M s Bier proeven in Linnnen Jubileum voor vrijwilligers Sam's Kledingactie Lunch en diner in school restaurant van het PCC Dansen voor 55 Rommelmarkt voor Burkina Faso (r regio 19 NIEUWS UI T DE REGIO Arie en Tiny de Waard zijn welverdiend in het zonnetje gezet 'De mensen uit Egmond en omgeving weten ons goed te vinden' Realiteit wordt zoveel mogelijk nagebootst Dansbijeenkomsten bij Luut Griffioen 1 6 SEPTEMBER 2009 Arie en Tiny de Waard zetten zich al twintig jaar belangeloos in voor Sam's Kledingactie (voorheen bekend als de kledinginzameling van Mensen in Nood). Aangeleverde foto EGMOND - Recentelijk zijn Arie en Tiny De Waard uit Egmond aan Zee in het zonnetje gezet voor hun jarenlange inzet voor Sam's Kledingactie (sinds twee jaar de naam voor de kle dinginzameling voor Mensen in Nood). Ze ontvingen uit handen van Alice Custers, medewerkster van Sam's Kledingactie, een zilveren erespeld als blijk van waardering voor hun twintigjarige belangenloze inzet. Thuis aan de Pieter Schotsmanstraat 3a beheert de familie De Waard al sinds 1989 een kledingdepot. Inwoners uit Egmond en verre omstreken brengen hier hun kleding. Maandelijks wordt hier zo'n 1.000 kilo kleding door Sam's Kledingactie opgehaald. Arie de Waard vertelt: „Het is destijds alle maal via mijn broer begonnen. Die is pastoor in Brazilië en had kleding nodig. We gingen voor hem inzame len en stuurden de kleding in pak ketten op. Maar in de loop der tijd werd het zo veel, dat we bij Mensen in Nood terecht kwamen." Reclame maken voor het depot is niet nodig. „De mensen uit Egmond en omge ving weten ons goed te vinden", ver volgt Arie de Waard. „Er is veel mond-tot-mond recla me en velen kennen ons nog van de slagerij die we vroeger hadden. Ook hebben we in het verleden wel eens een berichtje in het Contact gezet." De opbrengst van de ingezamelde kleding gaat naar de projecten van Cordaid Mensen in Nood. Momenteel steunen wij een project in Kenia waar de mensen geholpen worden om zich beter te wapenen tegen de steeds vaker voorkomende droogteperiodes bijvoorbeeld door het aanleggen van waterreservoirs. Meer informatie over Sam's Kledingactie op www.samskledin- gactie.nl. LIMMEN - Van 20 tot en met 27 september viert Nederland voor de derde keer de Week van de Smaak. Want dan is het verse product jarig! Er is een Hoofdstad van de Smaak, een Heldenverkiezing rond het thema ambachtelijke streekbie- ren, en hele winkelstraten worden omgetoverd tot Smaakstraten. Er is een Avond van de Smaak op TV op 26 september, zorginstellingen ser veren een Mooie Maaltijd, en voor basisscholieren is er de Grootste Keuken van Nederland, een groots evenement met tv-kok Pierre Wind in het ADO stadion in Den Haag. Ook in Linunen kan er worden genoten van échte smaken. Op zon dag 20 of vrijdag 25 september bent u welkom bij Brouwerij Dampegheest aan de Achterweg 22 te Linunen voor een ambachtelijke bierenproeverij. De activiteit duurt zondag 20 september van 15.00 tot 17.00 uur en vrijdag de 25 septem ber van 20.00 tot 22.00 uur. Reserveren is aan te raden via voor- zitter@prnh.pint.nl, kosten 7,-. ALKMAAR - Sinds 15 septem ber is het weer mogelijk te lun chen en te dineren in school- restaurant l'Avenir (de toekomst) van PCC Oosterhout in Alkmaar. In dit schoolrestaurant doen de bovenbouwleerlingen van de afde ling Consumptief de nodige prak tijkervaring op. Omdat geprobeerd wordt de realiteit zo goed mogelijk na te bootsen, zijn gasten welkom, zowel voor de lunch als het diner. Restaurant lAvenir dat de uitstra ling en allure heeft van een sfeervol grand café, is voor de lunch van maandag tot en met donderdag geo pend tussen 12.00 en 13.30 uur. U kunt tussen deze tijden alleen even voor een uitstekend kopje espresso binnenlopen of iets lekker kiezen uit de uitgebreide lunchkaart. Reserveren voor de lunch is niet verplicht. Voor een diner in dit sfeervolle restaurant kunt u terecht op woensdag- en donderdagavon den, uitsluitend na reservering. Gasten worden stipt om 17.30 uur verwacht met een hongerige maag om aan te schuiven voor een heerlijk driegangen menu, waarvoor slechts 11,- hoeft te worden betaald. Omdat het een lessituatie betreft, is het mogelijk dat u met een andere gast aan een tafel komt te zitten. Wanneer u een keer zin hebt in een uitstekend én betaalbaar diner, reserveer dan telefonisch op werk dagen vanaf 10.00 uur via tel. 072- 5410438 of 072-5410333. CASTRICUM - Stichting Welzijn Castricum organiseert in samenwerking met Luut Griffioen 12 dansbijeenkom sten voor 55+ers. Dit is het derde seizoen waarbij 55+ers uit Castricum, Heiloo, Linunen, Akersloot en Uitgeest wor den uitgenodigd om te komen dan sen bij dansschool Luut Griffioen. Veel mensen hebben in hun jonge jaren gedanst en daar veel plezier aan beleefd. Misschien heeft u nu weer wat meer tijd en wilt u deze 'hobby' weer gaan oppakken. Onder leiding van een dansleraar worden de pas sen van de Engelse wals, de quick step en de tango weer opgefrist, waarna er gelegenheid is om vrij te dansen. Ook 'oude' dansen zoals de veleta en Weense wals komen aan bod. Vanaf 25 september starten de lessen. U bent welkom op 18 sep tember tussen 14.00 en 16.00 uur in dansschool Luut Griffioen aan de Dorpsstraat in Castricum voor een proefles. Voor meer informatie kunt u bellen met de stichting Welzijn Castricum, tel. 0251-656562. In schoolrestaurant l'Avenir (de toekomst) van PCC Oosterhout in Alkmaar kunt u voor een schap pelijke prijs de lunch of het diner nuttigen. Ook voor een uitstekend kopje espresso kunt u bij de PCC leerlingen terecht. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 17