JULI AUGUSTUS i i Parkgotf voor landgoed Nijenburg Wandelvierdaagse Alkmaar dwars door Heiloo Fietsenstalling station Heiloo geopend Bruisend festivalhart Karavaan bij GGZ Heiloo Poolse kinderen genieten in Heiloo Jaarmarkt Heiloo trekt veel bezoekers Buurtbus Heiloo in het nieuws van RTV N-H Geweldig Engels voetbalfeest in Heiloo Egmond-Binnen stond op z'n kop Timmerdorp is begonnen! Ester, Silvia en Paul Scholten nemen deel aan Twentse Rolstoelvierdaagse 55 Lopers in tweede Prutloop Akersloot Laatste dag kermis Akersloot traditiegetrouw met ringsteken Campina gaat weg uit Heiloo Beheerders zwembad Dampegheest in Limmen nemen afscheid Jan Bos winnaar zevende Ronde van Limmen t» Wmm HEILOO - De zevende editie van Parkgolf Heiloo stond in het teken van het goede doel: het herstel van de historische parktuin van landgoed Nijenburg in Heiloo. Projectleider André Timmer van Natuurmonumenten kreeg zondag 22 juni uit handen van Arnoud Mars, mede-organisator van Parkgolf Heiloo, een cheque van 9.000,- uitgereikt voor het herstel van Nijenburg. HEILOO - Versierde straten, zon en muziek: vrijdag genoten drieduizend wandelaars van hun bezoek aan Heiloo. Op de derde dag van de Alkmaarse Wandelvierdaagse deden de 7,5, de 15 en de 25 kilometer het dorp aan. Op het Looplein was een stempelpost, wandelaars konden er hun blaren laten verzorgen of op een bankje genieten van zon en muziek. HEILOO - Het NS-station in Heiloo is sinds juli 352 fietsplaatsen rijker. Wethouder Jacob Ouderkerken en plaatsvervangend regiodirecteur van ProRail, Erik Schuurmans, namen donderdag 10 juli de nieuwe stallingen officieel in gebruik. HEILOO - Karavaan is een oude bekende voor de inwoners van Heiloo en omgeving. Het festivalhart van Karavaan stond dit jaar voor de tweede keer op het terrein van de GGZ- NHN aan de Kennemerstraatweg. Er waren minivoorstellingen, een Karavaanbibliotheek, een zweefmolen en nog vele andere verrassingen. HEILOO - In de eerste twee weken van juli hebben 22 kinderen uit zusterstad Swietochlowice genoten van een vakantie in Heiloo. De Stichting Een Hart voor Polen is het dit jaar voor de 21ste keer gelukt om een grote groep kinderen uit de wijk Lipiny naar Heiloo te halen voor een gezonde en broodnodige vakantie. HEILOO - Woensdag 9 juli werd in Heiloo weer de jaarmarkt gehouden. Met ruim twee kilometer kramen (vanaf de Witte Kerk langs de Heerenwegtot en met het Stationsplein) was het de langste jaarmarkt van Noord-Holland. Voor het derde jaar stond de kraam van burgemeester ën wethouders op de jaarmarkt. Aanwezige wethouders Hero Veger en Jacob Ouderkerken stonden de bewoners te woord. HEILOO-Woensdag 16 juli haalde de buurtbus van Heiloo het nieuws van RTV N-H. Onder andere was de voorzitter van de buurtbus, John Daas, aan het woord. Hij was verbaasd over het besluit van de provincie om de buurtbus te vervangen voor een veel duurdere buslijn van Conriexxion. HEILOO- Voetbalvereniging HSV heeft als gastheer van het trainingskamp van profclub Sheffield Wednesday een groot Engels voetbalfeest gemaakt. De wedstrijden op dinsdag 15 en donderdag 17 juli tegen eerste divisie clubs HFC Haarlem en Telstar hebben de stoutste verwachtingen van de organisatie overtroffen. Zo was er was een echte stadionsfeer op de volgepakte tribunes met volksliederen, spelersmascottes, verbroedering, broodjes vette worst, zingen, blote basten en een Engelstalige stadionspeaker. EGMOND - Heel Egmond-Binnen stond 26 juli weer op zijn kop tijdens de 34ste editie van het gezellige dorpsspektakel Egmond op z'n kop. De organisatie keek terug op een zeer geslaagd evenement, dat mede dankzij het mooie weer, een gezellig feest was bomvol activiteiten. HEILOO - Op dinsdag 5 augustus om klokslag 10.00 uur gingen de hekken van het Timmerdorpterrein aan de Omloop open. Zeshonderd enthousiaste kinderen stonden te dringen om zo snel mogelijk het beste hout te veroveren en aan de slag te gaan. Op vrijdagochtend worden de hutjes gesloopt en wordt de rommel opgeruimd, 's Avonds werden de restanten ontstoken in een groot vuur. AKERSLOOT - Zaterdag 2 augustus werd in de Klaashoorn-Kijfpolder de tweede prutmarathon van Akersloot gelopen. Ongeveer 55 lopers verdeeld over diverse poules betraden op deze zonnige zaterdag de Akersloterprut. LIMMEN - In het weekend van 8 en 9 augustus werd in Limmen weer de Wieier- en Skeelerrronde van Limmen gehouden. Voor het eerst werd het evenement verdeeld over twee dagen, zodat de wens van de sporter centraal stond. Op zaterdag kon langs de route Vredeburglaan - Brugstraat - Koningsdam worden geskeelerd, waarna zondag tussen 11.30 en 16.00 uur werd gefietst om de snelste tijd. Uiteraard werden de sportieve prestaties afgelsoten met het traditionele Wielerbal in de Lantaarn en de Burgerij. AKERSLOOT -Voor alweer de zeventiende keer werd de laatste dag van de kermis van Akersloot gevierd met ringsteken voor paard en wagen. Dinsdag 5 augustus streden zestien combinaties, komende uit Noord-Holland, aan de Kerklaan voor eer en glorie. HEILOO - Vrijdag 15 augustus rolde het laatste pak vla van de productieband bij Campina Heiloo. Hiermee kwam een einde aan een verbond van een halve eeuw tussen de zuivelfabriek en Heiloo. In aanwezigheid van enkele mensen 'van het eerste uur' en het huidige productiepersoneel werd de laatste productielijn gesloten. Daarmee wordt een belangrijke periode in de Heilooër geschiedenis voorgoed afgesloten. HEILOO - De zussen Ester en Silvia en hun broer Paul hebben alle drie een spierziekte en zijn daardoor gebonden aan een rolstoel. Dit belet ze er echter niet van om grote sportieve prestaties neer te zetten. Zo deden ze van 22 tot en met 25 juli mee aan de Twentse Rolstoelvierdaagse, dit jaar gehouden in Delden. LIMMEN - Met pijn in het hart hebben de beheerders van het zwembad in Limmen, Mirjam en Maurice Rood, de beslissing genomen te stoppen. Zes jaar lang hebben ze iedere zomer hun ziel en zaligheid gestoken in het prachtig gelegen complex aan de rand van Limmen. „Wij zouden niets liever willen dan doorgaan op dezelfde voet. We doen dit graag en nemen dan ook met spijt in het hart afscheid. Maar beloftes die ons in het verleden zijn gedaan, toen we met het beheer van het zwembad akkoord gingen, zijn niet nagekomen."

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 28