Jelle Aalberts uit Heiloo eigenlijk winnaar Groot Kinderdictee Vrijwilligers hard aan het werk op Nijenburg TJ H E I L O O Op alle kerstartikelen en diverse sfeerartikelen Kerstschikken met Groei en Bloei Dichtwedstrijd door Margreet Schouwenaar Natuurmonumenten is nog altijd bezig met de verdere financiering voorde tweede fase van het herstelplan intratuin (vanaf 27 december) UITKIJKPOST 23 DECEMBER 2008 HEILOO - Meer dan honderd mensen beleefden dit weekend veel plezier aan de kerstschikking van Groei Bloei. Dit jaarlijks terugkerend evenement kan steeds op brede belangstelling van binnen en buiten de vereniging rekenen. Aangeleverde foto HEILOO - Op 29 januari is het Nationale Gedichtendag. Voor deze gelegenheid schrijft Bibliotheek Heiloo een dichtwedstrijd uit. Zelf geschreven gedichten worden voor gelezen en op kundige wijze beoor deeld door Margreet Schouwenaar, docente poëzie en auteur van zeven dichtbundels. Toegangskaarten voor deze avond zijn a 2,50 verkrijg baar bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo. Reserveren kan ook: 072-5330670, en e-mail: bibhotheek@bibliotheekheiloo.nl. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,46 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: dinsdag 09.00 t/m 17.30 uur vrijdag 11.00 t/m 14.30 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 13.00 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Jelle eindigde als derde (tweede vindt hijzelf, want de eerste plaats was een gedeelde eerste plaats) in de finale van het Groot Kinderdictee, gehouden in de Eerste Kamer der Staten- Generaal aan het Haagse Binnenhof. Het kinderdic tee, geschreven door jeugdboeken schrijver Edward van de Vendel, had als titel 'Spreekbeurten' en werd voorgelezen door Philip Freriks. In totaal deden zestig leerlingen uit groep 8 van de basisschool, komen de uit - heel Nederland en Vlaanderen, mee aan de finale. Jelle was behoorlijk onder de indruk van de hele entourage. ,,De avond ervoor was ik al zenuwachtig en ook toen ik op de dag zelf het gebouw inliep. Maar tijdens het dictee viel het reuze mee, want ik had vooraf thuis met mijn moeder geoefend. Eigenlijk vond ik het dictee op school moeilijker." Volgens enkele geleerden zou de 't' in het woord 'wordt' (gebiedende wijs meervoud) in de laatste zin van het dictee, die bij Jelle (10 jaar) als fout werd aan gerekend, daar eigenlijk wel mogen staan. Dat zou betekenen, dat Jelle Dicteekampioen van de Radboudsehool gefeliciteerd door de burgemeester. Jelle Aalberst wordt Foto: Carolien Breed maar twee- in plaats van drie fouten zou hebben gemaakt. En dat zou betekenen, zou zijn, in dat hij eigenlijk eerste plaats van derde. Dat mocht de pret in de klas niet druk ken, want de hele Radboudsehool vond het al knap, dat hij zover was gekomen! HEILOO - Van het herstelplan van landgoed Nijenburg is begin dit jaar het eerste deel uitgevoerd. Hierbij zijn de twee pleinen tussen de Kennemerstraatweg en het landhuis opgeknapt. Toen de aannemer klaar was met het grote werk, werd het overgeno men door een groep enthousiaste vrijwilligers. Deze 'Tuingroep Nijenburg' is langzaam gegroeid en nu werken tien mannen en vrouwen wekelijks aan het beheer en onderhoud van de parktuinen. Zij verzorgen de nieuwe aanplant en snoeien de bestaande beplanting zoals hulst en rhododendron. Andre Timmer, pro jectleider voor Natuurmonumenten: Stukken hout die over gebleven waren zijn deels_ opgeruimd, maar het is.niet de bedoeling dat het een strak aangelegde tuin is. Afgelopen herfst waren de mooiste padden stoelen te vinden op de houtsnip pers en stammen, die achtergeble ven waren. De meeste tijd is zonder twijfel besteed aan het verwijderen van ongewenste planten zoals esdoorn, braam, brandnetel maar ook reuzen balsemien, hennepnetel en Japanse duizendknoop. Zo krijgt de nieuwe aanplant de kans zich goed te ontwikkelen. Desondanks is er altijd een deel, zo'n tien procent in dit geval, dat gewoon niet aan slaat. Daarom wordt er nog voor de kerst een partij nieuwe bomen aan geplant ter vervanging van de bomen die 'het niet gehaald heb ben'." Ondertussen wordt ook gewerkt aan het ontwerp voor de Kattenberg. „De Kattenberg komt er steeds slechter bij te staan en niet ingrijpen leidt tot definitief ver val; van de berg maar ook van de linde die er boven op staat. En dat kan natuurlijk niet. De Kattenberg zal weer in zijn oorspronkelijke vorm teruggebracht worden en worden beplant. Tevens zal er op eigentijdse wijze een nieuwe en vei lige trappartij in het heuveltje wor den aangelegd. Het Engelse werk is ook onderdeel van fase twee. Dit is het bosgebied ten zuiden van het landhuis met een aantal bijzondere elementen van cultuurhistorische waarde, die hersteld zullen worden. Het is zeker de moeite waard om eens aan de deze kant van de Kennemerstraatweg te wandelen!" Het golfevenement Parkgolf zal in het nieuwe jaar voor de derde keer op Nijenburg plaatsvinden. „Dit levert niet alleen een prachtige dag op voor zowel spe lers als pubhek, maar ook een mooie bijdrage voor het herstelplan Nijenburg. Natuurmonumenten is nog altijd bezig met de verdere financiering voor de tweede fase van het herstelplan. Er is in de planning enige vertraging opge lopen, maar fase twee zal uitge voerd worden, ook al duurt het nog een jaar!" ADVERTENTIE Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijk voor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. De 'Tuingroep Nijenburg' werkt wekelijks aan het beheer en onderhoud van de parktuinen. Foto: André Timmer Heerhugowaard Middenweg A1, 072-5757157 HEILOO - Een trotse Jelle Aalberts kreeg in aanwezigheid van zijn even trotse ouders, groep 7 en 8 én de directeur van de Radboudsehool een flinke pluim van de eveneens trotse burgemeester. „Jelle heeft als enige inwoner van Heiloo al in de Eerste Kamer gezeten", aldus de burgemeester. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkposbnl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 3