OKTOBER NOVEMBER Geslaagd bezoek aan Swietochlowice Geen raadsonderzoek naar stationsomgeving Jongerencentrum Buk Buk bestaat veertig jaar Videoclip 'Closer'van Jan Nanne succes op YouTube Kinderen Sint Radboud doen mee aan het Groot Kinderdictee Groen licht voor Buurtbus in Heiloo Heilooër genomineerd voor Grote Prijs van Nederland Hond Dex een dagje voor de klas Start van campagne Nederland Leest Familie Kaptein ontvangt onderscheiding Vrolijke muziek bij dubbele opening Nieuwbouw Benedictusschool van start Stichting Rolstoelbus Heiloo viert 25 jarig jubleum Jong karttalent uit Heiloo HSV 'Keepy Uppy' winnaars stelen de show Prachtige voetbalderby tussen HSV en Limmen -_J HEILOO - Op 2 oktober keerde de delegatie van de Stichting Stedenband Heiloo- Swietochlowice weer terug van het bezoek aan de zusterstad in Polen. De burgermeester van Heiloo, de heer Romeyn, heeft tijdens dit bezoek aan de burgermeester van Swietochlowice, de heer Mos, de visie van de gemeenteraad van Heiloo inzake de stedenbandovereenkomst nader persoonlijk toegelicht. Een bijzondere indruk maakte het bezoek aan het kinderopvanghuis voor de naschoolse opvang, gerenoveerd en van sluiting gered met behulp van middelen, die door de Rotary Club Heiloo samen met de Stichting Een Hart voor Polen Heiloo tijdens verschillende activiteiten zijn verzameld. HEILOO - De gemeenteraad besloot in juni van dit jaar om een vooronderzoek in te stellen naar het tekort op de exploitatiebegroting van het stationscentrum. De onderzoekscommissie concludeerde echter dat er geen noodzaak is tot een raadsonderzoek, omdat de oorzaken van het tekort al tijdens het vooronderzoek voldoende duidelijk zijn geworden en omdat al een aantal verbetermaatregelen is genomen. HEILOO - Op 5 oktober 1968 werd Buk Buk 'geboren'. De hele maand oktober stond in het teken van het veertigjarig bestaan, met diverse optredens en een ouderwetse jamsessie. LIMMEN - Een samenwerking van Limmer jan Nanne (regie), vwo-scholieren Michelle Arendsen (zang) en Cathelijne Revers uit Castricum en Dj/producer Jens de Langer heeft geleid tot een single met videoclip, die zeer goed bekeken wordt op YouTube. Op vrijdag 3 oktober ging de single Closer in première en kwam het al snel in de top tien van meest besproken videoclips van Nederland op YouTube. HEILOO - Op dinsdag 14 oktober schreven de leerlingen van groep 8 van de Radboudschool mee met de voorronde van het Groot Kinderdictee. Aan het einde van het dictee ontving iedere deelnemer een origineel Radboud Kinderdicteecertificaat. HEILOO - Het college van B81W gaf in oktober- groen licht, waardoor de buurtbus voor Heiloo behouden kan blijven. Het bestuur van de buurtbus en de gemeente hebben in oktober samen een plan bedacht, waardoor mensen in Heiloo gebruik kunnen blijven maken van deze unieke busservice. HEILOO - Uit ruim duizend aanmeldingen is Nils Pronk alias Alienman genomineerd in de rubriek dance/producers voor het grootste nationale muziekconcours; de Grote Prijs van Nederland. In de categorieën pop/rock, hiphop/r&b, singer/songwriter en dance/ producers wordt door een professionele jury bepaald, welke band/act er tot de beste twaalf per genre doordringen. HEILOO - De zwarte herdershond Dex en zijn vrouwtje Ingmar Stam waren dinsdag 7 oktober te gast bij groep 3 en 4 van basisschool de Springschans in plan Oost. Dex en zijn vrouwtje zijn medewerkers bij het Sophia KnuffelCollege, dat onderdeel is van de Sophia- Vereenigingtot Bescherming van Dieren. In drie lessen, verspreid over drie weken, werd de kinderen geleerd dat ze een hond altijd met respect moeten benaderen; eerst vragen aan de eigenaar of hij geaaid mag worden, dan voorzichtig aan de hand laten ruiken. HEILOO - Vrijdagmorgen 17 oktober om 00.00 uur precies startte de campagne Nederland Leest in Bibliotheek Heiloo met de overhandiging van het eerste boek 'Twee vrouwen' van Harry Mulisch aan wethouder j. Ouderkerken. Dit boek is speciaal voor deze campagne opnieuw gedrukt in een oplage van meer dan 1 miljoen exemplaren. Hiermee heeft de campagne Nederland Leest het lezen op een wijze gepromoot die zijn weerga niet kent. AKERSLOOT - In oktober werd de familie Kaptein in Akersloot onderscheiden met de gouden erespeld omdat zij al ruim 25 jaar actief zijn voor de kledinginzameling voor Mensen in Nood. In het ouderlijk huis van de heer Kaptein wordt al 28 jaar kleding ingezameld voor Sam's Kledingactie voor Mensen in Nood. HEILOO - Zaterdag 25 oktober klonken vrolijke klanken in de Bergeonstraat. Muziek ter ere van een dubbel feest: de opening van het nieuwe gebouw van de Historische Vereniging Oud Heiloo en de start van de expositie ter gelegenheid van het 110-jarig bestaan van de muziekvereniging Eensgezindheid. CDA- kamerlid en oud-wethouder Ans Willemse- van der Ploeg sprak het openingswoord. HEILOO - Op 23 oktober is een start gemaakt met de nieuwbouw van de Benedictusschool aan de J.P. Hasebroekwegte Heiloo middels het slaan van de eerste paal door directrice mevrouw Ruijter. Het project zal gereed zijn medio oktober 2009. HEILOO - Vrijdagmiddag3i oktober vierde Stichting Rolstoelbus Heiloo en omstreken haar 25 jarig jubileum met een feestelijke receptie. HEILOO - De 9-jarige Michael den Herder uit Heiloo is in november vice-kampioen geworden in het Nederlands kampioenschap karten bij de cadet rookies 160 cc (8 tot 12 jaar). Na een fantastisch seizoen, waarbij hij meerdere malen de eerste plaats behaalde, is hij op slechts enkele punten achterstand tweede geworden. HEILOO - Vrijdag 6 november vertrok er een luxe toeringcar bij HSV clubhuis de Basis met bestemming Sheffield in midden Engeland. Ruim vijftig uitgelaten supporters vergezelden jeugdspelers Paul Verhaar en jesper de Vré met de bus en de boot op weg naar de verzilvering van hun 'Keepy Uppy' prijs. Het werd een feestelijke reis meL als hoogtepunt het hooghouden van een voetbal tijdens de rust midden in het stadion door de beide spelers van de HSV Ci op zaterdagmiddag. HEILOO - In een geweldige ambiance hebben HSV en Limmen afgelopen zondag op Sportpark Het Maalwater voor 825 toeschouwers een spannende en druk bezochte wedstrijd gespeeld. Koploper Limmen, dat met honderden supporters naar Heiloo was gekomen, liep in de derby zijn eerste nederlaag van dit seizoen op. In een geweldige ambiance hebben HSV en Limmen afgelopen zondag op Sportpark Het Maalwater voor 825 toeschouwers een spannende en druk bezochte wedstrijd gespeeld. Koploper Limmen, dat met honderden supporters naar Heiloo was gekomen, liep in de derby zijn eerste nederlaag van dit seizoen op.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 30