SEPTEMBER mjt i ri Timmerdorp Limmen groot succes Grootse viering van Maria Dolfinn Rocks overtreft zichzelf Pril ezelgeluk in Het Beestenboetje Basisscholen experimenteren met duurzame energie Geslaagde open dag bij de Brandweer Golf-finalisten Heiloo Open trotseren weer en wind PCC-Maalwater Run groot succes Trias jeugdleden strijden in Olympisch Stadion Nieuw onderkomen voor Historische Vereniging Oud Heiloo Speciale wandeling voor Monumentendag trekt veel bezoekers Nieuwe begraafplaats Willibrordushof ingezegend Op de valreep 45.000ste bezoeker zwembad Het Baafje Grote belangstelling voor de Katerloop in Limmen Double stars herensoftbal 1 kampioen Begroting Heiloo structureel sluitend Henk Hudepohl nieuwe pastor van parochie Akersloot LIMMEN - De derde editie van het Timmerdorp in Limmen is een gigantisch succes te noemen. Maar liefst 177 kinderen hebben in de week van 4 tot en met 8 augustus meegedaan aan huttenspektakel op het Koekoeksveld. Geheel in het thema Middeleeuwen verrezen de bouwwerken als paddenstoelen uit de grond. Kasteeltorens, verdedigingswallen, kerkers, loopbruggen; niets was de kinderen te gek. HEILOO - Vrijdag 15 augustus werd de Opname van Maria groots gevierd in het bedevaartsoord Onze Lieve Vrouw ter Nood. Onder grote belangstelling van mensen die van heinde en ver kwamen, waren er voor de hele dag diverse activiteiten georganiseerd. Hoogtepunt was de plechtige mis in de Bedevaartskapel met aansluitend processie bij de Genadekapel. HEILOO - Zaterdag 23 augustus werd voor het derde jaar het benefietfestival Dolfinn Rocks gehouden op het plein bij winkelhof't Loo. Bart Houtman en het hele team van de organisatie en de vrijwilligers van Dolfinn Rocks kunnen tevreden terugkijken op een zeer geslaagde dag. HEILOO - De beestenfamilie van Het Beestenboetje werd op zondag 31 augustus uitgebreid met een pasgeboren ezeltje. Moeder Rosa en kind maken het uitstekend, mede dankzij de goede zorgen van Ton Bisselink, de beheerder van Het Beestenboetje. CASTRICUM - De Energiebus is op 3 september begonnen met een route langs negen basisscholen in de gemeente Castricum. In de bus, die is uitgerust met een windmolen, zonnepanelen en een zonneboiler, kunnen leerlingen van groep 7 en 8 met duurzame snufjes experimenteren. HEILOO - Op zaterdag 5 september hield de Brandweer aan het Rosendaal in Heiloo een open dag. Een informatieve dag, waar veel belangstellenden uit Heiloo en omgeving op af kwamen om kennis te maken met de stoere 'spuitgasten' van het dorp. De I bezoekers hebben kunnen kijken naar de brandweervoertuigen, demonstraties van auto- ongevallen, vlam in de pan en een autobrand. HEILOO - In een spannende strijd onder zware weersomstandigheden kwam de Egmondse golfer Kees Apeldoorn als winnaar van het Heiloo Open, gehouden op 6 en 7 september, in het clubhuis. Nieuw deze editie was een spellencircuit voor de jeugd van 6 tot 12 jaar. HEILOO - De eerste PCC-Maalwater Run die zondag 7 september werd gehouden, was een groot succes. Ondanks de aanhoudende regen verschenen er ruim vierhonderd renners aan de start. De netto opbrengst van deze PCC- Maalwater Run ging volledig naar Timmerdorp Heiloo én het straatkinderenproject Bista pa Otra in Curasao. HEILOO - Op zondag 7 september vond in het Olympisch Stadion te Amsterdam het officieuse Nederlands Kampioenschap atletiek voor 12- en 13-jarigen plaats, genaamd de Nationale D-Spelen. Atletiekvereniging Trias werd tijdens dit kampioenschap vertegenwoordigd door twee D-jongens en zes D-meisjes. Er werden goede resultaten geboekt, maar het was voor deze groep junioren vooral een leuke ervaring om op dit niveau mee te mogen doen. \mm HEILOO - Op dinsdag 9 september heeft wethouder Opdam de sleutels van het nieuwe verenigingsgebouw aan de Bergeonstraat overhandigd aan het bestuur van Oud Heiloo. Het bestuur betreurt dat het markante, historische pand 'De Oude Pastorij' niet bewaard kon blijven voor de vereniging. Maar de nieuwe behuizing schept ook nieuwe mogelijkheden voor de vereniging die in een aantal opzichten een nieuwe koers wil inslaan. HEILOO - Het thema van de Monumentendag, gehouden op zaterdag 13 september, was dit jaar 'sporen'. In Heiloo kon een speciale wandeling worden gemaakt, 'In de sporen van Willibrord', geheten, van ruim negen kilometer lang. Start was bij de Willibrordusput bij de Witte Kerk en het eindpunt was bij het Runxputje van Onze Lieve Vrouw ter Nood aan de Willibrordlaan. HEILOO - Het Pastoorsbos achter de Willibrorduskerk is de afgelopen drie jaar geleidelijk omgevormd tot een nieuw gedeelte van de begraafplaats Willibrordushof. Zaterdagavond 13 september werd het kerkhof ingezegend door pastor Helsloot. Na afloop van de eucharistieviering vertrok een groot aantal belangstellenden met het licht van de paaskaars, in een bijzondere processie naar het Mariabeeld op het nieuwe kerkhof. HEILOO - Zondag 14 september was de laatste dag van het zwemseizoen van openluchtzwembad het Baafje. Ondanks de wisselvallige zomer is het gelukt die 45.000ste bezoeker te verwelkomen. Wethouder Rob Opdam had zich rond het middaguur bij de kassa opgesteld en kon Mirjam Overeem uit Uitgeest feliciteren. LIMMEN - Ruim honderd deelnemers deden op zondag 14 september mee aan de Katerloop. Onder een heerlijk zonnig najaarszonnetjes liepen zij de vijf of tien kilometer door de straten van Limmen. Ook waren er weer echte 'kater'-lopers naar het park gekomen, om op die manier de kermisvreugde te vergroten. HEILOO - Na dit seizoen 18 wedstrijden te hebben gespeeld, waarvan slechts twee verloren en een gelijk gespeeld, mocht herensoftbal 1 van Double Stars Heiloo zich in september met recht kampioen noemen. Op naar het volgend seizoen in een hogere klasse want de promotie is een feit. HEILOO - Het college bood de raad in september voor het jaar 2009 een sluitende begroting aan. Ook bij de meerjarenraming blijft de gemeente aan de goede kant van de streep. Het eindsaldo van de begroting 2009 is 1,5 miljoen euro (inclusief incidentele opbrengsten). Door dit positieve resultaat kan het college aan diverse thema's extra aandacht geven. AKERSLOOT - Sinds 1 juli is de heer Henk Hudepohl de nieuwe pastor van de parochie in Akersloot. Zondag 28 september kreeg hij de Sint jacobsstaf plechtig overhandigd door deken Moltzer, samen met de pastores van de samenwerkende parochies in de HALE, waarmee de installatie officieel werd.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 29