Eerste team van SV Oppositie verslaat Bergen Stichting Reach ondersteunt mensen met een beperking Trias: Appelman op één schoen derde! Regionale winter- voetbalkampioenen presenteren zich sport37 Gerard Heeringa komt steeds meer in zijn oude vorm Sportlijf inspireert Heilooërs tot het oprichten van bijzondere stichting Alle leden van de stichting verlenen hun diensten kosteloos De spelers kunnen dit seizoen uitspelen zonder degradatiezorgen HSV F4 winterkampioen HEILOO - Stichting Reach is medio 2008 opgericht door een aantal vrienden uit Heiloo en heeft als doelstelling op regio naal niveau mensen met een beperking te ondersteunen. Voorzitter Ronald Groèneveld vertelt enthousiast: „Wij hebben in het verleden als particulier initiatief verschillende keren de activiteiten en voorzieningen van Sportlijf ondersteund, met vrijwillige hulp en/of financiële steun. Sportlijf wil mensen met een beperking in de gelegenheid stellen om bijvoorbeeld te kunnen sporten. Patrick Rupsam houdt in dit kader ook twee keer per jaar een sportdag en kan alle hulp en steun daarbij goed gebruiken. Wij bewon deren Patrick om zijn,doorzettings vermogen en inzet. Voor ons reden genoeg om hem met grote regel maat bij te staan en te steunen. Maar eigenlijk wilden wij een breder netwerk opbouwen voor nog meer steun en daarom hebben we ons verenigd en stichting Reach opge richt. Zodat we ook iets kunnen betekenen voor andere personen en/of instanties, die zich inzetten voor sociale integratie van mensen met een beperking en die best een steuntje in de rug kunnen gebrui ken. Dit kan zijn in de vorm van het beschikbaar stellen van materialen tot en met het laten verzorgen van activiteiten, zoals een dagje of een weekendje uit. Maar ook een (klei ne) individuele actie of project kan aanspraak maken op onze steun. Recentelijk hebben wij een starten de voetballer met een beperking voorzien van een complete sport outfit. We zetten ons in voor alle mensen met een beperking uit de regio, jong of oud, groepen en indi viduen, die extra steun en hulp kun nen gebruiken. Met allerlei acties proberen we geld in te zamelen, zoals de zegelactie bij Albert Heijn. Alle leden van de stichting verlenen hun diensten geheel kosteloos. De stichting is professioneel opgezet en geeft openheid van zaken. Wij hopen naast donaties (deze kunnen gestort worden op rekeningnummer 1340.40.449 van stichting Reach) ook op enthousi aste mensen die zich met hun eigen talent, specialisme of netwerk voor stichting Reach willen inzetten. Zodat het balletje kan gaan rollen tot iets moois!" Meer informatie over de stichting is te vinden op de website, die zeer binnenkort de lucht in gaat: www.stichtingreach.nl. SCHAKEN HEILOO - Op dinsdagavond 16 december trad het eerste team van Schaakvereniging Oppositie aan tegen het gepromoveerde tweede achttal van Bergen. Al spoedig stond Oppositie met 3- 0 voor na overwinningen van Albert Bouma, Peter Folkertsma en Cor van Etten. Maar vervolgens het Piet Manni zich verschalken met een prachtige combinatie van de jonge Jasper Dekker. Toen ook Lourens van Veelen verloor doordat hij zichzelf in tijdnood in de nesten werkte, werd het toch nog billen knijpen. Gelukkig won Simon Smit gedeci deerd en wist Kees Jongkind in een iets mindere stelling, de remiseha ven te bereiken. De winst kon Oppositie 1 niet meer ontgaan. Toen tenslotte de Hongaar Zsolt Kerekes aan het eer ste bord het eindspel tegen de zeer sterke Sjaak Pilaet van Bergen fout loos naar winst wist te schuiven, prijkte er een daverende 5,5 - 2,5 op het scorebord. De spelers van Oppositie kunnen dit seizoen uit spelen zonder degradatiezorgen. Over een eventuele promotie zullen we het maar niet hebben: dat is eigenlijk een brug te ver. In de interne competitie behaalde Jan Jonkheer een mooie overwin ning op Fred Smith en komt daardoor op een prachtige vijfde plaats op de ranglijst. Gerard Heeringa komt steeds meer in zijn oude vorm en wist zijn loperpaar zo machtig op te stehen dat de toch ook niet misselijke Bob Bosma de vlag moest strijken. Richard Sauer won in de beperkte bedenktijd van één uur van de jeug dige Tiffany Vlaar. Een knappe prestatie als je weet dat Richard er om bekend staat dat hij zijn normale bedenktijd (ander- half uur plus een kwartier) altijd volledig nodig heeft. De uitslagen van de 13de ronde van de interne competitie: Jonkheer - Smith: 1-0; Heeringa - Bosma: 1-0; Vonk - Maas: 0,5-0,5; Sauer - Vlaar: 1-0; de Jager - Rump: 0-1; Hotaki - van der Ark: 0-1; Huffnagel - de Jong: 0-1; Roozing - Kraayenbrink: 1-0. ATLETIEK HEILOO - Trias junior Edward Appelman leverde bij de St. Georgecross in Spierdijk een opmerkelijke prestatie door deze loodzware cross als derde te eindigen op één schoen! Met nog een paar kilometer te gaan bleef één van zijn schoenen in de zuigende moeder steken. Hij bedacht zich geen moment en besloot zijn derde plaats veilig te stellen en zijn tocht op één schoen te vervolgen, in plaats van terug te gaan. Edward heeft de schoen na de race overigens wel weer terugge vonden. Opnieuw sterk presteerde Emiel Admiraal door de wedstrijd te winnen. Met deze overwinning werd hij ook eerste in het eindklasse ment. Anouk Molenaar leverde eenzelf- dé prestatie bij de Meisjes A. Ook andere RTA-atleten leverden uitste- kendp prestaties: Celine Ruiter werd bij de jongste jeugd derde. Maarten Gouda behaalde bij de senioren een prima tiende plaats met een tijd van 31.17 op de tien kilometer. Nina Moggre debuteerde verdienstelijk op de vier kilometer met een vierde plaats. HEILOO - Deze week zijn de eerstejaars F4-pupillen van HSV winterkampioen geworden. In een poule van elf teams waren acht overwinningen uit acht gespeelde wedstrijden voldoende voor het kampioenschap. Inhaalwedstrijden waren daardoor niet meer nodig om een feestje te vieren in de kantine van HSV. Het resultaat na acht wedstrijden: 85 doelpunten voor en slechts twaalf tegen. De volgende spelertjes staan op de foto: (Staand) Dave, Teun, Jort en Perry, (knielend) Stef, Jelle, Jens en Bram. Robbie was er deze keer niet bij. Jong als ze zijn is dit al de tweede keer dat ze kampioen geworden zijn, vorig jaar was dit team nog kampioen bij de mihipupillen. Op naar de voorjaars - competitie dus. Aangeleverde foto Stichting Reach ondersteunt Sportlijf, dat mensen met een beperking in de gelegenheid wil stellen te sporten; zoals Jop, 'Sportman van het jaar' en winnaar van de Sportlijf Cup 2008. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 35