Ontwikkeling beleid maïsteelt Castricum Cursus geheugentraining EHBO Akersloot geeft beginnerscursus Hakken in hout in de Glazen Houtbokaal REGIO 21 Volgend jaar lopen de huidige vergunningen af Het eerstvolgende overleg vindt in januari plaats Stichting Welzijn Castricum leert u uw geheugen te trainen en te verbeteren Grote Oudejaarsdrive in Akersloot Senioren en leerlingen 'strijden' tijdens Groot Dictee Castricum Kerstjazz in Joeb Informeer naar mogelijkheden voor verenigingen of bedrijven Kerstmorgen in de Jozef Protestantse Kerk UITKIJKPOST 23 DECEMBER 200 REGIO - Vertegenwoordigers van het buitengebied gaan - op uitnodiging van het college van burgemeester en wethouders - nieuw beleid ontwikkelen voor de maïsteelt in de gemeente Castricum. De groep hoopt eind februari met het resultaat te komen. Deelnemers aan het overleg zijn Mart Brouwer de Koning en Hans Sander (LTO Noord), Gerard Veldt (Werkgroep Veehouders Castricum), Aad de Wit (van Stichting Alkmaardermeeromgeving), Hans Stapersma (Vögelwerkgroep), Ron Duindam (Archeologische Werkgroep Oer-LJ) en Mare Winder (hoofd Strategie en Beleid van de gemeente). Onafhankelijk voorzitter is Hans van Zijst; ambtelijk secreta ris is René Marcelis, projectleider buitengebied bij de gemeente. Vorige week namen de vertegen woordigers voor het eerst letterlijk en figuurlijk plaats op de stoel van het college. Wethouder Christel Portegies gaf het startsein en lichtte de opdracht toe. Volgend jaar lopen de huidige vergunningen voor maïsteelt ten einde. Het college wil graag horen of daar een beter systeem voor in de plaats kan komen en of de administratieve lastendruk kan worden verminderd. Het college heeft toegezegd het oor deel van de werkgroep in principe over te nemen en - als onderdeel van de kadernota buitengebied - voor te zullen leggen aan de raad. Wethouder Portegies gaf aan dat deze aanpak nieuw is voor de gemeente. Het experiment past in het beleid van de gemeente om de burgerparticipatie te vergroten. De eerste bijeenkomst stond vooral in het teken van het geza menlijk verkennen van de feiten. Ook is de geschiedenis van de maïsteelt in de gemeente en van de regulering van de teelt in beeld gebracht en zijn de verschillende belangen die in het geding zijn op een rij gezet. Het eerstvolgende overleg vindt begin januari plaats. De groep ver kent dan de mogelijkheden voor de toekomst. REGIO - In januari start de Stichting Welzijn Castricum een cursus geheugentraining. Met deze cursus leert u op een plezierige manier hoe u uw geheugen kunt trainen en dus verbeteren, want van een goed geheugen heeft u elke dag ple zier. Een goed geheugen maakt het leven een stuk makkelijker. Of het nu gaat om een routebeschrijving te onthouden, namen beter in je op te nemen, of zonder een boodschap penlijstje toch met de juiste artike len thuis te komen, het is allemaal te leren door gebruik te maken van verschillende geheugentechnieken. Daarnaast krijgt u inzicht in de wer king van ons geheugen en leert u hoe de hersenen herinneringen opslaan en weer ophalen. Het geheugen is een functie waarbij ons hele wezen is betrokken. Reden te meer om niet te vergeten u tijdig voor deze cursus aan te melden. De cursus bestaat uit vijf bijeen komsten met een steeds groter wor dende interval, zodat u optimaal het geleerde in de praktijk kunt toetsen en na afloop uw geheugen een merkbaar betere conditie heeft. De data zijn dinsdag op 13 en 20 januari, 3 en 24 februari en 10 maart tussen 10.00 en 12.00 uur, kosten zijn 25,-. U kunt zich aan melden bij de Stichting Welzijn Castricum tel. 0251-656562 of via info@welzijncastricum.nl. De cur sus wordt gehouden in de Tuin van Kapitein Rommel, de ingang is schuin tegenover het NS-station Castricum. AKERSLOOT - EHBO Akersloot is voornemens om begin 2009 weer een beginnerscursus te organiseren. Op deze cursus wordt u een complete EHBO- training aangeboden van ver bandleer en reanimatie (inclu sief AED training). Start januari, het examen vindt plaats in april. Meer informatie via ehbo.akersloot@gmail.com, of bel met Rob Dekker, tel. 06-16294024. De meeste verzekeringsmaatschap pijen vergoeden uw cursus. Geef u snel op op een cursus kan men maximaal twaalf personen opleiden en de helft hiervan is al bezet. Overal in het land verschij nen bij publieke gebouwen, winkel centra en verenigingen AED. Dit is een positieve ontwikkeling die door LIMMEN - Is Jozef de crisis te boven? Hem is verteld dat hij wel of niet de vader is van het kind Jezus. Wat moetje nu met zo'n boodschap: wel of niet! Er staat toch wel wat op het spel! Komt Jozef deze crisis in zijn leven te boven? Is het ook onze crisis? Kerstmorgen om 10.00 uur in de Protestantse kerk in Limmen. Wilma Ploegaert bespeelt de harp, meneer Westers het orgel en dominee Blaauw de preek stoel. Iedereen is welkom. AKERSLOOT - Op zondag 28 december kunnen de klaverjas liefhebbers weer terecht op de traditionele Oudejaarsdrive die elk jaar in café De Vriendschap wordt gehouden. Een drive met een prachtige prijzentafel met onder andere Senseo koffiezet apparatuur, dvd-spelers, paling, levensmiddelenpakketten. Vooral met het .oog op de nade rende Oudejaarsavond is de prij zentafel geheel afgestemd op dit feestelijke gebeuren. Wie niet zo gelukkig-is met het klaverjassen kan zijn geluk altijd proberen bij de grote verloting waar deze prachtige prijzen ook te winnen zijn. De aanvang van de drive is 15.00 uur en Opgave is mogelijk telefonisch 0251-312866 of 's avonds in het café. Ook rokers zijn welkom, café de Vriendschap heeft sinds oktober een prachtige rookcabine zodat verstokte rokers ook aan hun trekken kun nen komen. EGMOND - Niet elke feestdag is hetzelfde, maar iedereen vindt Kerstmis altijd geweldig! En dat vinden ze in Joeb ook. En daarom wordt dit met de jaarlijkse kerst jazz gevierd! Dit jaar treedt een geweldig JazzDuo op. Wil je er ook bij zijn? JOEB, op de Herenweg 69 te Egmond-Binnen, gaat om 21.00 open en om 22.00 zal het jazzduo beginnen. Om 02.00 uur zal deze avond afgelopen zijn. Entree: drie euro. de vereniging wordt toejuicht. Sinds enige tijd is de EHBO-vereniging Akersloot in het bezit van twee AED apparaten, hierdoor kunnen wij nu ook AED trainingen worden aange boden, voor groepen en individuen. Informeer naar de mogelijkheden voor uw vereniging of bedrijf. Geïnteresseerden dienen wel in het bezit te zijn van een geldig rea- nimatiediploma. Informatie via eerdergenoemd nummer of mail adres. REGIO - Op de grens van Egmond-Binnen en Castricum (Noord Bakkum) staat op de hoek van de Limmerweg en het Groenelaantje de bloemenkas van Simon en Vera Kramer, sinds enige tijd omgedoopt in het Glazen Houtlokaal. Vaak komt in dit landelijke gebied uit deze kas een heftig kloppend geluid, veroorzaakt door een aantal personen die daar dan uit een boomstam een houten reliëf hak ken. De houtschilfers vliegen in het rond, veroorzaakt door enkele enthousiaste mensen die deelnemen aan een workshop houtbewerken onder leiding van Jos Apeldoorn uit Egmond-Binnen. Er wordt eerst gehakt om de grove contouren te maken. Daarna wordt door het ras pen het oppervlakte egaal en ver volgens met schuurpapier het beeld glad gemaakt waardoor de prachtige houtnerf zichtbaar wordt. In een dag die begint óm 10.00 en duurt tot 16.00 uur wordt een beeld gemaakt, die ook in de olie gezet kan worden. Elke deelnemer zoekt zelf een stuk hout uit, dat beschikbaar wordt gesteld. Voor gereedschap wordt gezorgd en ook de lunch wordt aan geboden. Een grote potkachel zorgt voor de warmte en op het einde van de dag worden de werkstukken bekeken onder het genot van een drankje. Heb je interesse om ook kennis te maken met het werken in hout? Er zijn nog enkele plaatsen over op zaterdag 10 januari, 21 februari, 7 maart en 4 en 18 april. Voor meer informatie en opgave kunt u bellen met Jos Apeldoorn, tel. 072-5062410. REGIO - Op 6 november organiseerden de bibliotheek en de stichting Welzijn Castricum, het tweede Groot Dictee Castricum. Een groep senioren nam het op tegen leerlingen van het Jac P Thijsse en het Bonhoeffer college. De winnares was mevrouw Fokkens met slechts zeven spelfouten. Beste leerling was Florien Reichert van het Bonhoeffer College met 9 fouten, Loes Hooijenga was de beste JPT-er met tien fouten. Het dictee werd voorgelezen door Sjoerd Kuyper en is net als vorig jaar geschreven door Han Peusken, oud leraar Nederlands van het Jac P Thijsse college. Aangeleverde foto Tijdens het werken met hout, vliegen de houtschilfers in het rond en komen de mooiste creaties tevoorschijn. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 21