met vuurwerk Meer informatie? Bel! Verkeer Woonomgeving 23 DECEMBER 2008 UITKIJKPOST Uitbreiden parkeerterrein westzijde station Het college van burgemeester en wet houders heeft besloten aan de Nederlandse Spoorwegen te Utrecht vrijstelling te verlenen van de voor schriften van het geldende bestem mingsplan Stationsomgeving 1995 voor het uitbreiden van het Park Ride-terrein met 60 (lang)parkeerplaat- sen, direct ten westen van het NS-sta- tion Heiloo en in het verlengde van het huidige parkeerterrein. Ter inzage Het besluit met de daarbij behorende stukken ligt met ingang van maandag 29 december a.s. gedurende zes weken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeente- - huis. Bezwaar Tegen het besluit kunnen belangheb benden binnen zes weken schriftelijk een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij Burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Indien er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzienin- genrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstge noemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Drukte rond halve marathon van Egmond Op zondag 11 januari 2009 vindt de halve marathon van Egmond plaats. De organisatie verwacht ook dit jaar weer een grote toeloop van deelne"- mers.en toeschouwers. Hiervoor wor den speciale pendelbussen ingezet tussen Heiloo/Alkmaar en Egmond. Om de bussen vrije doorgang te kun nen verlenen worden diverse verkeers maatregelen genomen. Wegafsluiting Gedurende de hele dag zal de Heilooër Zeeweg tussen Heiloo en Egmond aan Zee door de politie wor den afgesloten voor doorgaand ver keer. Na afloop van de halve marathon (zondagmiddag) wordt een topdrukte verwacht vanuit Egmond richting Alkmaar. Tijdens deze spitsperiode sluit de politie de Kennemerstraatweg tussen de Kerkelaan en de Heilooër Tolweg (Ring Alkmaar) voor doorgaand verkeer af. Op diverse kruispunten in Heiloo worden verkeersregelaars en politie(motoren) ingezet. Autoverkeer richting Alkmaar wordt met bebording omgeleid via de Kanaalweg. Direct aanwonenden van de Kennemerstraatweg kunnen uiteraard hun woning bereiken. Meer informatie Meer informatie over de halve mara thon en/of bereikbaarheid kunt u vin den op www.egmondhalvemarathon.nl. Voor vragen over de verkeersmaatre gelen kunt u contact opnemen met mevrouw E.Negenman van de afdeling Ingenieursbureau, telefoonnummer 072 535 67 63, of met de heer B. van Dijk van de politie Egmond, telefoon nummer 0900 88 44. Ontheffing op verkeersmaatregel Burgemeester en wethouders hebben besloten om een ontheffing te verlenen aan de zuivelservice Heiloo op het vrachtwagenverbod in de Butterlaan. Hierdoor wordt de zuivelservice niet benadeeld bij uitvoering van zijn route. Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het afgeven van een onthef fing, kunt u hiertegen binnen zes weken na de dag van deze publicatie, een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA. Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Indien er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzienin- genrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstge noemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een mevrouw E. Negenman van de afdeling Ingenieursbureau, telefoonnummer 072 535 67 63. nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Het gemeentehuis is bereikbaar op 072 535 66 66, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Beheer Openbare Ruimte is bereikbaar op 072 535 68 68, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur Verkoop De verkoop van vuurwerk is op goedgekeurde verkooppunten toegestaan op de laatste drie dagen van het jaar. Dit jaar zijn 29, 30 en 31 december als verkoopdagen aangewezen. Het is verboden vuurwerk af te leveren aan perso nen jonger dan 16 jaar. Vanzelfsprekend is het verboden illegaal vuurwerk in bezit te hebben. In Heiloo zijn dit jaar geen verkooppunten van vuurwerk. Afsteken Vuurwerk mag worden afgestoken tussen 31 december 10.00 uur en 1 januari 02.00 uur. Bij het afsteken van vuurwerk op andere tijdstippen en het in bezit hebben van illegaal vuurwerk riskeert u een fikse boete en uiteraard in beslagname van het vuurwerk. De politie houdt strikt toezicht hierop en voert extra controles uit. Jongeren tussen.de 12 en 17 jaar kunnen een alternatieve werkstraf opgelegd krijgen als ze zich niet aan de regels houden. Veiligheid Gooi nooit vuurwerk naar mensen of dieren Houdt huisdieren binnen Zet vuurpijlen in een fles die gedeeltelijk is gevuld met zand Steek vuurwerk alleen aan met een sigaret of sigaar of een speciale lont Steek weigeraars nooit opnieuw aan Begin het nieuwe jaar met een schone straat Het weghalen van gebruikte flessen en het opruimen van de restanten van afgestoken vuurwerk is in ieders belang. Cijfers tonen aan, dat bijna 40% van de vuurwerkslachtoffers valt op nieuwjaarsdag. Jongeren rapen op 1 januari zwerfvuurwerk (weigeraars) op van de straat en steken dit opnieuw af, met mogelijk nare gevolgen. De veegwagen van de gemeente gaat op vrijdag 2 januari 2008 aan de slag om de straten verder schoon en veilig te maken, maar de hulp van de bewoners daarbij is ook nodig. Wij doen een beroep op de inwoners van Heiloo een bijdrage te leveren aan een daling van het aantal vuurwerk slachtoffers door de restanten van afgestoken vuurwerk direct op te ruimen, gebruikte flessen in de glascontainer te deponeren en zo Heiloo bij de start van het nieuwe jaar een schoon aanzien te geven. Zwerfvuurwerk kan het best als volgt worden opgeruimd: Resten van vuurwerk natmaken (als het kruit nat is, kan het niet meer afgaan) Bij elkaar vegen In de grijze vuilcontainer deponeren. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw P.M. van der Last, veiligheidscoördinator, van de afde ling Bestuursondersteuning, telefoonnummer 072 535 66 44. Het einde van het jaar nadert en dat betekent voor sommigen 'dikke pret', want er mag vuurwerk worden afgesto ken* maar voor anderen zijn het angstige dagen omdat ze schrikken van de knallen en bang zijn voor rondvliegende rotjes. Ook voor huisdieren zijn deze dagen niet de meest plezierige van het jaar. Om het voor iedereen leuk te houden, is het van belang op de volgende zaken te letten.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 16