Keer op Keer Heiloo sluit het jaar af Hoofdprijs 't Hoekstuk met een schenking van 29.000,- winkeliersactie Winkelcentrum Hoekstuk wordt gerenoveerd INGEZONDEN MEDEDELING INGEZONDEN BRIEF In 2009 wordt er ook een structurele donatie gegeven Leefmilieu Mariënstein, Termijen en Vrieswijk in gevaar Kinderen Meander zingen in Overkerck en de Loet Alkmaar toen en nu Yoga Samen geniet je meer Workshop Tapas maken HEILOO - Donderdag 18 december werd aan mevrouw Van Veen uit Heiloo de hoofdprijs van de winkeliersactie van winkelcentrum 't Hoekstuk uitgereikt door de voorzitter van de winkeliersvereniging de heer Rijk van Holland. Iedere klant ontving gedurende de actie, die van 17 november tot en met 13 december duurde, bij iedere besteding van 5,- in het winkelcen trum een bon, waarmee men wekelijks kans maakte op één van de vijf waardebonnen van 50,-. Uit alle deelnemers werd een hoofdwinnaar getrokken, die naar huis ging met een reischeque ter waarde van 250,-. De extra prijs (een Center Pares cheque) ging naar de heer of mevrouw Bakker uit Heiloo. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer Heiloo heeft don derdag 18 december, diverse stichtingen kunnen verblijden. Er was 3.000,- voor Stichting Lourdesgroep Heiloo, déze maakt het voor zieke en/of minder draag krachtige mogeüjk een pel grimstocht te maken naar Lourdes in Frankrijk. 3.000,- Voor Stichting Satuhati, deze geeft steun aan kinderen die slachtoffer zijn geworden van de oorlog tussen Moslims en Christenen in de Indonesische provincie Molukken. 3.000,- gaat naar Stichting HoverAid Nederland, die het moge lijk maakt om medische hulp te ver lenen in onbegaanbare plaatsen in Madagaskar met behulp van een hovercraft. 3.000,- voor ChildsLife, deze geeft steun aan de vrouwen en de kinderen in de Esiloya Maasai gemeenschap in Kajiado District in Kenia. 3.000,- gaat naar Resource Link Foundation Netherlands, deze geeft steun door middel van onder wijs en voorlichting aan kinderen en vrouwen in Wenchi in Ghana. 3.000,- voor Stichting Vrienden van Joseph, deze steunt de bouw van een multifunctioneel gebouw bij een gevangenis in Kitale, Kenia. 3.000,- gaat naar Stichting Umeed, deze geeft steun aan de mensen in het dorp Chak 113 in Pakistan om hun leefsituatie te verbeteren. 3.000,- voor Stichting Pater Ted Bandsma, deze steunt de kinderen in Villaverde Filippijnen door middel van onderwijs en voorlich ting. 3.000,- voor Pater Theo Borst, voor het opzetten van een centrum voor ontheemden in Chili. Er was 1.500,- voor Inloophuis De Kloof/Amsterdamdie hulp geeft aan dak- en thuislozen uit diverse laitden, en 500,- voor Bewust Anders, deze geven voorlichting op scholen en aan de gemeenschap van Heiloo om bewuster/anders om te gaan met het milieu en mede mens. Voor de rest geeft Keer op Keer met ingang van 2009 een structure le donatie aan de volgende doelen: Stichting Gered Gereedschap afdeling Heiloo krijgt 300,- per jaar voor het vervangen van appara tuur die het weer mogelijk maakt om gebruikt gereedschap voor ont wikkelingslanden op te knappen. Stichting Sociaal Carnaval Castricum krijgt 250,- per jaar voor het organiseren van carnavals feest in Castricum voor de mensen met een verstandelijke beperking. Stichting Hulphond krijgt maande lijks 15,- voor het opleiden van honden die kinderen met een func tiebeperking of epilepsie kunnen gaan helpen op weg naar een zelf standig en zelfredzaam leven. Keer op Keer vindt u op het industrietterein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg) in Heiloo. De ope ningstijden zijn dinsdag en donder dag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. Op deze dagen kunt u uw overtolli ge spullen inbrengen en eventueel worden deze bij u opgehaald. Belt u dan even tijdens de openingsdagen op tel. 072-5325962. HEILOO - De gemeente Heiloo en de Segesta Groep uit Alkmaar hebben overeenstem ming over de renovatie van het winkelcentrum het Hoekstuk. Hiervoor hebben zij woensdag 17 december een overeenkomst gesloten. Segesta Groep uit "Alkmaar is sinds het voorjaar van 2008 eige naar van het winkelcentrum het Hoekstuk. De gemeente had al over eenstemming over de renovatie van het centrum en het opknappen van de openbare ruimte er om heen met de vorige eigenaar, Rodamco. Na de overname van het winkelcentrum heeft de Segesta Groep aangegeven de renovatieplannen op te pakken en verder uit te werken. Om het Hoekstuk weer een renda bel en fraai winkelcentrum te laten worden wil Segesta een extra kwali teitslag maken. Dit betekent dat de oorspronkelijke plannen verder ont wikkeld zijn. Dit had wel tot gevolg dat de bouwaanvraag niet kon wor den ingediend op basis van de plan nen van Rodamco en dat ook de samenwerkingsovereenkomst moest worden aangepast. Op 17 december is de hernieuwde overeenkomst getekend en de planning is dat begin 2009 de bouwaanvraag wordt inge diend. Het Hoekstuk wordt geheel gere noveerd en deels uitgebreid. Nieuwe gevels, een ruime passage en een efficiënte indeling moeten er voor zorgen dat het winkelcentrum klaar is voor de toekomst. De verwachting is dat na de zomervakantie van 2009 met de renovatie en uitbreiding begonnen kan worden. Segesta Groep heeft de gemeente laten weten dat na de renovatie behalve de Albert Heijn ook supermarktke ten Lidl een plek krijgt in het winkel centrum. Ook komen er meer par keerplaatsen, er is aandacht voor de verkeersroute om het centrum heen, er komt meer ruimte voor winkelwa gens, net als voor de fietsenstallin gen en er worden ondergrondse inzamelingscontainers geplaatst. Al deze werkzaamheden zullen in over leg met Segesta en in aansluiting op de renovatiewerkzaamheden worden uitgevoerd. GGZ koopt, als uitbreiding voor de Willibrordusstichting, vier perce len en plaatst circa twaalf patiënten in woonwijken. De bewoners van de wijken Mariënstein, Termijen en Vrieswijk protesteren en tekenen bezwaar aan bij burgemeester en wethouders, tevens vragen zij aan dacht van gemeenteraad, wijzen op het bestemmingsplan die 'wonen' aangeeft en géén werken als uitbrei ding behandelcentra Willibrordus- stichting! Plaatsing, van patiënten GGZ in reguliere woningen geeft onrust in de omgeving, een gevoel van onveiligheid en waardedaling van onroerend goed. Kans op inte gratie is minimaal en stromen pati ënten (vaak ex-verslaafden), wier behandeling is mislukt, niet door! Bij voorkomende overlast kan men tot 17.00 uur GGZ en na werktijd de politie bellen, die echter geen oplei ding voor omgang en begeleiding van patiënten heeft gehad. Van bur gers worden sociale offers gevraagd met als bonus, vermindering van leefmilieu! Wij hopen dat de politiek GGZ zal dwingen alternatieve oplos singen te zoeken! Reacties zijn wel kom op experimentggz@live.nl Alleen indien voorzien van naam, adres, woonplaats en e-mail gege vens. Naam en adres zijn bekend bij de redactie HEILOO - Vanwege het enorme succes van vorig jaar zijn de kin deren van de bovenbouw van obs Meander ook dit jaar weer op pad gegaan om bewoners van Overkerck en de Loet te verrassen met het zingen van een kerstrepertoire. Alle kinderen zongen uit volle borst allerlei nieuwe en bekende kerstliedjes. Als afsluiting gaven de kinderen een zelf versierd lichtpotje aan de bewoners terwijl ze het lied We wish you a merry Christmas zongen. Na dit optreden kregen ze nog wat lekkers en was het weer een geslaag de ochtend. Aangeleverde foto Zondag, 11 januari om 14.00 uur zal de bekende Alkmaarder Joop Sik in het Trefpunt door middel van een dia-lezing laten zien hoe Alkmaar er vroeger uitzag en gelijk tijdig hoe diezelfde plaats er nu uit ziet. Joop Sik verzorgt iedere week in de Noordhollandse Courant een rubriek over het oude en nieuwe Alkmaar en is tevens stadsgids/ schrijver en historicus. Op boeien de wijze vertelt hij verhalen en anekdotes over 'zijn' Alkmaar. Entree 3,50. Info, tel. 072- 5331297. Dit nummer kunt u ook bellen als u gebruik wilt maken van de buurtbelbus die u thuis ophaalt en weer terugbrengt. Yoga werkt niet alleen ontspan nend maar bevordert ook uw geestelijke en lichamelijke welbe vinden. In de les besteden we aan dacht aan: houding en beweging. Het bewust worden van de adem. Evenwicht, concentratie en ont spanning. Je-hoeft niet lenig te zijn om aan yoga te beginnen. Iedere beweging, hoe groot of klein, is ten slotte een goede beweging. Het gaat erom dat je met de aandacht aanwezig bent om het lichaam te ervaren, te ontdekken. Ook de adem wordt hierbij bewust betrok ken. De aandacht voor het leren ontspannen komt zowel tijdens de beweging als stil liggend op de grond aan bod. De yoga cursussen van de Stichting Ouderenwerk wor den gegeven van dinsdag tot en met vrijdag in Het Trefpunt en in Het Open Huis. Twee lesuren in de och tend. Ze beginnen in de week van 7 januari 2009. Er zijn drie ervaren docenten: Ineke Meester, tel. 5335389 en Anne Noest, tel. 5818405 en Anouk van Zoest. U kunt aan een proefles meedoen. We hebben voor heren en dames nog plaats in verschillende groepen. Voor nadere informatie en/of opga ve Geertje Vis, tel. 072-5336701 Bent u op zoek naar nieuwe con tacten, vriendschappen of gewoon wat gezelligheid dan is de Gezelschapsbank misschien iets voor u. De doelstelling van de Gezelschapsbank is: mensen met elkaar in contact brengen die samen, op vriendschappelijke basis, activiteiten willen ondernemen op het gebied van hobby, interesse, vakantie en vrije tijd. Dus zoekt u een maatje om samen naar een con cert of museum te gaan of een vriend(in)in om eens mee te gaan winkelen, meldt u dan aan! Meer informatie over de Gezelschapsbank kunt u krijgen bij Claudia Spit tel. 072-5331297 of www.stichtingouderenwerkheiloo.nl. (onder kopje diensten). Dinsdag 13 januari van 17.00 tot 20.00 uur in Spaanse sfeer work shop tapas maken en eten voor 26,-. U leert verschillende basis technieken voor tapas en maakt kennis met smaakcombinaties. Uw begeleider is José Sanz die u alles over de Spaanse cultuur kan vertel len. Opgave via tel. 072- 5331297. Meer informatie: Stichting Ouderenwerk Heiloo, Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, tel. 072-5331297, www.ouderenwerkheiloo.nl e-mail: stichting@ ouderenwerkheiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 7