Amalc wandelt Kermis Katerloop bij Limmer IJsclub Verdiende overwinning Terriërs Heren 1 Meindert van Veen bezoekt Flashing Heiloo ft SPORTNIEUWS UIT DE REGIO De Katerloop kent elk jaar een groeiend aantal deelnemers De basisschooljeugd was al om ïo.oo uur gestart Een betere start kunnen zij zich niet wensen Volgende week speelt Terriers Heren 1 uit tegen Castricum Jeugdclinic voorspelende en trainende leden Limmen mag zich verheugen in een steeds grotere opkomst tijdens de Katerloop rond het dorpspark, die wordt gehouden in het kader van de kermis. Foto: Ricardo Marcker HARDLOPEN LIMMEN - Ondanks meerdere loopevenementen in de regio kende de Kermis Katerloop in Limmen een goede opkomst. Een groeiend aantal deelne mers uit eigen dorp die met of zonder kater deelnamen aan de vijf of zelfs tien kilometer. Na een verzorgd ontbijt in Sporthal d' Enterij werd door de organisatie/vrijwilligers het par cours van vijf kilometer uitgezet en de start/finish opgebouwd. Tijdens de loop werd de route door ver keersregelaars veilig gehouden, waarbij de kermissfeer soms op ludieke wijze werd opgeroepen. De uitslagen zijn als volgt: Afstand van tien kilometer: Heren: 1. Aldert Pepping 37.03 minuten, 2. Krijn Schagen 37.18 minuten, 3. Kees Denneman 38.11 minuten. Dames: 1. Eileen Groenland 41.08 minuten (nieuw pareoursre- cord), 2. Ria Stam 43.42 minuten. 3. Esther Hof 46.55 minuten. Jeugd tot en met 15 jaar over een afstand van vijf kilometer: Jongens: 1 Maurice Rijs 20.25 AKERSTLOOT - Zondag 20 sep tember is er een wandeling bij Amak. De wandeling is de Knoissies lengte van 15 kilometer. Vertrek is om 08.00 uur vanaf Het Kruispunt Mozartlaan/ hoek Raadhuisweg. Iedereen is welkom. Voor inlichtin gen: Time Leijen, tel. 0251-315137 wandeltocht in Zandvoort, over een of Cock Snijder, tel. 0251-313956. HOCKEY minuten, 2. Dion de Goede 22.25 minuten. Meisjes: 1. Sandra Hollander 32,02 minuten. De basisschooljeugd was al om 10.00 uur gestart voor hun presta tieloop rond het park. Er waren zestig kinderen van start gegaan, aangemoedigd door enthousiaste ouders. Uitslagen: Eén ronde voor de kinderen tot en met 8 jaar: Meisjes: 1. Fenna van der Graaf, 2. Kirsten Min en 3. Lotte Meerman. Jongens: 1. Jesse Glorie, 2. Tristan Aker en 3. Lars Baltus. Twee ronden voor de kinderen 9 tot en met 12 jaar: Meisjes: 1. Nina Burgering, 2. Sara Dekker en 3. Doris Sassen. Jongens: 1. Max Rijs, 2. Quentin Aker en 3. Jop Meerman. HEILOO - Een betere start in de tweede klasse hadden de Terriërs heren zich niet kunnen wensen. Tegen medepromoven dus Reigers werd bij de thuis wedstrijd verdiend gewonnen met 4-2. Een slechte generale is een goede première hoor je wel eens. Daar hielden de Terriërs mannen zich dan ook aan vast, na de laatste (ver loren) oefenwedstrijd tegen Ommoord. Met enige spanning werd uitgekeken naar de eerste competitiewedstrijd, thuis tegen Reigers. Een Reigers dat vorig jaar kampioen werd in de derde klasse. De Terriërs promoveerden als num mer twee mee naar de tweede klas se. Afgelopen zondag kon direct bekeken worden hoe de verhoudin gen lagen. Na weken van hard trai nen en veel discussies over press, corners en wat al niet meer, stonden de Terriërs zondag klaar voor de start en met één doel voor ogen: winnen! Met twee hele toffe mini's van de week, nieuwe broekjes (met nummer!) en sokken waren de heren samen met de nieuwe coach Jeroen van Aken en hoofdtrainer Rob Wuijster, klaar om geheel in stijl af te trappen aan het seizoen 2009-2010. De wedstrijd begon wat rommelig, veel verkeerde passes, wennen, afwachten, druk zetten en binnen vijftien minuten een fantasti sche goal uit een strafeorner door Sander Oostrom. Na de rust begon nen Terriërs de eerste vijf minuten bijzonder geconcentreerd en na een fantastische actie van Bas de Graaf sloeg broer Sander de bal net zo knap binnen: 2-0! Het werd nog mooier toen Maarten Sommeijer een strafeornerrebound binnen- sloeg (met één hand!). De spanning in deze uiterst leuke en sportieve wedstrijd kwam niet meer echt terug bij de stand van 3-1 voor Reigers, zeker niet nadat Youp Bosboom in zijn debuut de 4-1 had gemaakt. Na een fantastische actie van Jasper de Graaf (weer terug na een blessure) pushte Youp in de rebound de bal heel erg lekker binnen. Toen de heren van Terriërs dachten, dat ze klaar waren en wachtten op het eindsignaal scoor de Reigers nog tegen. Eindstand 4- 2Een erg goed begin met aankno pingspunten voor de toekomst: volgende week spelen de heren tegen Castricum uit. Wilt u een wed strijd van Terriërs Heren 1 of Dames 1 komen bekijken (of van een ander team)op de website van de club, www.hvdeterriers.nl vindt u terug wanneer en hoe laat zij thuis spelen. 5 A S K E T B A L HEILOO - Op zaterdag 19 sep tember wordt door Flashing Heiloo een jeugdclinic gehou den. Deze zal plaatsvinden in sporthal Het Vennewater van 14.00 tot 15.30 uur. De clinic is bedoeld voor alle spe lende en trainende leden van de ver eniging. De clinic zal worden ver zorgd door het boegbeeld van het Nederlandse damesbasketbal, Meindert van Veen, en een aantal van zijn speelsters. Van Veen is al ruim 25 jaar coach van het eerste damesteam van Den Helder (nu HLB Accountants) met wie hij der tien keer kampioen van Nederland is geworden. Ook zijn uitstapje naar de heren van Den Helder leverde hem een landskampioenschap op. Van Veen is verder al jarenlang bondscoach van het Nederlandse Damesteam. Na de elinie (aanvang wedstrijd 16.30 uur) zullen de dames van HLB Accountants een oefenwed strijd spelen tegen Grasshoppers uit Katwijk, net als Den Helder uitko mend in de eredivisie. Nu wordt Flashing in de gelegen heid gesteld te leren van zijn advie zen en tactieken. De entree voor de wedstrijd is gratis en iedereen is welkom. Blijdschap bij de Terriërs Heren 1 na een doelpunt van Maarten Sommeijer. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 21