E Bij BodyMindfulness nog enkele plaatsen vrij Unieke rouwstoet open huis uitvaartcentrum Fantastische actie Kraak de kluis bij de Schrijverij Shoeby in TV-programma Model in 1 dag Wereldwinkel bestaat veertig jaar Oud Heiloo verwelkomt het 500ste lid 10 INGEZONDEN MEDEDELING ierenbescherming KERK DIENSTEN Vroege herfstwandeling in het Heilooër Bos 16 SEPTEMBER 2009 UITKIJKPOST HEILOO - Maandagavond van 19.00 tot 20.00 uur en vrijdag van 09.00 tot 10.00 uur vinden in de Hofdijksehool op de Mariënstein de lessen BodyMindfulness plaats. Onderzoek heeft aangetoond dat de meditatieve tech niek 'Mindfulness' bijzonder gunstige effecten heeft. BodyMindfulness verwijst naar deze meditatieve momenten, samen met aandacht voor de signalen van je lichaam. Door de oefeningen wordt je je deze signalen bewust. Opbouw van de lessen is met oefeningen van Pilates en yoga en andere tradities. Zo werk je heel krachtig aan een gezond en soepel lichaam en diepe ontspanning. Naast deze lessen zijn bij Herngreen ook nog de volgende trajecten mogelijk: 'Zelf Beter Slapen' en 'Loslaten'. Deze trajecten komen vaak voor vergoeding door de zorgverzekerar in aanmerking. Informatie bij Herngreen PC&T; www.hern- green.com; info@herngreen.com; 06 47695915. HEILOO - Op zaterdag 19 september van 11.00 tot 15.00 uur is er 'open huis' in het uitvaartcentrum aan de Westerweg 263 in Heiloo. Ter ere hiervan zal er een bonte verzameling van bijzondere, traditionele en eigentijdse rouw- voertuigen door het centrum van Heiloo trekken. Tot de stoet behoren onder andere twee speciale Rolls Royces, een koets met paarden, een rouwfiets, een rouwmotor met zijspan een rouwcaravan. Het vertrek van de stoet is rond 12.00 uur bij het uitvaartcentrum. Binnen is er een informatiemarkt over uit vaartverzorging, nazorg, notarisdiensten, ritueelbegeleiding en grafmonumen ten. Speciaal ter ere van het open huis kunnen mensen, gratis, een fraai naslagwerk komen halen: 'het dagboek van mijn afscheid'. De directe aanlei ding voor de open dag zijn de restyling en de naamsverandering van het uit vaartcentrum. 'Uitvaartverzorging Umond' wordt vanaf 19 september Associatie Uitvaartverzorging'. Deze voor Heiloo nieuwe naam, die trouwens al zo'n 80 jaar bestaat, past beter bij de geografische ligging van Heiloo dan de oude. De nieuwe start krijgt een eigen gezicht door het introduceren van een paar frisse gezichten, de uitvaartleidsters Ilse de Vaal en Petra Jurriaans. Zij gaan met veel enthousiasme, de nodige levenservaring en vakkennis de kar trekken. Op de open dag kunt u met hen kennismaken. HEILOO - Afgelopen zaterdag stond de Lotto kluis bij de Schrijverij in Heiloo. Deelnemers aan de zaterdaglotto mochten een extra gokje wagen, en proberen om de kluis te kraken. Bij de vele pogingen lukte het inderdaad meerdere keren om de kluis te kraken. Uit de vele goede 'krakers' hebben wij de volgende winnaars getrokken: Hoofdprijs, een jaar lang gratis Lotto spelen: mevrouw van Roon uit Heiloo, 1. een Nike sporthorloge: de heer Lute uit Heiloo, 2. een groot pakket loten: de heer Murru uit Heiloo, 3. een klein pak ket loten: mevrouw van de Pavert uit Heiloo. Troostprijs, extra loten: de heer Klaver uit Alkmaar. De winnaars hebben inmiddels bericht gehad. Over de uit slag valt niet te corresponderen. HEILOO - Zondag 13 september is het succesvolle TV-programma Model in 1 dag gestart op NET 5. De kleding van de modellen in spé wordt verzorgd door Shoeby. In het programma gaan fotografen/modellenseouts Otto van den Toorn en Lutske Veenstra de strijd met elkaar aan om op één dag een meisje van de straat te plukken en daar een prachtige fotoshoot mee te maken. De jury waar Mieke van Deursen, directeur Shoeby, ondermeer naast voormalig model en actrice Robine van der Meer plaatsneemt, bepaalt welk meisje door gaat naar de finale. Zij zal op diverse uitingen van Shoeby verschijnen. Twee keer per week worden de nieuwste fashion-items aangeleverd. Daarnaast biedt Shoeby een uitstekende service en mode voor een vriendelijke prijs. De dameslabels Zoï en Eksept vind je exclusief bij Shoeby. Voor heren zijn er de eigen labels Third Republic en Cult Edition. Ten slotte zijn er voor de kids de eigen labels Jilly Mitch en heeft Shoeby een uitgebreid assortiment basics, jeans en accessoires. Altijd als eerste geïnformeerd worden over de nieuwste collecties, speciale aanbiedingen en de laatste modetrends? Schrijf je dan nu op www.shoeby.nl in voor de Shoeby Fhshion Flash, de digitale nieuwsbrief. HEILOO - Wist u dat de Landelijke Vereniging van Wereldwinkels al veertig jaar bestaat? Wist u dat in Nederland dagelijks 12.500 vrijwilligers in de Wereldwinkels hun steentje bijdragen om de landen rond de evenaar een bete re toekomst te geven? De Wereldwinkel steunt projecten voor scholing en biedt een betere prijs voor de producten die de arbeiders in die landen maken. De Landelijke Vereniging van Wereldwinkels heeft een feest georganiseerd in de Beurs te Eindhoven op 19 september voor alle medewerkers. Er is contact tussen producent en verkoopmedewerker, er zijn workshops en er klinkt wereldmuziek. In de maand september zijn heerlijke kooksauzen uit Zuid- Afrika in de aanbieding: Bobotie, Kaapse kerrie en Peppersweet. Op de achterkant van de verpakking is een recept en u ziet... zó bereid en lekker! Om muziek te maken voor groot en klein: deze maand zijn alle muziekinstru menten te koop met 10% korting. Tot ziens op de Stationsweg 105 te Heiloo. Dierenbescherming, afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbeschermingnhn.nl, www.dierenbeschermingnhn.nl. Vogelopvang De Strandloper: 0226- 343495 Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900- 2021210 (E 0,1 O/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. 5090234, e- mail: info@knaagdierencentrum.nl, internet: www.knaagdierencentrum.nl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185, Alkmaar, tel. 5114861, fax 5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00-17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, internet: www.dierentehuisalkmaar.nl Kids for Animals, 072-5336180 Stichting Vissenbescherming, A.J. Dekker, tel. 5332879, e-mail: info@vissenbescherming.nl, internet: www.vissenbescherming.nl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 35, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 5150173 (24-uursdienst). Dierenbescherming meidnummer misstanden jacht: 072-5323411 Vermist Langharige gec. kater, zwart/grijs/bruin gemêleerde pers, zwart bandje met steentjes, 7 jr, De Burcht Heiloo. Grijsgemêleerde gec. kater, witte bef en pootjes, lijkt op Noorse boskat, 10 jr, Gijs, Vredenoord omg. De Zuidwester, Heiloo. Klein wit konijntje met blauwe ogen, Oudeweg Limmen. Cyperse kater, witte snuit, bef en poten, gec., gechipt, 14 jr, Simba, Het Zandstuk Heiloo. Gevonden Gele kanarie met zwarte veertjes rond de ogen, De Spanring Heiloo. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. HEILOO - Na een prachtige zomer is het nu toch wel herfst geworden. Sommige bomen lijken door de droogte al herfstkleuren te hebben, maar voor paddestoelen was de zomer helaas niet echt gun stig. Die hebben water nodig om zich te kunnen vertonen. Meestal is het Heilooër Bos vanwege het vele oude hout rijk aan paddestoelen, maar je moet altijd maar afwachten of ze er zijn als je het bos in gaat. Het zijn de vruchtlichamen van zwammen die permanent in de grond of in hout aanwezig zijn. Ze komen te voorschijn als de omstan digheden gunstig zijn, vooral bij vochtig weer en als het niet te koud is. Er zijn een paar duizend soorten die van elkaar verschillen in vorm en kleur, geur en smaak. Sommige zijn giftig, andere eetbaar. Sommige tasten andere organismen zoals bomen of zelfs andere paddestoelen aan, andere verteren dor materiaal, en weer andere wisselen voe dingstoffen uit met de wortels van bomen. De FVN-gidsen vertellen u hier graag over tijdens de maande lijkse zondagochtendwandeling van het FVN, Vereniging voor natuur- en milieueducatie. U kunt een spiegel tje meenemen om onder het hoedje van de paddestoelen te kunnen kij ken, en een loep als u die heeft. De wandeling op zondag 20 september begint om 10 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg in Heiloo en duurt ongeveer twee uur. Een donatie (richtlijn 2 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlich tingen kunt u mailen naar IVN- Heiloo@hccnet.nl of bellen: 072- 5325110. Opgave vooraf is niet nodig. Protestantse Gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds. H. Smits uit Heiloo. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur ds. Koetsier. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur, Viering ter gelegen heid van afscheid van Hannie Wessel als koster. M.m.v. Zanggroep. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering met Cantorus, voorganger H. Hudepohl. Zondag 10.30 uur: Familie viering met kinderkoor, voorganger J. Veldt. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Zondag 09.00 uur gelezen Eucharistieviering, 10.30 uur Eucharistieviering, voorganger rector Wagemaker. Koor Ubi Caritas. 12.15 uur Westfriese Bedevaart, 15.00 uur Lof. Maandag 12.00 uur Eucharistieviering, dinsdag 12.00 uur Eucharistieviering, woensdag 09.00 uur Eucharistieviering, donderdag 12.00 uur Eucharistieviering. H. Corneliuskerk Limmen Openingsweekend, zaterdagl9.00 uur geen viering. Zondag 10.00 uur Woord en Communieviering met Corneliuskoor, voorganger Pastor J. Oiling. Na de viering koffie, thee en limonade. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072- 5325720. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zondag 10.00 uur Communieviering met samenzang. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur: Eucharistieviering met St. Caecilia. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zaterdag 19.00 uur: Eucharistieviering met Hoeverture. Zondag 10.00 uur: Communieviering Solie Deo Gloria. H.Agnes Egmond aan Zee Geen opgave ontvangen Protestanse Gemeente Egmond Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: voorganger ds F. Omta. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Mare Nostrom, Arubastraat 2, Alkmaar, 072-7510700/ www.ekvriendschap .nl. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zaterdag 19.00 uur: Communieviering met Aquariuskoor. Voorganger pastor Oiling. Zondag 10.00 uur in de dorpskerk Oecumenische viering met herenkoor, voorgangers pastor H. Hudepohl en ds. J. Aller. In Roomskatholieke kerk geen viering. Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Zondag 10.00 uur Akersloot, G.J. van Aller, pastor H. Hudepohl in de PKN Kerk. Avondmaal en KND. Monastiek centrum Zeeveld: Dagelijks 08.30, 12.30 en 20.30 uur: gebedsdienst; 09.00: stiltemeditatie. Monastiek centrum Zeeveld/Stichting Jan XVII, Noorderstraat 2, 1901 MT Castricum, www.janl7.nl. HEILOO - Tijdens de afgelopen Uitmarkt kon de Historische Vereniging Oud Heiloo haar 500ste lid inschrijven. Dit is de heer Hoetjes, een volbloed- Heilooër, onder andere familie van de vroeger bekende bakker Hoetjes van de Heerenweg. Aan de heer Hoetjes werd een boekwerk uitgereikt door de heer ten Berge, lid van het eerste uur van de vereniging en Piet Kuijper de voorzitter van Oud Heiloo. De deel name aan de Uitmarkt bleek succes vol; ruim dertig nieuwe leden meld den zich aan. Er was grote belang stelling bij de kraam van Oud Heiloo en de archeologische vereni ging Baduhenna, alsmede bij de dia presentaties in de ontmoetingsruim te van de Willibrorduskerk. Bij de kraam werd de nieuwe expositie van Oud Heiloo aangekondigd: Lustoord Heiloo, schatten uit het Regionaal Archief Alkmaar. Deze expostie wordt geopend op 3 oktober aan staande in de Oudheidkamer Heiloo, Bergeonstraat 30. Informatie: tel. 072-5321404 enwww.oudheiloo.nl. Het boekwerk wordt door de heren ten Berge en Kuijper over handigd aan de heer Hoetjes. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 10