Rotary biedt jongeren de gelegenheid om mee te doen aan uitwisselingsprogramma's Jeugdtheater Heiloo geeft cursus voor kinderen uit groep 6,7 en 8 H E I L O O If 3 KORTOM Jaarlijkse rommelmarkt Heiloo Do-In cursus en Shiatsu in Heiloo 50+ bowling in het Trefpunt Wandelweekend Veluwezoom Geslaagd Hannie Wessel neemt afscheid als koster Met groene voetstappen naar school UITKIJKPOST 16 SEPTEMBER 2009 HEILOO - Uit Heiloo was Milou een jaar in Argentinië. Edgar Gonzales was de gast van Rotary Club Heiloo. Hij kwam met een open instelling want hij wist dat hij vooral zelf moest observeren en aanpas sen, zegt hij. De Uitkijkpost had een gesprekje met hem. Is het hier heel anders? Ja, zegt Edgar, en in vlot Nederlands; „Het familieleven hier is veel meer gere geld en vastgelegd. Ik had nog nooit een agenda gebruikt. Hier fiets ik en regent het vaak. In Mexico regent het zelden en mag ik de auto gebruiken." Deed je aan sport? „Ja, ik wilde iets nieuws leren en mocht op hoc key. Ik heb ook geskied, met school, in Oostenrijk. Ik zat hier op het VWO. Ik moet nog een jaar naar school en dan toelatingstesten doen De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkij kpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,46 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: dinsdag 09.00 t/m 17.30 uur vrijdag 09.00 t/m 14.30 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 13.00 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niette plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijkvoor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. voor de Universiteit. Daar kan ik alleen heen met een beurs want mijn ouders kunnen geen 7500 euro collegegeld per jaar betalen. Daarvoor moet ik gemiddeld meer dan een 9 hebben." Heb je dit jaar op school daarvoor geleerd? „Nee, als je de taal niet kent is een uitwisselingsjaar niet geschikt om schoolkennis op te doen. Het belangrijkste is om een andere cultuur, andere mensen te leren kennen. Te leren hoe ze hier over de dingen denken en te zien hoe ze met elkaar omgaan. In mijn klas vonden ze het wel raar dat ik een schooljaar verloor. Ze zeggen dat ze later wel gaan reizen, baek- paeken. Maar dat is anders, ik ben hier veel langer en mijn ervaring met dit land en de mensen is veel intenser. Ik leer zoveel andere din gen, ook over mijzelf, waar ik mijn hele leven wat aan heb. Door de Rotary heb ik ook veel jongeren uit andere landen leren kennen. We delen dezelfde ervaringen, kennen dezelfde moeilijkheden om ons te schikken naar de gewoonten in dit land. Maar we komen uit verschil lende landen en hebben een andere achtergrond. In de lange gesprek ken die we hebben leren we veel van elkaar. Ik ben mijn twee gastge zinnen heel erg dankbaar dat ik bij ze heb mogen wonen: het was een fantastische ervaring die ik iedereen gun." Meer weten over de uitwissel ingsprogramma's? Bel J.A. Groot, tel. 072-5321033. Zie ook www.rotary.nl/lTeiloo/ homepage/uitwisselingVEdoe Edgar Gonzales uit Mexico was in Heiloo. Uit Heiloo was Milou een jaar in Argentinië. Aangeleverde foto HEILOO - Op zaterdag 19 sep tember start de nieuwe najaar scursus toneel en dans. Door middel van spelen op en met muziek, typetjes maken, clow nerie, mime en dans wordt in tien lessen toegewerkt naar een eindpre sentatie voor ouders, broertjes en zusjes, opa's en oma's. De lessen worden gegeven in gymzaal 1 op het terrein van de GGZ in Heiloo op zaterdag van 11.00 tot 12.30 uur, behalve in de schoolvakantie. De lessen kosten 80,-. U kunt uw kind telefonisch aanmelden bij Marja Schoonheijm 06-12882167 of Martina Kaandorp, tel. 06- 13501799. Voor meer informatie kunt u ook kijken op de website van het jeugdtheater: www.sjth.nl. Of-w- HEILOO - Wethouders Rob Opdam en Jacob Ouderkerken deelden maandagmorgen groene voetstap pen uit aan leerlingen van de Meander en Paulusschool. Hiermee startten zij de actie 'Met groene voet stappen naar school' vanwege de Week van de vooruitgang. Komen de leerlingen deze week lopend of op de flets naar school, dan krijgen zij een groene voetstap-sticker. Iedere voetstap staat voor een beter klimaat. Behalve de Meander en de Paulusschool doen ook de Springschans en De Duif mee aan de actie. Met deze landelijke actie wil het Klimaatverbond dat mensen stilstaan bij hun mobiliteitsge drag; en dat mensen wat minder vaak de auto pakken als dat eigenlijk niet nodig is. Aangeleverde foto HEILOO - Zaterdag 19 september wordt van 10.00 tot 15.30 uur de jaarlijkse rommelmarkt/ faneyfair van Zwem- en Poloclub de Spetters en het koor One More Voice bij de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg in het centrum van Heiloo. Behalve veel kramen met heel veel koopjes is er altijd een prijsrad voor de kinderen, zijn er mooie bloemstukjes verkrijgbaar en waagt u onder het genot van een kopje koffie of iets anders een gokje bij het rad van avon tuur waar weer een karrevraeht aan prijzen te winnen is. HEILOO - Do-In is een Japans systeem van oefeningen, strekkin gen en ademhalingstechnieken, gericht op het herstellen van evenwicht, bevorderen van gezondheid en vitaliteit. De oefe ningen zijn gericht op de Ki (energie) stroom in het lichaam. Do-in is geschikt voor iedereen. De cursus start op 21 september 2009 in de Ypsalon te Heiloo van 19.30 tot 20.30 uur. Bel voor meer informatie over de Do-In cursus met: John Compas, tel. 06-55795757 HEILOO - Het nieuwe bowlingsei zoen is weer begonnen. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Er wordt gebowld in Bowling- en partycen trum Heiloo, Kennemerstraatweg 341 te Heiloo, maandag van 15.00 tot 17.00 uur. Voor inlich tingen kunt u bellen naar de fami lie Walta, tel. 072- 5063111. HEILOO - Het Nivon Heiloo houdt een wandelweekend op 26 en 27 september naar de Veluwezoom. Zaterdag wordt de Kapellenroute gelopen, zondag de Ossenbergroute. Beide wandelin gen zijn circa 17 kilometer lang. Overnacht wordt in Arnhem. De wandelaars maken gebruik van het Openbaar Vervoer. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. U kunt contact opnemen met Reina Mulder, tel. 072-5333127. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk verv met een waterloos drukproces HEILOO - Guus Sehilte is op 31 augustus afgestudeerd in de geschiedenis aan de Universiteit van Amsterdam. Guus bezocht in het begin de Hofdijksehool en rondde zijn lagere sehoolearrière af op de Hazebroek. Vervolgens ging hij naar het PCC te Alkmaar alwaar hij zijn gymnasium diplo ma haalde. HEILOO - Zondag 20 september tijdens de dienst om 10.00 uur neemt Hannie Wessel afscheid als koster en gastvrouw van de kapel van de GGZ aan de Kennemer straatweg 464 te Heiloo om samen met haar man te gaan genieten van haar pensioen. Zij is ruim 25 jaar het vertrouwde gezicht van de kapel geweest, en door haar warme uitstraling was zij voor velen een steun in de kapel. Na de dienst is er gelegen heid om afscheid van haar te nemen. Iedereen is welkom.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 3