Tios err Circus Bongo vierden samen jubileum 'Jong-leren' met Ali B Ringsteken in Limmen traditioneel gemoedelijk Fanfare Showband Heiloo vierde jubileum Eerste jeugdteam TC Heiloo United kampioen Foresters clinic met AZ trainers groot succes Gezellig muziekfeest in het Vennewater Heiloo geniet van Kunstzesdaagse EK sfeer zit er goed in Oud-directeur Wïm Blom neemt afscheid van Elckerlyc Vijftiende editie Roefeldag Gemeente Heiloo huldigt verkeersbrigadiers Egmondse Cultuurprijs voor Stichting Historisch Egmond Archief Heiloo 1951 -1985 naar Regionaal Archief Strandbibliotheek van Castricum geopend Sven Jonker behaalt wereldtitel rolstoeltennis Eerste paal de grond in voor nieuwbouw de Springschans Eerste Veteranendag gehouden in Heiloo LIMMEN - Zondag 8 juni vierde sportvereniging Tios uit Limmen haar vijftigjarig jubileum. In een grote circustent, die in het park aan de Vuurbaak staat, werden door alle jazz- en gymgroepen van Tios demonstraties gegeven. LIMMEN - In het weekend van 7 juni stond in Limmen een grote circustent, onder andere ten behoeve van de NTI-NLP foundation. De afsluiting van het programma was een optreden van niemand minder dan de immer positieve Nederlandstalige rapper Ali B. LIMMEN - Zondag 8 juni vond het jaarlijks terugkerende ringsteken plaats aan de Dusseldorperweg. Vrolijk en soms prachtig uitgedost draafden man en paard langs de palen, om zo geconcentreerd mogelijk de ringen aan de stokte rijgen. HEILOO - Het was zondag 7 juni een gezellig muziekfeest in Sporthal 't Vennewater. Nick en Simon vormden de hoofdact van de avond en stalen met hun bekende hits en frisse optreden de harten van vele jonge en oude meisjes in de zaal. HEILOO - In aanwezigheid van de leerlingen, docenten, directie van het bouwbedrijf, en enkele omwonenden sloeg wethouder Ouderkerken op maandag 2 juni om 09.00 uur de eerste paal de grond in voor de nieuwbouw van OBS de Springschans. Heiloo bouwt hiermee haar eerste duurzame basisschool. HEILOO - Op 10 juni bestond Fanfare Showband Heiloo maar liefst veertig jaar! Op zaterdag 31 mei werd in sporthal Het Vennewater het jubileum gevierd. HEILOO - Zaterdag 7 juni werd de F-pupillen clinic bij Foresters met medewerking van AZ een daverend succes. Twee AZ-trainers hielpen bij het vier-tegen-vier spel, namelijk Michael Buskermolen en Nick van Aart. Onder deze deskundige leiding deden de meisjes en mmmc jongens natuurlijk extra hun best. aSSilÉ HEILOO - Het Eerste jeugdteam van TC Heiloo United, spelend in de vijfde klasse van de senioren, is in juni met glans kampioen geworden. Het team bestaat uit Rowie Kouw (15 jaar), Juliette Smit (14 jaar), Rik Bilars (17 jaar) en Viktor Rotteveel (14 jaar) en kan voor de grootste tennisvereniging van Heiloo in de toekomst nog vele successen halen. HEILOO - De stemming zat er goed in, nadat het Nederlands elftal deze zomer won van regerend kampioen Italië, en vervolgns met dikke cijfers Frankrijk en Roemenië werd verslagen. Helaas strandde het legioen alsnog in de kwartfinale. Deze oranjesupporters in de Boswijk hebben echter kort maar hevig genoten! HEILOO - Van 10 tot en met 15 juni stond het Trefpunt in het teken van de Kunstzesdaagse. Tijdens deze dagen exposeerden elf kunstenaars uit de regio hun eigen werk en gaven workshops. De officiële opening werd gedaan door burgemeester Romeyn met vervolgens een inspirerende openingsact van Gruppo Fiesta Espana. In totaal hebben tijdens de kunstzesdaagse 724 bezoekers te tentoonstelling bekeken. HEILOO-Woensdag 18 juni stopte, na bijna veertig jaar-in het basisonderwijs, waarvan de laatste 24 jaar bij Freinetschool Heiloo, later Elckerlyc genaamd, Wim Blom met lesgeven. LIMMEN - Ongeveer vijftig kinderen van de basisscholen PaxChristi en Sint Maarten hadden deden op 8 juni mee aan de Roefeldag in Limmen. Burgemeester Emmens-Knol gaf het startsein door de kinderen uit groep 6,7 en 8 te vertellen over haar beroep. Onder toezicht van ouders gingen de kinderen hierna in groepjes langs de elf deelnemende bedrijven, waaronder een slagerij, een autobedrijf, een kapsalon en een bloemenzaak. HEILOO - Maandag 16 juni werden alle verkeersbrigadiers, die schoolkinderen van de Radboudschool en de Springschans veilig helpen oversteken bij het drukke kruispunt Stationsweg/ Breedelaan, in het zonnetje gezet. De oorkonden zijn een blijk van waardering van de gemeente voor hun vrijwillige inzet. HEILOO - De gemeente Heiloo heeft een afspraak met Alkmaar om archieven die volgens de Archiefwet openbaar zijn, over te brengen naar het Regionaal Archief Alkmaar. Dit, om het archief op een centrale plek te huisvesten en inzichtelijken toegankelijk te maken voor iedereen. Op donderdag 26 juni werd door burgemeester Romeyn 48 meter archief uit de periode 1951 -1985 officieel overgedragen aan de directeur van het Regionaal Archief, de heer Post. CASTRICUM - Net als vorig jaar konden bezoekers van de Noord-Hollandse stranden vanaf zaterdag 28 juni weer terecht in de strandbibliotheek. Een bibliotheek speciaal gevuld met heerlijk leesvoer voor op het strand. De strandbibliotheek van Castricum werd op zaterdag 28 juni om 11.00 uur officieel geopend door wethouder Hes. EGMOND - Op vrijdagavond 6 juni is in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef de Egmondse Cultuurprijs 2008 uitgereikt aan Stichting Historisch Egmond. Uit de vele genomineerden heeft de jury besloten Stichting Historisch Egmond voor het jaar oo&het beeldje 'Ogen op Steeltjes', de oorkonde, het juryrapport en de 500 euro te overhandigen. AKERSLOOT - De 17-jarige Sven jonker uit Akersloot is geboren met een spina bifida, ook wel 'open rug' genoemd, waardoor zijn beide benen verlamd zijn. Dit gegeven weerhoudt de Akersloter er echter niet van op sportief gebied actief te zijn; en met succes. Tijdens de Invacare World Team Cup, die werd gespeeld van 9 tot en met 15 juni in Cremona, Italië, heeft hij de eerste plaats behaald tijdens de World Team Cup rolstoeltennis. HEILOO - Donderdag 5 juni werd de eerste Veteranendag in Heiloo gehouden. De Veteranendag is ingesteld in 2005 ter herdenking van en als eerbetoon aan de Nederlandse veteranen en hen die zich hebben ingezet in dienst van de vrede. Burgemeester Romeyn heette de aanwezige veteranen en enkele oud-verzetsmensen in de Keizerszaal in restaurant Klein Varnebroek welkom. Wat hem betreft, wordt de Veteranendag bij voldoende belangstelling een jaarlijks terugkerend gebeuren

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 27