Kerstnacht in Corneliuskerk Leerlingen gaan wedden voor het goede doel Gospel in Egmond-Binnen, een échte belevenis Jac P Thijsse leerlingen zetten zich in voor Child Care Africa Kerstliederen en een glas warme glühwijn Workshops Hakken in Hout in Egmond regio 21 Kerstexpositie bij Perspectief Café voor mantelzorgers Publiek mag meezingen, swingen en klappen met gospelkoor B.lief tijdens concert in Adelbertuskerk REGIO - In de week van 15 december vonden, zoals ieder jaar, op het Jac P Thijsse College de cultuurdagen plaats. Dit jaar stond het in teken van het goede doel. Als onderdeel hiervan zetten de eindexamenklassen zich in voor Child Care Africa. Dit is een stichting die lokale pro jecten in Afrika steunt. Zo zetten zij zich momenteel samen met SA Cares for live in voor het regelen van studiebeurzen voor arme maar getalenteerde leerlingen. Met behulp van deze beurzen kunnen zij goed onderwijs krijgen. De eindexamenklassen proberen geld in te zamelen. Elke klas stelt zich een doel en zoekt hier sponso ren voor. Pas als de klas dit doel kan reali seren, worden de donaties uitge keerd. 6vE heeft als doel om in minimaal tien soorten verschillende media een vermelding over dit pro ject te krijgen. Zij worden hierbij gesponsord door een vrijwillige bijdrage van de ouders van de leerlingen. LIMMEN - Na de feestelijke kerstnachtviering van 23.30 uur op 24 december zal er warme glühwijn geschonken worden in de Corneliuskerk van Limmen. Het Liturgisch koor zal vóór de viering rond de kerststal Engelse christmas-carols ten gehore bren gen, waarna met Nederlandse kerst liederen de samenzang wordt inge zet. Het belooft een sfeervolle viering te worden waarbij iedereen is uitgenodigd. Dat geldt voor alle vieringen. De kerkdeuren van de Corneliuskerk staan voor iedereen open. Om 16.00 uur wordt begon nen met kindje-wiegen voor de allerkleinsten. Om 17.30 en 19.15 uur zijn er de gezinsvieringen met daarin een kerstmusical. Om 21.30 uur is de plechtige vie ring met gemengd koor, en om 23.30 uur de feestelijke viering. REGIO - Op de kersttentoonstelling van de amateur-kunstenaarsvereniging 'Perspectief' is van alles te beleven: van aquarel tot olieverfschilderij, van figuratief tot abstract. Er is keramiek en beeld houwwerk en ook etsen en textielwerk zijn er te zien. Perspectief is een bruisende vereniging met meer dan 250 leden, waarschijnlijk de grootste 'kunstclub' van Noord-Holland. De succesvolle werk wijze bij de vereniging is sinds de oprichting, veertig jaar geleden, onveranderd gebleven. De begelei ders geven individueel les en stimuleren ieder op het eigen niveau. Daarnaast leren de leden ook veel van elkaar. Dit werkt heel positief. De kerstexpositie geeft een mooi beeld van het gevarieerde werk van de leden. De expositie is onderdeel van de Winterroute Castricum/Heiloo en geopend op 25, 26, 28 december en 1, 2, 4 januari, van 13.00 tot 17.00 uur. Ateliers De Duinrand, Van Oldenbarneveldtweg 37, Bakkum, toegang gratis. Aangeleverde foto REGIO - Op woensdag 7 janua ri is in het Rode Kruisgebouw aan de van Speykkade 61 te Castricum weer een café voor mantelzorgers. De heer Camps zal deze avond een interessante lezing geven over Dijk en Duin. Aanvang 19.30 uur. Iedere eer ste woensdag van de maand organiseren de vrijwilligers van het Steunpunt Mantelzorg Ijmond, tegenwoordig Tandem en het Rode Kruis deze avond voor mantelzorgers. Als uw partner, ouder of kind langdurig ziek blijft gaat uw leven veranderen. Het is prettig met lotgenoten en deskundigen ervaringen uit te wisselen. Er is altijd een consulent van Tandem aanwezig. De bijeenkomsten van het café zijn bedoeld voor deze regio, dus ook voor mensen uit Limmen, Akersloot, Uitgeest, et cetera. Er zijn geen kosten aan deze bijeenkomsten ver bonden. Wie deze avond wil bijwonen en daarvoor hulp nodig heeft voor een thuisblijver, kan bel len naar Tandem, tel. 023- 8910610. Ook voor vervoer kan gezorgd worden. REGIO - B.lief, een bijzondere naam voor een bijzonder koor: believe betekent geloven; be 'lief4 staat óók voor 'wees aardig voor elkaar' en met enige fantasie valt er ook 'alsje blieft' uit op te maken! Zaterdag 27 december, derde kerstdag, gaat het koor op herha ling in de Adelbertuskerk in Egmond-Binnen. Natuurlijk zullen er gospels worden gezongen, die aansluiten bij de kerstgedachten. Van het publiek wordt verwacht dat het meezingt, meeswingt én mee klapt. En als er door de aanwezigen weer nét zo uitbundig wordt meege daan als in de vorige bijeenkomst, dan belooft het weer een mooie avond te worden. Er wordt - nét als in de eerste vie ring van het koor - een lied samen gezongen met de kinderen in de kerk, maar natuurlijk is er ook aan dacht voor stilte, voor verhalen én voor bezinning: 'Eamilie? Zijn dat alléén je bloedverwanten óf is er meer dan dat?' U wordt door B.üef uitgenodigd om bij hun vrije viéring aanwezig te zijn. De aanvang is om 19.30 uur. Na afloop (de viering zal een klein uurtje duren) zorgt het black gospelkoor voor een kopje koffie, thee óf limonade voor de kinderen. Tijdens het concert van B.lief in de Adelbertuskerk zullen onder andere gospels worden gezongen die aansluiten bij de kerstgedachten. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 19