JANUARI FEBRUARI MMt Waanzinnige sportdag in Heiloo Eensgezindheid Heiloo viert 110-jarig bestaan Nieuwjaarsreceptie gemeente Heiloo Vakantie als inspiratie voor filmmaker Lucas Bugter Herstel landgoed Nijenburg Dertig jaar zwemmen zwembad Loos Uniek woningbouwproject Akersloot voorbeeld voor de provincie Juf Ans Sondij gaat met de vut Onderscheidingen bij brandweer Heiloo Overeenkomst Kennemer Wonen en Heiloo een feit Carnaval Gorteldonk weer groots gevierd Leerlingen JPT organiseren 'Lots of Fun No Alcohol' Graadje minder op basisscholen tijdens Warme truiendag Wethouder leest voor op basisschool Traditionele nieuwjaarsduik trekt veel stóere deelnemers Kickboxer Ginty Vrede overlijdt na training Genieten van vijfde Egmond Wandel Marathon Burgemeester Romeyn leest voor HEILOO - De gemeente en het jongerenwerk hielden donderdag 3 januari een sportdag voor alle sportievelingen van acht tot en met 16 jaar. De deelnemers konden zich in sporthal Het Vennewater uitleven op onder andere een klimwand, in een pannakooi en tijdens een streetdanceles. De sportdag werd afgesloten met een supergezellige disco in Buk Buk. EGMOND - Talloze onverschrokken zwemmers holden op de eerste dag van het nieuwe jaar, vanaf het strand in Egmond, het koude water van de Noordzee in. HEILOO - De oudste vereniging uit Heiloo vierde dit jaar haar 110 jarig jubileum. De officiële concerten die ter gelegenheid van het 110 jarig bestaan in Heiloo in de Ter Coulsterkerk zijn gehouden op 12 april, op 1 november en op 20 december (kerstconcert). HEILOO - Op maandag 7 januari hield de gemeente Heiloo haar jaarlijkse nieuwjaarsreceptie in de Witte Kerk aan de Heerenweg. Zoals gebruikelijk werd deze geopend met een toespraak door burgemeester Hans Romeyn. HEILOO - Met 15 jongens op vakantie haar Kreta waar niets anders te wachten staat dan feesten. Tweedejaars student Media en Entertainmentmanagement Lucas Bugter (19) uit Heiloo maakte er een film over. Een samenvatting van twaalf internetafleveringen van de real life soap Perfect Summer ging 3 januari in première in Alkmaar. HEILOO - Zwembad Loos bestond in februari dertig jaar. Met bijna de pensioen gerechtigde leeftijd voor de deur, nemen Arth en Suzan Loos meer tijd voor zichzelf. Maar aan stoppen denkt het tweetal nog lang niet na. AKERSLOOT - In aanwezigheid van burgemeester Emmens, wethouder Portegies, gedeputeerde Baggerman en vele anderen presenteerde architect John Kerssens op 6 februari het voorlopige ontwerp voor twintig starterswoningen. Het bijzondere aan dit bouwproject is, dat de startende kopers met begeleiding van adviesbureau De Regie uit Amsterdam, de projectontwikkeling zelf doen. Gemeente Castricum wil door middel van collectief particulier opdrachtgeverschap (CPO) betaalbare woningen voor starters realiseren en zo jonge mensen binnen de gemeentegrens houden. HEILOO - Na 42 jaar in het onderwijs gaf juf Ans Sondij van CBS De Duif dit jaar het stokje over. Een belangrijke fase van haar leven werd op 1 februari afgesloten. HEILOO - Burgemeester Hans Romeyn van de gemeente Heiloo heeft op 2 februari tijdens de jaarvergadering brandweercommandant Martin Lambert het verzilverd brandweerkruis opgespeld voor zijn 25-jarig dienstverband. Er waren zaterdag ook onderscheidingen voor plaatsvervangend commandant Wim Grootendorst en Johan Koedijk. Zij vierden hun 20-jarig jubileum. HEILOO-Maandag 4 februari werd in Bowling Heiloo de samenwerking tussen Kennemer Wonen, gemeente Heiloo en projectontwikkelaar Bouwfonds bezegeld met een handtekening onder de overeenkomsten van project Zuiderloo. Het project moet in 2020 zijn voltooid. LIMMEN - Limmen stond van 1 tot 5 februari bol van de carnavalsactiviteiten. Deze begon op vrijdag met het carnaval voor de Gorteldonkse basisscholen in Leutbunker De Burgerij. Zaterdag werd er meegereden in de optocht van buurtkern Pieperduin en 's avonds werd een gezellige carnavalsviering gehouden in de Corneliuskerk. Aan het eind van deze viering werd pastor johan Oiling geridderd met de Gortige Gortzak. HEILOO - Op 14 februari gaven Milou Beems, Bo Pesch en Charlotte Bus van het Jac PThijsse college een 'Lots of Fun No Alcohol' feest in Bob's Party Palace Uitgeest. Dit bijzondere initiatief werd bedacht om te laten zien dat een avond ook leuk kan zijn zonder alcohol. HEILOO - Op vrijdag 15 februari luidden wethouder Jacob Ouderkerken en wethouder Rob Opdam de Warme truiendag in Heiloo in. Deze dag zetten scholen de verwarming enkele graden lager, zodat er die dag minder CO2 werd uitgestoten. HEILOO - Op maandag 28 januari is Natuurmomenten met herstelwerkzaamheden op het landgoed Nijenburg gestart. De werkzaamheden duurden tot ongeveer half maart. Het herstelplan Nijenburg heeft tot doel de parkaanleg rondom het woonhuis in oude glorie te herstellen. Dit is van belang omdat de cultuurhistorische betekenis van Nijenburg voor de regio groot is en behouden moet blijven. Natuurmonumenten heeft hier een herstelplan voor opgesteld. HEILOO - De 22-jarige Ginty Vrede is op maandagavond 28 januari geheel onverwachts overleden, terwijl de kickboxer van Bearpaw Gym zich, enkele weken daarvoor nog wereldkampioen zwaargewicht MuayThai mocht noemen. De sportieve Heilooër maakte een bliksemcarrière. Een hartstilstand maakte hier echter abrupt een einde aan. AKERSLOOT - Tijdens de Nationale Voorleesdagen kregen de kleuters van de johannesschool in Akersloot bezoek van wethouder Ber Hes. In de Bibliotheek van Akersloot wist hij hen te boeien. EGMOND - Een record aantal deelnemers heeft zaterdag 26 en zondag 27 januari deelgenomen aan de vijfde editie^van de Egmond Wandel Marathon. Maar liefst 14.500 Nordic Walkers vertrokken vanuit Egmond aan Zee, om over het strand en door het duin van het Noord-Hollands duinreservaat en de Schoorlse duinen te wandelen. HEILOO - In het kader van de Nationale Voorleesdagen, die gehouden werden van woensdag 23 januari tot en met zaterdag 2 februari, was burgemeester Romeyn woensdag 23 januari te gast bij kinderdagverblijf Ollie B. Bommel om de kleintjes voor te lezen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 23