Clubliefde voor Limmen én voor HSV Veel animo voor ldckboks lessen in Castricum Double Stars heeft er weer een kampioen bij! Egmonds Luchtpost Verbluffende start van Timardi VerhoefF Oppositie ll SPORT 25 Zondag 20 september staat de derby tussen HSV en Limmen op het programma Vijfjarig programma in opdracht van ministerie van Gezondheid Maar liefst zes spannende wedstrijden om naar uit te zien Diploma's Zwembad Loos u-Jarig schaaktalent neemt het op tegen senioren van Schaakvereniging Oppositie Open jeugdtraining bij TTV Limmen UITKIJKPOST 16 SEPTEMBER 2009 De trainers hebben een pedagogische achtergrond en werken onder de vlag van de Bond KNKF Tijd Voor Vechtsport. Eigen foto KICKBOKSEN CASTRICUM - De lessen kick boksen voor de jeugd zijn dins dagavond 1 september gestart. Ze zijn georganiseerd door gemeente Castricum en Stichting Welzijn Castricum. Hier was behoefte aan, zo bleek uit gesprekken tussen de jeugd en de buurtregisseur van de gemeente René Munsterman en jongerenwer ker Wynzen Pauzenga van Stichting Welzijn. De gemeente Castricum subsidieert dit project voor de peri ode van een halfjaar, zodat de jeugd hier gratis aan kan deelnemen. De opkomst was gigantisch. In overleg met de trainer(s) is besloten dat maximaal dertig jongens en meiden worden toegelaten. Er wordt getraind op dinsdag- en don derdagavond van 19.30 tot 21.00 uur in de Molenweidsehool te Castricum. De trainer(s) hebben een pedagogische achtergrond en werken onder de vlag van de Bond KNKF Tijd Voor Vechtsport. Dit is een vijfjarig programma dat in opdracht van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport wordt uitgevoerd. Het gaat er dan ook niet om wie de grootste spier ballen heeft maar meer om zaken als respect hebben voor elkaar, elkaar leren kennen, op een goede manier opkomen voor jezelf en je grenzen leren aangeven. VOETBAL HEILOO - Zondag 20 september staat de derby tussen de le teams van HSV en Limmen op het programma. De vaste sup porters vinden het prachtig en raken er niet over uitgepraat. Beide voetbalclubs komen voor het eerst sinds het seizoen 1996 - 1997 weer samen met de Foresters uit in dezelfde derde klasse. Voor het publiek, de liefhebbers en de spelers valt er dus veel te genieten het komende seizoen. Maar liefst zes spannende wed strijden tussen de drie voetbalclubs uit Limmen en Heiloo om naar uit te zien. De eerste van deze wedstrij den viel afgelopen zondag in het Limmer kermisweekend tussen Limmen en De Foresters. Na een goede seizoen start een week eerder moest Limmen de drie punten aan De Foresters laten. Daarmee ging de rood witte ploeg uit Heiloo Limmen voorbij op de ranglijst. Op dezelfde dag won HSV met 2-1 van DSS uit Haarlem. HSV heeft nu zes punten uit twee wedstrijden en staat trots bovenaan in de nog jonge competitie. Dat maakt de wedstrijd van zondag thuis bij HSV belangrijk voor beide clubs. Limmen zal moeten winnen om niet verder achterop te raken en HSV zal er alles aan willen doen om de rang lijst aan te blijven voeren. Vrijwilligers Gerard Hollander en Kees Groot van Limmen verwach ten dan ook veel bezoekers mee te krijgen. „We hebben altijd veel mensen mee naar uitwedstrijden en Heiloo is een mooi ritje op de fiets. Het kunstgrasveld is voor ons een nadeel en een gelijkspel zou een mooi resultaat zijn. Veel mensen uit Limmen langs de lijn maakt net een beetje verschil voor onze jongens." zegt Gerard Hollander. Hans Hoetjes en Hans Ursem van HSV verwachten een spannende wed strijd en veel strijd. „Vorig jaar waren het aantrekkelijke wedstrij den en wist HSV net aan het langste eind te trekken. Het wordt geen gemakkelijke wedstrijd zeker niet nu Limmen moet waken voor een stevige achterstand in punten", zegt Hans Ursem. Volgens de organisatie van de rood/gele club wordt het vast een sportieve en gezellige zondagmid dag. Hans Hoetjes „De wedstrijd begint om 14.00 uur, maar het voor programma start al om 13.00 uur. Dan spelen jongens en meisjes uit de E-pupillen van beide clubs voor wedstrijdjes. Vanaf 13.30 uur tij dens de warming-up zal een echte stadionsfeer ontstaan. Om 13.55 uur zullen beide teams met de spe lersmascottes het veld betreden en kleurt de lucht boven de Basis net als vorig seizoen weer even rood/geel." Of rood/geel (HSV) of oranje/wit (Limmen) uiteindelijk de winnende kleurencombinatie wordt zullen de supporters zondagmiddag om circa 16.00 uur weten. Dan kan ook het napraten beginnen, want ook dat hoort erbij volgens de heren van Limmen en HSV Plaats van handeling is Sportpark het Maalwater 4, Heiloo. In verband met de te verwachten drukte advi seert HSV alle bezoekers om op tijd en op de fiets te komen. Ruim 250 jaar clubliefde bij elkaar, (vlnr): Gerard Hollander, Hans Hoetjes, Kees Groot en Hans Ursem. Aangeleverde foto HONKBAL HEILOO - Nadat vrijdag bekend was geworden dat Beagles de wedstrijd tegen Terrasvogels definitief had verloren, konden wij ons zondagochtend onder het genot van het gebruikelijke kopje koffie met dit keer een plakje overwinningscake voor bereiden op de wedstrijd van het seizoen. Oftewel de jonge honden tegen geroutineerde garde. Na een moei zame start waarbij een 3-0 achter stand moest worden weggewerkt, kwam de locomotief langzaam op gang. Rick Verhagen begon lang zaam maar zeker weer zijn zone te vinden (zoals de rest van het sei zoen) en het veld Meld, met een aantal fabelachtige acties, goed de nul. Vooral de pick off op het twee de honk was om door een ringetje te halen. Aan slag was het weer als vanouds, wat resulteerde 9-3 voor sprong in de tweede inning. Zelfs Jeroen van de Wal haalde twee uit twee. In de vijfde inning werd de voorsprong uitgebouwd tot vijftien punten, Beagles had niets meer in te brengen. Ze zijn niet verder gekomen dan een schamele acht puntjes. De win ning pitch Rick werd middels een publiekswissel vervangen door 'good old' Ralph Oudejans voor de laatste nul. Er moest nog even naar de plaat worden gezocht. Uiteindelijk resul teerde het een fabuleuze derde nul en dus een magistrale overwinging van 15-8. Het kampioenschap is defimtief een feit. HEILOO - Zaterdag 5 septem ber mocht de eerste groep van dit seizoen afzwemmen voor het A, B of C diploma. De geslaagden zijn: Diploma A:Janine Adriehem, Marith Baltus, StaMey Gevers, Bo Groen, Jette Hartman, Carlo Hoed, Mats Kroon, June Ooijevaar, Siem Verver, Ronan Weijsenborn, Koen Wijehers, Joost van Wijk. Diploma B: Sven de Boer, Tim van Haasteren, Jelle van Haastrecht, Puck Kruize, Benjamin Lens, Joyce Prins, Astrid Schouten, Malin Verweij Bas van der Zwet. Diploma C: Sean Baart en Yoël Glorie. DUIVENSPORT EGMOND - Woensdag 9 sep tember werd door de duiven van Egmonds Luchtpost de eindvlucht van de Dutch-open vervlogen vanaf Creil, 380 kilo meter vanaf Nederhorst den Berg, waar de nog ruim zeven honderd duiven hun thuishaven hebben. De snelste Egmondse duif was van Hans van de Berg, na ongeveer zeseneenhalf uur tegen de wind in vliegen kwam deze als 34ste aan. Een heel goede prestatie, want het was een behoorlijk zware vlucht. Op zaterdag 11 september was de laatste natourvlueht van dit seizoen, de duiven werden gelost in Chimay (288 kilometer). Doordat de wind dit keer noordnoordoost, kracht 2/3 SCHAKEN HEILOO - Ze was voor de eer ste keer aanwezig op de club avond voor senioren: Timardi Verhoeff, 11 jaar jong. Omdat zij bij haar leeftijdgenoten op vrijdagavond niet meer voldoen de tegenstand ondervond, mocht zij het bij wijze van uitzondering pro beren bij de ervaren schakers op de dinsdagavond. Die beslissing was het bestuur mede ingegeven door het feit dat zij in een rap tempo voor een hele reeks schaakexamens was geslaagd. Haar eerste partij wist zij zowaar al te winnen. In het verre eindspel moest haar tegenstander de koning omleggen. Daarmee gaf zij een heel gaaf visitekaartje af. Als jeugdlid moet Timardi haar partijen spelen binnen een beperkte tijd. Dat geldt ook voor de tegenstanders en daar moeten de senioren wel even aan wennen. Op die eerste avond ont ving Gerard Rump die vorig jaar de grootste ratingsprong had gemaakt in de onderlinge competitie, tot zijn eigen stomme verbazing, daarvoor een oorkonde en een prijs. Wat de overige partijen betreft, waren er geen heel grote verrassin gen te noteren. Opvallend was wel het taaie verzet dat Jan Jonkheer bood tegen oud-kampioen Cor van Etten. Pas tegen middernacht verzuchtte hij: „Ik heb het kennelijk met goed gedaan." Dat was waar en Cor van Etten was dat met ontgaan: 0-1. Ook de mooie overwinning van Paul Vonk op routinier Peter Folkertsma trok de aandacht. was, werd het een pittige vlucht. De snelheid was niet zo hoog, de eerste duif van Henny Liefting haalde een snelheid van ruim 66 kilometer per uur, 2. Nico Ory, 3. Louis Schuit, 4. Nic Groot. Henny Liefting werd de natourkampioen en Louis Schuit werd generaalkampioen (De beste over alle vluchten). Vrijdagavond worden de lege manden terugge bracht om ongeveer 20.30 uur, dus de leden worden gevraagd om langs te komen om te helpen lossen en wat na te praten. LIMMEN - Tafeltennisvereniging Limmen houdt op vrijdag 18 sep tember een open tafeltennistraimng speciaal voor de geïnteresseerde jeugd die een keer vrijblijvend wil len meetrainen. Op deze traimng kunnen nieuwkomers kennismaken met de sport tafeltennis bij de Tafeltenmsvereniging Limmen. De jeugd van 6 tot en met 10 jaar kan een keimismakingstraining volgen van 18.30 tot 19.15. De wat oudere geïnteresseerde jeugdleden (tot 17 jaar) kunnen van 19.15 tot 20.00 uur om eveneens een proeftraimng mee te draaien. Op deze trainings- uren zijn er meerdere gediplomeer de jeugdtrainers aanwezig. Tijdens deze traimngen zijn er batjes en bal letjes aanwezig. De traimngen wor den gegeven in de sportzaal aan de Hogeweg 61 te Limmen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 25